Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje paradox tabele

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Povezivanje paradox tabele

[ Pregleda: 2625 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

s.makic

Član broj: 137518
Poruke: 136
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Povezivanje paradox tabele14.02.2008. u 22:13 - pre 196 meseci
Uradio sam neke tabele u Delphi pomocu Database deskopa i zelo bih sada da iz jedne tabele preuzmem podatke iz druge tabele. Pa mi je potrebno da mi neko pomogne da uradim sledece: da naprimer kad u tabeli robni nalog u koloni poslovni partneri dva puta kliknem otvori mi karticu poslovni partneri, gde ja mogu da unosim nove podatke po potrebi i kad odabirem poslovnog partnera da pritiskom Entera da istog preuzmem u tabeli robni nalog.
Zeleo bih kasnije da ove tabele i ovo povezivanje odradim i preko Firbid baze, te nebi bilo lose da ako ima neko zainteresovan da
da mi ovo isto objasni i za Firbid bazu.
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Povezivanje paradox tabele14.02.2008. u 23:58 - pre 196 meseci
Ako želiš da dodeliš otpremnicu nekom partneru, dovoljno je polje u tabeli otpremnice (npr. PARTNER_ID tipa integer) u koje ćeš upisati ID partnera.
Ako to nije ono što tražiš, razjasni šta podrazumevaš pod preuzimanjem podataka iz druge tabele, odosno šta pokušavaš?

Mehanizam za FB (i druge) je isti, primarni (id partnera) i spoljni ključ (u child tabeli) koji referencira primarni ključ. FB omogućava i deklarisanje takve veze, pomoću PRIMARY/FOREIGN KEY, za dalje informacije pogledaj neku knjigu o SQLu.
 
Odgovor na temu

s.makic

Član broj: 137518
Poruke: 136
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Povezivanje paradox tabele15.02.2008. u 23:16 - pre 196 meseci
Evo kako sam zamislo: imam tabelu nalog koja pored postalih kolona ima i kololone Magacin i Poslovni partner, takodjer imam i tabele magacin koja ima kolone sifra, naziv, adresa, telefon i tip; i Tabelu poslovni partner koja ima kolone sifra, naziv i ziro-racun. Prilikom popunjavanja tabele nalog kad treba da popunim kolonu magacin , da dvoklikom na navedenu kolonu da mi se automatski otvori tabela magacin gde mogu da ubacim novi magacin, izmenim podatke i izaberem red (magacin koji mi treba) i pritiskom na Enter da mi u tabeli nalog ispise sifru magacina na koji se odnosi. Na isti nacin bih zeleo da popunim kolonu poslovni partneri u tabeli nalog.
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Povezivanje paradox tabele16.02.2008. u 11:51 - pre 196 meseci
> Prilikom popunjavanja tabele nalog kad treba da popunim kolonu magacin , da dvoklikom na navedenu kolonu da mi se automatski
> otvori tabela magacin gde mogu da ubacim novi magacin, izmenim podatke i izaberem red (magacin koji mi treba) i pritiskom na Enter da mi u
> tabeli nalog ispise sifru magacina na koji se odnosi.

Napraviš novu formu, ubaciš grid, eventualno potrebne kontrole za unos novog sloga i povežeš sa tabelom magacin, radiš kao što si radio za to što već imaš. Dalje u Magacin unitu deklariši funkciju koja vraća ID odabranog magacina (ujedno kreira i prikazuje formu za rad sa magacinom), tu funkciju pozoveš iz prve forme, ID uneseš u odgovarajuće polje i pošalješ u bazu. Pomoću SQL upita uradiš join tih tabela i na osnovu IDa dobiješ druge potrebne podatke (šifra, naziv magacina) i prikažeš ih. Možeš i uzeti i neke gotove komponente koje olakšavaju taj posao, koliko se sećam QuantumGrid nudi tako nešto.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Povezivanje paradox tabele

[ Pregleda: 2625 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.