Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stereo pojacalo i studijski zvucnici!

[es] :: Muzička produkcija :: Stereo pojacalo i studijski zvucnici!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9402 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

roza
BP

Član broj: 110038
Poruke: 134
82.208.195.*



+3 Profil

icon Stereo pojacalo i studijski zvucnici!24.02.2008. u 14:02 - pre 196 meseci
Mozda moje pitanje nije na mestu a mozda je i malo bezveze al moram pitati!

Imam stereo pojacalo marke "dual" mislim da je jacine 60W i dva trosistemska zucnika mislim da je neka marka "baltic" pise na kutiji da su 200W i zvucnu audigy 2!

Mene zanima kad bi ispazario neke kvalitetnije studijske zvucnike od 400-500evra kakav kvalitet zvuka bi dobio s tim pojacalom? Dali bi morao i pojacalo da menjam? Ovo sve pitam zbog dobijanja kvalitetnijeg zvuka!

Evo i slike da vidite kako to izgleda!

http://www.speedyshare.com/134145242.html
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Stereo pojacalo i studijski zvucnici!24.02.2008. u 14:51 - pre 196 meseci
To na slici su verovatno neki east-europe kucni trosistemci koji nisu namenjeni za rad, ali ako ces raditi muziku za svoju dusu, vise ti nije potrebno.

Sto se tice tog "zvucnici za 400-500 evra", u tom cenovnom rangu se mogu nabaviti aktivni monitori (zvucnici sa ugradjenim pojacalom snage) i jedna miksetica koja ce sluziti za kontrolu jacine zvuka koji ce ici ka monitorima. U toj varijanti ti pojacalo nece biti potrebno...i naravno, takva konfiguracija bi omogucila mnogo ozbiljniji rad.
 
Odgovor na temu

roza
BP

Član broj: 110038
Poruke: 134
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Stereo pojacalo i studijski zvucnici!24.02.2008. u 16:16 - pre 196 meseci
Dragi su mi ovi zvucnici svidja mi se kako gruvaju imaj nekako pun zvuk pogotovo bas.Ali cuo sam da oni dosta farbaju zvuk!

Imas li neki predlog za zvucnike u tom cenovnom rangu? Pa zar nisu bolji pasivni zvucnici s izdvojenim pojacalom?

A mixeticu bi morao kad tad uzeti zbog mikrafona(snimao bi glas) znaci i ne treba mi nesto puno izlaza/ulaza ali da bude koliko toliko kvalitetna!
Moze predlog...

Hvala!

[Ovu poruku je menjao roza dana 24.02.2008. u 17:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Stereo pojacalo i studijski zvucnici!24.02.2008. u 18:17 - pre 196 meseci
Citat:
roza: Dragi su mi ovi zvucnici svidja mi se kako gruvaju imaj nekako pun zvuk pogotovo bas.Ali cuo sam da oni dosta farbaju zvuk!

E, vidis....u tom farbanju i jeste problem...to sto "gruva bas" je jedna od prevara tog zvucnika.
Ali kao sto rekoh - ako je iskljucivo za kucno zezanje sa muzikom i svidja ti se zvuk, onda je sasvim dovoljno.
Citat:
roza: Imas li neki predlog za zvucnike u tom cenovnom rangu?

Yamaha HS50 (oko 380 evra/par) ili Alesis Monitor 1 Active (ako hoces da prodjes jeftinije, oko 250 evra/par).

Citat:
roza: Pa zar nisu bolji pasivni zvucnici s izdvojenim pojacalom?

Pojacala u aktivnim monitorima su uvek maksimalno prilagodjena zvucnicima koje "guraju". Sto bi se reklo - prave se po njihovoj meri.
Kada bi kupovao pasivne zvucnike, morao bi da izdvojis dodatne (ne male) pare da bi uzeo i pojacalo koje bi u potpunosti odgovaralo tim zvucnicima. A za to se ne kupuju HiFi pojacala, vec ona koja su predvidjena za monitoring.
 
Odgovor na temu

roza
BP

Član broj: 110038
Poruke: 134
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Stereo pojacalo i studijski zvucnici!27.02.2008. u 00:47 - pre 196 meseci
Malo sam cesljo po netu od mixeta sam iskopao ove dve sto su mi zapale za oko :

http://www.mackie.com/products/dfx12/ i

http://www.musiciansfriend.com...r-?sku=630179&src=3SOSWXXA


obe su tu oko 250 evra! Privukle su me sto obe imaju fantomsko napajanje i sto imaju efekte. Nesto sam razmisljao koliko su mi ti efekti uopste i potrebni kad ih u sustini imam gomilu na kompu! Bitno mi je to fantomsko napajanje zbog mikrafona! A i ne znam sta ce mi toliko ulaza mozda bi jednog dana prikljucio jos jedan komp! I koristio bi je za kontrolu jacine zvuka koji ce ici ka monitorima! I zanima me da li kad se snimam na mikrafon mora mixeta da ima odvojene stereo grupe znaci zvuk ide s kompa ka mixeti na monitore a sa mikrafona snimam na komp i u tom slucaju mi je neophodna jos jedna zvucna jel? Ako ima neka jeftinija mixeta da odradjuje to sto ja hocu jer bi ulozio vise para u monitore!

Sto se monitora tice od Alesisa jel si mislio na ove: http://www.americanmusical.com...oogle&utm_medium=feed&

ili ove:
http://www.bhphotovideo.com/c/...0_PAIR_M1Active_520_2_Way.html

ili neke trece...

Mislim da su ovi prvi malo bolji od ovih drugih jel?
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
217.24.18.*



+30 Profil

icon Re: Stereo pojacalo i studijski zvucnici!27.02.2008. u 08:04 - pre 196 meseci
Mikseta Yamaha MG12/4 je odlicno, a jeftino resenje. Ima dve izlazne grupe, sto je bitno da bi na najlaksi nacin mogao da je koristis kao mixer za snimanje, a i kao distribuciju za monitoring.
Ova za koju si postavio link (MG12/4FX) ima neke svoje efekte sto ti je potpuno nepotrebno, a i skuplje je. Dakle, trazi verziju bez onog "FX" na kraju. Ima da se nabavi u Srbiji (bar je bilo pre mesec dana), cena je oko 250 evra.

Sto se tice monitora, znam kako zvuci Alesis M1 Active MK2 (onaj sa prvog linka), ali na taj M1 520 nisam naleteo. Meni samo izgleda kao jeftinija (i losija) verzija ovog prvog.
 
Odgovor na temu

roza
BP

Član broj: 110038
Poruke: 134
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Stereo pojacalo i studijski zvucnici!27.02.2008. u 19:11 - pre 196 meseci
Mixetu sam nasao al nikako te alesis zvucnike! Aj pusti mail il privatnu poruku ko je distributer alesisa?
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Stereo pojacalo i studijski zvucnici!27.02.2008. u 19:49 - pre 196 meseci
Poslao sam ti info na PP
 
Odgovor na temu

roza
BP

Član broj: 110038
Poruke: 134
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Stereo pojacalo i studijski zvucnici!27.02.2008. u 20:21 - pre 196 meseci
OK, hvala puno!
 
Odgovor na temu

mishkom

Član broj: 146698
Poruke: 193
79.101.196.*



Profil

icon Re: Stereo pojacalo i studijski zvucnici!28.02.2008. u 16:35 - pre 196 meseci
koja je klavijatura na stolu? Jel aranzer?
 
Odgovor na temu

roza
BP

Član broj: 110038
Poruke: 134
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Stereo pojacalo i studijski zvucnici!28.02.2008. u 23:07 - pre 196 meseci
To su MIDI klavijature-controler poprilicno sam zadovoljan s njima prikacio sam ih na USB a mogu i preko midi kabla ima dosta funkcija vecinu nisam ni provalio!

http://www.behringer.com/UMX49/
 
Odgovor na temu

roza
BP

Član broj: 110038
Poruke: 134
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Stereo pojacalo i studijski zvucnici!29.02.2008. u 13:48 - pre 196 meseci
Nemaju te zvucnike kazu, ne proizvode se vise,sad ih zamenjuju ovi http://www.bhphotovideo.com/c/...620_PAIR_M1Active_620_95W.html cena im je 22310+PDV!
To je oko 313e!

Kako ti se cine naspram onih sto si predlozio?
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Stereo pojacalo i studijski zvucnici!29.02.2008. u 20:22 - pre 196 meseci
Jedino sto mogu da kazem da mi se cine ok...ali nisam probao pa ne mogu da tvrdim. Ako ih predstavljaju kao naslednike vec pomenutih M1 MK2, onda bi trebalo da valjaju.
 
Odgovor na temu

roza
BP

Član broj: 110038
Poruke: 134
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Stereo pojacalo i studijski zvucnici!01.03.2008. u 00:05 - pre 196 meseci
Nadam se da te ne davim puno...

To mi je prodavac rekao da su naslednici ! Nadam se da je siguran u to i da zna sta prica! Meni moze reci da su najbolji na svetu kad se ne razumem!

Nego na sta treba obratiti posebnu paznju pri kupovini studijskih zvucnika? Da li na Frequency Range,Crossover ili nesto trece?

 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Stereo pojacalo i studijski zvucnici!01.03.2008. u 00:51 - pre 196 meseci
Tehnicke podatke i utiske korisnika mozes naci bez problema cim ukucas ove modele u Google...i to je nesto od cega se krece...sledeci (i najbitniji) korak je da se ti zvucnici poslusaju, jer nijedan parametar koji je prikazan u tehnickim podacima ne vredi ako ga tvoje uvo ne "overi".
Ono sto je jako bitno - nemoj nikako da ocekujes da ce ovi monitori da ti zvuce kao HiFi zvucnici...tu bas nece da gruva, a visoki nece biti prskavi.
Studijski monitori imaju mnogo "ravnodusniji" zvuk u odnosu na HiFi zvucnike i postsoji razlog za to: namena im je da slusajuci na njima dobijes utisak da ce taj-neki-mix-koji-pravis zvucati korektno i na skupocenom HiFi sistemu, kao i na krntavom tranzistoru.

Kada dodjes u prodavnicu, zatrazi da ti puste zvucnike vise proizvodjaca (od jeftinijih do skupljih), ali priblizne/iste snage i iste velicine....i naravno, sa istim muzickim materijalom (neki CD koji poneses sa sobom)...e, tu ces osetiti tu razliku...bez obzira sto su tehnicke karakteristike jako slicne, cuces da zvucnici razlicitih proizvodjaca/razliciti modeli imaju razlicit uticaj na tvoje usi.

Evo primera - Genelec zvucnici (sa posla), nekada placeni 900 evra...ja ih volim, kolega sa posla sece vene na njih, ortak (takodje iz produkcijskih voda) kaze da ne moze da ih smisli. Yamaha HS50 (kod mene u kucnom studiju), 400 evra - ja ih volim, ortak ih voli, kolega prevrce ocima kada treba da radi na njima. Alesis (kod ortaka, ne znam model), 350 evra - ortak je odusevljen, meni su dobri za neobavezno slusanje muzike ali ne mogu da radim na njima, a kolega sa posla kaze da mu se veoma svidja kako zvuce.

[Ovu poruku je menjao acaradio dana 01.03.2008. u 02:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mishkom

Član broj: 146698
Poruke: 193
79.101.196.*



Profil

icon Re: Stereo pojacalo i studijski zvucnici!01.03.2008. u 18:49 - pre 196 meseci
A kako se napajaju monitori? Za pasivne, znam, tu je pojacalo...

A kako se kontrolise jacina, tj.gde se nalazi potenciometar? Pitanje je glasilo i kako se napajaju, znaci da li svaki zvucnik posebno? ili?

Izvinjavam se na glupim pitanjima, ali ne znam:(
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1 Profil

icon Re: Stereo pojacalo i studijski zvucnici!01.03.2008. u 19:04 - pre 196 meseci
Vecina aktivnih monitora su biamplified, woofer i tweeter imaju nezavisna pojacala u samom monitoru - oba monitora moras da ukljucis u struju. Potenciometri se nalaze sa zadnje strane zvucnika, nekad sa prednje.
Ne mozes da koristis te potenciometre za stalnu kontrolu jacine zvuka, moras da nadjes drugi nacin, zato je acaradio spomenuo mikseticu u kombinaciji.
FBzP
 
Odgovor na temu

roza
BP

Član broj: 110038
Poruke: 134
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Stereo pojacalo i studijski zvucnici!02.03.2008. u 09:26 - pre 196 meseci
U ovom slucaju kod Alesisa se nalazi od pozadi i kako sam mogao da procitam na netu moze jako lepo da se podesi zvuk! Moze da se podesavaju visoki,srednji,i niski tonovi a tu je i prekidac za acoustic space cuo procitao sam da je jako koristan! Ni ja se nesto ne rzumem al pretpostavljam da se spajaju s mixetom preko balanced inputa a cemu li sluzi balanced XLR input? Jedva nadjoh sliku od pozadi!

http://www.speedyshare.com/584223935.html
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Stereo pojacalo i studijski zvucnici!02.03.2008. u 15:26 - pre 196 meseci
Citat:
roza: Moze da se podesavaju visoki,srednji,i niski tonovi a tu je i prekidac za acoustic space cuo procitao sam da je jako koristan!

Kada ih koristis kao monitore NEMOJ da diras te switchere za hi i mid-boost, jer to menja osnovnu karakteristiku zvucnika i na kraju ces dobiti laznu sliku onoga sto si radio. Isto vazi i za tu "Acoustic space" dzida-bidzu.

A kada hoces da slusas muziku na njima, radi sta god hoces

Citat:
roza: a cemu li sluzi balanced XLR input

Da pokusam da objasnim bez velikog komplikovanja:
XLR konektor (balansirana, simetricna veza) se nalazi na profi i polu-profi audio uredjajima i sluzi da na najsigurniji nacin (zasticeno od spoljnjih smetnji) prenese audio signal do zvucnika. Korisni signal prenosi se sa dva unutrasnja voda, a masa sluzi samo kao oklop, tj. zastita od smetnji.
Naravno, kada imas miksetu bez XLR izlaza, onda se pravi kabl kojim gde ces iskoristiti tacke 2 (zivi kraj) i 3 (masa), a tacku 1 ostaviti praznu ili kratkospojiti sa tackom 3.
 
Odgovor na temu

roza
BP

Član broj: 110038
Poruke: 134
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Stereo pojacalo i studijski zvucnici!02.03.2008. u 19:42 - pre 196 meseci
Ma ja bi muziku slusao na starim zvucnicima a ove bi koristio iskljucivo za rad!

Citat:
acaradio: Kada ih koristis kao monitore NEMOJ da diras te switchere za hi i mid-boost, jer to menja osnovnu karakteristiku zvucnika i na kraju ces dobiti laznu sliku onoga sto si radio.


Znaci sve na nulu! A LO jel to moze da se steluje ? Vidim da tamo nema nule samo 50,80 i 100!
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Stereo pojacalo i studijski zvucnici!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9402 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.