Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1186979 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
*.static.reverse.dsi.net.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.08.2015. u 09:05 - pre 105 meseci
Moguće, ja nisam siguran za tačan broj kvadrata, ako neko zna tačan broj trenutno, neka javi. A na konto ovoga:

Citat:
Nekons:Ljudi su ovde pisali da su za spajanje porodice sređivali papire u mestima gde im muz/zena imaju prebivaliste i gde rade.Verovatno je moguce u manjim mestima to uraditi.


Ja poznajem skoro desetak slučajeva (Štutgart, okolna sela koja imaju sopstveni Ausländeramt, Berlin) i znam da su ljudi pitali da supružnik koji hoće da dobije vizu za spajanje porodice odradi celu proceduru u tom mestu, nikome nisu dozvolili i svima su rekli da moraju to da urade isključivo preko nemačke ambasade u svojoj zemlji (mojoj supruzi isto nisu dozvolili). To je ono što ja znam, e sad, naravno da može da pokuša, mada sumnjam da će joj to dozvoliti da uradi iz Berlina (pogotovo što dok ovde dođe na red za bilo šta, može joj se desiti da joj i istekne dozvoljenih 90 dana koje sme biti u Šengenu kao turista - ja sam u Berlinu 2. maja zakazao termin u Ausländeramt-u i prvi slobodan je bio 6. avgust).

Ali ako sam nešto uspeo da skontam u Nemačkoj za ovo vreme je da su birokratska putešestvija (čak i za istu stvar) često različita i zavise od savezne republike, Amta u njoj, pa čak i službenika. Na primer, kada sam predavao papire za neograničen boravak u Nemačkoj, kolegina devojka je predavala u isto vreme, i od svih papira što sam ja predao u svoj Ausländeramt i ona u svoj - 60% papira je bilo isto. Šta su njoj ostalo tražili, meni nisu, i obrnuto. Tako da, pošto već ništa ne košta, može sve da se pokuša, pa neko će imati više sreće, neko manje.
 
Odgovor na temu

Nekons
Novi Sad

Član broj: 326398
Poruke: 66
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.08.2015. u 09:16 - pre 105 meseci
Naravno što je veći grad i mogućnost za tako nešto je manja.Mislim da sam i ovde video da je neko napisao da je sredio spajanje porodice u Nemačkoj.U pravu si sve zavisi od pokrajine u kojoj se ko nalazi.Moja supruga je dobila vizu na posao koji nije na deficitarnoj listi.Sve zavisi od uticaja firme,zakona u određenim delovima Nemačke i naravno sreće.
 
Odgovor na temu

ellhnida
Ivana Branisavljevic
student,Filoloski Fakultet,Beograd
Beograd

Član broj: 215361
Poruke: 25
..88.075.pools.vodafone-ip.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.08.2015. u 12:56 - pre 105 meseci
Pozdrav dragi forumasi!

Posto pricate o birokratskim iskustvima u Berlinu,resih da se oglasim mada sam vec pisala o tome.

Ja sam 2012 godine krenula u "akciju" pronalazenja najbrzeg nacina da se sa detetom pridruzim suprugu koji se zaposlio u Berlinu i obezbedio stan za nas.

Najbrze mi se cinilo da dodjem u Berlin i da na licu mesta predam papire za boravisnu dozvolu u Uredu za strance,iako me je Ambasada Nemacke u Beogradu obavestila da to nije moguce i da moram da trazim vizu za spajanje porodice preko njih.

Posto nije bilo slobodnih termina na sajtu Ureda,jednog ponedeljka ujutru,tacnije oko pola sest,sam se nacrtala isped Ureda gde je vec bio formiran red ljudi koji bez zakazanog termina cekaju da predaju dokumente.

Zavrsila sam istog dana oko 17h,sa boravisnom dozvolom sa rokom vazenja od 5 godina u rukama.

Sluzbenice nisu bile preterano ljubazne ali ni zahtevne. Trazile su na uvid i suprugov Ugovor o radu,zatim Ugovor o izdavanju stana,kartice zdravstvenog osiguranja za sve nas (koji smo izvadili po dolasku u Nemacku),dokaz o registrovanoj adresi stanovanja u Berlinu,fotografije...

Uglavnom prihvatile su da obrade zahtev,mada moram da napomenem da je moj suprug EU drzavljanin sa grckim pasosem.

Ne znam da li je to uticalo na odluku Ureda da obradi zahtev jer sam ja na osnovu braka sa njim trazila boravisnu.U Ambasadi Nemacke su mi pak rekli da to ne igra nikakvu ulogu,jer sam ja srpska drzavljanka i moram za vizu aplicirati putem ambasade u svojoj zemlji.

Citajuci iskustva drugih na forumu,rekla bih da sam bila srecne ruke.

KatarinaB,moj savet je da na sajtu Ureda za strance probas da rezervises termin cim tvoj suprug pocne da radi u Berlinu i obezbedi smestaj.(sto se tice kvadrature mi smo se 2012 vodili informacijom da je po osobi potrebno 15m2)

Prilikom rezervisanja termina,Ured ti salje mejl o potvrdi sa spiskom potrebnih dokumenata.(njega ponesi sa sobom na dan odlaska u Ured,u slucaju da ti traze nesto sto je van spiska)

Ne tvrdim da ces uspeti,jer iskustva mnogih govore o malim sansama,ali i ako ne uspes uvek mozes da se vratis kuci i ides preko ambasade,dokumenta ces imati spremna.

Drzim "fige" da nam se uskoro porodicno pridruzite u Berlinu,i nadam se da cemo mozda ostvariti i neki blizi kontakt.

Na zalost,nasi ljudi nisu previse angazovani na polju socijalnog zivota i zblizavanja...bar ne u Berlinu.

Srecno!
 
Odgovor na temu

tordajav

Član broj: 62590
Poruke: 702
212.200.102.*



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.08.2015. u 15:27 - pre 105 meseci
Citat:
Nekons: Nama nisi tražili da bude sudski prevodilac iz EU.Ali smo na svaki dokument koji smo priložili firmi(diploma,državni ispit,lista predmeta iz škole..) morali overiti APOSTILLE pečatom i kasnije kod ovlašćenog sudskog tumača u Srbiji preveli.Neke države(Švajcarska)traže da se dokument koji je overen APOSTILLE pečatom i koji je preveden od susdkog tumača ponovo overi APOSTILLE pečatom.Overu dokumenata APOSTILLE pečatom morate raditi u sudu u čijem je mestu izdata diploma,lista predmeta.....


Hvala na odgovoru Nekons.
Regierung Oberbayern u svom informatoru kaže ovako:

Übersetzungen werden nur anerkannt, wenn sie innerhalb der EU von einem vereidigten Übersetzer, der in einer bei Gericht geführten Dolmetscher- und Übersetzerliste eingetragen ist, vorgenommen worden sind.

Razumem smisao ovoga, ali se baš ne razumem ono po čemu bih se trebao voditi da nađem pravog prevodioca, čiji bi mi prevod bio sigurno priznat. Koliko sam u kontaktu sa ljudima iz Srbije putem fejsa, niko nije obavezno spominjao Apostille. Čak su do nedavno prihvatali i sve prevode iz Srbije, samo da je sudski tumač.
Noli turbare circulos meos!
 
Odgovor na temu

Jepi
Indjija

Član broj: 330221
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.08.2015. u 11:46 - pre 105 meseci
Cao drugari,
Ja se izvinjavam ako je vec pisano ali nisam nasao.
Dakle, moja majka je udata u Nemackoj i skoro je dobila papire na 4 god.
Moj ocuh je hrvat. Ali je rodjen tamo. Pitanje je:
Kako ja mogu dobiti papire? Prispajanjem porodice? Preuzimanjem njegovog prezimena?
Imam 21 god.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.08.2015. u 11:55 - pre 105 meseci
Bojim se nikako jer si vec punoletan ALI ima mogucnosti kako ti mogu pomoci sigurno je da nisi bez sansi. Najbrze da ti odes tamo je da upises neku skolu, ima ko da te izdrzava, imas gde da zivis i to ti je najbitnije za tvoj odlazak. Za neki bolji status tamo ces ipak morati sam da se izboris na kraju skolovanja kada ces imati prilike da apliciras slobodno za posao odredjeni vremenski period ako se ne varam godinu dana.... ili da se ozenis za papire ili ako vec sad imas nekog uskustva u necemu da probas posao da nadjes odma sto je malo verovatno preptostavljam.
 
Odgovor na temu

Jepi
Indjija

Član broj: 330221
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.08.2015. u 12:09 - pre 105 meseci
Imam iskustva. Printerista sam. Radim ovaj posao vec dve godine. Ali kako bih tamo radio ksda nmam radnu dozvolu?
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
2a02:8109:b180:3a4:fdc4:65d5..



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.08.2015. u 12:25 - pre 105 meseci
Bez radne dozvole ne možeš da radiš, naravno. Da bi bio u mogućnosti da dobiješ radnu dozvolu, moraš da pronađeš poslodavca koji bi hteo da te zaposli u Nemačkoj, da ti pošalje ugovor i onda da apliciraš za nemačku radnu vizu u ambasadi. Naravno, u zavisnosti od dosta faktora (ponajviše od iznosa plate) bi ti viza bila odobrena ili ne.

To što je tvoja majka dobila papire tebi sa 21 godinom ne znači apsolutno ništa, nažalost, jer dete na osnovu majke ili oca ne može da dobije papire nakon punoletstva.
 
Odgovor na temu

Djuka82
Ivan Djukanovic
Duisburg

Član broj: 46675
Poruke: 95
..88.109.pools.vodafone-ip.de.

ICQ: 204789866


+6 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.08.2015. u 17:55 - pre 105 meseci
Citat:
Jepi:
Cao drugari,
Ja se izvinjavam ako je vec pisano ali nisam nasao.
Dakle, moja majka je udata u Nemackoj i skoro je dobila papire na 4 god.
Moj ocuh je hrvat. Ali je rodjen tamo. Pitanje je:
Kako ja mogu dobiti papire? Prispajanjem porodice? Preuzimanjem njegovog prezimena?
Imam 21 god.
Pozdrav

Pozdrav. Bojim se da si zavrsetkom svoje 21 zivotne godine propustio priliku da dobijes boravak u Nemackoj. Spajanje porodice sa jednim drzavljaninom Hrvatske (EU) odvija se po jednostavnijem pravu EU. Po tom pravu spajanje porodice omoguceno je i deci do 21 godine. Da si do tog trenutka podneo zahtev za spajanje porodice, danas bi i ti imao iste papire kao i tvoja majka. Ne znam da li radis ili da li si eventualno finansijski zavistan od tvoje majke odnosno njenog muza? Po istom clanu zakona cini mi se da je omogucen dolazak izdrzavanih lica, ali kako tece taj postupak zaista nemam pojma. Zao mi je
 
Odgovor na temu

Nekons
Novi Sad

Član broj: 326398
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.08.2015. u 08:46 - pre 105 meseci
Citat:
tordajav:
Citat:
Nekons: Nama nisi tražili da bude sudski prevodilac iz EU.Ali smo na svaki dokument koji smo priložili firmi(diploma,državni ispit,lista predmeta iz škole..) morali overiti APOSTILLE pečatom i kasnije kod ovlašćenog sudskog tumača u Srbiji preveli.Neke države(Švajcarska)traže da se dokument koji je overen APOSTILLE pečatom i koji je preveden od susdkog tumača ponovo overi APOSTILLE pečatom.Overu dokumenata APOSTILLE pečatom morate raditi u sudu u čijem je mestu izdata diploma,lista predmeta.....


Hvala na odgovoru Nekons.
Regierung Oberbayern u svom informatoru kaže ovako:

Übersetzungen werden nur anerkannt, wenn sie innerhalb der EU von einem vereidigten Übersetzer, der in einer bei Gericht geführten Dolmetscher- und Übersetzerliste eingetragen ist, vorgenommen worden sind.

Razumem smisao ovoga, ali se baš ne razumem ono po čemu bih se trebao voditi da nađem pravog prevodioca, čiji bi mi prevod bio sigurno priznat. Koliko sam u kontaktu sa ljudima iz Srbije putem fejsa, niko nije obavezno spominjao Apostille. Čak su do nedavno prihvatali i sve prevode iz Srbije, samo da je sudski tumač.

Svi imamo drugačija iskustva,moja žena je dobila posao koji nije deficitaran,ali joj firma nije priznala samo preveode koje je overio sudski tumač,vec smo morali APOSTILLE pečat da satvimo na sve to pa prevedemo pa ponovo taj prevod da overimo.Tako sve je individualno od slucaja do slucaja.Naprimer ona je vizu verovali ili ne dobila za tri dana,a kada je podnosila za prvi posao za koji nije dobila vizu cekali smo dva meseca.
 
Odgovor na temu

markotas96
sluzbenik
ptt

Član broj: 319318
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.08.2015. u 17:10 - pre 105 meseci
Najpre se izvinjavam svima obzirom da moje pitanje nije vezano za prethodnu diskusiju ali molim za savet.
Naime ja sam primljen na jedan od Univerziteta u Nemačkoj na osnovnim,bachelor studijama Ekonomije.Otvorio sam račun u Deutsche banci sa uplatom neophodnih sredstava.Termin za predaju dokumenata u ambasadi su mi zakazali za 01.09.te sam sada već jako zabrinut da li će obrada i izdavanje vize biti završeno bar do 25.09. jer je upis 01.10.2015.Načuo sam da možda postoji prioritet u ambasadi u obradi studentskih viza zbog termina upisa obično oko 01.10.mada sam skeptik po ovoj informaciji pa molim za komentar onih koji su možda prošli obradu dokumenata za studentsku vizu.
Pitanje u vezi državnog zdravstvenog osiguranja npr.AOK ,da li to studentsko zdravstveno mogu uplatiti iz Srbije internetom ili moram direktno kada odem u Nemačku a pre samog upisa na Uni obzirom da je pod obavezno isto posedovati pre upisa.
Do tada bi po informacijama mogao za izdavanje studentske vize zadovoljiti i putničko zdravstveno osiguranje.Takođe,molim sve za savet i mišljenje da li je umesno posegnutu za JU-6 obrascem ministarstva zdravlja o zdravstvenom osiguranju obzirom na refundaciju tj.plaćanje lekarskih intervencija o svom trošku a tek kasnije verovatno kao i sve u ovoj zemlji mukotrpnu naplatu istih.
Svima unapred hvala na izdvojenom vremenu !
 
Odgovor na temu

Dundica29
Milenchen
Nis

Član broj: 329398
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize20.08.2015. u 14:43 - pre 105 meseci
ja sam 15.7.2015. otisla rano ujutru i istog dana predala dokumenta iako su mi zakazali za 29.7. Po upisu u listu otisla sam da doruckujem i popijem kafu i vratila se i cekala do 13h, tada sam i predala... Ti mozes i sutra da odes posle 9h i cekaj da zavrse sa svima koji su imali zakazan termin i predaj... Samo da napomenem da bez obzira sto na sajtu stoji da treba za neki dokument jedna kopija, da te ne bi slali da kopiras jos jedan, ti lepo svaki originalni dokument kopiraj u dva... Kopije ne moras da overavas, originale ti vracaju i to je to... Eventualno ukoliko imas sertifikat da si polozio nemacki jezik zadrzavaju original do dobijanja vize, tada ti ga i vracaju... Srecno
 
Odgovor na temu

milical072
bez
bez

Član broj: 330300
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize22.08.2015. u 08:23 - pre 105 meseci
Zdravo Marko.

Ja sam za WS 15/16 dobila mesto na Uni Bonn, a juce sam dobila termin za predaju dokumenata 10.09. Mene zanima isto to oko prioriteta studentskih viza, posto ako je tacno ono sto pise u Opstim informacijama na sajtu ambasade, da se ceka od 8 - 12 nedelja (i duze) za obradu vize, onda bi to znacilo da od sad niko iz Srbije ne bi mogao da dobije vizu na vreme i studira u Nemackoj, iako se prijavi istog dana kada dobije Zulassungsbescheid koji je neophodan za zahtev. Zulassungsbescheid se dobija manje od 2 meseca PRE roka za upis (pocetka studija), kada moras da budes tamo. Ako je tacno da se toliko dugo ceka, zasto odmah ne napisu "Srbima zabranjeno studiranje u Nemackoj" velikim slovima kao obavestenje na sajtu? Tako da i ja molim da neko odgovori na to ako moze

Ja sam ljude u Uni Bonn zamolila da mi rezervisu mesto do 19. oktobra, kada pocinju predavanja, i rado su mi izasli u susret.

Od svega sto si pitao, mogu da ti odgovorim u vezi osiguranja kod AOK. Za to ti samo od njih treba potvrda od kad si kod njih (od kad ces biti) osiguran u Nemackoj. Meni konkretno pise da cu biti osigurana od 1.10. Moras ih pitati da ti daju potvrdu posebno za vizu. Sve sto je trebalo da uradim za to je da kontaktiram jednu gospodju u Kelnu koja radi za AOK (izgleda posebno sa stranim studentima, mnogo fina zena) i da joj potpisem i skeniram ugovor. Ona mi je odmah (istog dana) poslala potvrdu za vizu I za upis na fakultet kada budem tamo. Nista nisam morala da uplatim, samo, eto, da potpisem ugovor. Rekla mi je, da cim stignem tamo, da joj se javim i uradim ostatak posla (dam licne podatke, Kontonummer itd.) i tek onda ce mi skidati oko 80 e mesecno, kao sto i treba. (Ovo je inace potpuno sigurna informacija, jer je moja sestra proslog WS uradila isto i nema nikakvih problema) Ta gospodja mi je rekla da prosledim njen mejl svima koje poznajem i koji isto zele da studiraju u Nemackoj. Mogu ti poslati porukom ako hoces

Puno pozdrava i molim da neko, ako moze, odgovori na pitanje u vezi cekanja za studentsku vizu.

 
Odgovor na temu

confite

Član broj: 328351
Poruke: 12
*.cpe.vektor.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize22.08.2015. u 20:38 - pre 105 meseci
@tordajav

Regierung Oberbayern u svom informatoru kaže ovako:

Übersetzungen werden nur anerkannt, wenn sie innerhalb der EU von einem vereidigten Übersetzer, der in einer bei Gericht geführten Dolmetscher- und Übersetzerliste eingetragen ist, vorgenommen worden sind.

Razumem smisao ovoga, ali se baš ne razumem ono po čemu bih se trebao voditi da nađem pravog prevodioca, čiji bi mi prevod bio sigurno priznat. Koliko sam u kontaktu sa ljudima iz Srbije putem fejsa, niko nije obavezno spominjao Apostille. Čak su do nedavno prihvatali i sve prevode iz Srbije, samo da je sudski tumač.[/quote]



Razlicito je u razlicitim pokrajinama.
Regierung von Oberbayern NE priznaje prevode van EU a takodje NE trazi Apostille pecat,provereno. Znaci prevodilac mora biti iz EU a vodite se time da je taj prevodilac zakleti sudski tumac,tj. da je registrovan.
Meni je poslodavac dao kontakt od jednog takvog,ukoliko zelite ,mogu Vam poslati u pp.
 
Odgovor na temu

markotas96
sluzbenik
ptt

Član broj: 319318
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.08.2015. u 00:15 - pre 105 meseci
Citat:
milical072:
Zdravo Marko.

Ja sam za WS 15/16 dobila mesto na Uni Bonn, a juce sam dobila termin za predaju dokumenata 10.09. Mene zanima isto to oko prioriteta studentskih viza, posto ako je tacno ono sto pise u Opstim informacijama na sajtu ambasade, da se ceka od 8 - 12 nedelja (i duze) za obradu vize, onda bi to znacilo da od sad niko iz Srbije ne bi mogao da dobije vizu na vreme i studira u Nemackoj, iako se prijavi istog dana kada dobije Zulassungsbescheid koji je neophodan za zahtev. Zulassungsbescheid se dobija manje od 2 meseca PRE roka za upis (pocetka studija), kada moras da budes tamo. Ako je tacno da se toliko dugo ceka, zasto odmah ne napisu "Srbima zabranjeno studiranje u Nemackoj" velikim slovima kao obavestenje na sajtu? Tako da i ja molim da neko odgovori na to ako moze :)

Ja sam ljude u Uni Bonn zamolila da mi rezervisu mesto do 19. oktobra, kada pocinju predavanja, i rado su mi izasli u susret.

Od svega sto si pitao, mogu da ti odgovorim u vezi osiguranja kod AOK. Za to ti samo od njih treba potvrda od kad si kod njih (od kad ces biti) osiguran u Nemackoj. Meni konkretno pise da cu biti osigurana od 1.10. Moras ih pitati da ti daju potvrdu posebno za vizu. Sve sto je trebalo da uradim za to je da kontaktiram jednu gospodju u Kelnu koja radi za AOK (izgleda posebno sa stranim studentima, mnogo fina zena) i da joj potpisem i skeniram ugovor. Ona mi je odmah (istog dana) poslala potvrdu za vizu I za upis na fakultet kada budem tamo. Nista nisam morala da uplatim, samo, eto, da potpisem ugovor. Rekla mi je, da cim stignem tamo, da joj se javim i uradim ostatak posla (dam licne podatke, Kontonummer itd.) i tek onda ce mi skidati oko 80 e mesecno, kao sto i treba. (Ovo je inace potpuno sigurna informacija, jer je moja sestra proslog WS uradila isto i nema nikakvih problema) Ta gospodja mi je rekla da prosledim njen mejl svima koje poznajem i koji isto zele da studiraju u Nemackoj. Mogu ti poslati porukom ako hoces :)

Puno pozdrava i molim da neko, ako moze, odgovori na pitanje u vezi cekanja za studentsku vizu.

Milice,

što se termina za studentsku vizu tiče to je ono što ja za sada mogu da kažem da me termin čeka 01.09.2015.a šta će posle biti ostaje da molimo boga da se što pre podaci obrade.
Zamolio bih te da mi proslediš taj mail od gospođe iz Koelna ali me zbunjuje koja je njena veza sa AOK Koln a ti si upisana u Bonn-u,jedino verovatno da je njihova kancelarija u Koelnu zadužena za obradu aplikacija u celoj Nemačkoj.

veliki pozdrav !
 
Odgovor na temu

milical072
bez
bez

Član broj: 330300
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.08.2015. u 07:54 - pre 105 meseci
Citat:
markotas96: Milice,

što se termina za studentsku vizu tiče to je ono što ja za sada mogu da kažem da me termin čeka 01.09.2015.a šta će posle biti ostaje da molimo boga da se što pre podaci obrade.
Zamolio bih te da mi proslediš taj mail od gospođe iz Koelna ali me zbunjuje koja je njena veza sa AOK Koln a ti si upisana u Bonn-u,jedino verovatno da je njihova kancelarija u Koelnu zadužena za obradu aplikacija u celoj Nemačkoj.

veliki pozdrav !


Evo ovako sto se tice price za osiguranje.
Moja sestra se prosle godine upisala na Psihologiju u Kelnu i ljudi iz AOK su joj prosledili mejl od te gospodje, jer ona se brine o osiguranjima stranih studenata. Ona je zvanicno zaposlena za AOK. Bon, gde sam ja dobila mesto, (nisam zvanicno upisana jos, moram to tamo da uradim) je veoma blizu Kelna, pa sam i ja isto kontaktirala tu gospodju, po mojoj logici. Sto se tice potvrde za osiguranje koje imam, ispostavilo se da ono vazi na svim univerzitetima sirom Nemacke, bez obzira u kom gradu studiras, kako mi je rekla ta gospodja (zove se Sevgi, da ne bude uvek gospodja ) Reci joj samo gde ces studirati, a ona ce sigurno znati ako ima nekih razlika.
Mejl je : [email protected]

Hvala na odgovoru i pozdrav iz Valjeva! c:

(ne mogu da ti saljem pp ili email, kaze morate biti registrovan clan 7 dana, a bolje da ti odgovorim sto pre)
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
..b180:3a4:5111:473d:a66a:bad1



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.08.2015. u 12:14 - pre 105 meseci
Pozdrav svima, jedno pitanje i od mene za ljude koji su možda trenutno u poslu sa ovim, pa možda znaju. Naime, jedna osoba hoće da se prijavi za plavu kartu i sada gledam šta je sve potrebno od dokumenata za prijavu. Između ostalih, treba i ovo:
Citat:
Possession of a qualification from a German Hochschule, an accredited foreign university or university college qualification, or a foreign university or university college qualification comparable to a German Hochschule qualification

It is possible to submit a query to the online database of the Central Office for Foreign Education Affairs (Zentralstelle für ausländisches Bildungswesen, ZAB) to determine if the foreign university or university college qualification is recognised in Germany (see links for more information). If the database does not contain any relevant information, applicants are required to apply to the ZAB to have their qualification specifically evaluated against payment of a fee and to present their qualification certificate to the ZAB (see links for more information).

I kada sam se ja prijavljivao za plavu kartu, naravno, trebala je ista stvar, ali imam sada jedno pitanje. Fakultet od te osobe, ujedno i moj su ocenjeni sa H+ u anabin bazi podataka. Iako je fakultet tako ocenjen i priznat u DE, ja sam pre par godina slao sve papire u ZAB da bih dobio "prevod" na nemački sistem rangiranja ili kako se god to već zove. Sada kada čitam ova uputstva piše:
Citat:
an accredited foreign university or university college qualification, or a foreign university or university college qualification comparable to a German Hochschule qualification

Ja ovo tumačim kao: univerzitetska diploma inostranog univerziteta koji je akreditovan (što je slučaj sa našim univerzitetom) ILI nešto drugo što je uporedivo sa nemačkom Hochschule diplomom.

Moje pitanje: Da li u ovom konkretnom slučaju osoba mora da šalje svoju diplomu (u pitanju je FTN u Novom Sadu, master diploma na E2 smeru) u ZAB ili može da se preskoči ZAB u ovom slučaju?

Ako se može preskočiti super, ja sam se zeznuo što sam slao, ali bile bi dobre vesti. Sve u svemu, hvala unapred na bilo kakvom odgovoru.
 
Odgovor na temu

aurora09
DE

Član broj: 314028
Poruke: 31
..88.098.pools.vodafone-ip.de.



+5 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.08.2015. u 15:00 - pre 105 meseci
@uerceg:

Ja sam dobila Plavu kartu pre dve godine, nije mi trebala nikakva nostrifikacija niti bilo šta od strane ZAB-a, službenica u Konzulatu je samo našla moj fakultet (ETF u Beogradu) na spisku priznatih fakulteta i to je bilo sve.
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
45.56.148.*

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.08.2015. u 18:49 - pre 105 meseci
Takođe ETF u Beogradu, samo prevod potvrde o diplomiranju i to je bilo to.
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
..b180:3a4:5d0c:b27f:963e:d1b2



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.08.2015. u 20:15 - pre 105 meseci
aurora09 i Burgos zahvaljujem mnogo na odgovorima. Jel potrebno da se diploma prevodi na nemački? Mi smo na FTN dobijali diplomu na ćirilici i na engleskom jeziku. Jel dovoljno ako imamo englesku varijantu ili mora da se to zvanično prevodi na nemački?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1186979 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.