Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[FreeBASIC] EliteTanks projekat

[es] :: Ostali programski jezici :: [FreeBASIC] EliteTanks projekat
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 67888 | Odgovora: 267 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stefanpn
Total anonymous
Programer

Član broj: 172809
Poruke: 509
212.200.207.*



+1 Profil

icon Re: [FreeBASIC] EliteTanks projekat12.04.2008. u 13:35 - pre 195 meseci
Uspeo si sa PNG... :)

Samo jedna stvar, posto ti verovatno imas CPU sa dva jezgra zato je CPU usage ~35% ili ~70% jednog procesora...

Kod mene je ~80% :(

Inace je skroz smooth i ekstra mi se svidja. Sad cu malo se poigram sa njim.
 
Odgovor na temu

Lachie Dazdarian
Dean Janjic
Daj skini mi se!
Hrvatska

Član broj: 177885
Poruke: 16
77.237.110.*

Sajt: lachie.phatcode.net


Profil

icon Re: [FreeBASIC] EliteTanks projekat12.04.2008. u 21:14 - pre 195 meseci
U ***ote. Ovo izgleda i vrti se odlično.

Nadam se da ćeš dobro dokumentirati kod kada dovršiš engine.

Posebno su mi zanimljivi dijelovi koda u bitmap.bas. Ali baš ih ne kužim. :P
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.114.*



+7 Profil

icon Re: [FreeBASIC] EliteTanks projekat13.04.2008. u 01:11 - pre 195 meseci
Dobar je ... radi ok , pedantno si ga napisao i koristio si koliko vidim skoro ceo arsenal FB-a.
Mozda potpuni pocetnik nece moci da shvati mnogo ... ali ko zna nesto o programiranju moze dosta da nauci.
Kod mene je CPU oko 40% (dualni intel)
Buy the way momci imam lepe novosti ... (ili lose :) kako se uzme)
Ovih dana sam po netu trazio 2D biblioteke (c ili c++) da bi eventualno neku prekompajlovao za FB i zakljucio sam da sve multiplatformske (SDL itd) biblioteke angazuju bar ovoliko a neke i vise CPU vremena. Dok one koje su samo za win32 angazuju mizerno malo (npr u jednoj je koriscen DX8 i tu je 0-1%)
Cak i ako je u multiplatformskoj biblioteci izabran DX za renderovanje stvar je ista.
Zakljucak , izgleda da sama arhitektura multiplatformskih biblioteka ne moze mnogo bolje da se uradi nego sto je sad tako da nama performanse ovde i nisu lose , cak su medju boljima.
Resenje za FB i win32 vezano za ovaj CPU problem bi bila neka nova 2D biblioteka koja cilja samo na win32 (sto naravno ovi sa FB nece da rade :) )

Hvala sto si me pomenuo u komentarima koda kao clana tima (ne znam koji sam ja to deo napisao :) ... al ok ... mozda nesto optimalizujem u kodu)

 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: [FreeBASIC] EliteTanks projekat13.04.2008. u 18:02 - pre 195 meseci
@stefan:
da, ja imam intel core 2 duo pa zato imam manji cpu usage, ali taj demo sam po sebi zahteva dosta procesorskog vremena iz razloga sto se nekoliko stotina puta u sekundi iscrtava (koristeci Alpha metod sto je vise nego duplo sporije i zahtevnije od PSet), podesava alpha vrednost na mouse-hover (sto opet zahteva procesorskog vremena), EliteTanks ce nadam se biti dosta optimizovaniji :)
a poceo sam i da koristim code profiler pa cu pokusati da optimizujem malo "uska grla" engine-a

@lachie:
bice dokumentacije, naravno ;)
a sto se tice bitmap.bas to jos uvek nije gotovo, upravo radim na Resize funkciji koja ce imati vise tzv ResizeModes, tj mocices da biras da li ces da tile-ujes sliku ili da je "razvuces" (pri cemu mozes da biras po kojoj osi ce da se koristi koji metod), dok ces pri "razvlacenju" imati mogucnost da biras nacin na koji ce se slika razvuci, tj metod (kao u photoshopu)

@eurora:
koja je to biblioteka (koja koristi DX) koja zahteva 0-1%? daj mi link da vidim o cemu se radi, jer ovako kako je organizovan EGE moguce je koristiti i vise od jedne gfx biblioteke (trenutno se koritsti samo GFXLib 2) a da se to ne primeti (jer su sve gfxlib f-je "zamaskirane" preko objekata i funkcija engine-a)


e da, momci hvala na komentarima, drago mi je da vam se svidja.
jos samo da napomenem da trenutno eksperimentisem sa filterima (njih sam vec zavrsio :D) i blending funkcijama (pokusavam da ubacim sve one koji se nalaze u arsenalu photoshopa) tako da ce imati dosta korisnih stvari ovaj nas EGE :)
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.112.*



+7 Profil

icon Re: [FreeBASIC] EliteTanks projekat13.04.2008. u 19:28 - pre 195 meseci
@Aleksandar Ružičić
Ova http://hge.relishgames.com/
Download http://hge.relishgames.com/downloads.html
Mada je ta biblioteka iz sasvim druge price (MS VC++ bazirana) ali ima lib fajl za mingw kompajler.
Stavili su ceo source kod (kompajlovao sam je) , dokumentaciju i primere.
Ako uspes da je iskoristis za FB svaka cast (inace bazirana je na c++ a ne c-u) Ja sam odustao posle pola sata jer mi kompajlovanje sa mingw-om nesto nije islo (iskompajlovao sam ali nije radila ... znam i zasto i kako al duga prica ...)
Po mom misljenju ova dll (a moze i staticka) je odlicna za 2D grafiku
Za FB bi trebali da se urade include fajlovi ...
 
Odgovor na temu

Lachie Dazdarian
Dean Janjic
Daj skini mi se!
Hrvatska

Član broj: 177885
Poruke: 16
212.15.179.*

Sajt: lachie.phatcode.net


Profil

icon Re: [FreeBASIC] EliteTanks projekat13.04.2008. u 21:47 - pre 194 meseci
Heh, već postoji FB wrapper za HGE...hmm...biblioteku. :P

http://www.freebasic.net/forum/viewtopic.php?t=9701

Mislim da je ovo link za zadnju verziju: http://dalex.ucoz.ru/load/4-1-0-6

Dosta dug thread i ne mogu vam pomoći što se tiče same biblioteke. Nisam ju koristio. Ali znam jednu igru napravljenu u HGE u FreeBASIC-u. Možete ju skinuti s mog FB games site-a: http://games.freebasic.net/dumpbyid.php?input=82

Vidim da se puno trudiš oko koda krcko i da planiraš napraviti puno vlastitih rutina. Ja najčešće posuđujem tuđi kod. To je vjerovatno moj problem.
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.112.*



+7 Profil

icon Re: [FreeBASIC] EliteTanks projekat13.04.2008. u 23:17 - pre 194 meseci
@Lachie Dazdarian dobro sto si rekao za ovo ... zamalo da je napravim :)
Lepo je videti da graficki FB program trosi 0-1 % CPU
Ja sam fajl skinuo sa
http://dalex.ucoz.ru/load/0-0-0-6-20
Tu je sav source kod (c++ kod za hge) , primeri i binarni fajlovi

Citat:
Vidim da se puno trudiš oko koda krcko i da planiraš napraviti puno vlastitih rutina. Ja najčešće posuđujem tuđi kod. To je vjerovatno moj problem.

Ja kad radim za sebe radim kao Aleksandar a na poslu sam vise kao ti :)
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: [FreeBASIC] EliteTanks projekat15.04.2008. u 21:47 - pre 194 meseci
ja sam obrnut slucaj :)

kad radim za sebe onda koristim tudje kodove da sto pre uradim to sto mi treba (I ne vodim mnogo racuna o komentovanju koda i o lepom formatiranju) a kad radim nesto sto drugi treba da vide (kao sto je EGE) onda se trudim da vecina koda bude moja :)
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: [FreeBASIC] EliteTanks projekat20.04.2008. u 13:44 - pre 194 meseci
evo sad sam skinuo fb 0.18.5 i u changelog-u procitao da je ispravljen neki bug u gfxlibu, instalirao sam novi fb, kompajlirao test i u task manageru primetio da mi cpu usage sada ne prelazi 30%! sada je zauzece procesora 15-30% (a bilo je od 20-40)

evo kacim uz poruku exe (+ ege source, malo je izmenjen u odnosu na poslednji "release") za slucaj da neko jos nije ili nema nameru da skine 0.18.5
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: [FreeBASIC] EliteTanks projekat20.04.2008. u 18:21 - pre 194 meseci
samo da vas obavestim da ozbiljno razmisljam da ubacim podrzku za Box2D Physics Engine u EGE :)
jeste da nam to ama bas ne treba za EliteTanks, ali bice jos projekata... :)
 
Odgovor na temu

drejk

Član broj: 63017
Poruke: 10
*.beogrid.net.



Profil

icon Re: [FreeBASIC] EliteTanks projekat20.04.2008. u 19:21 - pre 194 meseci
Pozdrav svima,

svaka vam cast na projektu... samo napred, imate puno podrsku (ako vam znaci nesto :)

procitao sam sve vase postove od starta, i mogu vam reci da kako neko reche jos na pocetku, "cilje je da popularizujete FreeBASIC"...

E pa kod mene ste uspeli..

Naime, radio sam u VB6.0, VB.NETu, VBA, VBScriptu (sve sto pocinje sa VB :), sintaksa mi je dosta poznata, medjutim FreeBasic nisam do sada susretao.

Naravno dl-ovao sam FreeBasic i RaDFB IDE, i poceo malo da cackam.

Kako se u zivotu ne bavim programiranjem profesionalno (mada sam neke svoje radove (skripte, VBA Excel/Access makroe i sl.) primenjivao na poslu), nemam preterano vremena (ali svaki slobodan trenutak (dobro, ajde da ne preterujem, ne bas svaki :)) posvetim ucenju novoga.

Voleo bih da naucim vise o FreeBasicu (ovo Free me posebno privlaci :) a i mogucnost kreiranja nezavisnik .exe fajlova), i tu bi mi vi mogli pomoci sa predlogom neke literature i sl.

Nesto na google-u bas nisam naisao na mnogo literature (par foruma, gde uglavnom nema pocetnickih tutoriala, mozda par, ne bas preterano prakticnih).

Nasao sam Freebasic-ov Help fajl, u kome ima language referenca i sl.. ali bi mi trebali neki nebaspocetni tutoriali, kako ne bih lutao.
Primetio sam setkajuci po netu, da je FreeBasic uglavnom koriscen za grafiku (igrice), da li ima i neku drugu primenu? (znam da ce sada neko reci "skoro svaki programski jezik moze skoro sve da napravi, samo je neki prilagodjen odredjenim stvarima")
Voleo bih da FreeBasicom da napravim i neke jednostavne programcice i za posao (rad sa fajlovima, pravljenje logova i sl..).

Jos jednom, svaka vam cast, vidim da ste jedna grupa entuzijasta (sto u potpunosti podrzavam) koja uziva radeci nesto sto voli bez zelje za nekom materijalnom satisfakcijom. (mada ne kazem da svi vi mrzite novac :))

Pozdrav i svaka cast..

Drejk
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: [FreeBASIC] EliteTanks projekat20.04.2008. u 19:31 - pre 194 meseci
pozdrav drejk, drago mi je da smo bar kod tebe uspeli u "popularizaciji" freebasica

sto se tice literature, koliko ja znam ne postoji nijedna knjiga o freebasicu, ali freebasic u potpunosti podrzava qbasic sintaxu, tako da bi trebao da trazis neku knjigu o qbasicu (naravno fb je mnogo opsirniji i kompletniji jezik od qb-a, ali qb programi u fb-u su sasvim solidan start)

Citat:
(znam da ce sada neko reci "skoro svaki programski jezik moze skoro sve da napravi, samo je neki prilagodjen odredjenim stvarima")

pa zapravo skoro ssvaki programski jezik moze skoro sve da napravi, samo je prilagodjen odredjenim stvarima :) (mada se ne bi slozio sa tobom da "jezik moze da napravi" jer je programer taj koji "pravi" a programski jezik je alat kojim on to "pravi") ali razlog zasto u fb-u ima najvise igara (mada ima i dosta "ozbiljnijeg" softvera) je po meni to sto je fb zajednica "nastala" iz qb zajednica koja se uglavnom bavila izradom igara (u qbasicu), ali to je samo moje misljenje...

Citat:
Jos jednom, svaka vam cast, vidim da ste jedna grupa entuzijasta (sto u potpunosti podrzavam) koja uziva radeci nesto sto voli bez zelje za nekom materijalnom satisfakcijom. (mada ne kazem da svi vi mrzite novac :))

ko mrzi novac? :)
 
Odgovor na temu

drejk

Član broj: 63017
Poruke: 10
*.beogrid.net.



Profil

icon Re: [FreeBASIC] EliteTanks projekat20.04.2008. u 20:44 - pre 194 meseci
:))

slazem se, jezik je samo alat...nisam se pravilno izrazio...

pokusacu da potrazim kakvu QBasic knjigu na google-u, ako ste na taj nacin i vi poceli..

Hvala puno, sreca u daljnjem radu i nadam se da cu vam uskoro biti od koristi :)

pozdrav

Drejk
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: [FreeBASIC] EliteTanks projekat20.04.2008. u 21:13 - pre 194 meseci
pa ja nikad nisam programirao u qb-u :)

ja sam poceo od vb-a i sam prelazak na fb mi je bio mnogo lak (jer sam pre toga naucio c sa kojim fb deli dosta toga zajednog)
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.113.*



+7 Profil

icon Re: [FreeBASIC] EliteTanks projekat20.04.2008. u 21:32 - pre 194 meseci
@drejk Bolje je FBEdit ide http://www.radasm.com/fbedit/index.html i http://www.radasm.com/Upload/FbEdit.zip
Programi kompajlovani u ovom jeziku se dosta brze izvode na win32 od VB6 pograma. Pogledaj testove sa ove teme http://www.elitesecurity.org/t...ostali-testiranje-offtopic-etc
@Aleksandar Ružičić Dali ova zadnja verzija engina moze da se kompajluje sa 0.18.3 ? I izgleda da je vasa inicijativa i moja popravka fbgfx-a uticala na ljude iz fb-a da malo srede kod :)

koliko smo placeni nije ni cudo sto smo entuzijasti :):):)
 
Odgovor na temu

stefanpn
Total anonymous
Programer

Član broj: 172809
Poruke: 509
79.101.191.*



+1 Profil

icon Re: [FreeBASIC] EliteTanks projekat21.04.2008. u 00:16 - pre 194 meseci
Postali smo popularni! Salim se naravno

@Drejk
Po meni su ti najbolji sample-ovi oni sto su dosli uz freebasic. Tako da bi mogao da podjes od njih. Sto se tice ucenja freebasica mislim da je to nesto sto sam najbrze savladao, nekako je sve prirodno i na mestu, bar posle QBasic-a, C-a i VB-a.

@Krcko
Mozes li me malo uputiti oko ovoga sa ucitavanjem alfa kanala iz png-a, jer se u kodu pominje i 8-bitna slika i rekonstrukcija alfa kanala ukoliko isti nije sacuvan pa mi nije bas jasno sta se tu desava Iskreno, nisam se bas ni udubio u kod ali bi bilo lepo da mi malo pojasnis situaciju. A mogao bi i neke upute da nam napises, ako imas vremena naravno, cisto oko toga za sta koja f-ja sluzi, jer me je malo smorilo ono prelistavanje svih datoteka u potrazi za f-jom u kojoj ce pisati screenres 640,480 ...

Takodje se pri 16 bpp nista ne desava, tacnije samo crnilo, tj. mislim da tu negde zakazuje ovo oko dirt tehnike ili nesto drugo. A i ako je vec ispravljen taj bug u gfxlib-u mozda bi bolje bilo da se koristi double buffer, jer se onda sigurno nece desiti da neki deo ekrana ostane "prljav".

BTW:
Znate li kako lepo izgleda kada se umesto slika iz test primera stave MAC OS Panther pozadina i SilverLight logo umesto lopte, prava bombonica .

I da umalo da zaboravim, Krcko kolizija je toliko dobro odradjena da sam se pola sata cudio i divio istoj!!! Jer je to pixel perfect ili ta po bejzirovim krivima? Posebno me je impresioniralo sto ista reaguje cak i na alpha kanal!

 
Odgovor na temu

drejk

Član broj: 63017
Poruke: 10
*.beogrid.net.



Profil

icon Re: [FreeBASIC] EliteTanks projekat21.04.2008. u 06:28 - pre 194 meseci
Skinuo sam ja i FBEedit i jos po koji IDE ali mi nekako RADFB najlepsi :)

Nisam nikad radio u C-u pa mi je sa .NET i VB6.0 poprilicno velika promena (sintaksa je ista doduse).

Dajte mi malo vremena, pa cu se ponovo oglasiti sa necim konkretnim ovde :)

Hvala svima, i samo napred :)

Poz
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: [FreeBASIC] EliteTanks projekat21.04.2008. u 17:59 - pre 194 meseci
Citat:
@Aleksandar Ružičić Dali ova zadnja verzija engina moze da se kompajluje sa 0.18.3 ? I izgleda da je vasa inicijativa i moja popravka fbgfx-a uticala na ljude iz fb-a da malo srede kod :)

99% sam siguran da ce da se komapjlira i sa 0.18.3

Citat:
Mozes li me malo uputiti oko ovoga sa ucitavanjem alfa kanala iz png-a, jer se u kodu pominje i 8-bitna slika i rekonstrukcija alfa kanala ukoliko isti nije sacuvan pa mi nije bas jasno sta se tu desava Iskreno, nisam se bas ni udubio u kod ali bi bilo lepo da mi malo pojasnis situaciju. A mogao bi i neke upute da nam napises, ako imas vremena naravno, cisto oko toga za sta koja f-ja sluzi, jer me je malo smorilo ono prelistavanje svih datoteka u potrazi za f-jom u kojoj ce pisati screenres 640,480 ...

ucitavanje alfa kanala se vrsi iteracijom kroz sve pixele koji su tipa Uinteger i u ta 32bajta prva dva (MSB) predstavljaju alpha vrednost tog pixela.
a niz pixela slike (tj pointer na prvi clan tog niza) mozes da dobijes ovako Dim As UInteger Pointer imagePixels = imagePointer + SizeOf(FB.IMAGE) gde ti je imagePointer pointer koji si dobio kao rezultat poziva ImageCreate ili neke druge kompatibilne fje (kao sto je PNG_Load)
a za iteraciju i popunjavanje niza koristis BPP i Pitch clanove FB.IMAGE strukture:
Code:

Dim As Any Pointer image = PNG_Load("slika.png")
Dim As UByte alphaChannel(0 To Cast(FB.IMAGE Pointer, image)->Width - 1, 0 To Cast(FB.IMAGE Pointer, image)->Height - 1)

Dim As Uinteger pitch = Cast(FB.IMAGE Pointer, image)->Pitch
Dim As Uinteger bpp =  Cast(FB.IMAGE Pointer, image)->BPP

For X As Integer = 0 To Cast(FB.IMAGE Pointer, image)->Width - 1
  For Y As Integer = 0 To Cast(FB.IMAGE Pointer, image)->Height - 1
      alphaChannel(X, Y) = *Cast(UByte Pointer, image + SizeOf(FB.IMAGE) + Y * pitch + X * bpp + 3)
  Next
Next


inace ovo bpp je bytes per pixel a ja sam mislio da je bits per pixel pa sam zato ono imao problema sa alfa kanalom :)

a 8-bitna slika se nigde ne pominje u kodu vec se bpp mnozi sa 8 da bi se dobio color-depth te slike, recimo 32bitna slika ima bpp 4 (mnozenjem sa 8 dobijes 32)

a sto se tice uputa, bice manual (objasnjenje sta koja fja radi i za sta se koristi) kad zavrsim engine :) (tj kad bude bar u beta verziji)

a sto se tice pitanja u vezi screenres, ti (tj korisnik engine-a) ne poziva screenres nikad, vec pozove Engine.Initialize funkciju (koja poziva screenres)...

Citat:
Takodje se pri 16 bpp nista ne desava, tacnije samo crnilo, tj. mislim da tu negde zakazuje ovo oko dirt tehnike ili nesto drugo. A i ako je vec ispravljen taj bug u gfxlib-u mozda bi bolje bilo da se koristi double buffer, jer se onda sigurno nece desiti da neki deo ekrana ostane "prljav".

cekaj, 16bit png?? jer je samo png podrzan, ne i bmp... (i ako se ja pitam ni bmp i jpg ne bih ubacivao, png je najbolje resenje)
a sto se tice dirty rectangles, trenutno se ta tehnika ne koristi :) (i engine te ne tera da koristis tu tehniku, dovoljno je samo da pozoves Engine.MarkDirty bez argumenata da bi se pozvao onPaint dogadjaj) hocu prvo da zavrsim Math "modul" koji ce imati fje za "stapanje" vise regiona (pravougaonika) pa cu tad optimizovati ovu "podrsku" za didrty rectangles (tu mislim na pracenje regiona kojim je prosao kursor jer je to jedino sto engine radi, ostalo zavisi od korisnika enginea)


Citat:
BTW:
Znate li kako lepo izgleda kada se umesto slika iz test primera stave MAC OS Panther pozadina i SilverLight logo umesto lopte, prava bombonica .

znaci ovo sto sam ja nacrtao nevalja? dobro, dobro...

Citat:

I da umalo da zaboravim, Krcko kolizija je toliko dobro odradjena da sam se pola sata cudio i divio istoj!!! Jer je to pixel perfect ili ta po bejzirovim krivima? Posebno me je impresioniralo sto ista reaguje cak i na alpha kanal!

ovaaaj... detekcije kolizije nema jos uvek :)
trenutno postoji samo MouseOverObject fja koja vraca true ukoliko se mis nalazi iznad "objekta", objekat je Bitmap tip, tj slika i detekcija se vrsi na sledeci nacin: prvo se proveri da li se kursor nalazi unutar pravougaonika koji ta slika zauzima, ukoliko je taj uslov zadovoljen onda se uzme lokacija kursora relativna u odnosu na X,Y pravougaonika, tj lokacija kursora na ekranu se svodi na lokaciju kursora unutar slike, onda se uzme pixel sa slike koji se nalazi na toj lokaciji i u zavisnosti od mode parametra se iz tog pixela "cupa" odredjena informacija, ukoliko je mode = AlphaValue (sto je default) onda se uzima alpha vrednost tog pixela i uporedjuje se sa trecim parametrom prosledjenim [MouseOverObject funkciji (to je value parametar), ukoliko je alpha vrednost pixela manja ili jednaka vrednosti value parametra (default je 30) onda funkcija zakljucuje da se kursor ne nalazi iznad objekta i vraca false (u suprotnom vraca true). e a ukoliko je mode = TransColor onda se uzima RGB vrednost pixela i uporedjuje se sa trecim parametrom value koji u ovom slucaju predstavlja RGB vrednost (recimo &HFF00FF ili Color.Magenta konstanta), ukoliko su te dve vrednosti jednake onda se kursor nalazi iznad "providnog" dela slike pa fja vraca false

a kolizije ce biti, i bice vector-based, pixel-perfect moze da bude sporo u vecini slucajeva...

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Ružičić dana 22.04.2008. u 08:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.113.*



+7 Profil

icon Re: [FreeBASIC] EliteTanks projekat22.04.2008. u 09:51 - pre 194 meseci
@Aleksandar Ružičić Engine moze da se kompajlira na FB verziji 0.18.3 ... proverio sam ... no errors no warnings
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: [FreeBASIC] EliteTanks projekat22.04.2008. u 10:07 - pre 194 meseci
pa velika je verovatnoca da ce i sa 0.17 da se kompajlira posto nisam koristio nista od dodataka iz 0.18.x koliko mi se cini... a mozda i jesam, ne znam :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali programski jezici :: [FreeBASIC] EliteTanks projekat
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 67888 | Odgovora: 267 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.