Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1186094 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.06.2012. u 15:39 - pre 144 meseci
Opusti se, bice to ok ;)
 
Odgovor na temu

plavooka82
Student

Član broj: 232409
Poruke: 34



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.06.2012. u 20:53 - pre 144 meseci
IREX:
Dok čekaš El. Vizu mozes da izadjes iz zemlje samo trazi od Ausländeramt-a da ti izda Bescheinigung ( potvrda) da se tvoja viza nalazi u Bundesdruckerei, i sa tom potvrdom mozes da izadjes iz zemlje i odletis recimo za Srbiju. Ja sam tako putovala sa tom potvrdom izasla iz Nemacke i vratila se bez ikakvih problema. To ti moraju izdati i zbog neke kontrole ako te ne daj Boze zadesi...
 
Odgovor na temu

plavooka82
Student

Član broj: 232409
Poruke: 34



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.06.2012. u 21:00 - pre 144 meseci
Citat:
Anchy_86: Ok, to mi je jasno, znam da je nosim(i u brosuri koju sam dobila pise da vazi samo uz pasos), sigurno je necu zalepiti u pasos :D
Ali i nju pokazujem pri prelasku granice (i za slucaj da mi ne udare poecat da viza ne vazi, svakako se vidi na njoj datum kad istice, tako da mi je to sve jedno)

U nemackoj ti je dovoljno da nosis samo tu El. Vizu jer na njoj stoji tvoja slika, tvoji opis, i da smes da boravis u nemackoj. Sto se tice putovanja van EU potreban ti je i pasos uz Vizu. Ja sam nedavno putovala za Hrvatsku preko Slovenije i na samom izlazku iz EU, na Slovenacko-Hrvatskoj granici, Slovenci su mi trazili El.Vizu, jer sam im namerno dala samo pasos, da bih videla reakciju, znaci treba kartica i pasos ;)
 
Odgovor na temu

quicken

Član broj: 172307
Poruke: 52
*.pools.arcor-ip.net.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.06.2012. u 22:24 - pre 144 meseci
U Nemackoj ne moras da nosis pasos i elektronsku karticu sa sobom, dovoljna je i fotokopija da ti se nadje u tasni. kad prelazis granicu obavezno ponesi i pasos i el. karticu.
Ja uglavnom putujem preko Madjarske, Madjari traze i pasos i karticu, a nasi carinici traze samo pasos.
 
Odgovor na temu

lala7

Član broj: 286390
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize20.06.2012. u 07:09 - pre 144 meseci
Nadam se da ce neko od clanova foruma, moci da mi pomogne. Moj suprug je u decembru dobio negativan odgvor za radnu vizu sa obrazlozenjem da ne postoji sporazum izmedju Srbije i Nemacke o zaposljavanju radnika. To je za nas bio sok, s obzirom da je imao ugovor sa klinikom da radi kao bolnicar i sva neophodna dokumenta. Nismo se zalili. U januaru ga je kontaktirao agent za zaposljavanje iz Nemacke, koji je njegov CV nasao na EURES-u. Ponudio mu je posao u jednoj klinici. Mi smo mu rekli za odbijenicu, on je zvao i Auslanderamt, Abeitsamt i ambasadu u Beogradu i svi su rekli da nece biti problema. toj pokrajini je ogromna potraznja za zdravstvenim radnicima. U narednih pet meseci, mi smo intenzivirali casove nemackog i oboje polozili B2 ( trebalo nam je vise od godinu dana svakodnevnih casova po dva-tri sata!),dobio je Anerkennung da radi kao bolnicar u Reinland-Pfalz sa obrazlozenjem da kad polozi usmeni ispit, dobice i licencu za med. tehncara, isli smo u Nemacku na intervju, njih je odusevio i poslali su mu ugovor (jos bolji od predhodnog). Predao je i diplomu, licencu i uverenje od udruzenja zdravstvenih radnika Srbije da je clan udruzenja a samim tim i clan medjunarodnog udruzenja med. sestara i tehnicara,i preporuku s posla.Tri nedelje od predaje u ambasadi agent i direktor bolnice nam javljaju da Arbeitsamt ( ZAV Bonn) nije dao saglasnost jer ne postoji ugovor izmedju Srbije i Nemacke!!! Na njihovo insistiranje da njima nije tako receno i da ne bi ni ulazili u celu pricu, receno im je da je problem politicke prirode u Srbiji ! Zalili smo se ZAV- u i dobili odgovor da su oni jos u decembru rekli sta su imali a moj muz je, eto, insistirao da ponovo pokusa. Ja sad nisam pametna. U cemu je problem. Ako je ovo stvarno ovako, zasto ambasada uopste stavlja na svoj sajt koja je procedura za radnu vizu i zasto uzima dokimenta ako nece dati odobrenje? Jos nismo dobili pismeni odgovor od ambasade, zalicemo se ali cini mi se da je uzalud. Potrosili smo mnogo vremena i para, da odradimo sve sto je nemacka drzava zahtevala i na kraju- nista. Dve godine truda....Ima li neko pametan savet?
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize20.06.2012. u 07:21 - pre 144 meseci
Advokat. Najpametnji savet koji ja mogu da ti dam.
Kako mogu tako nesto da napisu? Ako su mogli toliko hiljada lekara i sestara da dovucu iz celog sveta pa i iz Srbije u cemu je problem onda?
Advokati vrlo dbro znaju da ako poslodavac zahteva odredjeni kadar za koji ne postoji na podrucju DE dovojan broj kvalifikovanih, a u medicini ne postoji definitivno, onda procedura tece drugacije.
Bas sam se iznenadila sada.
Pa i @tdusko je otisao zbog posla pa i mnogi drugi, koja im je to fora sada?
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.pool.mediaWays.net.



+768 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize20.06.2012. u 09:43 - pre 144 meseci
lala7

U najgorem slucaju mozete sacekati 1. avgust i da preko blue karte ako ima platu vecu od 44 000 ponovite proceduru stim sto ovog puta ne bi smelo da bude problema i sve bi trebalo da bude gotovo za 2 nedelje.

Opet kazem, kad stvari nisu skroz "jasne" nemojte zaliti par stotina eur i angazujte advokata za sva pitanja i nedoumice koje imate. Jer advokat je taj koji poznaje zakon i propise, a ne ovi cinovnici po opstinama, ambasadama i konzulatima koji od dnevnih novina nisu dalje stigli. Razumem ja da niko nema pare za bacanje i da onaj kome pare nisu problem ne bi nigde ni isao, ali na kraju kad krenete da zaradjujete i kad se pogleda unazad koliko je vremena i zivaca izgubljeno shvatite da se to ipak isplati.

Naravno, nisu ni svi advokati dobri niti je to 100% garantovan uspeh, ali cenim da ako sa dobrim advokatom ne prodje onda nece proci nakako. U jednom slucaju placate da bi zavrsili posao, a u drugom da bi saznali da to jednostavno ne moze.
 
Odgovor na temu

milosmilos1
Milos Stojanovic
Srbija

Član broj: 299682
Poruke: 21
89.204.139.*



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize20.06.2012. u 18:18 - pre 144 meseci
da li neko moze da preporuči nekog dobrog advokata koji posreduje u dobijanju nemačkih papira?pozz
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize20.06.2012. u 20:04 - pre 144 meseci
Ja mogu za Frankfurt.
 
Odgovor na temu

igor.h
Karlsruhe,Deutschland

Član broj: 297916
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize21.06.2012. u 20:37 - pre 144 meseci
Moze li mi neko reci koja je procedura po dolasku u Nemacku oko prijave za osobe koje imaju EU pasos.Da li je potrebno navesti prethodnu adresu na kojoj je osoba boravila,da li se prilaze jos koji dokument osim pasosa?Pitam to jer u Madjarskim pasosima nemaju navedene adrese,a licnu kartu posedujem Srpsku i ne znam da li je problem ako se prilazu dva dokumenta iz razlicitih drzava.
 
Odgovor na temu

milosmilos1
Milos Stojanovic
Srbija

Član broj: 299682
Poruke: 21
89.204.137.*



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize21.06.2012. u 21:56 - pre 144 meseci
preporuci slobodno,nije bitno gde je,bitno je kakav je!inace ako neko ima iskustva sa sledecom situacijom neka kaze nesto o tome-naime,procitao sam na informatoru o Nemackoj,u vezi imigracije,da je moguce dobiti papire ako ste rodjeni u Nemackoj i ako vam je jedan od roditelja imao boravak 8 i više godina pre rodjenja deteta,a to je moj slučaj.da li neko zna nesto o tome?hvala.
 
Odgovor na temu

bebac1311
bebac bebac
srbija

Član broj: 268586
Poruke: 43
89.204.139.*



+7 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize22.06.2012. u 16:11 - pre 144 meseci
pozdrav,
hteo bih da sa Vama podelim moje licno iskustvo,koje je jako bitno kod podnosenja zahteva za spajanje porodice !!!
ja sam pre mesec dana predao zahtev u nemackoj ambasadi u BG za dobijanje vize...
jedino,koliko sam ja do sada upucen,takve zahteve u nemackoj mozete predati u pokrajini Bayern,svi ostali moraju u srbiji...
najpouzdanije informacije dobicete u odeljenju za strance gde vam se nalazi supruznik.

NAJBITNIJE,sto jos ovde izgleda nikom nije poslo za rukom je da sam predao dokumenta bez zvanicnog polozenog ispita A1!!!
gospodja koja je radila na salteru mi je postavila par pitanja na nemackom(tacnije samo 3) koja su bila sasvim dovoljna da prodjem,a par nedelja pre toga sam i sam bio na isipitu u goete institutu u BG,gde sam naravno pao jer su rekli da je dovoljno i sasvim ako se odradi knjiga za isipte A1,ali verujte treba puno vise,i bas je dosta nas palo ... ako pogledate rezltate ispita ne prolazi vise od 50 % ljudi
ZNACI : OSNOVNO POZNAVANJE NEMACKOG JEZIKA MOZETE USMENO DOKAZATI U AMBASADI

svakodnevno se sada nadam pozitivnom obavestenju ambasade

ako koga interesuje sta vezano za ovu temu rado cu mu pomoci,jer pratim to vec 6 meseci i jako mi je zao sto do sada nisam pratio ovu stranicu jer ima jako korisnih informacija koje su meni nedostajale kad sam poceo ovu proceduru
pozzzzz
 
Odgovor na temu

irex
Frankfurt

Član broj: 292059
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize22.06.2012. u 16:49 - pre 144 meseci
@bebac
Meni je drago ako je tako ali uvek ti mogu naknadno traziti polozen A1 test. Jedino ako ti je supruga drzavljanka EU osim Nemacke onda ne treba A1. Moj muz je italijanski drzavljanin i zena na salteru mi je rekla da meni A1 ne treba iako sam ga ja polozila cisto zbog sebe.
 
Odgovor na temu

mrbocvana

Član broj: 299127
Poruke: 44
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize22.06.2012. u 16:55 - pre 144 meseci
 
Odgovor na temu

mrbocvana

Član broj: 299127
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize22.06.2012. u 16:57 - pre 144 meseci
poz bebac,

Obzirom da i mene uskoro ocekuje aplikacija za spajanje porodice , hoces mi molim te reci koju si dokumentaciju podneo. Znam da to stoji na sajtu ambasade ali mi znaci i inf iz prve ruke. Sta si podneo za aktuelnu prijavu boravista?
Hvala puno
 
Odgovor na temu

bebac1311
bebac bebac
srbija

Član broj: 268586
Poruke: 43
82.113.121.*



+7 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize22.06.2012. u 19:06 - pre 144 meseci
irex,tako je .. s tim sto su mi rekli u jednoj agenciji koja mi je pregledala dokumente da me nece ni primiti ako ne znam dovoljno i traziti odmah da dostavim pismeni dokaz,tj A1 ,ali posto nisu nadam se da ce tako ostati ..

da ne dodje do zabune,moja je supruga srpski drz.ali je od rodjenja u DE,tako da sam od dokumenata predao :

1. obrazac "Nationales Visum" - 2 primerka
2. pasos i 2 fotokopije
3. fotokopija pasosa supruznika - 2 prim.
4. fotokopija ugovora o zakupu stana - 2 prim. (najmanja kvadratura za 2 osobe je 44 km)
5. ugovor supruznika o radu - 2 prim. i tri poslednje platne liste
6. medjunarodni izvod iz knjige vencanih i kopija (ja sam se vencao u srbiji u nesto pre nove godine )
7. 3 slike za velicine za posos
8. 60 evra i
9. dokaz o poznavanju DE jezika

mrbocvana,toliko ... pozdrav
 
Odgovor na temu

mrbocvana

Član broj: 299127
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize22.06.2012. u 22:21 - pre 144 meseci
hvala puno,
pozdrav
 
Odgovor na temu

sanjuska22
Sanja kliko

Član broj: 304523
Poruke: 22
*.teol.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.06.2012. u 12:43 - pre 143 meseci
Pozdrav svima!
Zelim da podijelim moje iskustvo s vama. Prije 5 dana sam bila u njemackoj ambasadi u Sarajevu i predala sam papire za spajanje porodice. Svu potrebnu dokumentaciju i A1. Medjutim, A1 je bio star 2 godine, pa su mi dali test na njemackom sa 20 pitanja da odgovorim i poslije su mi prihvatili A1. Zatim, postavili su mi pitanja tipa kad smo se upoznali, koliko smo vec zajdno, imam li djece i druga bezvezne pitanja. Moj muz i ja smo se vjencali u Njemackoj u aprilu. Sve su mi prihvatili i onda mi je sluzbenica u pasos ukucala VISUM D i rekla da mi to znaci da je viza u toku. meni sad nista jasno nije, jesam li dobila vizu ili je u toku, a rekla mi je da ce proces trajati od 1 do 3 mjeseca. Zasto mi je onda tu vizu ukuicala? Tek pocetkom avgusta opet mogu u Njemacku kad mi pocinje novi period od 90 dana, pitala sam ju da li onda mogu sad putovati , samo je slegla ramenima i nije mi odgovorila.
Da li neko od vas zna zasto mi je ukucakla tu vizu, VISUM D i ispod pise Njemacka ambasada Sarajevo???
Hvala unaprijed!
 
Odgovor na temu

sanjuska22
Sanja kliko

Član broj: 304523
Poruke: 22
*.teol.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.06.2012. u 12:46 - pre 143 meseci
Pozdrav svima!
Zelim da podijelim moje iskustvo s vama. Prije 5 dana sam bila u njemackoj ambasadi u Sarajevu i predala sam papire za spajanje porodice. Svu potrebnu dokumentaciju i A1. Medjutim, A1 je bio star 2 godine, pa su mi dali test na njemackom sa 20 pitanja da odgovorim i poslije su mi prihvatili A1. Zatim, postavili su mi pitanja tipa kad smo se upoznali, koliko smo vec zajdno, imam li djece i druga bezvezne pitanja. Moj muz i ja smo se vjencali u Njemackoj u aprilu. Sve su mi prihvatili i onda mi je sluzbenica u pasos ukucala VISUM D i rekla da mi to znaci da je viza u toku. meni sad nista jasno nije, jesam li dobila vizu ili je u toku, a rekla mi je da ce proces trajati od 1 do 3 mjeseca. Zasto mi je onda tu vizu ukuicala? Tek pocetkom avgusta opet mogu u Njemacku kad mi pocinje novi period od 90 dana, pitala sam ju da li onda mogu sad putovati , samo je slegla ramenima i nije mi odgovorila.
Da li neko od vas zna zasto mi je ukucakla tu vizu, VISUM D i ispod pise Njemacka ambasada Sarajevo???
Hvala unaprijed!
 
Odgovor na temu

milosmilos1
Milos Stojanovic
Srbija

Član broj: 299682
Poruke: 21
89.204.137.*



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.06.2012. u 13:42 - pre 143 meseci
za administratora Ivana Dimkovića a i sve ostale koji mogu da pomognu ,vidim da se najvise razumes od svih moderatora na forumu u Nemacke zakone,moja situacija je sledeca: majka mi je udata za nemca,on me je usvojio da li imam kakve sanse za dobijanje papira,imam 30 godina,srednju skolu.da li postoji neki advokat koji bi to mogao da izgura,jos jedna stvar:http://www.migrantservicecentr...20Nemacka%20-%20informator.pdf
na ovom informatoru pod clanom 13. sticanje drzavljanstva rodjenjem,u nastavku član 13.2. stoji da osobe ciji je roditelj imao boravisnu dozvolu 8 godina pre rodjenja deteta koje su rođene u Nemackoj imaju pravo na Nemacke papire,a to je moj slucaj.koje je tvoje misljenje i da li znas nekog advokata koji bi mi mogao pomoći?molim te odgovori mi jer sam sada u Nemackoj i pokusavam da zavrsim papire!unapred hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1186094 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.