Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stereo pojacalo i studijski zvucnici!

[es] :: Muzička produkcija :: Stereo pojacalo i studijski zvucnici!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9432 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Stereo pojacalo i studijski zvucnici!02.03.2008. u 23:32 - pre 196 meseci
Citat:
roza: A LO jel to moze da se steluje

Taj "LO" ti je low-cut filter i podesava se na visu vrednost (80 ili 100 Hz) samo u slucaju ako se ovi monitori koriste sa spoljnim subwooferom.
Posto ces ti verovatno koristiti samo monitore bez subwoofera, ta vrednost treba da stoji na najnizoj vrednosti, a to je u ovom slucaju 56 Hz.
 
Odgovor na temu

MasterElektroniK
Perica Kolenkas

Član broj: 139773
Poruke: 304
79.101.255.*



Profil

icon Re: Stereo pojacalo i studijski zvucnici!06.10.2008. u 00:12 - pre 189 meseci
Malo je stara tema, ali pricalo se o Low cut filteru, otprilike znam da on odsece frekvencije do npr 40Hz(slucaj kod moje aktivne skretnice)...

A sta ja dobijam sa tim? Vise snage za ostale frekvencije? manje "naprezanje" zvucnika pri reprodukciji zvuka...? zategnut bas? (nadam se da znate na sta mislim)

RCF je mama! tj mamina mama sto se tice zvucnika!
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Stereo pojacalo i studijski zvucnici!06.10.2008. u 01:09 - pre 189 meseci
Citat:
MasterElektroniK: otprilike znam da on odsece frekvencije do npr 40Hz

Moze da bude 40, 70, 80, 100...zavisi od namene. Na mikrofonima i miksetama namena low-cut (tj. high-pass) filtera je da se izbegne prenos niskih frekvencija koje u velikom broju slucajeva (rock i jos neki vokali, gitare...) apsolutno nisu potrebni, a njihovo prisustvo samo izaziva probleme (preosetljivost na vibracije, rumble, mrezne "prljavstine").

Na zvucnicima se generalno filteri koriste za prilagodjavanje situaciji slusanja...ili kod 2.1 monitora - odsecanje najnizeg dela spektra koji ce zauzvrat biti ustupljen wooferu.
 
Odgovor na temu

Andreja Z

Član broj: 206350
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Stereo pojacalo i studijski zvucnici!28.12.2008. u 14:34 - pre 186 meseci


Malo kasni odgovor ali da kazem svoje skromno mishljenje kao kolega producent....Lepo je neko rekao gore... najbitnije je da uzmesh disk narezesh neku stvar koja ima , po tvom mishljenju najbolji zvuk i pustish je kad kupujesh monitore. I josh neko reche pametnu stvar... ne ochekuj da ti zvuchnici gruvaju.... !!!!! za to uzmi woofer...mada ja ga ne preferiramjer laze... i na kraju dobijesh neshto shto ce ti izbijati na svakom pristojnom zvuchniku...
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Stereo pojacalo i studijski zvucnici!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9432 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.