Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1186191 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Karlos 25
Karlos Dragic
ALT DMB
ALT DMB

Član broj: 324255
Poruke: 8
..8:380:b90:9144:c42:4139:b6df



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.07.2014. u 00:30 - pre 118 meseci
@Djuka hvala na odgovu.Znam za sad da sam dobio funkcion koji mi daje jos 3 meseca i da sam platio ofental sad cekam da vidim dali cu ga dobiti ili ne,interesuje me druga stvar po isteku funkciona dali mogu da me supraju-sutnu dole ili ce mi dati jos jedan ili da se nadam ofentali (biom.kartici) koliko god da sam pitao bilo je uzmi i idi i cekaj..bas sam u neznanju i panici..Kako bi rekli "ne znam sta ce sutra biti"?
 
Odgovor na temu

Gaga018

Član broj: 309296
Poruke: 19
*.pool.mediaWays.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.07.2014. u 06:41 - pre 118 meseci
Kada si platio ofental da li si dao otiske i predao svoju sliku ?
Gaga018
 
Odgovor na temu

Veverica85
Deutschland

Član broj: 323556
Poruke: 12
*.superkabel.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.07.2014. u 14:27 - pre 118 meseci
Evo ovako, ja sam imala isti problem kao ti, samo što je kod mene bilo obrnuto. Muž mi je Nemački drzavljanin, ja sam iz Srbije. Ako si čitao prethodne postove delimično sam opisala kroz šta sam sve prošla do dobijanja ofentala. Ja sam ostala trudna sa mojim tadašnjim dečkom jel a sadašnjim mužem. Zatim odlazimo u Ausländeramt i tražimo pomoć kako bi ja ostala ovde međutim oni kažu da mi nismo vencani i da ako hoćemo da se vencamo u Nemackoj moram A1 kurs da polozim i na proveru papira se čeka 3 meseca, i da nmg da nam pomognu i da moramo u konzulat u Beograd. Odlazimo tamo i Podnosimo zahtev za izdavanje vize familijarne,nailazimo na krajnju neljubaznost i opisati nmg rečima kako je to izgledalo. Pitali su me kakvu ja vizu hoću kad nismo vencani i da takva viza nepostoji! Ja sam se uplašila jer na kraju krajeva on mi je bio dečko samo a ne muž? Pitali su me ko će da plati izdržavanje u Nemackoj za mene i dete kad nismo vencani i ja nemam osiguranje ni nista.Moj muz je priznao dete i sve papire smo imali ali za njih to nije bilo to! Ostajem da čekam tad sam bila u 6 mesecu trudnoće. Ajme meni ja sam čekala od januara do aprila i nista. Zvala non stop, oni mi spuste slusalicu nisu mi hteli dati nikakvu informaciju.Zatim je moj muž došao u aprilu ,i mi smo se venčali,u Srbiji ja sam već bila pred porođaj odnosim izvod venčanih u ambasadu, i sledećih dana menjam pasoš i odlazim kao turista u Nemacku. Dobijam automatski osiguranje na supruga AOK rodila sam dete je dobilo Nemačko drzavljanstvo a ja jos cekam vizu .Zatim su poslali pismo da dostavimo gebursukunde za bebu u ambasadu. Tako sam ja od maja do jula bila na turističkoj i konačno dobila vizu. Posle skoro 7 meseci. Sad sam dobila na godinu dana vizu pa moram na inegracion kurs, kad to završim produžavaju mi na tri godine, i sa 5 godina dobijam umbefrist. To je moje iskustvo nadam se da će ti pomoći. U svakom slučaju srećno i da dobiješ vizu.
 
Odgovor na temu

Karlos 25
Karlos Dragic
ALT DMB
ALT DMB

Član broj: 324255
Poruke: 8
2a02:8108:380:b90:e8b2:34d7:..



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.07.2014. u 15:32 - pre 118 meseci
@Gaga nisam dao nista jos..

@Veverice Kosa mi se dize na glavi sta si sve prosla,isto i mene salju za tu familijarnu vizu interesanto je da na nemackom konuzlatu ne stoji to nigde...ja ne idem dole nikako za tu vizu znam isto zenu koja je kao ti prosla,oni gledaju na svaki nacin da nas obore ali nas to sleduje.Ostalo mi je jos mesec dana od pasosa pa ficion ce mi dati na 3 meseca do tada cu valjda dobiri ofental.
 
Odgovor na temu

aniandre
Ivan Ivan

Član broj: 313728
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.07.2014. u 21:32 - pre 118 meseci
Da li neko zna imam li pravo na zdrastveno osiguranje preko moje supruge,prijavljeni smo u Berlinu i ona radi,ima osiguranje AOK,imam termin za vizu,da li će mi traziti to osiguranje,da li je neko upućen?
 
Odgovor na temu

Djuka82
Ivan Djukanovic
Duisburg

Član broj: 46675
Poruke: 95
*.pools.arcor-ip.net.

ICQ: 204789866


+6 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.07.2014. u 10:38 - pre 118 meseci
Gde imaš termin?? Ausländerbehörde ili u konzulatu? U Nemačkoj ti neće tražiti to osiguranje, tek kada dobiješ Aufenthaltstitel obavezan si da se prijaviš kod zdravstvenog osiguranja. Naravno, ako tvoja žena radi, može da te uzme pod svoje osiguranje. Čim dobiješ svoj posao sa kojim zarađuješ više od 450€ mesečno moraćeš da otvoriš sopstveno osiguranje
 
Odgovor na temu

ellhnida
Ivana Branisavljevic
student,Filoloski Fakultet,Beograd
Beograd

Član broj: 215361
Poruke: 25
*.pools.arcor-ip.net.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.07.2014. u 12:29 - pre 118 meseci
aniandre,

ukoliko ste vencani,prijavljeni na istu adresu u Berlinu,jedan od supruznika radi i ima AOK osiguranje,drugi supruznik ima puno pravo na isto osiguranje na racun ovog drugog supruznika koji je zaposlen.

Treba samo zajedno da odete do neke od filijala AOK u Berlinu,i da tamo popunite formulare koji ce vam dati.Dobices privremeno jedan AOK zeleni papir kao potvrdu da si osigurana a karticu ce ti poslati na kucnu adresu mada to moze da potraje.Ja sam na nju u Berlinu cekala oko 3 meseca.

Inace,ja sam za boravisnu dozvolu predavala papire u Berlinu i trazili su mi osiguranje.I moje,i suprugovo i za dete.

 
Odgovor na temu

aniandre
Ivan Ivan

Član broj: 313728
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize20.07.2014. u 22:05 - pre 118 meseci
ellhnida,
čitali smo tvoje postove unazad i mogu ti reći da su dosta korisni,zahvaljujemo ti se na tome,mi smo dobili prvi termin i interesuje me ,da li pored provere dokumentacije obavljaju i neki razgovor sa supruznicima?
 
Odgovor na temu

ellhnida
Ivana Branisavljevic
student,Filoloski Fakultet,Beograd
Beograd

Član broj: 215361
Poruke: 25
*.pools.arcor-ip.net.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize21.07.2014. u 20:46 - pre 118 meseci
U mom slucaju nije bilo nikakvog razgovora,ali napominjem moj suprug nije Nemac.

Ja sam ujutru u 5h bila sa detetom ispred ureda za strance jer je u periodu kad je meni trebao termin bilo prosto neomguce dobiti isti ovde u Berlinu.

Dobila sam broj,cekala u sali par sati,nekoliko brojeva ispred mog mi se pridruzio i suprug koji je izasao sa posla zbog toga.

Nakon pregleda dokumenata i ispunjenih formulara koje su nam dali,falile su nam samo fotografije,ali u samoj zgradi postoji onaj automat i za 7eu odmah dobijes slike.

Nakon predavanja fotografija dali su nam neki papiric na kome pise da treba da platimo 20eu kao naknadu za iradu boravisnih dozvola,i to uplacujes opet u istoj zgradi na automatu predvidjenom za to.(ne znam na osnovu cega zavisi visina ove naknade,iz postova drugih ljudi saznajem da su to placali mnogo vise)

Kad smo i to predali,opet je usledilo cekanje i napokon poslednja prozivka kad su nam predali boravisne dovozvole na 5 godina.

Napominjem,da su sluzbenice bile po sistemu "nit smrde nit mirisu"...niti ljubazne niti neljubazne...ali ako ne govorite nemacki dovoljno dobro da se sporazumete sa njima,obavezno povedite nekog ko govori nemacki.

Ima par kancelarija ovde u Berlinu gde ima i nasih prevodioca koji bez ikakve novcane nadoknade podju sa tobom na taj termin.
 
Odgovor na temu

Gaga018

Član broj: 309296
Poruke: 19
*.pool.mediaWays.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.07.2014. u 11:12 - pre 118 meseci
e ovako, moj suprug je nemacki drz. dosla sam ovde kao turista i venacala se bez problema.... medjtim kada smo otisli u biro za strance u Düsseldorf za taj ofental rekli su mi da moram da se vratim u Srb. i da predam za spajanje porodice sto nije dolazilo u obzir, cak mi nisu hteli dati ni fikcion...otisli smo do advokata koji je sve to resio za par dana pozvao nas da odemo opet u biro za strance gde me je cekao vec zavrsen fikcion....ubrzo se selimo u drugi imanji grad Herne gde opet odlazim u biro za strance ...naravno nailazim na neljubaznost nosim sva potrebna dokumenta pa cak i sertifikat o polozenom A1 koji sam polozila cim sam stigla u De.daju mi novi fikcion i zakazuju termin za ofental. Karticu sam dobila nakon dve nedelje na godinu dana imala sam srece da je ne cekam kao neki 2 ili 3 meseca.
Gaga018
 
Odgovor na temu

Karlos 25
Karlos Dragic
ALT DMB
ALT DMB

Član broj: 324255
Poruke: 8
..8:380:b90:dd7:fdb1:2a0e:e1e1



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.07.2014. u 06:01 - pre 118 meseci
Iskreno ne znam vise sta ce biti dalje,daju mi fikcion nakon isteka (mesec dana od predvidjenih 3) koliko da ne budem na crno,vizu sam platio i cekam sta ce da kazu..rekli sa dace mi dati odgovor za nedlju do dve evo proslo nista...

Gaga dali se moze raditi sa fikcionm? ili on sluzi samo koliko da nisi na crno..eki kazu da neki ne vise ne znam kome da verujem..
 
Odgovor na temu

Gaga018

Član broj: 309296
Poruke: 19
*.pool.mediaWays.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.07.2014. u 13:43 - pre 118 meseci
Prvi koji dam dobila stajalo mi je tamo da ne mogu da radim onda kada sam otisla drugi put trazila sam da mi primene jer sam imala posao i odmah su mi to prepravili
Gaga018
 
Odgovor na temu

Veverica85
Deutschland

Član broj: 323556
Poruke: 12
*.superkabel.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.07.2014. u 18:03 - pre 118 meseci
Citat:
Karlos 25:
Iskreno ne znam vise sta ce biti dalje,daju mi fikcion nakon isteka (mesec dana od predvidjenih 3) koliko da ne budem na crno,vizu sam platio i cekam sta ce da kazu..rekli sa dace mi dati odgovor za nedlju do dve evo proslo nista...

Gaga dali se moze raditi sa fikcionm? ili on sluzi samo koliko da nisi na crno..eki kazu da neki ne vise ne znam kome da verujem..

Karlos 25 Ja sam sad pitala moga supruga, u vezi tvog slučaja. Oni je rekao da ti sa tim fikcion , nemas prava da radiš, jer nemaš vizu. Najbolje bi bilo kad bi mogao da se vencas, bez toga nećeš tako lako dobiti ni vizu.Pravice ti puno stresa i problema da će te odugovlaciti i na kraju će ti isteći i taj mesec i moraćeš u Srbiju da se vratiš jer ti si turista. Ne bih da te plašim ali dobro se raspitaj šta i kako. Znam kako ti je jer i ja sam bila u istoj situaciji, i mi smo probali da ja dobijem vizu i sve smo papire podneli ambasadi(isto nismo bili vencani) i nije moglo. Venčali smo se u Srbiji pred sami moj porodjaj. Želim vam da uspete.Srecno.
 
Odgovor na temu

Gaga018

Član broj: 309296
Poruke: 19
*.pool.mediaWays.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.07.2014. u 20:33 - pre 118 meseci
Slazem se sa Vevericom bolje se vencaj negoda sedis i cekas
Gaga018
 
Odgovor na temu

Karlos 25
Karlos Dragic
ALT DMB
ALT DMB

Član broj: 324255
Poruke: 8
..:380:b90:554c:2895:773d:df9e



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.07.2014. u 22:35 - pre 118 meseci
Veverice-Gago Ne u mom slucaju ne pomaze vencanje jer ne dobijam preko zene nego preko deteta.Videcu sta ce da mi odgovore iz ausleda. ako me budu odbili uzecu advokata...Na kraju sam vise sa zivcima onaj ko je proso zna kako je..Hvala vam na savetima,javicu sta se desava i kako.
 
Odgovor na temu

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
*.adsl.verat.net.



+10 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.07.2014. u 18:18 - pre 118 meseci
Cao svima,

Ima li potrebe da poslodavac iz Nemacke uz ugovor posalje i dokument koji se odnosi na opis posla i razlog zasto sam bas ja izabran da budem deo tima?
Sve to zajedno pa u ambasadu, radi mozda olaksice za dobijanje vize.

Odavno sam negde nesto ovako procitao ali sada ne mogu da pronadjem nista na tu temu, pa bih vas zamolio da prodiskutujemo malo...

Na sajtu Nemacke ambasade nisam nasao da treba opis radnog mesta + razlog zaposlenja mene.


Hvala na diskusiji.....
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.07.2014. u 19:54 - pre 118 meseci
Citat:
k.i.z.a: Cao svima,

Ima li potrebe da poslodavac iz Nemacke uz ugovor posalje i dokument koji se odnosi na opis posla i razlog zasto sam bas ja izabran da budem deo tima?
Sve to zajedno pa u ambasadu, radi mozda olaksice za dobijanje vize.

Odavno sam negde nesto ovako procitao ali sada ne mogu da pronadjem nista na tu temu, pa bih vas zamolio da prodiskutujemo malo...

Na sajtu Nemacke ambasade nisam nasao da treba opis radnog mesta + razlog zaposlenja mene.


Hvala na diskusiji.....

Kada su meni pre sada više od 2 godine poslali papire iz firme, poslali su mi moj Ugovor o radu i papir na kojem je bio opis mog radnog mesta sa mojim zaduženjima. Tako da ako to mogu da ti pošalju, ne može da škodi u svakom slučaju. Meni je to moja firma bila poslala, a da im nisam ni tražio.
 
Odgovor na temu

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.07.2014. u 20:28 - pre 118 meseci
Ok, hvala uerceg,

Moram im traziti da mi posalju posto su mi i oni rekli da pored ugovora koji ce mi poslati stoji i: Please tell us soon if there is anything you need in addition for your blue card application.

Trazicu im opis radnog mesta i mozda razlog zasto sam ja izabran. Svakako ne moze da skodi.

 
Odgovor na temu

bao
Belgrade, Serbia

Član broj: 316343
Poruke: 7
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.07.2014. u 20:42 - pre 118 meseci
 
Odgovor na temu

bao
Belgrade, Serbia

Član broj: 316343
Poruke: 7
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.07.2014. u 20:49 - pre 118 meseci
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1186191 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.