Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slovenacko drzavljanstvo-pravo ili iluzija

[es] :: Vodič za emigraciju :: Slovenacko drzavljanstvo-pravo ili iluzija

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 90773 | Odgovora: 256 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anton dajcman
nezaposlen
sarajevo BiH

Član broj: 335967
Poruke: 15
*.dynamic.telemach.ba.



+5 Profil

icon Re: Slovenacko drzavljanstvo-pravo ili iluzija13.01.2017. u 18:46 - pre 87 meseci
Jeste Dajcman :) hvala na odgovoru.Kako su ti javili.jesu li te zvali ili si dobio pismo?
 
Odgovor na temu

Goku7

Član broj: 139845
Poruke: 146
*.29.164.50.threembb.co.uk.



+13 Profil

icon Re: Slovenacko drzavljanstvo-pravo ili iluzija14.01.2017. u 18:36 - pre 87 meseci
Jeste, dobijes pismo od ambasade da je stigao odgovor iz Slovenije i da dodjes u zakazano vreme. Ja sam zvao ambasadu da mi kazu kakav je odgovor i odmah su odgovorili.
 
Odgovor na temu

anton dajcman
nezaposlen
sarajevo BiH

Član broj: 335967
Poruke: 15
*.dynamic.telemach.ba.



+5 Profil

icon Re: Slovenacko drzavljanstvo-pravo ili iluzija14.01.2017. u 18:48 - pre 87 meseci
Hvala velika na informacijama.Lijep pozdrav
 
Odgovor na temu

anton dajcman
nezaposlen
sarajevo BiH

Član broj: 335967
Poruke: 15
*.dynamic.telemach.ba.



+5 Profil

icon Re: Slovenacko drzavljanstvo-pravo ili iluzija01.02.2017. u 13:35 - pre 87 meseci
Postovanje,

vidim da se dosta razumijete u vezi drzavljanstva pa bih vas molio za pomoc ako moze?
Predao sam za drzavljanstvo prije dva mjeseca i sada mi je doslo od ministarstva da posaljem dopunu o aktivnoj vezi sa slovenijom a sve sam uslove ispunio koje su zahtjevali pa me sada zanima sta znaci to aktivna veza sa slovenijom,familije nemam u sloveniji i nemam nekretnine jer sam morao da prodam da bih u sloveniji platio troskove oceve sahrane a u drustvu sam aktivan i konstantno sam prisutan u njemu kroz posjecivanje manifestacija,turnira,u sustini svih desavanja,molim vas ako mozete da mi pomognete,unaprijed zahvalan.

Lijep pozdrav
 
Odgovor na temu

anton dajcman
nezaposlen
sarajevo BiH

Član broj: 335967
Poruke: 15
*.dynamic.telemach.ba.



+5 Profil

icon Re: Slovenacko drzavljanstvo-pravo ili iluzija01.02.2017. u 13:37 - pre 87 meseci
Citat:
madamov:
Angažuj nekog ko bi mogao da ti pomogne, ukoliko je majka imala slovenačko državljanstvo u trenutku tvog rođenja i ti si mlađa od 36 godina, ti prema Zakonu o državljanstuv već imaš državljanstov, samo treba da ga prihvatiš. Pronađi majčinu krštenicu i neku potvrdu o državljanstvu.


Postovanje,

vidim da se dosta razumijete u vezi drzavljanstva pa bih vas molio za pomoc ako moze?
Predao sam za drzavljanstvo prije dva mjeseca i sada mi je doslo od ministarstva da posaljem dopunu o aktivnoj vezi sa slovenijom a sve sam uslove ispunio koje su zahtjevali pa me sada zanima sta znaci to aktivna veza sa slovenijom,familije nemam u sloveniji i nemam nekretnine jer sam morao da prodam da bih u sloveniji platio troskove oceve sahrane a u drustvu sam aktivan i konstantno sam prisutan u njemu kroz posjecivanje manifestacija,turnira,u sustini svih desavanja,molim vas ako mozete da mi pomognete,unaprijed zahvalan.

Lijep pozdrav
 
Odgovor na temu

mrblaf

Član broj: 303389
Poruke: 112
81.93.77.*



+47 Profil

icon Re: Slovenacko drzavljanstvo-pravo ili iluzija02.02.2017. u 11:09 - pre 87 meseci
@anton dajcman

Ako vec nemas familiju u Sloveniji, onda bi barem trebao da dokazes da si putovao vise puta u Sloveniju u zadnjih pet godina. Ako ti je otac sahranjen u Slo, onda si mozda obilazio njegov grob, mozda imas nekih poznanika/prijatelja u Slo koje si vidjao itd.
 
Odgovor na temu

anton dajcman
nezaposlen
sarajevo BiH

Član broj: 335967
Poruke: 15
*.dynamic.telemach.ba.



+5 Profil

icon Re: Slovenacko drzavljanstvo-pravo ili iluzija02.02.2017. u 19:31 - pre 87 meseci
Pa dobro odlazio sam na grob sto je i normalno ali kako ja njima to da dokazem,mislim imam fotografije od jednog puta kad sam bio.
 
Odgovor na temu

mrblaf

Član broj: 303389
Poruke: 112
81.93.77.*



+47 Profil

icon Re: Slovenacko drzavljanstvo-pravo ili iluzija03.02.2017. u 14:09 - pre 86 meseci
Opiši kad i koliko puta si putovao u zadnjih pet godina, priloži pečate iz pasoša sa datumima kao i fotografije sa putovanja, takođe ne bi bilo loše da vidiš ako imaš bilo kakve poznanike u Sloveniji da i njih uključiš, npr. da si se vidio sa njima tad i tad pri čemu bi oni trebalu da budu u stanju da potvrde priču.

Moja supruga ima baku slovenku pa smo i mi pokrenuli istu ovu priču sa državljanstvom, mada tek iduće godine će da ispuni uslov od pet godina članstva u slovenačkom društvu. Ona inače ide sa majkom u Sloveniju jednom godišnje da se vide sa slovenačkom rodbinom tamo. Kad se raspitivala oko ovog uslova u društvu slovanaca rekli su joj da je najbitnije da putuje povremeno u Sloveniju i da održava kontakte sa nekim tamo, te da ona ispunjava taj uslov.

Raspitaj se malo i kod kolega u lokalnom slovenačkom društvu, sigurno da oni imaju najsvjezije informacije.
 
Odgovor na temu

anton dajcman
nezaposlen
sarajevo BiH

Član broj: 335967
Poruke: 15
*.com
Via: [es] mailing liste



+5 Profil

icon Re: Slovenacko drzavljanstvo-pravo ili iluzija03.02.2017. u 14:14 - pre 86 meseci
>
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Slovenacko drzavljanstvo-pravo ili iluzija06.02.2017. u 09:46 - pre 86 meseci
Antone,

potvrda o članstvu u Društvu ima dva dela: u gornjem delu piše koliko dugo si član, u donjem delu se posebno potvrđuje da si aktivan član. Kako je kod tebe?

Koliko dugo si član Društva?

Edit: sad vidim da si ranije napisao da si pet godina član. Ako već znaš jezik, i sponzorstvo društva je aktivnost, ako ne znaš, upišeš školu jezika u društvu.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

anton dajcman
nezaposlen
sarajevo BiH

Član broj: 335967
Poruke: 15
*.com
Via: [es] mailing liste



+5 Profil

icon Re: Slovenacko drzavljanstvo-pravo ili iluzija06.02.2017. u 09:54 - pre 86 meseci
>
 
Odgovor na temu

Rekoplovac
Razvojni inzenjer
Privatni institut

Član broj: 336212
Poruke: 2
217.24.19.*



Profil

icon Re: Slovenacko drzavljanstvo-pravo ili iluzija06.02.2017. u 15:46 - pre 86 meseci
Postovani,

Imam par nedoumica vezanih za dobijanje Slovenackog drzavljanstva pa bih vas zamolio ako mozete da mi razjasnite.

Moja baka je rodom iz Slovenije, kao i njeni pretci i jos imamo tamo puno rodbine, a presla je da zivi u Srbiju sa dedom nakon drugog svetskog rata. Ona sada ima Srpsko drzavljanstvo i izvod iz maticne knjige rodjenih iz Slovenije. Prvo me zanima da li ona sada ima pravo da ponovo dobije Slovenacko drzavljanstvo i da li se na nju, takodje, odnosi uslov da bude clan nekog od Slovenackih udruzenja?

Drugu nedoumicu imam od kako sam procitao ovu temu jer sam mislio da se taj zakon do drugog kolena odnosio na to da na primer ja kao unuk mogu imati pravo na dobijanje Slovenacke vize ako baka dobije/ima Slovenacko drzavljanstvo, ali u nekom ranijem postu je tako bilo objasnjeno, da mi se sada cini da se to odnosi da baka moze traziti drzavljanstvo, pod uslovom da su njeni preci Slovenackog porekla (najdalje 2. koleno). Sta je od ta dva tacno i da li mogu i sam imati pravo na drzavljanstvo ako baka dobije isto?

Hvala u napred na odgovoru.

Lep pozdrav
 
Odgovor na temu

Goku7

Član broj: 139845
Poruke: 146
*.29.165.127.threembb.co.uk.



+13 Profil

icon Re: Slovenacko drzavljanstvo-pravo ili iluzija06.02.2017. u 18:28 - pre 86 meseci
Baka moze sigurno da vadi. A ti bi onda vadio po baki, ako je moguce.

Ja bi te savetovao da zoves ambasadu i pitas njih, uvek hoce da pomognu.
 
Odgovor na temu

dare023
Bečkerek

Član broj: 60701
Poruke: 363
87.116.189.*



+2 Profil

icon Re: Slovenacko drzavljanstvo-pravo ili iluzija06.02.2017. u 18:55 - pre 86 meseci
Imam i ja sličan problem, meni je deda rođen u Sloveniji, otac ovde, čak nije bio ni upisan u knigu državljana RS do 1995-96 (nisam siguran tačno).
Međutim nisam član udruženja, bio sam kratko član udruženja Sava i ovde u Zr, ali sam odustao iz nekih razloga koje ovde ne bih navodio.
Sad me zanima, zbog čega ja u stvari moram da budem član udruženja da bih dobio državljanstvo i da li ako angažujem advokata u Sloveniji mogu da ga dobijem?
dare023
 
Odgovor na temu

Rekoplovac
Razvojni inzenjer
Privatni institut

Član broj: 336212
Poruke: 2
217.24.19.*



Profil

icon Re: Slovenacko drzavljanstvo-pravo ili iluzija07.02.2017. u 08:13 - pre 86 meseci
@Goku7,

Hvala na odgovoru.

Lep pozdrav
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Slovenacko drzavljanstvo-pravo ili iluzija07.02.2017. u 10:43 - pre 86 meseci
Citat:
dare023:
Imam i ja sličan problem, meni je deda rođen u Sloveniji, otac ovde, čak nije bio ni upisan u knigu državljana RS do 1995-96 (nisam siguran tačno).
Međutim nisam član udruženja, bio sam kratko član udruženja Sava i ovde u Zr, ali sam odustao iz nekih razloga koje ovde ne bih navodio.
Sad me zanima, zbog čega ja u stvari moram da budem član udruženja da bih dobio državljanstvo i da li ako angažujem advokata u Sloveniji mogu da ga dobijem?


Nećeš dobiti, ma koliko advokata angažovao. Time što si aktivan petogodišnji ili duže član društva, a član društva postaješ po poreklu, ti si prema Zakonu o Slovencima van Slovenije postao Slovenac koji živi u Srbiji i nema državljanstvo. Taj je zakon, inače, donet pre desetak godina da bi se definisala pravila po kojem neko ko je stariji od 36 godina i ima poreklo može dobiti državljanstvo. Državljanstvo se dobija posle po naturalizaciji, tj. članu 13 Zakona o Državljanstvu, ali po drukčijem postupku od onih koji moraju da dokažu da nešto doprinose ako dobiju državljanstvo.

Nigde ne piše, ali je vrlo poželjno da se upišete i u birački spisak slovenačke nacionalne manjine u Srbiji.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

dare023
Bečkerek

Član broj: 60701
Poruke: 363
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+2 Profil

icon Re: Slovenacko drzavljanstvo-pravo ili iluzija07.02.2017. u 11:23 - pre 86 meseci
Hvala, sad je jasnije.

dare023
 
Odgovor na temu

Goku7

Član broj: 139845
Poruke: 146
*.29.165.236.threembb.co.uk.



+13 Profil

icon Re: Slovenacko drzavljanstvo-pravo ili iluzija07.02.2017. u 20:13 - pre 86 meseci
Citat:
dare023:
Imam i ja sličan problem, meni je deda rođen u Sloveniji, otac ovde, čak nije bio ni upisan u knigu državljana RS do 1995-96 (nisam siguran tačno).
Međutim nisam član udruženja, bio sam kratko član udruženja Sava i ovde u Zr, ali sam odustao iz nekih razloga koje ovde ne bih navodio.
Sad me zanima, zbog čega ja u stvari moram da budem član udruženja da bih dobio državljanstvo i da li ako angažujem advokata u Sloveniji mogu da ga dobijem?


Dare, da li si se ispisao iz tog drustva, ili si prestao da odlazis i placas clanarinu?
Koliko znam, u drustvu Sava Beograd, iako nisi aktivno odlazio par godina, mozes da nadoknadis to vreme placanjem clanarine za sve prethodne propustene godine.
Budi aktivan clan drustva, druze sa njima jednom nedeljno, ne kosta nista, a moze da znaci. Ucenje jezika, placanje nekih donacija, ako imas strpljenja, odes na neki zajednicki izlet u Sloveniji, islikas se i to sve predocis ambasadi.

I kao sto je napisao Madamov, pozeljno upisati se u biracki spisak Sl. nacionalne manjine :)
 
Odgovor na temu

Tigereye527
Varilec
Rm Vuk
Varazdin

Član broj: 336527
Poruke: 4
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: Slovenacko drzavljanstvo-pravo ili iluzija28.03.2017. u 18:39 - pre 85 meseci
Lijep pozdrav

Vidim da imate dosta iskustva sto se tice dobivanja drzavljanstva te se nadam da ce se naci dobra dusa da pomogne.
Znaci moj otac ima Slovenacko drzavljanstvo a mene zanima na koji bi nacin mogao doci najbrze do njega, imam 25 godina, Hrvat sam po rodenju, te sam preko firme dobio slovenacku vizu posto radim u ptuju, ali zivim u varazdinu.
Cuo sam dosta glasina da bih mogao po ocu dobiti nakon samo 1 godina prebivanja u Sloveniji . Ako ima tko tocnu informaciju molio bi za pomoc.

Hvala unaprijed
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Slovenacko drzavljanstvo-pravo ili iluzija29.03.2017. u 08:16 - pre 85 meseci
Da li je otac imao slovenačko državljanstvo u trenutku tvog rođenja?
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Slovenacko drzavljanstvo-pravo ili iluzija

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 90773 | Odgovora: 256 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.