Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

iskustvo, vezivanje koaksom

[es] :: Enterprise Networking :: iskustvo, vezivanje koaksom

[ Pregleda: 3674 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon iskustvo, vezivanje koaksom14.11.2003. u 14:18 - pre 247 meseci
Trazio sam rijesenje za povezivanje dva komp. na duzinu preko 200 metara. Cini mi se da je najeftinija varijanta da koristim stare koaksijalne kablove sa BNC utikacima. Odgovarala bi mi i brzina od 10 Mbs pa da pitam stare majstore za iskustva
vezana za uzemljenje tog kabla jer bi mi kabal trebao ici vanjskim putem preko livade. Na krajeve kabla bi stavio dva stara haba sa BNC uticnicama i interesuje me sta bi trebao uzemljiti, da li vanjski omot od koaksijalnog kabla tj. njegov ssirm?
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: iskustvo, vezivanje koaksom14.11.2003. u 14:47 - pre 247 meseci
Ograničenje 10base2 (Thin Ethernet) je 180m. Veoma rigorozno. Na dužinama većim od toga nastaje totalno ludilo :-(.

Thick Ethernet verovatno može da radi i na većim dužinama sa ripiterima, ali ne znam tačno kako. Davno je bilo kad sam počupao poslednje kablove za bus mreže.

Marko.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: iskustvo, vezivanje koaksom14.11.2003. u 15:48 - pre 247 meseci
Kod thick etherneta bi trebalo da onaj glavni kabl ide i do 500m PO SEGMENTU, a klijenti se kače na taj centralni kabl poprečnim kablićima do 50ak metara maksimalne dužine. Samo stvarno ne verujem da ćeš negde da nađeš opremu za 10base5.

A ni 10base2 ne možeš tu da upotrebiš jer ne možeš neki bridge da staviš na pola puta (na sred livade) kako bi "dobacio" dalje. Jer on treba da bude i zaštićen, da ima napajanje, itd. Mada je definitivno naći 10base2 opremu i neki 2 portni bridge na ebayu nego nešto za thick ethernet.

Nemoj ni da pokušavaš sa kablom preko 180m, 185 je max po standardu a i pitanje je kakvi uslovi treba da postoje da bi to radilo.

Miriše mi sve ovo na potrebu za WIFI-jem. Zašto ne može wireless? I on je prilično jeftin, pci kartice 25e kako čujem negde u Beogradu.
 
Odgovor na temu

risk
Srdjan Rosic
moj radni sto / freelancing
Dublin, Ireland

Član broj: 5723
Poruke: 278
*.mobtel.co.yu

Jabber: srdjan.rosic@gmail.com
ICQ: 92276228
Sajt: www.sietf.org


+2 Profil

icon Re: iskustvo, vezivanje koaksom14.11.2003. u 19:08 - pre 247 meseci
Pazi na razdaljinu kod WiFi.
MSI PC11B od 25€ kazu 150m @ 11Mbps. Neke druge mogu vise
A uvek mozes da uzmes utp+repeater i zajedno sa UTP-om da vuces naizmenicnu struju do repeater-a. A koliko je to pametno??? jel' to tvoja livada
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: iskustvo, vezivanje koaksom14.11.2003. u 22:03 - pre 247 meseci
Nene to za wireless su podaci sa onim malecnim ugrađenim antenama ali naravno da se podrazumeva da će da ih menja i kači veće antene. Pa to je i poenta tog 802.11b i njegove popularnosti - kartice pravljene za indoor se kačenjem većih antena koriste na razdaljinama i preko 30KM ako ima optičke vidljivosti, dobrih antena i slično. Bez pojačivača ikakvih dakle, samo ono što je u kartici. Za to čitaj stare poruke na wireless forumu o okviru ovog sajta.
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: iskustvo, vezivanje koaksom15.11.2003. u 08:12 - pre 247 meseci
Ljudi probo sam sa Wi-Fi, na obje strane sam stavio parabolicne antene 24 dB pojacanje i nisam uspio preci preko nekoliko borova i jedne srusene montazne zgrade (ima zeljeznu konstrukciju), a inace sa tim istim Wi-Fi konektujem se opticki na daljinu oko 2 km. Ne mogu ni sam da vjerujem da visoki borovi mogu toliko da smetaju wireless opremi.
Niko mi nije napiso kako cu da uzemljim taj koaksijalni kabl, jel se njegova masa uzemljuje?
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.markom.info

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: iskustvo, vezivanje koaksom15.11.2003. u 10:49 - pre 247 meseci
Pa nismo li ti svi rekli da na tu daljinu neće raditi coax?

Marko.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: iskustvo, vezivanje koaksom15.11.2003. u 12:06 - pre 247 meseci
Coax se uzemljuje SAMO NA JEDNOJ STRANI ali nemoj ni da pokušavaš ako ne nađeš neki bridge da staviš na pola puta.

Borovi apsolutno blokiraju 2.4GHz zato što sadrže VODU a kroz nju kažu da ova frekvencija ne prolazi. Neki krov zgrade možda i prođe ali vodu jok.
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: iskustvo, vezivanje koaksom

[ Pregleda: 3674 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.