Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Projektovanje baze podataka - pomoć

[es] :: Baze podataka :: Projektovanje baze podataka - pomoć
(Zaključana tema (lock), by chachka)

[ Pregleda: 2978 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sifratz
Tuzla

Član broj: 26597
Poruke: 9
91.191.35.*



Profil

icon Projektovanje baze podataka - pomoć10.03.2008. u 19:27 - pre 196 meseci
Pozdrav

Imam zadatak projekat iz baza podataka. Treba projektovati neki informacioni sistem po proizvoljnom izboru. Ja sam se odlučio da projektujem informacioni sistem za supermarket, ali problem je, što od nas zahtjevaju da se to radi korak po korak, a nije baš najbolje obješnjeno. Žele od nas da radimo sljedeće:

1.DEFINIRATI PROBLEM
-Odrediti granice sistema
2.ANALIZA ZAHTJEVA
-Identifikacija procesa
*opisati procese
-Identificirati kategorije podataka
*opisati kategorije podataka
-Identificijarti organizacijeske cjeline
-Identificirati probleme u realnom sistemu
*vanjski
*unutarnji
-Procijeniti rizike i kritične faktore uspjeha
3.ARHITEKTURA INFORMACIONOG SISTEMA (RADE SE TABLICE)
-Kategorije podataka - procesi
-Povezanost procesa
-Organizacijske cjeline - procesi
-Organizacijeske cjeline - problemi

I na kraju treba uraditi ER model


ER model znama kako ću napraviti, ali valja doći ovim postupkom do ER modela, i preije toga treba tablicu iz koraka 3 na osnovu podataka iz koraka 2 i normalizovati je.

Ima li neko da mi može pomoći, dati mi neke linkove na kojima bih mogao naći neke urađene primjere.

Unaprijed Hava
 
0

Zidar
Canada

Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Projektovanje baze podataka - pomoć11.03.2008. u 13:02 - pre 196 meseci
Zasto svi traze "uradjene primjere"? Postoje predavanja, vezbe, asistenti, profesori, knjige, pa tek onda "uradjeni primjeri".
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.xdsl.xnet.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Projektovanje baze podataka - pomoć15.03.2008. u 01:00 - pre 196 meseci
Zasto izmisljati toplu vodu? Ja uvek prvo potrazim uradjene primere da vidim kakve ideje ljudi imaju pa onda vidim koliko treba stvari da promenim da bi bilo u skladu sa mojim biznis modelom.


Verovatno ce ti trebati nesto kao ovo:
http://www.databaseanswers.org...els/department_store/index.htm
To je konceptualni model a fizicki model (izgled tabela sa primarnim i stranim kljucevima) je ovde: http://www.databaseanswers.org...nt_store/dept_store_dezign.htm

Naravbi ti ce se sigurno razlikovati od toga sta tebi treba ali ovo ti sluzi samo za ideju i onda to modifikuj tako da bude u skladu sa tim.

Ako ti pored toga treba Inventory Control, imas model ovde: http://www.databaseanswers.org...y_control_for_retail/index.htm
Neka biznis pravila za prodavnice mozes da nadjes ovde:
http://www.databaseanswers.org...y_control_for_retail/facts.htm

Bitno je da odgovoris na pitanje za sta musterija hoce da koristi tvoju bazu i kakve informacije moze odatle da dobije.

Citat:
F. Typical Enquiries include :-
F.1 How much Camomile Tea is in stock ?
F.2 How much Soya Milk do I order ?


 
0

sifratz
Tuzla

Član broj: 26597
Poruke: 9
91.191.35.*



Profil

icon Re: Projektovanje baze podataka - pomoć17.03.2008. u 18:56 - pre 196 meseci
Hvala, na pomoći. Ovo mi je pomoglo. Znao sam kako treba uraditi, al nisam bio skroz siguran. Izlagao sam te procese, i sve je uredu samo još neke stvari moram dodati i uraditi ispravke na ER modelu i onda mogu početi sa radom.

Hvala svima
 
0

pinci
Dalibor Pasalic

Član broj: 8555
Poruke: 68
80.65.66.*



Profil

icon Re: Projektovanje baze podataka - pomoć19.03.2008. u 15:36 - pre 196 meseci
Ako ti sta treba javi se meni nema smisla da trazis po forumima
 
0

yommu
dfddf fsdafsd

Član broj: 176224
Poruke: 1
80.65.66.*



Profil

icon Re: Projektovanje baze podataka - pomoć19.03.2008. u 15:39 - pre 196 meseci
I ja imam slican problem, gotovo identican...
Kako te nije sramota ti si jedini potrazio pomoc na netu za taj projekt, jesul te za to postavili za sefa grupe??
Ovaj coek ima 9.5 prosjek na fakultetu i kad ne dobije 10 zove mamu il place... To znamo jer studiramo sa njim, i niko nije trazio pomoc po netu, niti uradjene primjere, vec svi sami rade da zasluze svoju ocjenu...

Eto samo da se zna, bez uvrede !
 
0

[es] :: Baze podataka :: Projektovanje baze podataka - pomoć
(Zaključana tema (lock), by chachka)

[ Pregleda: 2978 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.