Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1188219 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Rina23
De, Baden - Winterberg

Član broj: 310654
Poruke: 70
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.05.2014. u 21:57 - pre 121 meseci
Moj savet je da budes pre 6h ispred ambasade, mene su vratili kad sam otisla u 7h, sledeci dan sam otisla u 5h i bila cetvrta po redu. Za decu ti treba medjunarodni list od rodjenja i pasosi. Oko 7:30h pocinju sa radom i oko pola sata je meni trajao razgovor.
 
Odgovor na temu

ellhnida
Ivana Branisavljevic
student,Filoloski Fakultet,Beograd
Beograd

Član broj: 215361
Poruke: 25
*.pools.arcor-ip.net.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.05.2014. u 12:59 - pre 121 meseci
Citat:
mamadaca:
Citat:
ellhnida:
mamadaca,

ja sam prosla kroz sistu proceduru samo u Berlinu.

Moj suprug je grcki drzavljanin sa grckim pasoses a ja i deca posedujemo srpski.

Za boravisnu smo predali direktno u Uredu za strance u Berlinu,i meni nisu trazili poznavanje nemackog jezika jer mi je suprug stranac a ne Nemac.

Ipakbilo je potrebno da ima svoj stan.Raspitajte se u vasem uredu za strance da li je i vama to potrebno ili se svi mozete prijaviti na adresu rodjake kod koje je vas muz ukoliko je stan dovoljno veliki.

Inace,za vizu sam predala ujutru,cekala do 17h popodne i dobila boravisnu na 5 godina.

Veliki pozdrav i srecno.

hvala ivana, da li sam ja teba dobro razumela da si ti dobila vizu isti dan?? mozes li mi objasniti malo taj proces sa ambasadom, nisam iz bg, znaci moram doputovati rano ujutru, jel guzva, koja je procedura, koliko se ceka, da li odmah imas razgovor i koliko to sve traje, pliiiz napisi mi. i pravo da ti kazem ja za decu ne vidim nikakve potrebne podatke a sigurno treba i za njih nesto. pliz help



Dobro si me razumela,vizu sam dobila istog dana ali napominjem ja nisam isla preko ambasade u Beogradu.
Dakle,muz je grcki drzavljanin,dosao je u Berlin,nasao posao,nasao posle 9 meseci potrage stan koji je iznajmio na svoje ime.Ja sam onda dosla sa decom,napominjem mi imamo srpske pasose i dosla sam koristeci obican shengen dakle bez ikakvog posredovanja sa ambasadom u Beogradu.Ja sam njih zvala i rekli su mi da moram da predam zahte za izdavanje vize za spajanje porodice najpre u Beogradu pa da cekam da se zahtev obradi sto moze da potraje i do 3 meseca.Medjutim,suprug je zvao Ured za strance u Berlinu,oni su mu rekli da mora da zakaze termin kod njih i da donese potrebne papire,i da dodjemo svi licno.

Dosla sam za Berlin,registrovala se na adresi novog stana,muz nas je upisao na njegovo zdravstveno osiguranje i otisli smo u Ured za strance,doduse bez termina jer nije bilo slobodnih u narednih mesec dva ako se dobro secam.Bila sam u redu za cekanje vec u 5h ujutru.Predali smo dokumenta,cekali i negde oko 17h smo dobili odmah boravisne dozvole na 5 godina,dakle ja i deca.Platili smo vize,ne secam se koliko ali bilo je nesto minimalno mozda nekih 15/20eu.

Od papira su trazili sve i svasta,za decu prevedene izvode iz maticne knjige rodjenih i drzavljanstva.Spisak potrebnih dokumenta mozes naci na internet stranici.
E sad,koliko sam razumela druge forumase ovo nije bilo izvodljivo u svim nemackim pokrajinama.I meni u ambasadi u Beogradu su rekli da je to neizvodljivo i da moram da idem preko njih.Ali eto nama je uspelo.

Moj savet je da pozovete Ured za strance u vasem gradu-pokrajini i da se tamo raspitate.A o proceduri izdavanja vize preko ambasade ne znam nista,jer nisam imala nikakve veze sa njima.
 
Odgovor na temu

mamadaca
trgovac
boreli
sombor, srbija

Član broj: 322878
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.05.2014. u 20:40 - pre 121 meseci
hvala ti puno, eto to zaista zavisi od mesta gde si i svakako u nemackoj ide brze, ok, hvala jos jednom
 
Odgovor na temu

mamadaca
trgovac
boreli
sombor, srbija

Član broj: 322878
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.05.2014. u 20:42 - pre 121 meseci
hvala na odgovoru, ja ne znam kako cu proci, nemam polozen A1 ali se ndam da nece traziti jer je muz odavde, a ne znam da li jos nesto posebno od papira treba, njemu su overili pozivno pismo i potvrdu o boravku tamo i rekli da sa tim ja predam ovde u bg, sad jos cekam potvrde o plati da mi posalje i nadam se da je to sve, da me nece vracati. pa zar je tako guzva u ambasadi???
 
Odgovor na temu

Brankica 29
Branka Jovanovic
Sluzbenik
Privatnost
Beograd

Član broj: 322965
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.05.2014. u 11:49 - pre 121 meseci
Molim vas dali neko zna da mi kaze koliko je vremenski potrebno da odgovor poslat uz Nemacke stigne do konzulata u Beogradu, kako to salju, postom ili mail-om?
Hvala
 
Odgovor na temu

mattam
Germany

Član broj: 319669
Poruke: 10
*.unitymediagroup.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.05.2014. u 12:00 - pre 121 meseci
Citat:
Brankica 29: Molim vas dali neko zna da mi kaze koliko je vremenski potrebno da odgovor poslat uz Nemacke stigne do konzulata u Beogradu, kako to salju, postom ili mail-om?
Hvala


Mislim da sve salju postom.
Nisam sigurna, ali verovatno za 2 nedelje mozes da ocekujes da te pozovu iz Beograda...
 
Odgovor na temu

TSG
JANKO JANKOVIC
ekonomista
TSG

Član broj: 323002
Poruke: 6
37.19.108.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.05.2014. u 14:08 - pre 121 meseci
Pozdrav,svima.Ovde sam prvi put.Istu muku mucim kao i svi vi.Mada ,kazu,u konzulatu da ovakav slucaj jos nisu imali.U pitanju je moj sin.Ima 15 godina,bavi se fudbalom.Primetio ga je jedan nemacki klub i resio je da ga dovede u svoje redove.Poslali su nam ugovor,koji je na 3 godine.Tri primerka.Dva smo potpisali i vratili za Nemacku,a treci je predat u konzulat kao garancija od strane kluba.Naravno,popunili smo sve zahteve za vizu,kopije pasosa,fotografije...itd...Svu dokumentaciju su pogledali na salteru i rekli,da je to to.Budite strpljivi,javicemo vam u roku od 4 - 8 nedelja.Kazu da je jedinstven slucaj,jer dete ce tamo ziveti,ici u skolu i igrati za taj klub.Imali su decu kojaidu na neke kampove od 2,3 meseca i vracaju se..Ali,da dete tamo ostane i zivi ,jos nisu.Ugovor mu krece od 1.jula ove godine.Dokumentaciju smo predali 15.aprila...U ugovoru je njegova mesecna plata,garancije da ce mu klub obezbediti smetaj i da ce ga upisati u skolu.Kazu nam svi,da vise nema razloga za brigu i da ce se sve resiti kako treba.Medjutim,dok nemamo sve crno na belo....jos vlada neizvesnost.Kakvo je vase misljenje povodom,ovog slucaja?Da li mogu polako da pakujem kofere ?Jos nesto...moze da bude zanimljivo.Inace,klub je u Bundes ligi,najjaca liga na svetu.A ono sto nam uliva nadu,je sto je vlasnik kluba ,izuzetno mocan covek u Nemackoj.Sto se tice i politike i njegove kompanije.U pitanju je nemacki milijarder Ditmar Hop....vlasnik kompanije SAP...Mnogi nam zbog toga kazu,da tek sad necemo imati problema oko dobijanja vize.Kazu,znaju nemci ko je on...Da li to moze da ima nekog uticaja na dobijanje vize,ili cemo je dobiti redovnim putem.I jos jedno pitanje..da li znate koji razlozi mogu da budu za ne odobravanje vize? Veliki pozdrav
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.05.2014. u 14:46 - pre 121 meseci
Ako u ugovoru stoji informacija o plati, plus garancije za smeštaj i školu, ne vidim razlog zbog kojeg bi Nemci odbili da izdaju vizu tvom sinu. Ne verujem da Dietmar Hopp ima mnogo uticaja na to da li će mu dati vizu ili ne, ako su papiri i sve u redu. A pošto je Hoffenheim ipak ozbiljan klub, a ne neki seoski iz Kreislige, ne vidim kakvi tu problemi mogu da nastanu. Meni je u celoj toj priči jedino neobično što je on maloletan ali kontam da su to ustaljene procedure kod profesionalnih klubova.
 
Odgovor na temu

TSG
JANKO JANKOVIC
ekonomista
TSG

Član broj: 323002
Poruke: 6
37.19.108.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.05.2014. u 15:07 - pre 121 meseci
Jeste maloletan,ali ne smeta.Ono su se raspitali kod UEFE,kakva je procedura.UEFA im je rekla da prvo moraju da prebace dete,obezbede smestaj,upisu u skolu i onda se radi sve isto za roditelje...Kad su to sve dobili od UEFE,poslali su nam ugovor.Nama su obecali posao,tako da ce cela porodica da se preseli u Hofenhajm.Ali,ovo sa detetom je prvi korak,posle sve ostalo...Najveci problem je sto nismo u EU,a ne sto je maloletan.Ali,sad je sve sredjeno i sad smo na cekanju.Hvala na odgovoru,u svakom slucaju.Znaci da se pakujemo polako ;-)
 
Odgovor na temu

markokrajic

Član broj: 322136
Poruke: 9



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.05.2014. u 21:26 - pre 121 meseci
Ljudi moze pomoc!!! Supruga treba da popuni papir o kvadraturi stana.zgrada u kome ona zivi je od doma,dali postoji neki razlog za odbijanje? Zato sto su danas rekli da mora da vide sa advokatom da li je to po zakonu?Ona regularno placa kiriju i sve ostalo.hvalaa unapreed

 
Odgovor na temu

Brankica 29
Branka Jovanovic
Sluzbenik
Privatnost
Beograd

Član broj: 322965
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.05.2014. u 12:27 - pre 121 meseci
Danas su me zvali iz konzulata da me obaveste da je stiglo odobrenje i da mogu doći u ponedeljak, tražili su mi samo da ponesem original sertifikat o polozenom jeziku jer kad sam predavala papire imala sam samo potvrdu. Dali to znaci da ce oni meni u ponedeljak staviti vizu u pasos?
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.05.2014. u 13:55 - pre 121 meseci
Da. I pitaće te od kojeg datuma hoćeš da stave da ti viza počinje važiti (barem su mene i suprugu isto pitali).
 
Odgovor na temu

TSG
JANKO JANKOVIC
ekonomista
TSG

Član broj: 323002
Poruke: 6
37.19.108.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.05.2014. u 20:42 - pre 121 meseci
Citat:
Brankica 29:
Danas su me zvali iz konzulata da me obaveste da je stiglo odobrenje i da mogu doći u ponedeljak, tražili su mi samo da ponesem original sertifikat o polozenom jeziku jer kad sam predavala papire imala sam samo potvrdu. Dali to znaci da ce oni meni u ponedeljak staviti vizu u pasos?


Koliko si cekala poziv ?
 
Odgovor na temu

toskiki

Član broj: 315827
Poruke: 33
*.dip0.t-ipconnect.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.05.2014. u 22:22 - pre 121 meseci
Citat:
bebac1311:
Citat:
toskiki:
Pozdrav ljudi, polako krecem da trazim stan u Nemackoj u Stuttgartu, tacnije okolina (zivim u jednom stanu vec godinu dana u Stuttgartu, ali sad trazimo novi stan)... Planiram preseljenje od pocetka avgusta... E sad, ne znam tacno gde da trazim stan... Gledam cesto na immoScout24... Cene su i ok, ali kad ispadne daj makleru 2,38 kaucija, daj coveku koji ti iznajmljuje 2 3 kirije... Pa to nije normalno na kraju... Ispadne da istog trenutka moram da dam oko 3000e. Zanima me gde vi trazite stanove,a da ne ide preko ovih maklera? Ja sam razmisljala da stavim oglas u novine, i da zalepim oglas u neku vecu radnju da trazimo stan. Samo mi to pada na pamet...Ako ima neko od vas neko iskustvo i savet neka pise, molim za pomoc :)



blago tebi ... mi smo teazili stan preko godinu dana i tako racunali kao ti .. najgore je sto smo i na kraju hteli platiti sve to a onda ispadali od strane stanodavaca iz samo njima poznatim razlozima ... i na kraju nasli prelpu kucu odmah pored stuttgarta po exrta povoljnim uslovima ...

ako zelis da zaobodjes ove procededure samo preko poznanika ili ta sa forom prodavnice i tako nesto ... puno puno srece



e zamoliio bih upucenu u stuttgartu za nekog naseg STEUERBERATER ... kontakt,adresa .. sta god .. hvala unapred


Izvini sto kasnim sa odgovorom, tek sam sad videla tvoj post...
I ja vidim da ide strasno lose i usporeno sa tim stanovima, najjace mi je sto vidim da je cena za jednu sobicu i za trosoban stan skoro ista :D i uopste nema razlike da li si 2 3 km od stuttgarta ili 25km... to mi nikako nije jasno kako i zasto... ja i mm smo sami i nama treba max. dvosoban stan....
Eh mi nemamo ni jednog Steuerberatera, i mm kad je trebao da dobije 250e naknadno sto je promenio klasu, trazili su mu u poreskom valjda 100e da plati nekog Steuerberater-a, da bi dobio nazad 250e i mi smo odustali...
 
Odgovor na temu

Brankica 29
Branka Jovanovic
Sluzbenik
Privatnost
Beograd

Član broj: 322965
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.05.2014. u 11:42 - pre 121 meseci
Citat:
TSG:
Citat:
Brankica 29:
Danas su me zvali iz konzulata da me obaveste da je stiglo odobrenje i da mogu doći u ponedeljak, tražili su mi samo da ponesem original sertifikat o polozenom jeziku jer kad sam predavala papire imala sam samo potvrdu. Dali to znaci da ce oni meni u ponedeljak staviti vizu u pasos?


Koliko si cekala poziv ?



Od predaje dokumentacije do njihovog poziva cekala sam dva meseca i jedanaest dana.
 
Odgovor na temu

TSG
JANKO JANKOVIC
ekonomista
TSG

Član broj: 323002
Poruke: 6
37.19.108.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.05.2014. u 14:51 - pre 121 meseci
Bas se oduzilo.Ali,dobro ,isplatilo se cekanje.Sad si mirna.Najteze je to iscekivanje.Mi smo predali 15.aprila,ali su zvali ,da dopunimo dokumentaciju.Tako da se sad racuna od 22.aprila...A ugovor mom sinu tece od 1.jula...Ja se nadam,da mozda vec u maju zovu...ili sam veliki optimista....
 
Odgovor na temu

AndreAvril
Nezaposlena
Nema

Član broj: 313857
Poruke: 7
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.05.2014. u 18:51 - pre 121 meseci
Da li neko ima iskustvo sa odlaskom i dobijanjem radne i boravišne vize kao medicinska sestra odnosno tamo kao negovateljica?
Ja sam dobila ugovor za posao od firme tamo, i smeštaj. Predala sam diplomu i sve ostalo što treba za vizu i odbili su me sa obrazloženjem da ne treba da mi piše da sam medicinska sestra nego negovateljica, a žena u ambasadi mi je rekla da mi je i potrebna neka potvrda za znanje jezika. Ja sad učim Nemački, tj znam ga i od ranije ali sad se spremam za A2 ili B1 nivo.
Poslodavac iz Nemačke mi je dao još jednu šansu, napraviće mi novi ugovor gde piše negovateljica a ne medicinska sestra do nostrifikacije.
Zato mi treba pomoć da vidim šta ne radim kako treba da me ne bi opet odbili.
Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Dr.Dzek
Doktor veterinarske medicine
Veterinarska stanica

Član broj: 300190
Poruke: 83
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.05.2014. u 23:15 - pre 121 meseci
Za tu neku potvrdu o poznavanju jezika su mislili sa Gete instituta ili njihovog radnickog univerziteta koji imate u svakom vecem gradu nemacke, a Gete institut imate i u Beogradu morate imati njihov sertifikat, ali bi najbolje bilo kada bi vam na ovo odgovorila neka vasa koleginica, jer nisu iste procedure za sve struke i sve vize...
POZDRAV!!!
 
Odgovor na temu

AndreAvril
Nezaposlena
Nema

Član broj: 313857
Poruke: 7
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.05.2014. u 20:38 - pre 121 meseci
Znam da priznaju samo sa Gete Instituta, tamo i planiram da polažem, mene zanima koji nivo je potreban jer mi neki kažu da su medicinske sestre preko službe za zapošljavanje polagale nivo A2, a preko drugih agencija mi kažu da mora barem B1.
I zanima me cela dokumentacija. Ja kad sam predala dokumenta prvi put, predala sam ugovor, diplomu na nemačkom prevedeno, svedočanstva, pasoš, slike, potvrdu da imam gde da stanujem, potvrdu o plati i osiguranju, i platila, i ne znam šta još.
Ako neko ima iskustva sa tim ugovorom, da znam šta da mi napišu tamo jer su oni jako zainteresovani, pa mogu da biram šta treba da piše u ugovoru i ostalo, sve što treba da bih došla.
:/
 
Odgovor na temu

american
Nis

Član broj: 306820
Poruke: 1
..ip0.t-ipconnect.de. via ipv6



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.05.2014. u 14:00 - pre 120 meseci
Pozdrav svima!

Potrebna mi je informacija u vezi dokumenata udata sam za italijana od papira imam samo dozvolu boravka tj.rezidenca (NE Drzavljanstvo) u braku smo 6 meseci.On je nasao posao u Minhenu i ima ugovor na neodredjeno, iznajmljen stan dve sobe tj. wg kuca u kojoj zive nekoliko porodica, ameldum ce dobiti za par dana. On govori nemacki A2 nivo nema polozen certifikat, ja govorim Engleski, Italijanski, Nemacki ne. Ja sam u Italiji jos uvek, kako ide procedura za spajanje porodica? Da li postoji mogucnost da odbiju zahtev? Njegova plata neto je 2100e, u sobi nema namestaja ostalo je zajednocko jer se deli sa ostalim stanarima. Koliko se dugo ceka? Mozda neko ima neko slicno iskustvo, s obzirom da sam kontaktirala ambasadu ali od informacija nisam dobila nista koliko su ljubazni. Unapred zahvalna na odgovorima:)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1188219 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.