Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

podesavanje stampaca

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: podesavanje stampaca

[ Pregleda: 3701 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

drug-clan
novi sad

Član broj: 169193
Poruke: 28
80.74.174.*



Profil

icon podesavanje stampaca03.02.2008. u 16:49 - pre 197 meseci
U programu moram da uradim dva izvestaja razlicitog formata koje moram da posaljem na stampanje. Jedan odstampam bez problema. Medjutim kada treba da odstampam drugi ne mogu da promenim format. Probao sam sa komponentama pagesetupdialog i printersetupdialog ali bez resenja. u programu pokrenem jedan od ova dva dialoga i tamo promenim format ali stampac (epson lx 300+)stampa onaj format od prvog izvestaja. Zna li neko gde gresim? Hvala unapred na odgovorima.
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: podesavanje stampaca03.02.2008. u 19:35 - pre 197 meseci
Koje komponente koristiš za štampanje? Možda ne koriste globalni Printer objekat već neku svoju instancu, proveri možeš li doći do tog objekta. Proveri da li promena globalnih podešavanja (na nivou windowsa) menja opcije štampe drugog izveštaja.
 
Odgovor na temu

drug-clan
novi sad

Član broj: 169193
Poruke: 28
80.74.174.*



Profil

icon Re: podesavanje stampaca04.02.2008. u 15:02 - pre 197 meseci
za stampanje izvestaja koristim rave report. u prvom slucaju,kada stampam jedan izvestaj (racun) bez problema u rave reportu (setup dialog) promenin izvestaj. Ali u drugom slucaju,kada zelim odstampati vise izvestaja (7) (uplatnice) ne koristim setup dialog jer bi mi onda izaslo 7 dialoga i jako bih zakomplikovao sebi zivot. Nego ih saljem direktno na stampac (rave report,rvsystem,rvrenderprinter). I tu sam u prvoj liniji koda pokusao da sa pagesetupdialog-om i printersetupdialog-om promenim format za uplatnice. Pokusao sam sa obe komponente (pagesetupdialog i printersetupdialog),promenim na zeljeni format u tim dijalozima ali nema efekta,uopste nista ne menja.

 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: podesavanje stampaca04.02.2008. u 17:09 - pre 197 meseci
> prvom slucaju,kada stampam jedan izvestaj (racun) bez problema u rave reportu (setup dialog) promenin izvestaj. Ali u drugom slucaju,kada
> zelim odstampati vise izvestaja (7) (uplatnice) ne koristim setup dialog jer bi mi onda izaslo 7 dialoga i jako bih zakomplikovao sebi zivot.
> Nego ih saljem direktno na stampac (rave report,rvsystem,rvrenderprinter). I tu sam u prvoj liniji koda
> pokusao da sa pagesetupdialog-om i printersetupdialog-om promenim format za uplatnice.

Šta je taj setup dialog i da li promena u njemu menja i veličinu papira (ti zapravo to menjaš?) bez obzira da li štampao prvi put ili deseti (dok traje proba ignoriši to što se stalno pojavljuje dijalog). Kakav je odnos tog setup dialoga i pagesetupdialoga/printersetupdialoga. Ako Rave koristi posebnu instancu TPrintera onda podešavanja možeš menjati samo iz toga što on nudi ili eventualno na globalnom nivou (iz Windowsa). Da li si uopšte probao promenu podešavanja iz windowsa između štampanja dva izveštaja?
 
Odgovor na temu

drug-clan
novi sad

Član broj: 169193
Poruke: 28
80.74.174.*



Profil

icon Re: podesavanje stampaca04.02.2008. u 19:50 - pre 197 meseci
setup dialog je deo output options dialoga rave report komponente. i sa njim nema problema,on znaci promeni format koji mu zadam. i printer odstampa upravo taj format. u programu imam jos 7 izvestaja koji su istog formata ali razlicitog od prvog izvestaja. Tih 7 izvestaja bih poslao direktno na stampac sa samo jednim dialogom (printersetupdialog komponenta ili pagesetupdialog komponenta) gde bih da promenim format u format ovih sedam izvestaja. Ali te komponente ne mogu da promene format,promenim u njima ali stampac pamti samo ono prvo podesavanje (iz rave report komponente). Mozda sam malo konfuzan :)) ali ne znam kako drugacije da objasnim.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: podesavanje stampaca

[ Pregleda: 3701 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.