Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako napravit boot-bilni cd nekog programa?

[es] :: Windows desktop :: Kako napravit boot-bilni cd nekog programa?

[ Pregleda: 4598 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

scenarist

Član broj: 169249
Poruke: 441
85.158.32.*



+2 Profil

icon Kako napravit boot-bilni cd nekog programa?05.03.2008. u 10:05 - pre 196 meseci
Kako da napravim bootabilni cd nekog programa....citao sam ostale teme na forumu ali svi se pitaju kako napraviti bootabilni windows xp cd.....ja samo trebam napravit bootabilni cd od programa velicine 2MB (valjda to nije isto ).... moze li u Neri da samo idem na CD-ROM(boot) i narezem fajl...hvala puno....i nadam se da ne postoji negdje ista tema jer sam sve pretrazio i nisam nasao...

 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako napravit boot-bilni cd nekog programa?05.03.2008. u 10:45 - pre 196 meseci
Kako to misliš butabilni CD nekog programa? Operativni sistemi su butabilni pošto nešto mora da startuje komp a programi se pokreću na već dignutom OS pa nema potrebe da budu i butabilni. Jedino ako su u pitanju programi koji rade backup i restore ili možda neki antivirus ...
Za koji program i kako hoćeš da to izgleda? Da se digne samo dos ili bi hteo i windows (linux?) i taj program? Ako je neki dos program, to se lako pravi, samo pokupiš boot deo sa nekog CD-a ili nađeš boot image pa u Neru režeš.
 
Odgovor na temu

scenarist

Član broj: 169249
Poruke: 441
85.158.32.*



+2 Profil

icon Re: Kako napravit boot-bilni cd nekog programa?05.03.2008. u 10:55 - pre 196 meseci
ej da sad nebi pisao, evo pogledaj ovu temu ....odgovor je dao stefan123 e za to mi treba....spominje tamo MagicIso da u njemu napravim bootabilni cd od programa sa linka....ja sam skinuo program koji zauzima 2MB eh sad od njega trebam narezat na cd tako dabude bootabilan...eh sad ne znam mogu li to u Neri i kako...

http://www.elitesecurity.org/t304143-0#1877767

 
Odgovor na temu

Flash411

Član broj: 53039
Poruke: 1846
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: flash411@jid.pl
ICQ: 296417234
Sajt: www.etfos.hr/~mgavlik/goo..


+4 Profil

icon Re: Kako napravit boot-bilni cd nekog programa?05.03.2008. u 12:56 - pre 196 meseci
Ako imas iso fajl i on je butabilan,mozes ga narezati u neri i to ovako:
Otvori neru-recorder-burn image-nadji iso fajl,a dalje ces se vjerojatno snaci.
A napraviti da neki program bude butabilan je komplicirano do nemoguce.Najlakse je
kreirati butabilan windows sa cd-a i ubaciti program koji trebas.
Gone insane,be right back..... | Malo drugacija google pretraga
http://poremecenum.blog.hr/ | http://www.etfos.hr/~mgavlik/googledirectorysearch/
____________________________________________________
Failure is not an option. It comes bundled with Windows.
 
Odgovor na temu

scenarist

Član broj: 169249
Poruke: 441
*.europronet.ba.



+2 Profil

icon Re: Kako napravit boot-bilni cd nekog programa?05.03.2008. u 16:04 - pre 196 meseci
mislis na ISO fajl koji se nalazi u datom programu kojeg sam skinuo ili negdje drugo....naime program mi je zipovan,kad ga raspakujem dobijem slijedece....to je slika 1
a kad otvorim folder "DOS" prikazano je na drugoj slici...2

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Kako napravit boot-bilni cd nekog programa?06.03.2008. u 01:59 - pre 196 meseci
Procedura pravljenja butabilnog CD (DVD) zavisi od programa u kome ćeš da praviš image / režeš disk.
Potreban ti je fajl - boot emulator, a uobičajene ekstenzije su: *.bif. *.ezb, *.ima, *.bin, *.img
Neki programi (npr. UltraISO) imaju u sebi opciju da sa postojećeg butabilnog diska (CD, DVD) pored pravljenja image fajla mogu i da izvezu boot file...
Dakle tačnu proceduru bih ti možda i mogao opsiati, ako bi tačno naveo šta želiš da uradiš?
"Butabilan" može da bude na razne načine, zavisi šta tebi zapravo treba...





Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

scenarist

Član broj: 169249
Poruke: 441
85.158.33.*



+2 Profil

icon Re: Kako napravit boot-bilni cd nekog programa?06.03.2008. u 07:38 - pre 196 meseci
ej ovako....ma rijesio sam problem.....programcic koji sam trebao narezat na cd tako da bude butabilan je u .iso formatu i zipovan a taj ISO je sam od sebe butabilan...tako da sam ga narezao("znaci taj zip tj .iso fajl") u neri>>>nero start smart>>>burn image to disc, i on ga je nakon narezivanja sam raspakovao na cd....hvala u svakom slucaju

 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Kako napravit boot-bilni cd nekog programa?06.03.2008. u 13:48 - pre 196 meseci
@scenarist: pa baš lepo da si rešio problem... a mi nikada nećemo saznati kakav si to butabilni CD pokušavao da napraviš...

 
Odgovor na temu

scenarist

Član broj: 169249
Poruke: 441
85.158.33.*



+2 Profil

icon Re: Kako napravit boot-bilni cd nekog programa?06.03.2008. u 17:20 - pre 196 meseci
Ne vidim smisao tvog zadnjeg komentara...osim sto krsis pravilnik ovog foruma...procitaj gore navedene teme pa vidi sta sam htio da uradim....imao sam program kojeg nisam mogao da otvorim u windows platformi,nego sam ga morao "butat" s CD....a ako te bas konkretno zanima koji program imas gore u temama link pa vidi konkretno sta je u pitanju...ali bez obzira hvala ti na odgovoru i trudu sto si pokusao da pomognes..pozz

 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Kako napravit boot-bilni cd nekog programa?07.03.2008. u 03:33 - pre 196 meseci
Dobro je što si me izgrdio, jer sam onda čitajući sve što sam prvi put propustio, skinuo i ja taj ISO fajl - nek se nađe zlu ne trebalo...
;)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako napravit boot-bilni cd nekog programa?07.03.2008. u 09:49 - pre 196 meseci
Pa što nisi skinuo noviju verziju kad se već pojavila? ;) Ako sam dobro razumeo, ovo su alati koji između ostalog mogu da menjaju brzinu okretanja hardova. Možda bi bilo bolje da potražite za konkretne modele, možda je ovo univerzalni način ali ako ostali proizvođači imaju nešto slično, a mislim da sam viđao i kod drugih, bolje da se koristi originali.

http://www.hitachigst.com/hdd/support/download.htm
http://www.hitachigst.com/hdd/support/downloads/ftool_209.iso
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Kako napravit boot-bilni cd nekog programa?

[ Pregleda: 4598 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.