Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

hard diks-bios ga vidi a windows ne! (cak ni "manage")

[es] :: Windows desktop :: hard diks-bios ga vidi a windows ne! (cak ni "manage")

[ Pregleda: 5080 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stereo2.0

Član broj: 57873
Poruke: 78
*.suonline.net.



Profil

icon hard diks-bios ga vidi a windows ne! (cak ni "manage")17.06.2006. u 11:25 - pre 217 meseci
Veoma zanimljiva situacija. Imam master hard disk maxtor 160gb na koje je sistem 4 particije, dvd rezac je spojen na secondari kabel. Kada spojim bilo koji hard disk (probao 3 razlicita gabarita i proizvodjaca) na bilo koji kabel tada je sve u redu u biosu. Bios ispise pun naziv harda, setings je isto kao i za master da bude sve bude "auto" ali kada se digne windows tada se ne vidi, ni u disk menadzmentu ni partition magic...kao da uopste nije spojen na komp!!!! Dd drajv se vidi bez problema.... Maticna i procesor su 64bitni. Da napomenem da je sve radilo do pre nekog vremena sa istom konfiguracijom, nisam menjao hardver niti drajvere.
 
Odgovor na temu

downer

Član broj: 29779
Poruke: 351
*.dial.b92.net.



+5 Profil

icon Re: hard diks-bios ga vidi a windows ne! (cak ni "manage")17.06.2006. u 11:44 - pre 217 meseci
Možda nešto nije u redu sa samim XP-om, probaj da podigneš instalaciju istog sa CD-a, pa proveri da li će da ga vidi na onom delu kada biraš particiju za instaliranje.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: hard diks-bios ga vidi a windows ne! (cak ni "manage")17.06.2006. u 11:47 - pre 217 meseci
Cek, cek, meni ovde nesto nije jasno. Ti nemas problema sa master hard diskom maxtor 160gb, je li tako? Kazes da uspevas da podignes sistem (verovatno Windows), i onda ne vidis novi hard koji si prikljucio, ako sam dobro razumeo. Koji je filesystem na tom novom hardu? Da nije neki linux-ov? Kako si podesio jumpere? Daj malo vise informcija.
 
Odgovor na temu

i-Box

Član broj: 98535
Poruke: 9
195.252.79.*



Profil

icon Re: hard diks-bios ga vidi a windows ne! (cak ni "manage")17.06.2006. u 13:44 - pre 217 meseci
Pretpostavljam da ti je raspored po granama sledeci:

PRVA GRANA
|
| - MASTER
| |
| |- MAXTOR 160 GB (Primary)
|
|
| - SLAVE


DRUGA GRANA
|
| - MASTER
| |
| |- Opticki uredjaj
|
|
| - SLAVE

E sad...

Citat:
Bios ispise pun naziv harda, setings je isto kao i za master da bude sve bude "auto"

... ne znam sta si mislio pod ovim ali to moze da znaci da si stavio setovanje za sistemski disk na Cable Select pa si to pokusao i sa drugim diskom. Ako je tako, promeni setovanje na sistemskom disku na master, i drugom disku, koji zelis da ubacis, takodje daj neko setovanje koje nije cable select.
Ako i dalje ne vidis u Windowsu, to je najverovatnije sistemski problem, porema onome sto si ti opisao.
 
Odgovor na temu

downer

Član broj: 29779
Poruke: 351
*.dial.b92.net.



+5 Profil

icon Re: hard diks-bios ga vidi a windows ne! (cak ni "manage")17.06.2006. u 20:37 - pre 217 meseci
Citat:
Koji je filesystem na tom novom hardu? Da nije neki linux-ov?


Disk Management "vidi" disk bez obzira na filesystem. Probaj ovo što kaže i-Box.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: hard diks-bios ga vidi a windows ne! (cak ni "manage")17.06.2006. u 21:02 - pre 217 meseci
http://www.elitesecurity.org/tema/162909/0#1164645

Imao sam slican problem.
Procitaj, mozda pomogne
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: hard diks-bios ga vidi a windows ne! (cak ni "manage")18.06.2006. u 07:56 - pre 217 meseci
Provjeriu u BIOS-u da ti sekundarni kanal nije na disable, i u windowsovom device manageru reinstaliraj secondary ide channel

 
Odgovor na temu

Flash411

Član broj: 53039
Poruke: 1846
*.cmu.carnet.hr.

Jabber: flash411@jid.pl
ICQ: 296417234
Sajt: www.etfos.hr/~mgavlik/goo..


+4 Profil

icon Re: hard diks-bios ga vidi a windows ne! (cak ni "manage")18.06.2006. u 14:14 - pre 217 meseci
Provijeri jumpere,i kako si nakacio na kabl,i ovo sto ti je JOJO847 rekao
Gone insane,be right back..... | Malo drugacija google pretraga
http://poremecenum.blog.hr/ | http://www.etfos.hr/~mgavlik/googledirectorysearch/
____________________________________________________
Failure is not an option. It comes bundled with Windows.
 
Odgovor na temu

stereo2.0

Član broj: 57873
Poruke: 78
*.suonline.net.



Profil

icon Re: hard diks-bios ga vidi a windows ne! (cak ni "manage")19.06.2006. u 09:53 - pre 217 meseci
Kada bios ispise pun naziv harda znaci da je kao kada je sve normalno. Imao sam situaciju ne nekom drugom racunaru, ne vezano za ovu problematiku, da bios ispise neke nebulozne brojke ili samo 80gb (primera radi) a tada takodje windows ne vidi hard.
Naravno da su jumperi dobro podeseni. Tri razlicita harda pokusavam spojiti (da imam pet i njih bih :) )ali ne radi ni kao primari slave, secondari master, secondari slave. Kada spojim dvd na seconadri (opet bilo koja kombinacija-slave-primari) windows ga vidi! Pa da poludim!
File sistem mastera je NTFS a ostalih koje pokusavam FAT32. Pre par nedelja sam spajao iste doticne hardove na masinu i koristio ih.
 
Odgovor na temu

stereo2.0

Član broj: 57873
Poruke: 78
*.suonline.net.



Profil

icon Re: hard diks-bios ga vidi a windows ne! (cak ni "manage")20.06.2006. u 08:22 - pre 217 meseci
Izgleda da nikada necemo saznati sta je bilo uzrok mog problema zato sto mi je sistem juce definitivno pao....pa sam ga reinstalirao i sada windows opet vidi sve dodate hardove!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: hard diks-bios ga vidi a windows ne! (cak ni "manage")

[ Pregleda: 5080 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.