Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1188262 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sanoli
aleksandra rikic
novi sad

Član broj: 308588
Poruke: 7
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.11.2012. u 22:28 - pre 139 meseci
sto se tice blue card, to sam citala na netu jos kada je zakon bio samo predlog o zakonu tj.jos nije bio usvojen. ja sam ovde pitala da li je neko u skorije vreme isao na novi nacin, tj.preko blue card-a. da sam sigurna da li se radi o spajanju ili supruznik direktno ide-ne bih ovde nikoga ni pitala. na internetu se svasta moze pronaci...to jeste taj sajt sa kog sam copy isecak, i nisam rekla da se u njemu radi o zakonskoj odredbi. mozda moj raniji post nisi shvatio jer sam rekla da sam citala i da ne znam da li je to zaista tako i da molim sve koji nesto znaju da se jave. inace,drzim se zvanicinih sajtova,kao sto je auswaertiges amt i bundestag. takodje me interesovalo iskustvo drugih ljudi sto se tice cekanja vize u bg (za nosioca vize) meni je svejedno da li se radi o spajanju ili direktno mogu ici za nemacku sa muzem,jer nam sada svakako vize ne trebaju da bi turisticki otputovali. jednostavno sam htela da vidim kako taj novi zakon izgleda u praksi!!! i da,znam da svaki bundesland ima svoje zakone,kao i sto svaki pojedinacan slucaj nije imao istu proceduru,vreme cekanja...
 
Odgovor na temu

Romeo1977

Član broj: 281886
Poruke: 6
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.11.2012. u 10:52 - pre 139 meseci
>
 
Odgovor na temu

irex
Frankfurt

Član broj: 292059
Poruke: 49
*.pool.mediaWays.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.11.2012. u 15:00 - pre 139 meseci
Citat:
vasilevidg:
Irex danas mi je stiglo odobrenje iz Bamf/a da mogu da pohadjam integracioni kurs, cena je 1.20e po casu. Sada razmisljam koju skolu da odaberem. Ti da li si krenula na casove?

E super sto si dobila odobrenje. Ja sam se jedva upisala u skolu i to nizi kurs nego sto bi trebalo jer sam samo tu nasla mesto i krecem 29. novembra. Sto se tice skole ja sam upisala VHS mada mi je bilo svejedno gde cu samo da me prime. Dobila si verovatno onaj papir sa spiskom pa krenes od jedne do druge skole,vidi gde ima mesta.
 
Odgovor na temu

v_luka
erceg luka
Geisingen Deutschland

Član broj: 237260
Poruke: 20
*.adsl.alicedsl.de.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.11.2012. u 13:57 - pre 139 meseci
pozzz irex a cudi me sto ti je trebalo odobrenje ja sam upisao isto vhs tri meseca dva puta nedeljno ponedeljak i sreda 140 evra cak moze da im se plati u dve rate a podneo sam zahtev za vizu bez kursa ali sva sreca sto znam nesto nemacki pa me tamo sef ispitivao i citao sam nesto samo cekam vizu sad meni je kurs u toj skoli super cak ima jedna devojka iz panceva nisam sam iz srbije i super je a sto je najvaznije lepo se nauci trebace ti knjiga schritte international nivo a1 mislim da kosta 14 evra to imas da kupis i svim malo boljim radnjama koje prodaju knjige sve najbolje sa skolom pozdrav
 
Odgovor na temu

irex
Frankfurt

Član broj: 292059
Poruke: 49
*.pool.mediaWays.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.11.2012. u 14:15 - pre 139 meseci
pozz @v_luka
Odobrenje mi je trebalo zato sto mi je muz italijanski drzavljanin i dobila sam boravak na 5 godina. I nije mi uslov kurs jezika za dalji boravak. Inace sam platila 120 evra 100casova i kurs traje 2 meseca. Ja sam trebala da krenem na A2.1 ali posto nije bilo mesta ubacili su me na A1.2 posto ja nisam htela da cekam i da zaboravim i ovo malo sto znam. :)
 
Odgovor na temu

v_luka
erceg luka
Geisingen Deutschland

Član broj: 237260
Poruke: 20
*.adsl.alicedsl.de.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.11.2012. u 07:31 - pre 139 meseci
pa fino super ja idem na A1/1 to mi traje do 7 januara pa posle prelazimo u februaru na A1/2 ince moj kurs traje 3 meseca 140 eura ja cekam jos uvek vizu sve sam predaoa zena mi nemacka drzavljanka.Super samo napred kursevi su nam bitni lakse se nauci kad te neko uputi u pravom smeru od pocetka pozzz sve najbolje pisemo se;))
 
Odgovor na temu

irex
Frankfurt

Član broj: 292059
Poruke: 49
*.pool.mediaWays.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.11.2012. u 11:43 - pre 139 meseci
Hvala v_luka i tebi srecno sa ucenjem. Samo polako i sve ce doci na svoje. :) Pozz
 
Odgovor na temu

slaban

Član broj: 304841
Poruke: 75
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.11.2012. u 14:00 - pre 139 meseci
Pozdrav svima,

ja imam madjarsko drzavljanstvo a supruga moja srpsko,u planu nam je da se uskoro preselimo u minhen pa me interesuje da li moja supruga moze da dobije boravak i radnu dozvolu ako se ja prijavim kod prijatelja(znaci jos nemam iznamljen stan),kakva je procedura posto sam procitao da je moguce srediti papire direktno u minhenu umesto u beogradu,molim vas samo proverenu informaciju ako moze neko da mi da!!!

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.11.2012. u 20:04 - pre 139 meseci
Ako nakon prijavljivanja tebe i tvoje supruge svi vi imate bar po 13 kvm onda ne bi trebalo biti problema. Bice potrebna jos i pismena saglasnost ostalih da su saglasni sa tim da zive sa vama. Imam poznanike ovde koji su u WG-u ziveli dok su radili spajanje porodice.

Sto se drugog pitanja tice, kao sto smo prezvakali ovde 100 puta, zvanicno ti niko nece reci da je moguce spajanje porodice direktno u Minhenu, ali brojni slucajevi ukazuju da je u praksi drugacije.
 
Odgovor na temu

fafner
Germany

Član broj: 109915
Poruke: 75
*.pool.mediaWays.net.



+26 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.11.2012. u 22:49 - pre 139 meseci
Plus tema da se preimenuje u dobijanje vize za Minhen kako je krenulo.. :D
 
Odgovor na temu

bebac1311
bebac bebac
srbija

Član broj: 268586
Poruke: 43
*.pool.mediaWays.net.



+7 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.11.2012. u 11:59 - pre 139 meseci
pozdrav,
ima li neko iskustva u vezi sa otvaranjem konta kod Post banke ?
predao sam sve papire pre skoro mesec dana i jos nista ne dolazi ,jel to uobicajeno vreme cekanja ili sam i ovde po nekom specijalnom postupku kao kod dobijanja vize ? da naglasim da mi je to prvi konto kiji otvarm ovde u DE .
hvala unapred
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.adsl.alicedsl.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.11.2012. u 12:36 - pre 139 meseci
Ja imam konto kod Postbanke. Bilo je to davno, pre 6 godina, ali mi se cini da je to islo mnogo brze, pogotovo sto kod mene nije bilo njihove filijale, nego sam u posti popunio neke obrasce i poslo postom. Ja sam, medjutim, tada bio vec sest meseci zaposlen (zeleo sam da zamenim konto kod Sparkase koji sam u tom trenutku imao). Mozes da ih pozoves (pronadji broj na netu) ali naravno taj poziv, kao i svi slicni u Nemackoj, kostaju. Mozda mozes da odes u Filijalu u kojoj si predao dokumenta za otvaranje kontoa i da se tamo informises.

Puno srece.
 
Odgovor na temu

bebac1311
bebac bebac
srbija

Član broj: 268586
Poruke: 43
*.pool.mediaWays.net.



+7 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.11.2012. u 14:26 - pre 139 meseci
vec zvao juce ,i kazu da ne mogu da da dokazem da sam ja taj za kog pitam .. smesno .. ali tako je
treba mi konto do kraja meseca,pa sacekacu jos koji dan da stigne sta god ili moram da idem do druge banke ... hvala
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.pool.mediaWays.net.



+768 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.11.2012. u 10:07 - pre 139 meseci
Citat:
bebac1311
ima li neko iskustva u vezi sa otvaranjem konta kod Post banke ?
predao sam sve papire pre skoro mesec dana i jos nista ne dolazi ,jel to uobicajeno vreme cekanja ili sam i ovde po nekom specijalnom postupku kao kod dobijanja vize ? da naglasim da mi je to prvi konto kiji otvarm ovde u DE .


Nazalost, imam ja. Kod postbanke sam pokusao da otvorim racun kada sam dosao u DE. Nisam imao pojma gde da otvorim racun i sef mi kaze, ma otvori u postbanci jer tamo mozes online. Tako i uradim, a rezultat je bio da sam morao iz Srbije da transportujem pare da ne bih crko' od gladi. Problem je sto sva komunikacija ide postom tako da dok razmenimo po pismo prodje cela nedelja. Pa onda fali dokument, pa nije dobra kopija, pa jos jednom u krug pa onda cekas da oni odluce i na kraju posle mesec i po dana dobijem da sam odbijen i da nece da mi otvore racun! Za svo to vreme nisam mogao da primim platu. Istog trenutka odem u Commerz(mada je slicno i u drugim bankama) i otvorim racun za 15 minuta i plata mi legne istog dana. Kasnije sam cuo od mnogih da Postbank-u treba izbegavati kao prvu banku u DE. Sa druge strane, nudi dobre uslove za transfer para u Srbiju.
 
Odgovor na temu

m_ici

Član broj: 308243
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.11.2012. u 18:50 - pre 139 meseci
Hvala unapred onome ko mi odgovori :)

Cekam odgovor iz Nemackog konzulata da sam dobila vizu za pridruzivanje bracnom drugu, pa me zanima da li treba da vadim putnicko osiguranje, jer kod supruga nisam osigurana ali bicu cim budem otisla i prijavim se tamo?
 
Odgovor na temu

irex
Frankfurt

Član broj: 292059
Poruke: 49
*.pool.mediaWays.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.11.2012. u 22:44 - pre 139 meseci
@m_ici
Ne znam da li treba ali ja ga nisam vadila :)
 
Odgovor na temu

Weide
bez posla

Član broj: 308931
Poruke: 15
*.adsl-1.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.11.2012. u 22:54 - pre 139 meseci
Pozdrav svima,

dosta sam ovde citala o kursevima koje pohadjate, ali uglavnom se da zakljuciti da imate papire ili ste vec dobili boravisnu vizu, ono sto mene zanima jeste kako da pohadjamo kurs, moj muz i ja, a da pri tom ne platimo punu cenu. Naime, on je lekar i ovde u Srbiji smo dosli do sredine A2, planiramo da nastavimo b1 i b2 u Nemackoj, ali kao sto rekoh da li postoji neka organizacija koja nudi povoljnosti smanjenu cenu, ili mozda pak neko zna neku kliniku koja bi mom muzu to omogucila, a ja bih vec kasnije nesto upisala. jer mi mozemo boraviti samo 3 mesca, zbog viznog rezima.


Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.pool.mediaWays.net.



+768 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize20.11.2012. u 08:44 - pre 139 meseci
Ja pretpostavljam da je motiv vaseg ucenja jezika da jednog dana eventualno dodjete u DE da radite i zivite. Ono sto znam da je lekarima potrebno to je nivo nemackog jezika B2 + "strucni" kurs jezika u trajanju od 5 meseci. Sve to drzava placa skoro u punoj ceni, ali ukoliko se poseduje boravisna dozvola. Znaci ako se dodje na spajanje porodice itd. Jasno je da drzava to radi zato sto ima interesa u vidu osposobljavanja svrsenog kadra koji im je deficitaran. Mislim da nije realno ocekivati da ti kursevi budu subvencionisani ukoliko ne postoji namera o duzem boravku koja se moze dokazati. Mozda bi resenje bilo prvo naci kliniku sa kojom bi se sklopio ugovor o radu, a ona bi bila garant za te kurseve.
 
Odgovor na temu

mrbocvana

Član broj: 299127
Poruke: 44
*.dip.t-dialin.net.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize20.11.2012. u 10:12 - pre 139 meseci
Citat:
m_ici:
Hvala unapred onome ko mi odgovori :)

Cekam odgovor iz Nemackog konzulata da sam dobila vizu za pridruzivanje bracnom drugu, pa me zanima da li treba da vadim putnicko osiguranje, jer kod supruga nisam osigurana ali bicu cim budem otisla i prijavim se tamo?



pozdrav,
hoces molim te da navedes koju si sve dokumentaciju podnela za tu vrstu vize. Na sajtu ambasade pise jedno, ovde sam na forumu nailazio na razlicite spiskove dokumentacije pa bi mi znacila najskorija iskustva..
hvala unapred!!!
 
Odgovor na temu

m_ici

Član broj: 308243
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize20.11.2012. u 15:32 - pre 139 meseci
mrbocvana
Ja sam jos pre 2 mes. predala, tako da cu mzd nesto i da preskocim..
Ukoliko ti predajes:
Original i 2 kopije pasosa, 3 tvoje fotografije, 2 popunjena obrasca nationales visum i 2 potpisane izjave (ono sto ima na njihovom sajtu).
Original i 2 kopije sertifikata (ukoliko si polagala), vencani list i kopija.
Kopija pasosa i vize od supruga, njegova prijava boravka, kopija ugovora o zakupu stana, ugovor o poslu i 3 platne liste.

To bi bilo to! :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1188262 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.