Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

RB 532 a - Instalacija na CF ili preko Null kabla

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: RB 532 a - Instalacija na CF ili preko Null kabla

[ Pregleda: 1772 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

masteradmin
Zeljko Polumirac
admin

Član broj: 174466
Poruke: 2
77.46.180.*



Profil

icon RB 532 a - Instalacija na CF ili preko Null kabla01.03.2008. u 11:04 - pre 196 meseci
Pozdrav,

Imam router board RB 532 a... na njemu je zaboravljena shifra... Naravno na njegovoj nand memoriji je bio instaliran licenciran mt level 4 pretpostavljam ...
Ja sam skinuo sam www.mikrotik.com najnoviji 3.3 MT za rb 500 series...
Prisao sam mu null kablom, formatirao nand... ( mozda je to greska ) ,podigao sam netinstall i ukljucio ga da bude server za boot preko eth i ubacio te pakete koje sam skinuo...
Preko hyper terminala sam rekao RB-du da bootuje sa ehterneta i sa "x" izasao iz setupa... on se rebootovao i rekao da je nasao boot server na nekoj tamo mac addressi i rekao da ce njegova client adresa biti ta koju sam i podesio u netinstalu...medjutim posle toga je krenuo da izbacuje jedno dva reda *********zvezdica************* posle duzeg vremena se rebootovao i kada sam mu rekao da bootuje sa nand-a i rebootovao ga, nije nalazio nikakav sistemski kernel...
Probao sam onda da instaliram neki 2.9.26 koji mi je drugar dao i rekao da je licenciran na CF... ali kada ubacim cf i kazem da bootuje sa njega on kaze
RouterBOOT booter 2.4

RouterBoard 532A

CPU frequency: 266 MHz
Memory size: 64 MB

Press any key within 2 seconds to enter setup..
Booting CF
CF BOOT FAILURE: kernel partition missing!

DA LI NEKO ZNA DA MI KAZE DETALJNU PROCEDURU STA DA URADIM DA BIH PONOVO OSPOSOBIO RB
AKO NE ZELITE OVDE DA POSTUJETE, PISITE MI NA MAIL
[email protected]

HVALA
 
Odgovor na temu

Schmidt
RHCE

Član broj: 80784
Poruke: 647
*.poen.net.



+10 Profil

icon Re: RB 532 a - Instalacija na CF ili preko Null kabla02.03.2008. u 21:25 - pre 196 meseci
Ako je CF kartica vecja od 256 MB stavi CHS pristup. Shto se tiche nand-a reinstall ne bi trebao da unishti licencu, isti sluchaj vrijedi i za CF instalaciju. Ponovi proceduru onako kako je opisano na mikrotikovom sajtu: http://www.mikrotik.com/testdocs/ros/2.9/guide/netinstall.php
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: RB 532 a - Instalacija na CF ili preko Null kabla

[ Pregleda: 1772 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.