Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1186015 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

quicken

Član broj: 172307
Poruke: 52
*.pools.arcor-ip.net.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.06.2012. u 13:44 - pre 144 meseci
Ja prvi put cujem da traze neku ulaznu vizu, sto Tdusko kaze jedino da vam skeniram pasos pa da se uverite da mi nikakva ulazna viza nije trebala. Ja u Nemacku ambasadu nikad usla nisam.

Homer, jako mi je zao sto prolazite kroz sve to, ocigledno da ste nabasali na nekog zadrtog koji mrzi strance. Ima i takvih, njima se moze.
U tvom slucaju je neophodan advokat, 500 evra nije za bacanje, ali ako podjes od toga da ces brzo i sa uspehom resiti svoj zivotni problem to je zanemarljiva para.
Da sam na tvom mestu samo bih jos jednom pokusala da odem u ured za strance. Nema veze sto nemas zakazan termin, samo reci sluzbeniku na salteru da te najavi, jer zelis da se informises u vezi produzenja boravka, ili kazi da hoces da predas dokumenta... smisli nesto, samo nemoj reci da vec imas zakazan termin.
Sacekajte ti i tvoja supruga da vas pozovu (u Minhenu se dobije broj, pa iz cekaonice pratis kad si na redu) pa mozda vas primi neki drugi sluzbenik, koji ce imati razumevanja.
Ovo ti je mala sansa, posto je tvoja supruga vec zavedena kroz elektronski sistem, pa ce odmah videti da imas zakazan termin tek za 3 meseca.
Oni u principu ne zele da ulaze u konflikte sa svojim kolegama i da preuzimaju tudje zapocete poslove, ali pokusaj, nista te ne kosta.

Puno srece ti zelim!
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.06.2012. u 18:26 - pre 144 meseci
Nisam mislila nikoga da uvredim, ali i meni je trebala i mojoj prijateljici i jos jednoj i svima koje poznajem a dosli su u DE na osnovu spajanja porodice.
To sto se vama dogodilo je prosto za nevericu! Sve koje poznajem su prosli proceduru trazenja ulazne vize, pa i toliko ljudi na ovoj temi a @quciken kaze da prvi put cuje za to. I to mi je za nevericu isto.
Cini mi se da ste oboje u Bayern-u i to vidim kao jedini razlog. I to da ste oboje dosli posle belog sengena, ajde mozda je i to neka fora. U Hessen-u nije tako. Tvrdim.

Pogledajte sta pise na zvanicnom sajtu Konzulata pa da ne ipadne da ja trabunjam. A tamo pise da je to oabveza nasih drzavljana i da vazi za celu republiku, a ne za pojedine pokrajine samo.

Ko zeli da se venca u DE i tamo dobije boravak
http://www.belgrad.diplo.de/co...tt_visum_eheschliessung_de.pdf

Ko se vencava u Srbiji i trazi Vizu na osnovu spajanja porodice
http://www.belgrad.diplo.de/co...erkblatt_visum_ehegatte_de.pdf

Opet da napomenem da nikoga nisam zelela da uvredim nego mi je prosto nepojmljivo kako to jedni moraju a drugi ne?



[Ovu poruku je menjao profin dana 08.06.2012. u 19:57 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao profin dana 08.06.2012. u 20:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.06.2012. u 19:07 - pre 144 meseci
@Profin

Koliko sam ja cuo iz iskustva ovih koji su svoj put ka spajanju porodice prosli kroz ambasadu u Beogradu, svi su morali da podnesu iste dokumente kao i prilikom podnosenja zahteva za boravak u Nemackoj, zar ne? A1 sertifikat, dokaz da supruznik ima vazecu dozvolu boravka, da supruznik ima dovoljno para da izdrzava oboje, dokaz da ima dovoljno kvadrata za oboje itd. I sad ti meni kazi da li se slazes da tu ima redudantnosti? Ako supruznik ne ispunjava nesto od toga proces nece uspeti bilo da ga zapocinjes u BG-u ili nemackoj, a ako ispunjava uspece vrlo verovatno i ovako i onako.

Znaci, glavna stvar je u tome da li ces naici na tvrdokornog baksuza koji ce te vratiti u BG jer ima pokrica u tome sto to stoji na sajtu i sto to jeste de facto zvanican zahtev ili ces naici na nekoga ko ce pristati da pogleda papire i ukoliko je sve "cisto" sigurno nece suprotno zdravom razumu da te posalje nazad u ambasadu da bi uradio bukvalno isto to. Doduse ima tu i ta sitnica da se ta viza placa pa su oni ovako automatski uskraceni za 60 ili koliko vec sada kosta ako zaobidjes ambasadu.
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.06.2012. u 19:21 - pre 144 meseci
Tdusko
U svemu se slazem sa tobom i opet kazem za nevericu. I jesi u pravu kad kazes da je pitanje na koga se naleti. Kao i moje pitanje upuceno na dve razlicite adrese u vezi dobijanja Unbefristet vize! Isto to. Dva razlicita odgovora od dva razlicita sluzbenika.

Zaboravila sam da ti se zahvalim na informaciji. Procackacu sve to. Doduse nemam toliko radnih meseci ali nije lose da se zna.

Quicken ti si me pitala kako je mogucee dobiti Unbefristet ako jos uvek vazi aktuelna dozvola. Pojma nemam.
Mogu da ti kazem kako je to kod mene funkcionisalo.
Prvu boravisnu vizu sam dobila na dve godine. Nakon toga sam otisla u Ured za strance. Posto mi je dete rodjeno u DE i ima nemacko drzavljanstvo pitala me je da li zelim na osnovu toga vizu na tri godine ili zelim vizu na 4 god. na osnovu toga sto sam u braku. Pitala sam u cemu je razlika? Rekla mi je da nema razlike, vec da je jedna duza od druge. Ok, uzela sam na 4. Napominjem da m.m. nema nemacko drzavjanstvo, on je ovde rodjen, odrekao se prava na nemacko sa 25 i ima Unbefristet.
Kako je meni skoro jedna firma kod koje sam slala prijavu za posao za befristete stelle trazila Unbefristet vizu ja sam taj e-mail nakacila u tom e-mailu koji sam slala u Ausländerbehörde i pitala da li postoji sansa da dobijem pre isteka ove vize, dakale pre 2014-te, Unbefristet? I dobila sam dva razlicita odgovora.
U svakom slucaju napravicu termin za ovu godinu i to cu navesti kao razlog zasto trazim Unbefristet. Cim dobijem Unbefristet podnosim dokmenta za nemacko drzavljanstvo. I to cu navesti kao razlog, jer u ovoj situaciji svi imaju prioritet pri zaposljavanju nada mnom. Mozda se smiluju, ko ce znati?

Kako bese, posle koliko godina boravka supruznik ima pravo na Unbefristet ili pasos?
 
Odgovor na temu

svetla
razlicito kako preveduvac so germanski i
laboratorija

Član broj: 297263
Poruke: 79
79.126.227.*



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.06.2012. u 20:08 - pre 144 meseci
procitala sam ovo koliko dugo mozes da ostanes u nemacku tamo sam rodzena ali zivela sa sampo 6 god kakve sanse imam da se vratim i da dobijem radnu dozvolu
 
Odgovor na temu

quicken

Član broj: 172307
Poruke: 52
*.pools.arcor-ip.net.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.06.2012. u 22:21 - pre 144 meseci
Hvala Profin na opsirnom objasnjenju. Ja mislim da onaj ko je u braku sa drzavljaninom Nemacke ima pravo posle 3 godine na stalan boravak, a ostali posle 5 godina. Ne znam da li to vazi i za drzavljanstvo.

Svetla, mislim da su ti male sanse za dobijanje Nemackog boravka, ali opet se raspitaj.
 
Odgovor na temu

ocean
explorer
beograd

Član broj: 235909
Poruke: 44
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.06.2012. u 12:42 - pre 144 meseci
Pozdrav svima sa foruma,posto ima mnogo stranica ne mogu da nadjem konkretno sta me zanima,situacija je sledeca: treba da se vencam sa nasom devojkom koja zivi u becu vec 7 godina ima sva potrebna dokumentaA kv stana redovnu platu ja a1 sertifikat jedino ona nema austrijsko drzavljanstvo.e sad me zanima koliko se ceka na dobijanje boravisne vize a koliko na dobijanje radne od datuma kad preda papire od vencanja i svega ostalog?hvala
 
Odgovor na temu

Luk Skywalker
Luka Erceg
Nemacka Geisingen

Član broj: 303946
Poruke: 11
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.06.2012. u 15:32 - pre 144 meseci
da li neko zna ako se podnese zahtev za vencanje i stigne krajem isteka 3 meseca da li hoce da produze ostanak u nemackoj dok papiri ne stignu
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.06.2012. u 19:19 - pre 144 meseci
Ocean mislim da je vreme obrade zahteva isto bez obzira da li supruznik ima eu dzavljanstvo ili boravak. Bar je to moj slucaj.

Luk nisam te bas razumela. Mozes da objasnis detaljnije?
 
Odgovor na temu

ocean
explorer
beograd

Član broj: 235909
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.06.2012. u 20:26 - pre 144 meseci
pa koliko je trajanje obrad zahteva koliko se ceka znas li ?jel ima razlike u cekanju boravisne i radne i kolka je razlika?
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.06.2012. u 21:58 - pre 144 meseci
Nisam razumela zasto razdvajas radnu od boravisne?
Ti na osnovu braka dobijas boravak i automatski pravo na rad, t.j, te dve dozvole su spojene u jednoj. Mozes odmah i firmu svoju da otvoris ako hoces.
Zato te ne razumem.
Sto se tice cekanja zvanicno vreme za dobijanje vize na osobu spajanja porodice je tri meseca. Meni su je resili za mesec dana ali bilo je slucajeva gde je trajalo malo duze. To zavsii i od njihovih god. odmora, npr. ako predas leti duze se ceka, ako razumes. Ja sam predala 28.08 i vec 11.11 mi pocinje prva boravisna viza u DE. Vec pocetkom oktobra sam dobila poziv na viziranje pasosa ulaznom vizom. Onda je usledlo pakovanje, karta i dolazak. To je trajalo mesec dana.
M.m nema drzavljanstvo, on je rodjen ovde i ima Unbefristet. Bilo je i ljudi ciji su suoruznici imali nemacko ali su cekali duze. To sve zavisi od birokratije.
 
Odgovor na temu

Luk Skywalker
Luka Erceg
Nemacka Geisingen

Član broj: 303946
Poruke: 11
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.06.2012. u 23:08 - pre 144 meseci
moja buduca zena je rodjena ovde u nemackoj ima nemacko drzavljanstvo mene malo zeza nemacki koji moram da polazem nivo a1 pa zbog toga pitam mada ucim dajem sve od sebe da to polozim
 
Odgovor na temu

ocean
explorer
beograd

Član broj: 235909
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.06.2012. u 00:44 - pre 144 meseci
axa pa nisam znao da idu u paketu te dve vize ,znaci ti kad si dobila boravisnu tj ulaznu vizu u oktobru si dobila i radnu dozvolu?
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.06.2012. u 09:50 - pre 144 meseci
Luk
ako hoces sve muve jednim udarcem da ubijes neka ona zakaze vencanje u DE, polozi A1, prethodno izvadi sva dokumenta i cim polozis predaj da trazis vizu za vencanje u DE. Kad ti je odobre, ides i ne vracas se. Tamo se vencate, odnesete sve to u Ausländerbehörde i to je to.
A1 je laganica sta ti je? Ja nisam imala nikakvo znanje iz nemackog pa sam ga spremila za mesec dana. Kupila materijal za ucenje tog ispita, Hueberovu knjigu ua A1, uzela privatne casove cisto radi razjasnjavanja, iskopirala gramatiku iz recnika i spremila ga. Polozila iz prvog puta. Bilo je tamo ljudi koji polazu mali milion puta, to mi je nejasno stvarno.
Videces da to nije smaranje nego potreba. Kad dodjes u De taj A1 ce ti biti osnova za dalje ucenje a trebace ti jos mnogo ucenja da naucis osnovnu komunikaciju i samostalno zavrsavas obaveze. Gkedaj na to kao na investiciju. ;)

Ocean
Ulazna viza nije ni boravisna ni radna. Ona ti omogucava ulazak u DE da bi ti tamo zvanicno izdali boravak i radnu vizu. Verovatno je tako i sa Austrijom.
Boravisnu i radnu vizu sam dobila 11.11.2008, nakon sto sam dosla u DE, prijavila se na muzevljevu adresu u Einwohneramtu i sa tim otisla u Ausländerbehörde. Od tad mi pocinje zvanican boravak u DE.
 
Odgovor na temu

ocean
explorer
beograd

Član broj: 235909
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.06.2012. u 13:29 - pre 144 meseci
axa ok sada mi je malo jasnije znaci prvo dobijam ulaznu vizu,pa tek onda boravisnu i radnu zajedno,koliko moze da traje period dobijanja boravisne i radne od izdavanja te prve ulazne mislim koliko moze da se najduze ceka?stvarno prvi put u zivotu se upustam u takvo menjanje zivota i promene pa nisam upucen bas nesto,iz ambasade govore jedno na forumu ipak je drugacije ljudi imaju iskustva a voleo bih da znam koliki je period od dobijanja te boravne i radne jer ne volim da budem nekom na grbaci,ipak je drugacije kada dvoje unose novac.pozz
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.06.2012. u 13:55 - pre 144 meseci
^^
Profin je vec pojasnila - apliciras u nemackoj ambasadi za boravisnu dozvolu na osnovu spajanja sa porodicom.
Za to prilozis popunjen zahtev, polozen A1 u Geteu, internacionalni vencani list, zenin ugovor za stan, izvod o poslednje tri plate i slicne stvari - kako ko.
Ambasada to prosledi u odeljenje za strance u gradu gde ti je zena, cekas od jedan do tri meseca i dobijes pismo od ambasade da li si dobio vizu ili ne.

Kad podignes pasos u ambasadi, dobijas ulaznu vizu za DE i kad stignes tamo, odlazis u Odeljenje za strance, gde ti izradjuju boravisnu vizu sa kojom imas pravo da radis (jer su ti oni i obradjivali zahtev) i to je isti dan gotovo ili tako nesto.
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.06.2012. u 19:19 - pre 144 meseci
Kod mene je to trajalo dva dana. Odlazak u Einwohneramt da prijavim adresu u DE i sa adresom odlazak u Ausländerbehörde.
 
Odgovor na temu

Luk Skywalker
Luka Erceg
Nemacka Geisingen

Član broj: 303946
Poruke: 11
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.06.2012. u 19:42 - pre 144 meseci
profin hvala na konacno razjasnjenom odgovoru koji sam cekao sve je jasno kao dan sad da imam shritte international knjigu ja sam vec ovde u nemackoj skoro mesec dana sutra cu znati kad krecem na privatne casove a do sad sam sve sam ucio iz knjige HVALA VELIKO CUJEMO SE U SVAKOM SLUCAJU
 
Odgovor na temu

Luk Skywalker
Luka Erceg
Nemacka Geisingen

Član broj: 303946
Poruke: 11
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.06.2012. u 19:46 - pre 144 meseci
Profin ja planiram ovde da se vencam i polozim ispit jer sam ovde vec mesec dana a papire treba uskoro da predamo ja sam svu dokumentaiju prikupio i doneo kad sam dosao ovde na meni je samo da polozim i da predamo te papire ostalo posle samo da sacekamo jel tako e sad jedino bih voleo da se jos ne vracam dole u srbiju ako nema potrebe za to osim ako nesto ne iskrsne a najvise me brine ono 3 meseca jer toliko moze najduze da se ostane mada ok skapirao sam sve sto si mi rekla
 
Odgovor na temu

ocean
explorer
beograd

Član broj: 235909
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.06.2012. u 20:47 - pre 144 meseci
axa pa to onda nije strasno ako bih mogao za 3 meseca lepo da zivim i da radim,ja sam slusao price od ljudi da boravak dobijas tj ceka se do 6 meseci a prvu radnu vizu tek za godinu dana.mozda ima razlike izmedju austrije i nemacke u zakonu?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1186015 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.