Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1181913 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Markoni1

Član broj: 137145
Poruke: 56
*.sorglosinternet.de.



+4 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.06.2015. u 12:44 - pre 107 meseci
Ja sam aplicirao 29. Aprila i cekam i cekam. Samo sto sam ja aplicirao iz Pariza jer sam tamo imao pribivaliste. Rekli su mi da se danas javljaju u ambasadi od 2 do 4. Evo sad sam nestrpljiv da ih nazovem, bice ovo jedno 5-6 put da ih zovem. I mene sef pita kad cu da krenem da radim i sta se dogadja. Rekao sam ovima iz HR da bi i oni isto trebali da ih okrenu da malo izvrse pritisak na njih. Covece cekam sad je 6 nedelja, u ambasadi su mi rekli od 4 do 6 nedelja da treba da se ceka. Javicu ti kasnije sta su meni rekli. Ali znam da se nerviras i ja se nerviram i pojeo sam se vise ziv od cekanja i nerviranja.
 
Odgovor na temu

Ana34

Član broj: 310172
Poruke: 40
*.uni-regensburg.de.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.06.2015. u 12:45 - pre 107 meseci
Zvanicno rok je bio 8-12 nedelja kada smo mi aplicirali. Moj muz je dobio ya 7,5 nedelja zato sto smo isli u manji grad gde nema previse stranaca pa je procedura bila brza. To sto su neki dobili tako brzo smatrajte izuzetkom jer to i jeste. A ne pravilo. Sve najbolje. Ana
 
Odgovor na temu

Markoni1

Član broj: 137145
Poruke: 56
*.sorglosinternet.de.



+4 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.06.2015. u 12:49 - pre 107 meseci
7.5 nedelja?? Pa jel su oni normalni :( Samo da te pitam jos jel su vas obavestili putem emaila ili preko telefona? Posto su meni rekli da ce da obaveste emailom iz ambasade. I jer on dobio plavu kartu ili sta? Posto su oni meni aplicirali za plavu kartu, ali sam cuo da se plava karta dobija tek kad se dodje u Nemacku, a da do tada se robije privremena radna dozvola koja traje 3 meseca i za to vreme treba da se sredi plava karta?
 
Odgovor na temu

Nekons
Novi Sad

Član broj: 326398
Poruke: 66
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.06.2015. u 12:54 - pre 107 meseci
Moja supruga je čekala 12 nedelja vizu za obavljanje prakse u Nemačkoj.Spori su jako,saznali smo kasnije da je predmet stojao tu u ambasadi 4 nedelje,e sada da li je neko namerno ili slučajno toliko držao to ne možemo da tvrdimo.Čekali su 8 nedelja da nas obaveste da moramo da dostavimo original ugovor,a na prijemu dokumenata su rekli da moze i skeniran gde se vidi mejl od firme koja je poslala.ne znam sta da vam kazem,guzve su velike da li stvarno toliko puno ljudi bezi iz zemlje ili oni namerno odugovlače to ne znam.
 
Odgovor na temu

Ana34

Član broj: 310172
Poruke: 40
*.uni-regensburg.de.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.06.2015. u 12:57 - pre 107 meseci
Nas su zvali iz ambasade, ali to je bilo pre vise od dve godine. Mozda su se do sada promenila pravila. Da, dobije se privremena dozvola i kada odes tamo imas tri meseca da izvadis plavu kartu. S tim sto je to posle bukvalno formalnost, odes u ofis, predas papire i za 2-3 nedelje ti stigne kartica. Vise ne evaluiraju nista nego samo stampaju definitivnu karticu.
 
Odgovor na temu

Markoni1

Član broj: 137145
Poruke: 56
*.sorglosinternet.de.



+4 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.06.2015. u 13:00 - pre 107 meseci
Sad cu u 2 da ih okrenem pa cu vam reci sta su mi rekli, posto sada ne moze da se vadi na od 4 do 6 nedelja, jer je 6 nedelja proslo. Valjda ce mi reci gospodine dodjite da pokupite vizu! Ne razumem, uopste sto su mi davali tu plavu kartu, bolje da su mi dali obicnu vizu, pa za plavu kartu sam mogao i ovde iz Nemacke odma da apliciram.
 
Odgovor na temu

Markoni1

Član broj: 137145
Poruke: 56
*.sorglosinternet.de.



+4 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.06.2015. u 13:16 - pre 107 meseci

Sad sam ih zvao rekla je da nikakav odgovor jos nisu dobili od te Agencije za posao iz Frankfurta i da moram da cekam. I rekla mi je da HR iz moje kompanije okrenu tamo i izvrse pritisak na njih da ubrzaju taj proces. Ostaje nam samo da se pecemo na blagoj vatri i nadamo da ce to sto pre da rese. Vise sam poludeo od cekanja.
 
Odgovor na temu

Markoni1

Član broj: 137145
Poruke: 56
*.sorglosinternet.de.



+4 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.06.2015. u 13:59 - pre 107 meseci
Zvala je ova iz HR-a iz kompanije i ojbasnila mi je zasto je taj ceo proces jedna velika jebada (da prostite na izrazu). Znaci prvo ambasada prosledi zahtev i dokumenta agenturi za zaposlavanje ili (Bundesagentur fur Arbeit), posle toga agentura za zaposljavanje odobri i kontaktira imigraciono ili (Ausländerbehörde), posle toga kad imigraciono odobri prosledi nazad agenturi i posle toga agentura prosledi ambasadi i tek onda dobijete poziv i dobijete stambilj u pasos. I zato ceo taj proces traje jako dugo. Ova iz HR proba da dobije te iz imigracionog i kaze da im je ceo dan zauzeto! Uzas zivi :(
 
Odgovor na temu

ppera14
Nis

Član broj: 329472
Poruke: 18
212.200.54.*



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.06.2015. u 09:19 - pre 107 meseci
Citat:
Markoni1:
Sad cu u 2 da ih okrenem pa cu vam reci sta su mi rekli, posto sada ne moze da se vadi na od 4 do 6 nedelja, jer je 6 nedelja proslo. Valjda ce mi reci gospodine dodjite da pokupite vizu! Ne razumem, uopste sto su mi davali tu plavu kartu, bolje da su mi dali obicnu vizu, pa za plavu kartu sam mogao i ovde iz Nemacke odma da apliciram.



Koliko ja znam za plavu kartu mozes jedino zi Nemaccke da apliciras.Najpre dobijes obicnu radnu dozovolu pa onda blau karte.
Ja sam za obicnu aplicirao, original ugovor sam podneo i sve to i jos uvek cekam.
Videcemo
Hope for the best
 
Odgovor na temu

Markoni1

Član broj: 137145
Poruke: 56
*.sorglosinternet.de.



+4 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.06.2015. u 16:03 - pre 107 meseci

Ima pomaka, danas su mi iz HR-a javili da su ih kontaktirali iz Agencije za zaposljavanje i trazili dokumenta koja sam vec ranije predao u nemackoj ambasadi u Parizu. Trazili su diplome i sertifikate sve koje sam vec dao u Ambasadi, da se popuni neki formular itd, ali ovi iz kompanije su to uradili sve za mene. E sada vidite sta je ta birokratija znaci tu se ne zna ko sta radi. I ako sam sve predao dokumenta u ambasadi ovi iz agenture nisu primili ta dokumenta iz ambasade. Uzas zivi, da nije bilo ovih HR iz kompanije ko zna sta bi bilo i koliko bi to sve trajalo.
 
Odgovor na temu

nexbg
Project manager, Business analyst,
Process analyst...
Beograd

Član broj: 82854
Poruke: 19
82.117.198.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.06.2015. u 09:32 - pre 107 meseci
Nisam siguran da sam dobro razumeo iz prethodnih poruka, ali da li je moguce dobiti u Amabsadi info o statusu zahteva posle recimo 8 nedelja od predaje zahteva. Vidim da oni u Informatoru naglasavaju da nije pozeljno kontaktirati ih, ali shvatio sam iz nekih pretodnih poruka da su neki ljudi to radili i dobili info?


 
Odgovor na temu

ppera14
Nis

Član broj: 329472
Poruke: 18
212.200.54.*



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.06.2015. u 10:03 - pre 107 meseci
Ja sam ih nekako dobio i rekose mi kao da su mi dokuemnta u Minhenu.
A sada mi je HR iz kompanije rekla da su zvali tamo odeljenje za strance i da oni jos nisu dobili moj slucaj i da je verovatno jos u Agentur fur Arbeit.
Ne znam kako da dobijem info gde su mi dokumenta na kraju posle 5 nedelja. Neizvesnost do b
Citat:
nexbg: Nisam siguran da sam dobro razumeo iz prethodnih poruka, ali da li je moguce dobiti u Amabsadi info o statusu zahteva posle recimo 8 nedelja od predaje zahteva. Vidim da oni u Informatoru naglasavaju da nije pozeljno kontaktirati ih, ali shvatio sam iz nekih pretodnih poruka da su neki ljudi to radili i dobili info?
ola!
 
Odgovor na temu

Ana34

Član broj: 310172
Poruke: 40
*.uni-regensburg.de.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.06.2015. u 10:09 - pre 107 meseci
Citat:
nexbg:
Nisam siguran da sam dobro razumeo iz prethodnih poruka, ali da li je moguce dobiti u Amabsadi info o statusu zahteva posle recimo 8 nedelja od predaje zahteva. Vidim da oni u Informatoru naglasavaju da nije pozeljno kontaktirati ih, ali shvatio sam iz nekih pretodnih poruka da su neki ljudi to radili i dobili info?

Na osnovu mog iskustva i iskustva ljudi koje licno poznajem, nema svrhe kontaktirati ih jer oni jednostavno ne znaju nista vise od onoga sto im jave. Ja sam ovde u Nmeackoj bila u kontaktu sa covekom koji je odlucivao o mom slucaju i on mi je jednog dana po podne javio mailom da su mi papiri u redu i da mi je odobrena viza tako da bi trebalo da mi se (tada) sledece nedelje jave iz ambasade da idem po vizu. Medjutim mene su zvali prekosutra ujutru. Znaci prakticno, cim su dobili informaciju o mom slucaju javili su mi rezultat. Slicno je bilo i sa jos jednim prijateljem koga poznajem. Ako imate nekog u Nemackoj da pitate, to onda vec vredi. Ali u ambasadi zaista ne znaju nista, bar je to moje misljenje. Oni samo proslede dokumenta i vise nista ne dobijaju od nformacija osim finalne odluke.
 
Odgovor na temu

Nekons
Novi Sad

Član broj: 326398
Poruke: 66
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.06.2015. u 10:12 - pre 107 meseci
Citat:
nexbg:
Nisam siguran da sam dobro razumeo iz prethodnih poruka, ali da li je moguce dobiti u Amabsadi info o statusu zahteva posle recimo 8 nedelja od predaje zahteva. Vidim da oni u Informatoru naglasavaju da nije pozeljno kontaktirati ih, ali shvatio sam iz nekih pretodnih poruka da su neki ljudi to radili i dobili info?

Meni nisu hteli da daju informaciju telefonski,nego su mi rekli da napišem mail ambasadi i odgovorili su mi u roku od 4 dana,pošto im je to rok na koji moraju da odgovore.
 
Odgovor na temu

ppera14
Nis

Član broj: 329472
Poruke: 18
212.200.54.*



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.06.2015. u 10:40 - pre 107 meseci
Citat:
Ana34:
Citat:
nexbg:
Nisam siguran da sam dobro razumeo iz prethodnih poruka, ali da li je moguce dobiti u Amabsadi info o statusu zahteva posle recimo 8 nedelja od predaje zahteva. Vidim da oni u Informatoru naglasavaju da nije pozeljno kontaktirati ih, ali shvatio sam iz nekih pretodnih poruka da su neki ljudi to radili i dobili info?

Na osnovu mog iskustva i iskustva ljudi koje licno poznajem, nema svrhe kontaktirati ih jer oni jednostavno ne znaju nista vise od onoga sto im jave. Ja sam ovde u Nmeackoj bila u kontaktu sa covekom koji je odlucivao o mom slucaju i on mi je jednog dana po podne javio mailom da su mi papiri u redu i da mi je odobrena viza tako da bi trebalo da mi se (tada) sledece nedelje jave iz ambasade da idem po vizu. Medjutim mene su zvali prekosutra ujutru. Znaci prakticno, cim su dobili informaciju o mom slucaju javili su mi rezultat. Slicno je bilo i sa jos jednim prijateljem koga poznajem. Ako imate nekog u Nemackoj da pitate, to onda vec vredi. Ali u ambasadi zaista ne znaju nista, bar je to moje misljenje. Oni samo proslede dokumenta i vise nista ne dobijaju od nformacija osim finalne odluke.



Kod mene je samo izazov sto ne znam ko je odgovoran za moj slucaj.
Moja kompanija je u Oberdingu kod Minhena.
E sad, da li je za moju radnu dozvolu odgovor Agentur fur Arbeit u Oberdingu ili u Minhenu?
Isto vazi i za biro za strance? Da li Minhen to odobrava ili manji grad u kome je kompanija?
Imam dosta ljudi u Minhenu ali nikako da saznam gde su mi dokumenta, to je malo frka.
 
Odgovor na temu

rajkonenis
HausMeister
nis, srbija

Član broj: 329097
Poruke: 41
*.hotsplots.net.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.06.2015. u 10:55 - pre 107 meseci
Pozdrav svima iz DE. :D

Slozio bih se sa Anom da je ambasada u Bg samo prvi ali i odlucujuci stepenik, jer oni salju dokumenta dalje a tu su i kao kontrola jer ne zele da izgledaju smenso kako su prosledili dokumenta bez jednog papira.

Stoga, kad vi predate dokumenta, oni prekontrolisu, prosledjuju ih u, koliko sam ja upoznat, u Duizburg ili u Berlin, u agenciju koja fakticki odlucuje o tome hocete li dobiti posao ili ne kao drzavljani trecih zemalja..tako su bar rekli ovim mojima kod kojh sam ja sada kada su zvali..

tek se potom ukljucuje i auslander biro itd..

mislim da nema nikakve koristi od zvanja ambasada, ali ako imate nekog u De moze da proba da sazna.

opusteno, i sve si bude, pa i viza.
 
Odgovor na temu

nexbg
Project manager, Business analyst,
Process analyst...
Beograd

Član broj: 82854
Poruke: 19
82.117.198.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.06.2015. u 13:52 - pre 106 meseci
Samo da javim da je stigla viza i da vazi od 22. Juna. Dobio sam je danas tacno 2 meseca od momenta apliciranja.

Samo mi nije jasno ako je viza od 22.06.2015. da li ja taj dan mogu da udjem u EU, ili mogu 23.06.2015.? Da li zna neko?

 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
*.static.reverse.dsi.net.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.06.2015. u 13:58 - pre 106 meseci
Počev od 22.06.2015. (znači i taj dan) možeš da uđeš u šengenski prostor. Možeš i kasnije, kako god želiš, samo ne možeš pre 22.06.2015.
 
Odgovor na temu

Terapeut

Član broj: 329561
Poruke: 10
2a02:8071:81a0:2200:7915:689..



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.06.2015. u 19:45 - pre 106 meseci
Djuka82
Za ženidbu nema potrebe da se brineš. Ukoliko uspeš da pronađeš nemačku državljanku dobićeš radnu dozvolu odmah. Koliki su njeni prihodi, potpuno je nebitno. Imaš li priliku konkretnu ili planiraš da upecaš neku tek? Ako još nemaš nevestu, moj ti je savet da se fokusiraš na Državljanke neke od EU zemalja. Zašto? U tom slučaju kada bi dolazio u nemačku tvoj zahtev se ne bi obrađivao na osnovu njemačkog zakona već prema pravu EU, koje je daleko lakše. Primera radi za razliku od nas koji smo dobili prvu vizu na jednu i ili sve godine kroz brak sa nemicom, ti bi dobio odmah dozvolu boravka na 5 godina. I ne samo to. Pravo EU za razliku od nemačkog, dozvoljava i dolazak i nekih drugih članova porodica na osnovu tvog braka. Konkretan primer: ti bi mogao da dovedeš i svoje roditelje. Zvuči suludo ali je tako.

I ne samo to. Pravo EU za razliku od nemačkog, dozvoljava i dolazak i nekih drugih članova porodica na osnovu tvog braka. Konkretan primer: ti bi mogao da dovedeš i svoje roditelje. Zvuči suludo ali je tako.

Kako funkcionise tacno ovo EU pravo? Ja sam sa srpskim pasosem ovde u DE dobila vizu za spajanje porodice, moj muz ima madjarske papire. Jesam li dobro razumela, da Imam pravo da dovedem sestru ovde?

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Terapeut

Član broj: 329561
Poruke: 10
2a02:8071:81a0:2200:7915:689..



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.06.2015. u 19:47 - pre 106 meseci
Citat:
Djuka82:
Za ženidbu nema potrebe da se brineš. Ukoliko uspeš da pronađeš nemačku državljanku dobićeš radnu dozvolu odmah. Koliki su njeni prihodi, potpuno je nebitno. Imaš li priliku konkretnu ili planiraš da upecaš neku tek? Ako još nemaš nevestu, moj ti je savet da se fokusiraš na Državljanke neke od EU zemalja. Zašto? U tom slučaju kada bi dolazio u nemačku tvoj zahtev se ne bi obrađivao na osnovu njemačkog zakona već prema pravu EU, koje je daleko lakše. Primera radi za razliku od nas koji smo dobili prvu vizu na jednu i ili sve godine kroz brak sa nemicom, ti bi dobio odmah dozvolu boravka na 5 godina. I ne samo to. Pravo EU za razliku od nemačkog, dozvoljava i dolazak i nekih drugih članova porodica na osnovu tvog braka. Konkretan primer: ti bi mogao da dovedeš i svoje roditelje. Zvuči suludo ali je tako.



Kako funkcionise tacno ovo EU pravo? Ja sam sa srpskim pasosem ovde u DE dobila vizu za spajanje porodice, moj muz ima madjarske papire. Jesam li dobro razumela, da Imam pravo da dovedem sestru ovde?

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1181913 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.