Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1186264 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fafner
Germany

Član broj: 109915
Poruke: 75
..ohnheime.ruhr-uni-bochum.de.



+26 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.05.2012. u 15:51 - pre 145 meseci
Citat:
Suzana-c: Ako nisi bila osigurana reci im. Ako jesi to se vadi u RZZO, to je medj obrazac za zdravstveno.



Pozdrav svima!
moja cerka živi u nemačku,od decembra,(izašla je sa mađarskim pasošem pa ne mora da se drži tromesečnog putovanja kući) ali nikako da reši zdravstveno osiguranje,sad joj traže taj međunarodni obrazac 104,i da uplati od decembra osiguranje(mesečno150eu)
U srbiji ima osiguranje
gde da nabavi taj obrazac i šta je RZZO?

Pozdrav


http://www.zso.gov.rs/index.htm

Bar za studente u Njemačkoj ovako funkcioniše, za državljane Srbije i Crne Gore:
Dobaviš "JU 6" obrazac kod osiguranja u Srbiji i onda ga priložiš kasnije u Njemačkoj kod nekog od ~Gesetzliche Krankenkasse~ osiguranja, oni ti izdaju potvrdu da si oslobođen od obaveznog osiguranja za dužinu trajanja koji je naveden u Ju 6 obrazcu, tipa godinu dana (Ju 6 obrazac inače može da se vadi svake godine tj. obnavlja).

 
Odgovor na temu

tourolesss
Jozsef Furo
web dizajner,php programer
Backo Gradiste

Član broj: 196849
Poruke: 1
*.customers.d1-online.com.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.05.2012. u 22:54 - pre 145 meseci
Dobro vece zelim svima !
Imam jedno pitanje u vezi boravisne vize za nemacku.
Ja sam dvojni drzavljanin Srbije i Madjarske , zivim nemackoj 7,5 meseci imam u nemackoj stalni posao puno radno vreme imam aok osiguranje , imam iznaljmljen stan na dug period.
E sad zelim da se ozenim devojkom iz srbije sa srpskim je pasosem samo , Devojka mi ima zavrsenu Pmfakultet Poslovnu informatiku i jos pored toga i visu poslovnu skolu,
Moje pitanje je dali je moguce da ja kao iz eu drzave sa madjarskim dokumentuima ako ozenim devojku iz 3 drzave koja nije eu (iz srbije) da dobije boravisnu i radnu vizu u nemackoj?
Dali jo se priznaju diplome iz srbije ?
Ja vec neke informacije imam da sa mojim osiguranjem mogu da dodam svojoj supruzi cak i svom detetu tako da osiguranje nije nikakav problem .
Sta mi je ciniti ako imate nekih iskustava molim vas pomozite , korak po korak da krenem da sredjujem papire.
Hvala vam mnogo unapred
 
Odgovor na temu

Marko212
Doktorant, Uni-Greifswald
Greifswald, Nemacka

Član broj: 289314
Poruke: 21
141.53.254.*



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.05.2012. u 16:36 - pre 145 meseci
U sustini moras da ides kao i svi ostali...

Dakle, moracete da ispunite neki od uslova iz clana 30 zakona o boravku http://www.iuscomp.org/gla/statutes/AufenthG.htm. Imas tu nekoliko stavova koji su bitni. Moze da vas zezne to sto niste bili u braku pre otpocinjinja tvog boravka u Nemackoj, ali ne mora da znaci :-). Pogledaj koji su moguci izuzeci od tih pravila u clanovima od 30 do 38 ovog zakona: http://www.gesetze-im-internet.de/aufenthv/index.html (nemacka verzija).

E sad sto se tice ostalog i same procedure pogledaj na sajtu ambasade i to srpske, posto ona ima samo taj pasos. Jedina mala zezancija je taj cuveni A1, ali za to joj treba nekih 2, 3 meseca zavisno od brzine ucenja jezika pa i nije neki ogroman problem. Posebno ako bude sa tobom u Nemackoj moze jos brze to zavrsiti/nauciti.

Valjda ce ti ovo pomoci koliko toliko za pocetak
 
Odgovor na temu

LemiNs
skolarac

Član broj: 303108
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.05.2012. u 11:47 - pre 145 meseci
Pozdrav svim ljudima ovde,trenutno sam nov,pa da Vas pozdravim.
Naime imam problem,treba da idem u Nemacku za klub,bavim se sportom,i ne znam sta da radim,ne mogu da nadjem nacin da bar na 6 meseci dobijem vizu. mogu samo 3 tj 90 dana turisticki, da li Vi znate da li postoji neki nacin? Zvao sam ambasadu da pitam da li je program bluecard usvojen,zvanicno nije jos,jer sam mislio da na osnovu diplome koji imam,visoko obrazovanje i koja je H+,da trazim boravak od 6 meseci radi trazenja posla. Drugi nacin je da klub mi sredi sportsku vizu,e sada moje pitanje je da li ja po vizu moram da dolazim iz Nemacke u Srbiju,ili mogu da odradim sve to tamo,i da li postoji neki zakonom dozvoljen nacin da moj boravak tamo bude 6 meseci.
To sve pitam jer se moze deseti da ja moram tamo da ostanem duze od tri mesece,da se nesto iskomplikuje,a necu mocu,samim tim mi sve propada,ili da tarzim nemicu da se zenim
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Nena25
nezaposlen
Beograd

Član broj: 285105
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.05.2012. u 13:21 - pre 145 meseci
Postovani,
ja sam isto u zabuni sa ovim racunanjem vremena boravka u Nemackoj.
Moze li mi neko pomoci , bila sam u Nemackoj 13.09.2011 - 24. 09.2011. zatim, 20.10.2011.- 07.01.2012. Kada mogu ponovo da udjem u Nemacku.
HVALA UNAPRED .
 
Odgovor na temu

cobbreti
cobbreti
Wernau

Član broj: 281159
Poruke: 54
*.pools.arcor-ip.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.05.2012. u 18:20 - pre 145 meseci
Citat:
Nena25: Postovani,
ja sam isto u zabuni sa ovim racunanjem vremena boravka u Nemackoj.
Moze li mi neko pomoci , bila sam u Nemackoj 13.09.2011 - 24. 09.2011. zatim, 20.10.2011.- 07.01.2012. Kada mogu ponovo da udjem u Nemacku.
HVALA UNAPRED .


Sve imaš objašnjeno na sajtu Nemačke ambasade u Beogradu , ali ću ti napisati:

možeš ostati 3 meseca, tj. 90 dana u 6 meseci tj. pola godine...

Tebi se prvih 6 meseci računa od prvog ulaska u EU, znači 13.09.2011 a završava se 13.03.2012 kada ti počinje novih 6 meseci i tako u krug uvek...

ti si tvojih 90 dana iskoristila , u prvih 6 meseci a drugih 6 meseci ti se računa od 13.03.2012 do 13.09.2012 i tako računaš uvek...tako da u Nemačku možeš ući kad hoćeš.....samo se pridržavaj pravila, i nećeš imati problema...

pozdrav
 
Odgovor na temu

Nena25
nezaposlen
Beograd

Član broj: 285105
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.05.2012. u 18:26 - pre 145 meseci
cobbreti, hvala puno na brzom odgovoru. Puno sam vam zahvalna!
veliki pozdrav!

 
Odgovor na temu

MARKOMIL85
nezaposlen

Član broj: 162475
Poruke: 12
82.113.98.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize30.05.2012. u 19:39 - pre 144 meseci
Danas je supruga bila u odeljenu za strance dobila je poziv da ponese pasos obracune i da napise ukratko gde smo se upoznali!!!!rekli su za 2 do cetiri nedelje da bi trebalo da stigne viza!!!!da li je to normalna procedura ili neka provera zna li ko???jos malo,stvarno su svi u pravu koji su pisali ovde na forumu da treba imati dobrih zivaca za ovakve stvari!!!!!!pozzzzzzzz
 
Odgovor na temu

iceboy2203
Zivadin Zivkov
DHL
frankfurt

Član broj: 302582
Poruke: 11
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 12
Sajt: elitesecurity


Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize30.05.2012. u 19:58 - pre 144 meseci

2131231231
 
Odgovor na temu

plavooka82
Student

Član broj: 232409
Poruke: 34



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.06.2012. u 12:49 - pre 144 meseci
Pozdrav svima,
Da li neko zna, da li uopste treba b1 za produzetak vize ili ne? Ja sam pre godinu dana kada sam prvi put dosla u Nemacku dobila list od Ausländeramt-a da moram u roku od 2 godine da polozim b1 sa Orientierungs testom i dali su mi vizu na godinu dana. U toku te prve godine promenila sam mesto boravka i kada sam dosla u dugi Ausländeramt da produzim 2 godinu, dali su mi vizu na jos 2 godine ali mi za b1 nista nisu rekli. U skoli nam profesorka rekla da smo poslednja grupa koja ima b1 i Orientierungs test za produzenje vize.... I ja sad nista ne kapiram???
Ako se nekom isto tako desilo molim da pomoc!
 
Odgovor na temu

irex
Frankfurt

Član broj: 292059
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.06.2012. u 23:11 - pre 144 meseci
Pozz svima...
Htela sam samo sa vama da podelim svoje iskustvo prilikom predaje papira za spajanje porodice i to je najpozitivnije iskustvo koje sam dozivela u skorije vreme. Otisla sam uplasena jer sam procitala puno negativnih iskustava i kako su zene koje rade na salterima za predaju dokumenata neljubazne. Kad je dosao red na mene da predam dokumenta gospodja na salteru 4 me je docekala sa osmehom,pogledala je papire i rekla da mozda ne bi bilo lose da moj muz posalje kolika je kvadratura stana jer taj papir nisam imala. postavila mi je jos par pitanja,gde i kad smo se upoznali,kako smo se vidjali...itd. Njeno sledece pitanje je bilo kada ja planiram da idem u Nemacku i naravno moj odgovor je bio kad papiri budu gotovi tad cu da idem. Onda je na moje iznenadjenje rekla da ide kod sefa da ga pita koliko brzo to moze biti gotovo. Vratila se i rekla mi da mi fali neki papir o njegovom boravku (za koji smo mi mislili da mu ne treba posto je italijanski drzavljanin i koji ja nisam predala ali sreca imala sam ga kod sebe). Predala sam i to i ona je opet otisla kod sefa i vratila se i opet me pitala kad planiram da idem na sta sam opet odgovorila da cu ici kad budu papiri gotovi. I onda je ona po treci put otisla kod sefa i vraca se nasmejana i kaze mi "Dobices vizu danas". U tom momentu sam se ja izgubila totalno i na njeno pitanje kojji datum da stavi ja sam odgovorila da ne znam jer nisam u tom momentu znala sta da odgovorim posto sam bila zatecena. Kaze ona "nisi ocekivala" reko nisam,ja se spremila za cekanje i za razne komplikacije posto to kod mene uvek ide tako sve nesto naopacke. I da vas ne davim vise isti dan sam u 12 dosla po vizu i za koji dan palim :)
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.06.2012. u 20:12 - pre 144 meseci
Irex ovo je prava retkost! Cestitam i lep boravak u DE ti zelim :)))

Plavooka82 meni je isto receno da moram da ga polozim i kad su mi produziili vizu ona je moj Zertifikat iskopirala i stavila u moj Ordner. Tako da ne znam sta da ti kazem.
Ja do 2014 imam vizu i na Unbefristet sticem pravo tek 2013. Poslala sam dva e-maila u Ausländerbehörde, na dve razlicite adrese i dobila dva razlicita odgovora. Prvi je da moram da cekam 2013-u a drugi da zakazem termin za Novembar 2012 i da mozda postoji mogucnost da dobijem Unbefristet. Cudno zar ne?
 
Odgovor na temu

irex
Frankfurt

Član broj: 292059
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.06.2012. u 21:44 - pre 144 meseci
Hvala profin, buduca komsinice :)))
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.pool.mediaWays.net.



+768 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.06.2012. u 08:40 - pre 144 meseci
Citat:
profin: Irex ovo je prava retkost! Cestitam i lep boravak u DE ti zelim :)))

Plavooka82 meni je isto receno da moram da ga polozim i kad su mi produziili vizu ona je moj Zertifikat iskopirala i stavila u moj Ordner. Tako da ne znam sta da ti kazem.
Ja do 2014 imam vizu i na Unbefristet sticem pravo tek 2013. Poslala sam dva e-maila u Ausländerbehörde, na dve razlicite adrese i dobila dva razlicita odgovora. Prvi je da moram da cekam 2013-u a drugi da zakazem termin za Novembar 2012 i da mozda postoji mogucnost da dobijem Unbefristet. Cudno zar ne?


Ja sam poslao mail direktno ministarstvu koje se bavi tim stvarima u vezi toga da li ce se racunati boravak koji imam do sada(14 meseci) za trajnu dozvolu boravka koja se po novom zakonu(Blue Card) koji treba da stupi na snagu 1. jula dobija posle 2 godine + B1. Odgovor je bio da vazi i da vec za 8 meseci mogu da podnesem zahtev za NE ako imam B1, a ako nemam onda za mene vazi 3 godine. Pre toga sam od Auslaenderbehoerde dobio odgovor da to za mene nece vaziti. Sve u svemu, ja njima nista ne verujem jer sam se vise puta do sada uverio da za neke stvari poznajem zakon bolje od njih. Savet je prvo se raspitati i po mogucstvu procitati zakon i onda ukoliko imate prava na nesto to odstampati i sa tim pravac KVR.
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.06.2012. u 00:26 - pre 144 meseci
Irex javi se kad stignes. :)

Dusko mislim da vazi za one sa radnom vizom kao pocetnom ili ipak vazi i za one koji su dobili boravak na osnovu soajanja porodice? Sta mislis?
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.06.2012. u 10:40 - pre 144 meseci
Ja mislim da ono sto je njima bitno je koliko si dugo radio, odnosno koliko si uplacivao penziono, socijalno, zdravstveno... Ko ima boravak i radi bez prekida poslednjih x meseci, a po novom zakonu ima pravo da trazi Blue card za njega ce vaziti to.
 
Odgovor na temu

quicken

Član broj: 172307
Poruke: 52
*.pools.arcor-ip.net.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.06.2012. u 13:55 - pre 144 meseci
Pozdrav svima!

Plavooka, sa ovim si me bas zbunila:
"U skoli nam profesorka rekla da smo poslednja grupa koja ima b1 i Orientierungs test za produzenje vize.... I ja sad nista ne kapiram???"
Ni ja nista ne kapiram. Da li to znaci da ce od sada morati da se ide samo na A1 i A2, a B1 ce da ukinu za nas koji cekamo stalan boravak?
Ja sam odslusala ceo B1, ali nisam polozila. Krajem prosle godine su mi produzili boravak na jos 2 godine i tada su mi u birou za strance rekli da je dovoljna samo potvda o odslusanih 600 casova Nemackog jezika, a da li moram i da polozim taj B1 niko nista konkretno ne zna da kaze.

Profin, mozes li molim te da mi pojasnis ovo:
"Ja do 2014 imam vizu i na Unbefristet sticem pravo tek 2013. Poslala sam dva e-maila u Ausländerbehörde, na dve razlicite adrese i dobila dva razlicita odgovora. Prvi je da moram da cekam 2013-u a drugi da zakazem termin za Novembar 2012 i da mozda postoji mogucnost da dobijem Unbefristet."

Zar moze da se stekne pravo na stalan boravak, ako jos traje ogranicena viza? Posle koliko vremena ogranicenog boravka se stice pravo na Unbefristet?

 
Odgovor na temu

plavooka82
Student

Član broj: 232409
Poruke: 34



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.06.2012. u 14:15 - pre 144 meseci
Qucken, ja nisam ni oslusala i polozila b1 pa mi produzili vizu na 2 godine... Zato sam i postavila ovo pitanje... Bas cudno, mozda su produzili jer sam pocetkom godine otvorila sopstvenu radnju i na osnovu toga sam mozda dobila na 2 godine??? A niko za b1 ni da pita, mozda i nece jer sam samo ja pricala sa njima moji muz je namerno cutao, da bi uvideli da ipak znam i ja da guknem nesto ;)
I imam jos jedno pitanje koliko trebas da si u braku da bi dobio Unbefristet?
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.imet.tu-clausthal.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.06.2012. u 14:37 - pre 144 meseci
Tri godine sa nemackim drzavljaninom. Za ostale (sta su meni trazili u Goslar-u, Niedersachsen): 60 meseci minimum uplacivanja u DRV (Deutsche Renteversicherung), to znaci da kandidat ima najmanje 5 godina radnog staza bez pauza i da je poslodavac uplacivao u DRV, listinge tri poslednje plate, ugovor o stanu, polozen B1 (kod sertifikovane skole), polozen Orientirungskurs, biometrijsku sliku novijeg datuma iiiiiiiiiiiiiiiiiii dosta strpljenja. Ja cekam vec 32 dana i nista od odgovora.
 
Odgovor na temu

homer.simpson
Nemacka

Član broj: 303937
Poruke: 9
*.pools.arcor-ip.net.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.06.2012. u 14:52 - pre 144 meseci
Cao svima,

zena i ja smo se vencali krajem 2011, a ja sam dobio svoj Aufenthaltstitel Januara 2012, obzirom da radim u Nemackoj (neograniceni ugovor).

Po dobijanju moje boravisne vize, aplicirali smo za njenu vizu. Poslednjih meseci smo davali sva potrebna dokumenta, i sve je izgledalo ok,
dok mi juce sluzbenica nije rekla da moja zena ne moze da dobije vizu jer je dosla BEZ vize za spajanje porodice !! Sto mi nismo tada znali
da je neophodno. 6 meseci je proslo, daj ovaj dokument, daj onaj, da bi tek sada primetili da nedostaje ta viza !! Napomenuli su mi da mora
da ode za Srbiju i aplicira tamo u Ambasadi, pa da dodje ovde itd itd sve iznova...

Imamo novi termin u Einwohneramtu pocetkom jula... Tada ce nam saopstiti konacnu odluku.

Problem je sto je ona usla u Nemacku novembra, a legalni boravak od tri meseca je istekao krajem februara.

Trenutno ima Fiktion Bescheinigung koji jos dozvoljava da boravi u Nemackoj legalno, do kraja Jula, izdat od strane Einwohneramta u Aprilu
(u Aprilu su primetili da joj nedostaje gore pomenuta viza).

Htedoh da pitam, da li je neko imao slican slucaj i kako je resen ?

Hvala unapred svima !!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1186264 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.