Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1186414 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ellhnida
Ivana Branisavljevic
student,Filoloski Fakultet,Beograd
Beograd

Član broj: 215361
Poruke: 25
*.pools.arcor-ip.net.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.05.2014. u 20:02 - pre 120 meseci
American,

moj savet je da kontaktiras Ured za strance u Minhenu i pitate da li mozes ti da predas dokumenta za spajanje porodice direktno kod njih a da ne ides preko nase ambasade.

Ja sam bila u slicnoj situaciji samo je u pitanju bio grad Berlin.Udata sam za Grka,imam srpsko drzavljanstvo i pasos,i u trenutku predavanja dokumenta u Berlinu imala sam boravisnu dozvolu Grcke koja mim nista nije znacila a verujem ni tebi italijanska.Ona ti samo omogucava neogranicen boravak i rad u Italiji.

I mene su nemacka amabasada u Grckoj i kod nas setale levo desno,u Beogradu su mi cak kategoricno rekli da moram da idem preko njih i da cekam na odgovor 3 meseca.

Medjutim,ja se spakujem,sa obicnom turistickom vizom odem za nemacku,zakazem termin za predavanje dokumenata za izdavanje boravisne dozvole u Berlinu,odem tamo sa papirima i doduse nakon visetanog cekanja dobijem je istog dana.
Na 5 godina.Dozvola ti moze biti odobrena na jednu,tri ili pet godina.Nakon navrsenih pet godina u Nemackoj dobijas automatski neogranicen boravak.

Mozda nesto izostavim ali od dokumenata su nam trazili sledece:

pasose,moju fotografiju,moj i suprugov Anmeldung,ugovor o stanu (koji je bio samo na njegovo ime),njegov ugovor o radu,njegova 3 poslednja izvestaja o plati (koja je btw,bila manja tada od plate tvog supruga),izvod iz maticne knige vencanih,naravno preveden,i nase kartice zdravstvenog osiguranja u Nemackoj.

Napominjem mozda sam nesto izostavila,ali u Uredu za strance ili na njihovoj intenet stranici mozes naci kompletan spisak.

Certifikat o znanju nemackog jezika ti ne treba,isla preko ambasade ili preko Minhena,jer ti suprug nije Nemac vec stranac koji zivi u Nemackoj.

Nadam se da sam ti bar malo pomogla,srecno!
 
Odgovor na temu

Zehraa

Član broj: 323365
Poruke: 3
109.175.0.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.05.2014. u 11:54 - pre 120 meseci
Dobar dan. Da li neko može odg na moje pitanje? Kako se zakazuje termin u Sarajevu u Njemačkoj ambasadi ? Pokušala sam nazvat ali ne ide.. I sta mi od papira treba. Moj muž je dobio boravak u njemačkoj i SAD treba i ja da idem putem spajanja porodica pa ako iko ima dlkicno iskustvo neka pomogbnr. Hvala
 
Odgovor na temu

Zehraa

Član broj: 323365
Poruke: 3
109.175.0.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.05.2014. u 13:10 - pre 120 meseci
Izvini a jesil morala zalagati termin za predaju papira? I sta si sve od papira ponjela?
 
Odgovor na temu

mamadaca
trgovac
boreli
sombor, srbija

Član broj: 322878
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.05.2014. u 14:12 - pre 120 meseci
evo ja ponovo da se javim, nakon mucnog preispitivanja, skupljanja papira i stampanja i popunjavanja zahteva za spajanje porodice, da kazem da su me za decu ladno odj...ali u ambasadi nemacke u bg, kad sam isla, sa njima i cekala sa njih troje celo jutro... i napatila se da ne pricam....pod izgovorom da im je otac madjar (jer je on u nemackoj sa madj pasosem), i da oni ne mogu da im izdaju vizu nego on treba da im napravi pasose! a 3 dana pre toga su mi nabrojali sve sta treba da se ponese, i rekli da moram i decu da dovedem na razgovor i svasta nesto kad cvrc milojka! moj zahtev su primili, javice mi kad bude odobrena, (ako bude, jel). pitamo se sad sta da radimo. vidim da dosta vas savetuje da se odselimo za dojcland i odande pokusamo da resimo stvar. da li je neko imao slicno iskustvo. on je inace u gradu mainnheimu, ima li to otezavajuce okolnosti? molim vas ako neko zna, nek se javi, ocajni smo, zelimo do skole da ih tamo vec upisemo!!
 
Odgovor na temu

ellhnida
Ivana Branisavljevic
student,Filoloski Fakultet,Beograd
Beograd

Član broj: 215361
Poruke: 25
*.pools.arcor-ip.net.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.05.2014. u 20:51 - pre 120 meseci
Mama daca,

ja sam vec nekoliko postova unazad iznela svoje iskustvo o vadjenju vize direktno u Nemackoj,u Berlinu.Ja i dete smo imali srpske pasose a suprug je grcki drzavljanin.

Savetujem ti da suprug pozove Ured za strance u vasem gradu ili pokrajni koja je zaduzena za vas grad i tamo ce dobiti potrebne informacije.Dakle,da li je moguce predati papire direktno u Nemackoj sa srpskim pasosima.

Ovo sto si napisala o svom iskustvu u ambasadi mi se cini necuvenim i krajnje neodgovornim,a info koi su ti dali da deca moraju da vade madjarske pasose da bi otisli u Nemacku je smesna.(mada napominjem to bi bila olaksavajuca okolnost za vas jer onda deci ne bi trebala boravisna dozvola tj,viza jer imaju EU pasose,samo ih prijavite i to je to)
 
Odgovor na temu

dejann75

Član broj: 228054
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize01.06.2014. u 12:50 - pre 120 meseci
Ovo sam preuzeo sa FB stranice "Idemo u Njemacku" koja ima preko 20 000 clanova i koju cine ,uglavnom, ljudi sa HR pasosima i gde pokusavaju da na sto jednostavniji nacin rese svoje probleme sa radnim dozvolama.

" Za sve bracne parove, ne samo HR, nego i za BIH, Srbiju...ma za sve!
Das Recht auf uneingeschränkten Arbeitsmarktzugang wird einheitlich allen nachziehenden Familienangehörigen von Deutschen und Ausländern unabhängig davon gewährt, aus welchem Grund dem stammberechtigten Ausländer der Aufenthalt in Deutschland erlaubt worden ist.
Pravo na neogranicenu radnu dozvolu imaju svi clanovi uze familije (suprug, supruga i djeca do 21. godine), BEZ obzira na razlog dozvoljenog boravka stranca."

To bi znacilo da ako je jedan supruznik EU drzavljanin i ima posao,firmu njegov NON EU supruznik ima pravo na boravisnu i radnu dozvolu na 5 godina. Uslov je da su prijavljeni na istoj adresi i izvod iz knjige vencanih.. A to je i clanica ellhnida i napisala par postova gore,da je ona imala upravo taj slucaj.. EU supruznik i ona sa SRB pasosem dobila dozvolu na 5 godina. Jedino mi nije jasno da li je dobila i radnu dozvolu ili samo boravisnu?

I mamadaca bi trebala isto tako da uradi,kofere i na put,turisticki i kad stignete tamo prijavite se kod muza,posto je on EU drzavljanin nema onih uslova o visini primanja,kvadraturi stana i ostalih cuda sto vaze za NON EU drzavljane i posle lepo svi zajedno u Ured za strance i zatrazite dozvolu za tebe.
evo i link tog zakona,strana 34
link
 
Odgovor na temu

Veverica85
Deutschland

Član broj: 323556
Poruke: 12
*.superkabel.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.06.2014. u 23:12 - pre 120 meseci
Evo da odgovorim dejann 75
Prvo da se zahvalim na odgovoru, već sam pisala post na (spajanje porodice) ovako:Čim sam došla u Nemacku mi smo otišli u ured za strance , muž me prijavio na njegovu adresu, ona zena sto radi sto puta je gledala u moj pasos jer sam turista i nemam vizu. Zatim je odobrila jer sam bila sa stomakom do zuba. Inace rekoh da smo ja i moj suprug podneli zahtev još 20 januara, u Nemačkom konzulatu u Bg, te da su oni sve te naše silne papire poslali u Nemacku na proveru. I tako sam ja dobila osiguranje na supruga i porodila se ovde. Dete je dobilo drzavljanstvo njihovo suprug mi je Nemački drzavljanin, imamo četvorosoban stan on radi ,uredna primanja sve uslove imamo ali jos ništa. Iz ureda za strance su poslali moje papire za Beograd, rekli su da je sve u redu i da je na njima dalja odluka.
Samo da napomenem da su u konzulatu za vizu gospođa koja radi na šalteru toliko bila neljubazna da je meni pozlilo onakoj trudnoj.Dosli smo u 7 ujutro, a sa one stolice sam ustala u 12 h u podne. Ispitivanje je trajalo dugo vremena. Ko je koga prvi upoznao, preko koga .Slike sa muzevljevom porodicom. Deset pitanja na Nemačkom jeziku i odgovori na istom.Sad su mi trazili gebursukunde ( izvod iz matične knjige rođenih ) dostavili smo i to.Sad cekam opet. .Muž je zvao da pita ali nisu hteli da mu daju odgovor, rekli su da će vrlo brzo odgovor stići na moju adresu. Glavno pitanje je sad dali ce da mi daju vizu ili ne.Ovo se oteglo ,a ja sam na turističkoj .U uredu za strance nikakvu pomoć nismo dobili , niti su želeli da pomognu po pitanju moje boravišne iako smo ispunili sve uslove. Toliko o tome. Svima koji su u situaciji da čekaju kao ja želim puno sreće.
 
Odgovor na temu

Veverica85
Deutschland

Član broj: 323556
Poruke: 12
*.superkabel.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.06.2014. u 23:22 - pre 120 meseci
I da napomenem da je beba jako mala tek mesec dana, i ako mi ne jave ništa do kraja meseca ja moram nazad u Srbiju jer sam na turističkoj bez obzira što sam venčana. Ured za strance nikakvu pomoć mi nije pružio niti bilo sta drugo, čak je jedna gospodja što radi tamo rekla mome suprugu ,da ako mi istekne turistička da idem dole u Srbiju i čekam vizu, a on je pitao šta za bebu? Ona mu je odgovorila da beba ostane a ja da se vratim. Eto to je moje iskustvo. Stvarno sam razočarana i ne znam sta da radim. .
 
Odgovor na temu

dejann75

Član broj: 228054
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.06.2014. u 11:26 - pre 120 meseci
Ne znam sad,mozda je problem sto je procedura vec zapoceta u ambasadi u Bg ,pa mora tako i da se zavrsi. Ali,na onom linku sto sam ostavio u prethodnom postu,sa arbeitsagentur.de ,na strani 34 jasno pise da "Ukoliko jedan supruznik ima EU drzavljanstvo,njegov NON EU supruznik ima pravo na boravisnu ( i radnu dozvolu,jer to sad ide automatski) dozvolu na 5god" . Kao sto si videla par postova ranije ,clanica ellhnida je imala takav slucaj,ja znam jos par slucajeva gde je jedan supruznik Hrvatsko -drugi supruznik BiH drzavljanstvo(to je isto kao i Srpsko,oba su NON EU) ,isto na 5god dobijene dozvole za BiH supruznika. Na tvom mestu ,ja bih opet u Auslandersamt ,zajedno sa muzem i papirima koje je i clanica ellhnida navela da je njoj trebalo i sa odstampanim primerkom zakona koji sam gore naveo. Ni nemacki sluzbenici nisu sveznalice,jos ako je neki manji grad pa nisu imali slicnih slucajeva do sada... Pomozi i njima i sebi .. Jednostavno,ako ste u braku,imate dete koje je suprug priznao,prijavljeni na istoj adresi,ne vidim razlog zasto ne bi dobila dozvolu.. pozdav i srecno ..
 
Odgovor na temu

Veverica85
Deutschland

Član broj: 323556
Poruke: 12
*.superkabel.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.06.2014. u 22:39 - pre 120 meseci
Mi smo započeli proceduru u Beogradskom konzulatu, jer nam iz ureda za strance nisu dali nikakvu mogućnost niti pomogli u bilo kom smislu, tipa da su nam objasnili šta dalje? Videli su da sam trudna ali to njih ne interesuje. Što me iznenadilo jer je muz njihov drzavljanin. Tako da eto, tu smo čekamo sad da mi jave dali ce mi odobriti ili ne. Vama hvala na razumevanju i odgovoru, takođe želim puno uspeha i sreće svima koji čekaju kao ja.Ps ,pisaću kako se završilo
 
Odgovor na temu

dowla

Član broj: 47589
Poruke: 36
91.150.70.*



+5 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.06.2014. u 12:34 - pre 119 meseci
Pozdrav, interesovala bi me jedna stvar - moja supruga i deca imaju pasos EU (madjarski). Supruga ima ponudu za posao u Nemackoj. Ja imam samo srpski pasoš. Kakve bih papire ja dobio u Nemačkoj na osnovu supruge i njenog posla? Da li bi to bili radni papiri, i da li bih imao pravo da legalno radim u Ger?
 
Odgovor na temu

dejann75

Član broj: 228054
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.06.2014. u 17:10 - pre 119 meseci
Imas odgovor par postova gore. Dobijas boravisnu i radnu dozvolu na 5 god. Ali nemoj da ides preko ambasade,nego u gradu gde budete ziveli u Nemackoj odete u Ured za strance i podnesete zahtev za boravisnu dozvolu za tebe.
 
Odgovor na temu

lejla2121
beograd

Član broj: 322882
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.06.2014. u 14:26 - pre 119 meseci
Cao svima,

Imam jedno pitanje vezano za zdravstveno osiguranje.Sta mi je potrebno i da li mi je uopste nesto potrebno od dokumenata za prijavu na zdravstveno osiguranje mog suruga?Ja sam ostala bez zdravstvenog osiguranja kada sam prekinula radni odnos,posto su mi trazili da se prijavim ovde na zdravstveno mog supruga a to je previse komlikovano i odustala sam.


Zelim sa vama da podelim svoje iskustvo mozda nekome pomogne,barem je meni dosta znacilo citajuci vasa .
Ja sam se udala u Nemackoj pocetkom januara 2014 a zahtev predala krajem januara 2014 ovde u Beogradu (sto je u startu bila greska) nakon 4,5 meseca su nas pozvali na unakrsan
rzgovor,moj suprug tamo ja ovde u ambasadi...trajao je nekih 1.30h
Nakon 9 dana sam dobila odobrenje za vizu i juce konacno preuzela vizu!!!!! Dakle sve ukupno je trajalo oko 5 meseci..
ako neko ima nekakvo pitanje rado cu pomoci (naravno ako mogu)
Moj savet je da ako ikako mozete predajte zahteve u Nemackoj nikako ovde jer dosta dugo traje,tamo je znatno kraci period potreban za idavanje boravisne vise!

Puno srece svima i pozdrav
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.06.2014. u 14:38 - pre 119 meseci
Citat:
lejla2121: Cao svima,

Imam jedno pitanje vezano za zdravstveno osiguranje.Sta mi je potrebno i da li mi je uopste nesto potrebno od dokumenata za prijavu na zdravstveno osiguranje mog suruga?Ja sam ostala bez zdravstvenog osiguranja kada sam prekinula radni odnos,posto su mi trazili da se prijavim ovde na zdravstveno mog supruga a to je previse komlikovano i odustala sam.


U mom slučaju prijava supruge na moje zdravstveno osiguranje nije bio uopšte komplikovan proces. Supruga je u TKK prijavljena na moje zdravstveno osiguranje. Ona i ja smo zajedno otišli do njihovih kancelarija, neka žena nas je tamo odmah primila. Supruga je ponela samo pasoš sa sobom i svoju boravišnu dozvolu. Tamo je potrebno da se popuni neki formular koji popunjava ta službenica, a šta joj od odgovora tamo treba, to je prosto pitala nas. Supruga dala pasoš i boravišnu na uvid i to je bilo sve.

Nakon tog razgovora sa službenicom je žena čekala par nedelja i kartica stigla poštom. I to je to.
 
Odgovor na temu

Rina23
De, Baden - Winterberg

Član broj: 310654
Poruke: 70
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.06.2014. u 15:04 - pre 119 meseci
Kod mene isto kao Uerceg, deca i ja smo dobili zdravstveno preko supruga. Samo pasos i prijavu boravka su trazili.
 
Odgovor na temu

lejla2121
beograd

Član broj: 322882
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.06.2014. u 15:30 - pre 119 meseci
ja imam kopiju tog formulara ...
traze mi br.PIB-a ,naziv zdravstvenog koje sam imamla ( ime zdravstvenog osiguranja), da li sam nekada bila nezaposlena i imala zdravstveno kao nezaposlena osoba...pa me je to sve malo zbunilo...ali dobro uradicu tako kao sta mi rekli.


Hvala puno Uerceg i Rina23
 
Odgovor na temu

Veverica85
Deutschland

Član broj: 323556
Poruke: 12
*.superkabel.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize30.06.2014. u 08:37 - pre 119 meseci
Evo samo da se javim sa novim vestima.Posle pet meseci cekanja ,Pre par dana su me zvali iz ambasade i javili da mi je odobrena viza.Otisli smo u Beograd i podigli moju vizu,sad treba da odem u ured za strance da mi daju karticu.Jel neko zna koliko se ceka na karticu?
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize30.06.2014. u 08:44 - pre 119 meseci
Ja sam čekao oko 3 nedelje. Ako postoji mogućnost da se za vreme čekanja kartice desi da ti viza izdata u ambasadi istekne, to će ljudi u Uredu za strance da uvide i daće ti jedan papir, koji predstavlja potvrdu da si predala zahtev za produžetak boravišne dozvole.
 
Odgovor na temu

toskiki

Član broj: 315827
Poruke: 33
*.dip0.t-ipconnect.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize30.06.2014. u 13:46 - pre 119 meseci
Ljudi sta ste slali za povracaj novca kad ste polozili B1? Ja sam dobila jedan sertifikat da sam polozila B1, sad cekam rezultate Orientirung testa (cekam ih vec 2 meseca), mada polozila sam ga 100%.... Da li mogu da saljem samo te dve kopije, ili tek kad dobijem sertifikat da sam ceo Integracioni kurs polozila uspesno?
 
Odgovor na temu

mirko.t
staufen im breisgau

Član broj: 323984
Poruke: 2
46.114.136.*



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize30.06.2014. u 21:52 - pre 119 meseci
Veliki pozdrav dragi nasi forumasi.

Citao sam dosta vase poruke na ovu temu pa mogu reci da mi je pomoglo.Evo odlucih da moje iskustvo podelim sa vama pa mozda nekome i pomognem sa ovim sto cu napisati.Moj odlazak u Nemacku nije bio ni malo tezak-naprotiv jos se pitam da li je sve u redu-da li je to tako u ovoj pokrajini ili ja imam veliku srecu.Ja sam u Nemackoj pokrajini Badem Würtemberg,na samoj granici sa Svajcarskom i Francuskom,tacnije u gradu Freiburgu.Ja sam ovde dosao prosle godine u avgustvu i poceo odmah da radim kod jednog nemca koji ima firmu za odrzavanje zgrada i basti..Hause-meister...dosao sam sa srpskim pasosem i covek me ladno prijavio sa njim a da pri tom niko nista nije pitao niti rekao da ne mogu boraviti ovde duze od 3 meseca a kamoli raditi.Uradjeno mi je zdravstveno osiguranje u AOK ;penziono i sve sto ide uz regularnu platu,racun u banci,porez na platu itd...sve sa srpskim pasosem obavljao.u oktobru mesecu ja sam dobio hrvatski pasos i moj sin takodje koji ima 4.godine,supruga ima samo srpsko drzavljanstvo.prijavljen sam na minimalac naravno-plata koja mi ide na racun iznosi 1100 evra i na to mi se placa porez.E sada sledi ono najcudnovitije u ovoj prici.Supruga i dete su dosli ovde i njih sam prijavio na moju adresu-jer sam iznajmio stan ..uzeo sam moj ugovor o radu,prosek plate zadnja 3 meseca,ugovor o zakupu stana,moj i detetov hr pasos i srpski pasos moje zene i otisao u BG u Nemacki konzulat -tacnije moja supruga jer ona trazi vizu-i sve to predala 04.juna-dakle pre 26 dana-danas su je zvali da joj je viza za spajanje porodice odobrena i
da moze doci po nju.E da zaboravih napisati-dok su bili 2 meseca ovde kod mene ja sam im uradio zdravstveno osiguranje za oboje -od papira mi je samo trebao sinov rodni list i nas vencani list na uvid-cak ni supruga nije morala dolaziti u kancelariju AOK:Dakle ovo je iznenadjenje za mene i skacem od srece jer sam bio ubedjen da ce je odbiti jer plata koja mi je prikazana je 1100 evra a stan i troskovi 550.Tako da ,ukoliko mozete naci bilo kakav poso ovde u De,a da pri tom imate bilo koji pasos eu,pa cak i Hrvatski mozete da radite a da vas niko nista ne pita,Ne mozete ici na biro rada do 2015.godine ali ako sami nadjete posao niko vas nista ne pita.....eto toliko slobodno pitajte detalje ako zelite,rado cu odgovoriti.Sada sam najsrecniji covek na svetu jer od subote smo opet svi na okupu i to ovde u De.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1186414 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.