Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Work and Travel - dva razloga za odlazak na program

[es] :: Vodič za emigraciju :: Work and Travel - dva razloga za odlazak na program

[ Pregleda: 11485 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Anno Domini

Član broj: 11620
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Work and Travel - dva razloga za odlazak na program07.11.2007. u 19:56 - pre 200 meseci
Situacija je malko specificna .

U Usa bi isao kako bi polagao jedan ispit vezan za struku i naravno da bi zaradio nesto para koje su mi potrebne da drugi deo tog ispita polazem sledece godine.

E sad da li je polaganje tog ispita plus ili minus za dobijanje vize ?

Sa jedne strane to je siguran dokaz da ja zelim da ostanem u Usa ali opet sa druge strane to je i dokaz da ne zelim ilegalno da ostanem i da ne zelim sad da ostanem vec kroz koju godinu kad zavrsim fakultet i polozim sve potrebne ispite.

Mene polaganje tog ispita kosta oko 700 $ i problem je sto to moram da uplatim 6 meseci ranije.Dakle ako ne dobijem vizu pare mi propadaju jer nemam dovoljno para da odem u ameriku samo radi polaganja.

Dakle da li bi mi pominjanje tog ispita na razgovoru za vizu u ambasadi osiguralo dobijanje vize?
Ili da o tome cutim i nadam se da cu vizu dobiti?
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Work and Travel - dva razloga za odlazak na program12.11.2007. u 01:57 - pre 200 meseci
Kakav ispit je u pitanju? Ne znam zasto govoris tako tajnovito, daj nam sve podatke ako zelis razumno misljenje.

Ako je ispit tipa nesto sto ima smisla polagati samo ako radis u Sjedinjenim Drzavama, onda logicno ocekuj pitanja u ambasadi zasto polazes to.
 
Odgovor na temu

Anno Domini

Član broj: 11620
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Work and Travel - dva razloga za odlazak na program12.11.2007. u 16:14 - pre 200 meseci

Oni u ambasadi sve saznaju , moram da budem tajnovit.
Salim se naravno.U pitanju je Usmle step 1.
To je ispit koji obuhvata prve tri godine medicinskog fakulteta.I vazi iskljucivo sa rad u Usa.To je samo jedan deo procesa dobijanja dozvole za konkurisanje za specijalizaciju u Usa.
Pored jos 2 ispita potrebna je i diploma medicinskog fakulteta.Meni je do nje ostalo jos dve godine, dakle to im je dokaz da ne zelim sada da ostajem u Usa.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Work and Travel - dva razloga za odlazak na program12.11.2007. u 16:48 - pre 200 meseci
pa ok, onda im nemoj reci da zelis da polazes taj ispit zato sto zelis da zivis tamo, nego reci da imas nameru da radis post graduate studije u USA zato sto imaju kvalitetne skole, a da ti je taj ispit neophodan da bi usao na neku od njih.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.lv.lv.cox.net.



+6455 Profil

icon Re: Work and Travel - dva razloga za odlazak na program12.11.2007. u 17:55 - pre 200 meseci
Reci im da polažeš taj ispit jer želiš na specijalizaciju u USA, a najbolje bi bilo ako već imaš bar nekakvu korespodenciju sa nekim školama u USA vezano za tu specijalizciju pa im i to odneseš... Šta znam, napiši im nešto generalno tipa da bi hteo da ideš na specijalizaciju, oni ti kažu da ti treba taj istpit, to sve poneseš u ambasadu i kažeš, ja evo došao rekli mi da mi trbea prvo taj ispit pa došao da to uradim...
 
Odgovor na temu

noreniou
žarkovo-ak-žarkovo

Član broj: 6411
Poruke: 392
*.ikomline.net.



+120 Profil

icon Re: Work and Travel - dva razloga za odlazak na program12.11.2007. u 20:32 - pre 200 meseci
dakle ovako ako se odlucis za
Work and Travel program - trajanje do 4 meseca, namenjen je studentima od 20 do 26 godina koji polazu ispite u kontinuitetu i imaju konverzacijiski nivo znanja engleskog jezika, znaj da se
relativno veoma lako dobija J-1 viza, a sa njom imas pravo da ukupno do 4 meseca radis teoretski/legalno non-stop,


a ako ides na specijalizaciju, dobijas relativno veoma teze (posto ima cimanja oko te pozivnog pisma univerziteta, te obezbedjivanja smestaja, te ovoga, te onoga...) drugu vrstu vizu i imas ogranicenje u pogledu broja sati koliko mesecno mozes/smes da radis

moja preporuka, opredeli se za w/t J1 te ne pominji uopste da ides tamo kako bi polagao neki ispit,
a kad dodjes tamo, pocni da radis posao koji si dogovorio odavde, apliciraj za social security broj, te ako ti se ne svidja posao das otkaz i trazis novi (nakon dobijanja ss broja)
 
Odgovor na temu

ramirezz

Član broj: 156261
Poruke: 9
77.46.184.*



Profil

icon Re: Work and Travel - dva razloga za odlazak na program14.11.2007. u 00:03 - pre 200 meseci
Citat:
Anno Domini: Situacija je malko specificna .

U Usa bi isao kako bi polagao jedan ispit vezan za struku i naravno da bi zaradio nesto para koje su mi potrebne da drugi deo tog ispita polazem sledece godine.

E sad da li je polaganje tog ispita plus ili minus za dobijanje vize ?

Sa jedne strane to je siguran dokaz da ja zelim da ostanem u Usa ali opet sa druge strane to je i dokaz da ne zelim ilegalno da ostanem i da ne zelim sad da ostanem vec kroz koju godinu kad zavrsim fakultet i polozim sve potrebne ispite.

Mene polaganje tog ispita kosta oko 700 $ i problem je sto to moram da uplatim 6 meseci ranije.Dakle ako ne dobijem vizu pare mi propadaju jer nemam dovoljno para da odem u ameriku samo radi polaganja.

Dakle da li bi mi pominjanje tog ispita na razgovoru za vizu u ambasadi osiguralo dobijanje vize?
Ili da o tome cutim i nadam se da cu vizu dobiti?




Ako sam dobro razumeo, ti hoces da radis i da polozis taj ispit dok si u Americi? AKo je tako, onda imam sledeci savet.
Prijavi se na Work and Travel program.
Ne pominji nikakav ispit.
U agenciji u kojoj se prijavis za program, trazi da ti intervju bude sto ranije, a odlazak sto kasnije. Ovo ti predlazem zbog te uplate koja mora da bude 6 meseci ranije. W&T program traje 5 meseci, tako da ako npr, imas intervju 1.maja, a ides 30. juna u Americi mozes da budes do 30. novembra. Ako dobijes vizu 1. maja, onda mozes da uplatis za ispit koji ces polagati 1. novembra.

Sto se tice koju agenciju da izaberes, ja ti preporucujem sledeci sajt forum kao dobar izvor informacija http://www.workandtravelforum.com/forums/


Ja sam tri puta bio u USA i ima dosta iskustva sto se tice viziranja, rada i zivota tamo. Ako te nesto jos interesuje, slobodno pitaj.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Anno Domini

Član broj: 11620
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Work and Travel - dva razloga za odlazak na program14.11.2007. u 18:28 - pre 200 meseci
Citat:
ramirezz: Ako sam dobro razumeo, ti hoces da radis i da polozis taj ispit dok si u Americi? AKo je tako, onda imam sledeci savet.
Prijavi se na Work and Travel program.
Ne pominji nikakav ispit.
U agenciji u kojoj se prijavis za program, trazi da ti intervju bude sto ranije, a odlazak sto kasnije. Ovo ti predlazem zbog te uplate koja mora da bude 6 meseci ranije. W&T program traje 5 meseci, tako da ako npr, imas intervju 1.maja, a ides 30. juna u Americi mozes da budes do 30. novembra. Ako dobijes vizu 1. maja, onda mozes da uplatis za ispit koji ces polagati 1. novembra.
Ja sam tri puta bio u USA i ima dosta iskustva sto se tice viziranja, rada i zivota tamo. Ako te nesto jos interesuje, slobodno pitaj.
Pozdrav


Ovo mi deluje kao najrealnije resenje.

Medjutim da li se work and travel isplati u mojoj situaciji ?

Koliko sam shvatio W&T je prevashodno za one koji zele da steknu nova iskustva i proputuju.I meni je to zelja ali ne i prioritet u ovom trenutku.

Ja zelim da zaradim 700 $ za Usmle step 2 , zaradim za neke knjige i polozim step 1.

Bar 8 sati dnevno mi odlazi na posao , nema sanse da radim i drugi posao posto mi ostatak dana treba za ucenje.Koliko sam video na sajtu agencije karavan zarada je od 5$ do 10$ po satu.Uzmimo da bude 7 $ po satu , ja cu jedva moci da povratim ulozeno.Jer to mu dodje nekih 280 $ nedeljno , odnosno nekih 5000$ za 4 meseca , kad oduzmem hranu i smestaj i ono sto sam ulozio u w&t ne vidim da mi moze ostati mnogo.

Pri tom ozbilno sam ugrozio polaganje ispita jer ovde u Beogradu imam ogromnu sobu sa klimom i masinu koja mi pere usrane gace i celo leto bez ikakvih obaveza sem da spremam step 1.A tamo delim sobu sa ko zna kim , bice pakleno vruce i 8 sati dnevno moram da radim ko zna koji posao posle kog cu verovatno biti mrtav umoran.

Nemojte misliti da sam neka razmazena lencuga , samo hocu da realno sagledam stvari jer ovde stavljam svoju buducnost na kocku.Ako padnem ovaj ispit tesko da cu moci ponovo finansijski da se oporavim kako bi ponovo izasao , jer za ostala dva ispita mi treba oko 2000 $ plus putni troskovi.


 
Odgovor na temu

ramirezz

Član broj: 156261
Poruke: 9
77.46.184.*



Profil

icon Re: Work and Travel - dva razloga za odlazak na program14.11.2007. u 19:14 - pre 200 meseci
Citat:
Anno Domini: Ovo mi deluje kao najrealnije resenje.

Medjutim da li se work and travel isplati u mojoj situaciji ?

Koliko sam shvatio W&T je prevashodno za one koji zele da steknu nova iskustva i proputuju.I meni je to zelja ali ne i prioritet u ovom trenutku.

Ja zelim da zaradim 700 $ za Usmle step 2 , zaradim za neke knjige i polozim step 1.

Bar 8 sati dnevno mi odlazi na posao , nema sanse da radim i drugi posao posto mi ostatak dana treba za ucenje.Koliko sam video na sajtu agencije karavan zarada je od 5$ do 10$ po satu.Uzmimo da bude 7 $ po satu , ja cu jedva moci da povratim ulozeno.Jer to mu dodje nekih 280 $ nedeljno , odnosno nekih 5000$ za 4 meseca , kad oduzmem hranu i smestaj i ono sto sam ulozio u w&t ne vidim da mi moze ostati mnogo.

Pri tom ozbilno sam ugrozio polaganje ispita jer ovde u Beogradu imam ogromnu sobu sa klimom i masinu koja mi pere usrane gace i celo leto bez ikakvih obaveza sem da spremam step 1.A tamo delim sobu sa ko zna kim , bice pakleno vruce i 8 sati dnevno moram da radim ko zna koji posao posle kog cu verovatno biti
mrtav umoran.

Nemojte misliti da sam neka razmazena lencuga , samo hocu da realno sagledam stvari jer ovde stavljam svoju buducnost na kocku.Ako padnem ovaj ispit tesko da cu moci ponovo finansijski da se oporavim kako bi ponovo izasao , jer za ostala dva ispita mi treba oko 2000 $ plus putni troskovi.



Jeste malo zaje*b*ano da ucis i da radis dva posla. A trebace ti dva posla da bi zaradio kintu. Reci, koliko ti treba da naucis taj ispit?
Ja sam bio na Nantucket ostrvu i tamo je sezona najjaca izmedju 1.jula i 1.septembra. To je tri meseca. Tad radi kao konj i zaradi kintu a ostala dva meseca radi samo jedan posao i ostatak vremena uci. Uslovi za ucenje su fenomenalni. 5 dana u nedelji imas pristup biblioteci koja, u odnosu na nas sistem, izgleda kao da je iz 25og veka. Clanarina je 15$ za godinu dana, a imas pristup netu i knigama koje ti god trebaju. Imaju cak i sistem koji pokriva sve biblioteke iz tog dela Amerike, tako da ako nesto nema u toj biblioteci a ima u nekoj drugoj, oni "naruce" tu knjigu za tebe koja stigne za nedelju dve... Mislim da bi ti to dosta pomoglo pri spremanju tog ispita. Da se vratim na konkretne probleme tvog odlaska. Ostrvo je dosta skupo ali se dosta i zaradjuje. Minimalac je 10$/h. Lako mozes da nadjes drugi posao, cak i treci. Najbolja sema je da nadjes posao koji obezbedjuje smestaj.Nantucket Yacht club obezbedjuje smestaj i hranu za dz. Kod njih je manja satnica ali se na kraju vise isplati jer dosta ustedis na kiriji i klopi, koji su inace najveci trosak kad odes na ostrvo. (http://www.nantucketyachtclub.org/high.cfm) Mozda imas i srece da nadjes nesto dobro preko neta. Evo par linkova

http://nantucket.net/
http://www.nantucket.net/comm/index.php
http://www.ack.net/ - lokalne novine
http://www.nantucket-ma.gov/Pages/index
http://www.nantucket.org/ - volonterske organizacije. nije lose povezati se sa njima jer mogu dosta da pomognu bez ikakve novcane nadoknade
http://www.hihostels.com/dba/hostel060091.en.htm - lokalni hostel

Oglasi (ovde mozete naci posao i smestaj)
http://www.nantucket.net/classifieds/index.php
http://classifieds.ack.net/classified_index.php

Neka mesta koja su dobra za posao (dobra kinta / dobro iskustvo)
http://www.evenkeelcafe.com/
http://www.theclubcar.com/
http://www.theropewalk.com/
http://www.wauwinet.com/
http://www.nantucketislandresorts.com/ - ovo je kompanija koja ima dosta restorana i hotela


Ako radis i ne trosis mnogo, mozes dosta da ustedis. Ja sam prve godine (kad i najgore prodjes sto se tice kesha) vratio ulozeno i bio dobar jedno 2000dolara. A na zezanje sam potrosio jos sigurno 1000-1500. To je moje iskistvo. Ima ljudi koji su losije prosli u istom mestu. Sve zavisi od tebe.
Ako treba pomoc oko bilo cega, tu sam...
 
Odgovor na temu

Anno Domini

Član broj: 11620
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Work and Travel - dva razloga za odlazak na program14.11.2007. u 20:14 - pre 200 meseci
Ja se vec duze vremena spremam za usmle.

U pitanju je ispit koji sadrzi sve pretklinicne medicinske nauke anatomija , fiziologija , biohemija , patologija , mikrobiologija , imunologija , farmakologija , molekularna i celularna biologija , histologija , embriologija , neuroanatomija , biostatistika , behavioral science ...

U principu nikad covek za to ne moze biti 100 % spreman.Ali tih zadnjih 4,5 meseca pred ispit su kljucni.Dva posla svakako ne dolaze u obzir cak i kad bi spavao 2 sata dnevno.
Da li je moguce da ja sam izaberem mesto gde bi isao na work and travel ? Recimo na to ostrvo koje si mi ti predlozio ? Da li sam mogu da biram posao ? Engleski znam izuzetno dobro i jako sam komunikativan.

Zatim da li ja imam sansu da dobijem radnu vizu bez da ucestvujem u W&T?
Dodjem u ambasadu i kazem im meni treba radna viza kako bi zaradio pare za polaganje.Ili polozim prvi deo u evropi i onda dodjem u ambasadu sa potvrdom o polozenom ispitu da vide da sam ozbiljan i kazem im da mi pare i viza trebaju kako bi polagao drugi i treci deo ispita.treci deo moze da se polaze samo u Usa i meni bi poslali papire koji garantuju da ja moram da dodjem tamo da polazem.
 
Odgovor na temu

ramirezz

Član broj: 156261
Poruke: 9
77.46.184.*



Profil

icon Re: Work and Travel - dva razloga za odlazak na program14.11.2007. u 21:05 - pre 200 meseci
Citat:
Anno Domini:


Da li je moguce da ja sam izaberem mesto gde bi isao na work and travel ? Recimo na to ostrvo koje si mi ti predlozio ? Da li sam mogu da biram posao?


Postoje dve kategorije: full service i self arranged.
Full opcija je kada ti agencija preko koje ides obezbedi posao. U tom slucaju ti biras iz kog dela Amerike hoces da ti stizu ponude. Mozes da naglasis da hoces da ides na Nantucket, ali ti niko ne garantuje da ces dobiti ponudu za to mesto.

Self arranged opcija je kada ti obezbedis posao. Za to je potrebno da nadjes poslodavca u Americi koji hoce da ti posalje radnu ponudu. Ovo i nije toliko tesko, pogotovu ako znas nekog tamo. Ako ne znas nikoga, onda je potrebo da juris posao preko neta. U linkovima koje sam ti dao ima dosta oglasa za posao. Takodje ima linkova ka poslodavcima koje mozes da kontaktiras preko email i da im posaljes svoj CV zajedno sa svojojm pricom o tome sto ti hoces da ides u Ameriku i bas na to ostrvo...

Treca opcija je da se prijavis za full opciju a da kad stignes u Ameriku ne odes da radis gde ti je obezbedjen posao vec da zapalis na ostrvo. Agencije i ambasada ce ti reci da je ovo protiv pravila i da mogu da ti ukinu vizu. To nije tacno. Ti ako ides preko W&T programa dobijas J-1 vizu koja te ne obavezuje da radis za originalnog poslodavca/onog sto ti je posalo ponudu. Lazu jer im je u interesu da ti ne das otkaz (mislim da razumes zasto). Ova opcija je malo rizicna jer neces imati posao kad stignes. To moze da bude rizik ali iz mog iskustva ako se dosta cimas mozes da nadjes posao cas posla. Veliki adut ti je poznavanje engleskog jezika i komunikativnost. Ja sam zahvaljujuci tome dobro prosao. Ja mogu da ti dam par saveta kako da nadjes posao brzo ako se opredelis za ovu opciju.

Sto se tice izbora posla, mozes da biras izmedju ponuda koje budu stizale za tebe u agenciju. Kako ovo funkcionise? Ti se prijavis i popunis gomilu formulara. Takodje im das i svoj CV. Onda oni to salju u centralnu bazu kojoj imaju pristup registrovani poslodavci. Na osnovu informacija koje vide o tebi oni salju ponude. O iskustvima drugih ljudu sa ovim mozes da procitas ovde http://www.workandtravelforum.com/forums/ Ja sam licno dobro prosao prve godine i dobio posao u super marketu za 10$/h na Nantucket-u. Druge i trece sam sve sam organizovao.


Citat:
Anno Domini:
Zatim da li ja imam sansu da dobijem radnu vizu bez da ucestvujem u W&T?



Nisam siguran za J-1 vizu koja je standardna za W&T program. J-1 viza je studentska/radna viza. Radis 4meseca, 5ti putujes. Mozes da apliciras za H2B vizu koja je klasicna radna viza. Za to ti je potrebno sponzorstvo poslodavca. Kod ove vize placas vise poreza ali ako uspes da zaobidjes agenciju kod dobijanja ponude/vize mnogo su ti manji troskovi. Ja sam ovo uradio trece godine. Ja mislim da je proces za poslodavca malo komplikovaniji. Takodje rokovi su zajebana stvar. Nisam siguran kakva je situacija sada trenutno, ali ranije je bio ogranicen broj ovih viza na nivou Amerike, tako da kada dodje rok za apliciranje svi se razgrabe za radnu snagu i ponune broj H2B viza. Ipak nemoj ovo da te obeshrabri. Kada nadjes poslodavca koji hoce da aplicira za tebe on ce se raspitait za sve. Moze i ti malo da pogledas po netu.

Citat:
Anno Domini:
Dodjem u ambasadu i kazem im meni treba radna viza kako bi zaradio pare za polaganje.Ili polozim prvi deo u evropi i onda dodjem u ambasadu sa potvrdom o polozenom ispitu da vide da sam ozbiljan i kazem im da mi pare i viza trebaju kako bi polagao drugi i treci deo ispita.treci deo moze da se polaze samo u Usa i meni bi poslali papire koji garantuju da ja moram da dodjem tamo da polazem.


Stvarno ne znam sta da ti kazem na ovo. Ja generalno imam stav da je sve moguce. Ovog iskustva nemam. Raspitaj se u ambasadi. Probaj da zakazes intervju sa konzulom i objasni mu situaciju. Popricaj sa dekanom. Mozda on moze da pomogne nekako. Sta inace rade tvoje kolege?
 
Odgovor na temu

karudijan x

Član broj: 162986
Poruke: 43
*.ikomline.net.



+7 Profil

icon Re: Work and Travel - dva razloga za odlazak na program14.11.2007. u 21:13 - pre 200 meseci
Pusti mi tvoj mail hocu da ti posaljem nesto o work i travel programu. Ja sam se vratio iz Amerike pre mesec dana. Radio sam dosta ali sam ruku na srce lepo i zaradio. Pozajmio sam od oca novac da bi otisao i vratio mu ga prvo vece kad sam se vratio. Bio sam anonimus i nisam znao nikog, cak nisam bio ni punoletan kad sam stigo u USA ali sam radio vredno i posteno i to mi je otvorilo neka nova vrata. Ja sad radim za istu agenciju preko koje sam otisao kao regruter i koordinator. Moj mail je [email protected], u dokumentu koji cu da ti posaljem imas sve detalje o programu kao i moje podatke, kontakt telefon i td. Slobodno me pozovi i pitaj sta god da te interesuje u vezi programa. Pozdrav!

P.S. pusti mi svoj mail na moj mail
 
Odgovor na temu

Anno Domini

Član broj: 11620
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Work and Travel - dva razloga za odlazak na program14.11.2007. u 21:26 - pre 200 meseci
Citat:
ramirezz: Stvarno ne znam sta da ti kazem na ovo. Ja generalno imam stav da je sve moguce. Ovog iskustva nemam. Raspitaj se u ambasadi. Probaj da zakazes intervju sa konzulom i objasni mu situaciju. Popricaj sa dekanom. Mozda on moze da pomogne nekako. Sta inace rade tvoje kolege?


E ovo me interesuje .Da li imas iskustva sa kontaktirajem konzula ili bilo kog iz ambasade ko bi me posavetovao u vezi ovoga.Da li je to njihova praksa . Nekako imam osecaj da mi je najbolje da dodjem i iskreno kazem kako stoje stvari i sta mogu da radim.


Prica sa dekanom bi bila potpuno uzaludna.Ovo nije nesto sto ja radim u koordinaciji sa fakultetom.Ja jednostavno zelim da kad ga zavrsim konkurisem za posao lekara u Usa.
 
Odgovor na temu

ramirezz

Član broj: 156261
Poruke: 9
77.46.184.*



Profil

icon Re: Work and Travel - dva razloga za odlazak na program14.11.2007. u 21:37 - pre 200 meseci
Citat:
Anno Domini: E ovo me interesuje .Da li imas iskustva sa kontaktirajem konzula ili bilo kog iz ambasade ko bi me posavetovao u vezi ovoga.Da li je to njihova praksa . Nekako imam osecaj da mi je najbolje da dodjem i iskreno kazem kako stoje stvari i sta mogu da radim.


Prica sa dekanom bi bila potpuno uzaludna.Ovo nije nesto sto ja radim u koordinaciji sa fakultetom.Ja jednostavno zelim da kad ga zavrsim konkurisem za posao lekara u Usa.


I meni deluje kao ok varijanta da se kontaktira konzul kada je ovako specifican slucaj. Mislim da tako mozes da dobijes najbolje informacije sta je kako trenutno. Pa ako ti to ne odgovara, onda mozemo da smislimo nacin da prevarimo sistem.

Nemam iskustva sa kontaktiranjem konzula. Mozda je najbolje da pojuris neko poznanstvo ako ne moze preko regularnih kanala. Pogledaj na sajtu US ambasade u Beogradu.

I pored cinjenice da ne radis ovo u saradnji sa dekanom, mozda bi mogao da popricas sa njim na ovu temu. Ili za pocetak sa nekim profom koji te gotivi, da ti on kaze sta misli kakav bi dekan stav imao (sta bi bilo kad bi bilo). Mozda i imas problema sa dekanom jer hoces da palis, mada ne verujem da je toliki selja. Iskren pristup uglavnom prolazi.

 
Odgovor na temu

karudijan x

Član broj: 162986
Poruke: 43
*.com
Via: [es] mailing liste



+7 Profil

icon Re: Work and Travel - dva razloga za odlazak na program14.11.2007. u 21:38 - pre 200 meseci
>

Ja mislim da ces kao i mnoge tvoje ucene kolege i drugi skolovani
ljudi u USA morati da pocnes od nule pa da se postepeno dodjes do
cilja. Ja sam upoznao elektroinzinjera koji radi kao elektricar
banderas ali ciji nijedan racun nije ispod 1500$. Covek iz Cacka
 
Odgovor na temu

ramirezz

Član broj: 156261
Poruke: 9
77.46.184.*



Profil

icon Re: Work and Travel - dva razloga za odlazak na program14.11.2007. u 21:48 - pre 200 meseci
Citat:
karudijan x: Pusti mi tvoj mail hocu da ti posaljem nesto o work i travel programu. Ja sam se vratio iz Amerike pre mesec dana. Radio sam dosta ali sam ruku na srce lepo i zaradio. Pozajmio sam od oca novac da bi otisao i vratio mu ga prvo vece kad sam se vratio. Bio sam anonimus i nisam znao nikog, cak nisam bio ni punoletan kad sam stigo u USA ali sam radio vredno i posteno i to mi je otvorilo neka nova vrata. Ja sad radim za istu agenciju preko koje sam otisao kao regruter i koordinator. Moj mail je [email protected], u dokumentu koji cu da ti posaljem imas sve detalje o programu kao i moje podatke, kontakt telefon i td. Slobodno me pozovi i pitaj sta god da te interesuje u vezi programa. Pozdrav!

P.S. pusti mi svoj mail na moj mail


Za koju agenciju radis? Koja je web adresa?

Citat:
karudijan x: >

Ja mislim da ces kao i mnoge tvoje ucene kolege i drugi skolovani
ljudi u USA morati da pocnes od nule pa da se postepeno dodjes do
cilja. Ja sam upoznao elektroinzinjera koji radi kao elektricar
banderas ali ciji nijedan racun nije ispod 1500$. Covek iz Cacka


Ne mora da znaci. Ima programa za strucno usavrsavanje. Preko tih programa moze da nadje posao odmah u struci i da radi pod uslovim koje dogovori unapred sa poslodavcem (plata, radno vreme, smestaj, itd). Agencije uglavnom nude poslove u oblasti turizma ali povremeno ima i iz drugih oblasti kao sto su IT, medicina, itd.. Na kraju krajeva i ovde moze self-arrange opcija. Moze sam da nadje kompaniju koja ce da ga zaposli preko ovog programa. Internet je cudo ;)
 
Odgovor na temu

Anno Domini

Član broj: 11620
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Work and Travel - dva razloga za odlazak na program14.11.2007. u 22:15 - pre 200 meseci
Citat:
karudijan x: >

Ja mislim da ces kao i mnoge tvoje ucene kolege i drugi skolovani
ljudi u USA morati da pocnes od nule pa da se postepeno dodjes do
cilja. Ja sam upoznao elektroinzinjera koji radi kao elektricar
banderas ali ciji nijedan racun nije ispod 1500$. Covek iz Cacka


Sto se tice medicine situacija je sledeca.
Da bi neko mogao da radi kao lekar u usa mora da ima zavrsenu specijalizaciju.Da bi dobio specijalizaciju mora da polozi nekoliko ispita i naravno da ima diplomu fakulteta i da konkurise u raznim bolnicama i bude primljen u jednoj od njih.
Pocetak od nule znaci poceti specijalizaciju , recimo interna medicine.To je zeznuto za nekog ko je vec 20 godina lekar i zavrsio je specijalizaciju a sad mora opet da pocinje od pocetka.Za nekog ko je tek svrseni student to je sasvim normalan tok dogadjaja.

Poslao sam ti mail.

@ramirezz
hvala na savetima .raspitacu se u ambasadi
 
Odgovor na temu

nixylive
Niš

Član broj: 13902
Poruke: 99
87.116.128.*



+1 Profil

icon Re: Work and Travel - dva razloga za odlazak na program15.11.2007. u 00:46 - pre 200 meseci
Verujem da vam je poznata situacija da Meksikanci rade svakojake najnize poslove za malo para i da sve razgrabe dok dodju studenti, ipak oni su tamo ko mi u Crnoj Gori - domacini :)

Zato vam je moj savet, ako hocete bolje da prodjete, a planirate da ostanete, da pucate malo vise. Ja sam recimo naao posao fotografa za 9$/sat plus provizija od posla, ali me je covek odbio jer sam mu ja rekao da mogu da radim samo dva meseca (toliko mi je tada ostalo od vize), a on je rekao da mu treba neko na duze vreme.

Mada ko sisa Ameriku, ovde nisu sve stvari idealne, mada videcete is ami kad odete tamo. Samo nemojte da ostajete po svaku cenu, kao neki sto su batalili fakultet da bi ostali da rade selidbe, meni je to glupo pa ne znam kolika da je zarada.
 
Odgovor na temu

Marko Lisinac
Atlanta, USA

Član broj: 781
Poruke: 129
*.hsd1.ga.comcast.net.

ICQ: 53095739


Profil

icon Re: Work and Travel - dva razloga za odlazak na program15.11.2007. u 06:03 - pre 200 meseci
Citat:
Anno Domini: E ovo me interesuje .Da li imas iskustva sa kontaktirajem konzula ili bilo kog iz ambasade ko bi me posavetovao u vezi ovoga.Da li je to njihova praksa . Nekako imam osecaj da mi je najbolje da dodjem i iskreno kazem kako stoje stvari i sta mogu da radim.



Pre par meseci je workanadtravelforum.com u saradnji sa Americkim kutkom organizovao okupljanje studentata kojem je pristustvovala vice konzul Jennifer Lawson i odrzala predavanje o posledicama ilegalnog ostajanja posle isteka programa, i odgovarala na sva pitanja studenata.

Planiramo da se okupljanje ponovo organizuje uskoro (druga polovina decembra ili prva polovina januara)...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Work and Travel - dva razloga za odlazak na program

[ Pregleda: 11485 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.