Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

O udesu Ministra Jocica jos jednom

elitemadzone.org :: MadZone :: O udesu Ministra Jocica jos jednom

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 45306 | Odgovora: 199 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Danijel Krmar
Novi Sad

Danijel Krmar
Član broj: 158660
Poruke: 325
*.eunet.yu.



+9 Profil

icon Re: O udesu Ministra Jocica jos jednom01.02.2008. u 16:04 - pre 197 meseci
Ne plaćaju ni stranci, koliko se sećam ni nema naplatnih rampi za putnička vozila već samo za teretna.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Nenad Vranjanac
Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: O udesu Ministra Jocica jos jednom01.02.2008. u 16:31 - pre 197 meseci
Citat:
Ako je krsen zakon o brzini, kada se ustanovi doticna...
da, s obzirom na dosadasnju transparetnost u svim dosadanjim zbivanjima, nema sumnje da ce i ovde objaviti konkretne i realne podatke.

Citat:
Evo sad na osnovu iskustva Challengera, mozemo da konstatujemo da je brzina bila oko 150.
ne znam kako to mozemo da konstatujemo, osim na bazi pretpostavki koje si i sam sklon da osudjujes.

Citat:
Vladd je postavio pravo pitanje - hoce li ikada biti pozvani na odgovornost oni koji te puteve odrzavaju?
da, a mozda i ovi sto su pravili smesu asfalta jer nema zadovoljavajuce specifikacije?

za ostalo pogledajte ovde, pitanje 25
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Darko Prelic

Član broj: 131
Poruke: 760
82.117.220.*



+5 Profil

icon Re: O udesu Ministra Jocica jos jednom01.02.2008. u 16:37 - pre 197 meseci
ima li sta bolje nego kad geekovi pocnu da pricaju kako je 150 neverovatna brzina i da ih treba streljati ako prezive jer su prekrsili onih 120 koje svi postujemo jel tako?

igrom sudbine se sve tako izdogadjalo nema onoga ili, ako, da su, bla, bla.. i normalno je da voze 200 i 250 ako procene da mogu, to su profi vozaci u jakim automobilima i ne verujem da gospoda koju oni voze imaju vremena na pretek, to sto se dogodilo je slucajnost (ili ne?), u to ne ulazim, ali da je 150 sad ne znam sta, ljudi da li ste normalni.. a da, u jugu jeste..
I used to be indecisive but now im not so sure.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: O udesu Ministra Jocica jos jednom01.02.2008. u 16:52 - pre 197 meseci
Da si sam na putu (i u autu), nikoga ne bi bilo briga ni da voziš 450, a ne 150. Sve dok nisi sam, 150 je prevelika brzina, kažnjiva je, a još većim kaznama bi trebalo da se kažnjavaju za njeno kršenje ljudi iz vlasti.

A ovo da oni nemaju vremena na pretek... LOL...
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Nenad Vranjanac
Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: O udesu Ministra Jocica jos jednom01.02.2008. u 17:02 - pre 197 meseci
pa da, to je opet ona prica o lavovima i misevima.
kome se vozi 250kmh, nek se prijavi za formulu.
i nikog ne treba streljati, samo se prekoracenje pomnozi sa koeficijentom i dobije iznos u gotovini/danima
ili neka se zakon promeni, da se lepo skine ogranicenje.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Danijel Krmar
Novi Sad

Danijel Krmar
Član broj: 158660
Poruke: 325
91.150.84.*



+9 Profil

icon Re: O udesu Ministra Jocica jos jednom01.02.2008. u 20:44 - pre 197 meseci
Cekaj, ne razumem kako je to normalno da ministar krši propise svoje zemlje? Mislim, znam da to rade, ali šta je tu normalno? Zahvaljujući prihvatanju svega toga kao normalnog smo se i našli tu gde jesmo. Ako to treba da bude normalno neka donesu drugi zakon po kome nema ograničenja, ili još bolje neka to bude dozvoljeno samo onima sa jakim autima i "gospodi". Mislim ne želim nikome loše ali sva sreća što nije bilo nikoga drugog na putu i što samo oni ispaštaju za svoje greške. Toliko od mene
 
Odgovor na temu

qazqaz

qazqaz
Član broj: 138871
Poruke: 65
77.46.187.*



+15 Profil

icon Re: O udesu Ministra Jocica jos jednom01.02.2008. u 22:29 - pre 197 meseci
Nazalost, mnogi ucesnici ove diskusije ne shvataju sustinu odgovora na pitanje 25.
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
79.101.166.*



+141 Profil

icon Re: O udesu Ministra Jocica jos jednom02.02.2008. u 11:47 - pre 197 meseci
Ja mislim da vozacu ministra nije ni palo na pamet ni u jednom trenutku pitanje broj 25 a narocito odgovor na isti.
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.246.*



+5251 Profil

icon Re: O udesu Ministra Jocica jos jednom02.02.2008. u 12:53 - pre 197 meseci
A koje je pitanje br 25?

Nije normalno da voze 250, zato sto nam dotocni put to ne podrzava, to je vec neozbiljnost vozaca. Nema te vestine, koja moze da odrzi auto na losoj podlozi. Nije dovoljno samo da je ravna, vec i da je izdrzljiva za te brzine.
Znaci da vozac nije prilagodio voznju svim elementima, vec samo, ocigledno, mogucnostima vozila, koje su ocigledno vece i od mogucnosti vozaca i od izdrzljivosti podloge puta.

I brzina nije prevelika, od 150km/h, bez obzira sto bi geekovi zeleli to da prikazu kao strasnu stravu.

I nisu problem "krsenja" regulacionih propisa, koja iz nekih estetskih razloga nisu dozivela da se napisu izuzeci, a postoje, i podrazumevaju se preko drugih delova propisa.
Nije ministar SVOJIM vozilom "krsio" propise, vec sa sluzbenim, sa posebnim ovlascenjima, svidelo se to geekovima ili ne. Znaci, dozvoljeno mu je da ide van "okvira" propisa, kao sto mu ZOBS dozvoljava.

Ili milicija mora da juri nekoga pod "ogranicenjam" brzine. I moze sebi da dodeli "RAZLOG", sluzbenog uvecanja brzine.

Znaci, streberi su se pogresno "uhvatili" sitnog propisa, ne bi li povecali, izgleda omiljeni, drustveni proizvod: od komarca -magarca.
A tesko ih pogadja kada ih realnost "poklopi".


Druga, veca i znacajnija prica je REALNO krsenje(ili koriscenje nedorecenosti) zakona od strane pojedinih ministara u sklopu zloupotrebe polozaja i nanosenja stete drustvu i gradjanstvu (recimo "trzisni" skok evra u danima kada se obracunavaju kamate za kredite). E to bi bilo vredno razmotriti, a ne tupljenje oko "strasne" brzine, koju cak i spomenuti Yugo moze da postigne. i to sa Tigar gumama...istina retko..

Poz.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: O udesu Ministra Jocica jos jednom02.02.2008. u 19:06 - pre 197 meseci
Citat:

I brzina nije prevelika, od 150km/h, bez obzira sto bi geekovi zeleli to da prikazu kao strasnu stravu.


Kako gde ;-)

U Srbiji nema bas puno deonica gde je voziti 150 km/h bezbedno. Da bi neka deonica puta bila bezbedna za 150 mora biti ispunjeno puno uslova, jer svaki od tih uslova u nekom momentu moze znaciti zivot ili smrt.

Zamisli eto u toj Nemackoj koja se pominjala deonicu kvaliteta srpskog auto puta a dozvoljena brzina preko 130... "Glupe" Svabe momentalno ogranicavaju brzinu na putu signalizacijom cim je ostecen put negde makar i malo - a ti probaj da vozis 30 km/h iznad pa kad te uslika kamera eto ti bar 3 punkte na vozackoj :)

Dovoljan dokaz za ovo je da Srbija ima 5 puta vise udesa od proseka EU... Mora da su i to sve smislili geekovi, a poznato je da je Srbija puna najboljih vozaca, najpametnijih strucnjaka za bezbednost i sl... bezbednosni profil srpskog saobracaja je slika i prilika tih genijalaca.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Nenad Vranjanac
Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: O udesu Ministra Jocica jos jednom03.02.2008. u 00:59 - pre 197 meseci
ostaje cinjenica da neko posredno zakljucivanje uz zamenu teza, za koje si drugima prebacivao i sam tezis da koristis.

suptilno omalovazavanje neistomisljenika ne cini tvoj stav ubedljivijim.

a to sta je pravo a sta nepravo krsenje- kazu lepo japanci: "onaj ko na malom poslu napravi malu gresku, na velikom ce mnogo vecu"
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: O udesu Ministra Jocica jos jednom03.02.2008. u 02:46 - pre 197 meseci
Citat:
I brzina nije prevelika, od 150km/h, bez obzira sto bi geekovi zeleli to da prikazu kao strasnu stravu.

Evo ja sam vozio kola po našim auto putevima pre nego što sam postao geek i svaka brzina između 100 i 120 km na sat mi je delovala prevelikom. To je već brzina kad osećam da ne kontrolišem u potpunosti vozilo, a to sve u sred bela dana. Zamisli tek noću kad se ništa ne vidi.
Citat:

I nisu problem "krsenja" regulacionih propisa, koja iz nekih estetskih razloga nisu dozivela da se napisu izuzeci, a postoje, i podrazumevaju se preko drugih delova propisa.
Nije ministar SVOJIM vozilom "krsio" propise, vec sa sluzbenim, sa posebnim ovlascenjima, svidelo se to geekovima ili ne. Znaci, dozvoljeno mu je da ide van "okvira" propisa, kao sto mu ZOBS dozvoljava.

A šta je ministar u sred noći radio u službenim kolima? Zna se kada mu je radno vreme i gde mu je radno mesto. On nema nikakve potrebe da lelemuda po raznim vukojebinama u sred noći jer to nije njegov posao. Kladim se da niko iz vlade pojma nema gde je on bio i šta je radio. Što se tiče ZOBS, on je taj koji treba da utiče da se isti sprovodi a ne da daje kontra primer. Imamo već dovoljno spomenika pokraj puta i nije nam trebao njegov da skrene pažnju vozača na bezbednost u saobraćaju. Njegovo je da sopstvenim primerom ukaže da treba da se vozi bezbedno i pažljivo i da natera ostale učesnike u saobraćaju da slede njegov primer.

[Ovu poruku je menjao BluesRocker dana 03.02.2008. u 12:06 GMT+1]
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

DS_Store
[es] :: Macintosh

Član broj: 32090
Poruke: 666
91.150.123.*



+4 Profil

icon Re: O udesu Ministra Jocica jos jednom03.02.2008. u 09:10 - pre 197 meseci
Citat:
vladd: A tesko ih pogadja kada ih realnost "poklopi".

He, he, ali ovo ti je najbolje :}

Da ti kažem nešto o realnosti:
1) Pravio se blesav pred činjenicom da 150 km/h ipak nije prihvatljiva brzina, pogotovo noću, pogotovo na našim putevima;
2) Pravio se blesav pred činjenicom da nije dovoljno da neko ima završen kurs pa da bude profi vozač. Takav "profesionalac" što je njega vozio je očigledno od široko rasprostranjene sorte poluobrazovanih nikogovića koji smatraju da su vrlo profesionalni samo zato što su sticajem nesrećnih okolnosti dospeli na neko kao visoko mesto u državnoj službi:
3) Pravio se blesav pred činjenicom da nije normalno pa ni moralno da se službeno vozilo koristi za privatnu za*ebanciju, u ovom slučaju lov.

Kao rezultat, u realnosti, doživeo je tešku saobraćajnu nesreću, dobio je veštački pršljen i ko zna kakav invaliditet.
10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.245.*



+5251 Profil

icon Re: O udesu Ministra Jocica jos jednom03.02.2008. u 11:42 - pre 197 meseci
Nekako se slazem:

-Potpuno se slazem da je "profesionalni" vozac u stvari losiji amater.

-Slazem se, delimicno, da je 150km/h, "granicna" brzina, postoje deonice, kao doticna, gde "nije strasna", postoje deonice gde je i 60km ludost.

-Ne slazem se da znamo da je ministar bio u za**banciji, posto prosto ne znamo, ali ako nam je lepse, onda zakljucujemo proizvoljno.

I "ovo poslednje" je najzalosnije i najtuznije sto radite. Lepite etikete, omalovazavate i vredjate. A ne znate...

Ta lepote mentaliteta, i formiranja misljenja u magli, izvodjenje zakljucaka ni iz cega me je ponukala da pisem celo vreme.

A ministar neka muci svoju muku...

I da li je krsio ovo ii ono, prekomerno je "kaznjen"...sitan prekrsaj za takvo sakacenje.


Ali, moj veci problem, sto "drustvo" na forumu ne pokazuje dovoljno civilizacijskih i razumnnih elemenata. Sladja je rulja.

A pri tome, zloupotrebe i kojesta, sa vecom stetom po nas, odvijaju se nesmetano. Ne mogu da se ne setim, pre par godina, parolasenja "ne poitiku u fudbal...politika...fuj, fudbal napred..", kad, ovih dana...sta ce mo sada. Lakse je pljuvati ministre i politicare, a mafija kroji kapu. I jos ima "navijace" po forumima, da formiraju misljenja.

Stra se, od dva moguca uzroka ponasanja, dogadja na forumu, nije moje da sudim (objektivno). Ali skakutanje sa realne teme u svemirska zakljucivanja nije u redu, po kome god osnovu zelite...


Poz.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: O udesu Ministra Jocica jos jednom03.02.2008. u 14:36 - pre 197 meseci
Citat:
Ali, moj veci problem, sto "drustvo" na forumu ne pokazuje dovoljno civilizacijskih i razumnnih elemenata. Sladja je rulja.

Civilizacijski i razumni elementi ?
Pa, po svim civilizacijskim normama, biti ministar u vladi jedne države je izuzetno odgovoran posao. Ti kada postaneš ministar, hteo ne hteo, utičeš na ugled svoje zemlje više nego bilo koji drugi građanin, formiraš mišljenje javnosti više nego bilo koji drugi građanin, daješ primer svima ostalima više nego bilo koji drugi građanin... Samim tim, i svaki prekršaj koji napraviš treba da se računa desetostruko, jer ako ministar tako bahato krši zakon, šta tek treba očekivati od običnog građanina koji se ugleda na njega. Pustite te priče o tome kako 150km/h i nije neka brzina. Nije ni 300km/h neka brzina ako se vozi na trkačkoj pisti, međutim na ovom jadu od autoputa, postoje ograničenja sa razlogom. Svako ko se ne pridržava tog ograničenja, ugrožava i sebe i druge. Mislim, u neku ruku mi je i žao nesrećnika, ali kad pomislim na to šta bi bilo da su tom jurnjavom još nekoga osakatili ? Ništa, ono, kolateralna šteta, žurio ministar na sastanak ? Nekako naglo me prođe žaljenje.
Isto kao i ono sa ukućanima velikog brata. Na sve strane kao neko žaljenje, te jadni ljudi... a kad pogledaš činjenice...
a) prebrza vožnja
b) put klizav od ledene kiše
c) jedna od najopasnijih deonica u Evropi
dođeš do zaključka da je šansa da se nešto desi bila barem 90%, što se nažalost i dogodilo. I oni koji su bili u autu, niko da se seti da opomene vozača da se smiri, da ne divlja tuda... i onda kada se desilo to što se desilo, ajde da ih žalimo. A šta da su još nekog unesrećili ko je prolazio tuda i vozio po propisima ?
Sve ima svoje... svako divljanje i nepridržavanje saobraćajnih propisa je prosto magnet za saobraćajnu nesreću. Ali kad to radi ministar, onda je to duplo teži prekršaj.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
79.101.191.*



+141 Profil

icon Re: O udesu Ministra Jocica jos jednom03.02.2008. u 19:02 - pre 197 meseci
Citat:
Ali, moj veci problem, sto "drustvo" na forumu ne pokazuje dovoljno civilizacijskih i razumnnih elemenata. Sladja je rulja.


Ej buraz, a da se kojim slucajem nesto tako meni desilo (nedaj Boze!) sta bi taj ministar rekao za mene... "Ma ko ga sisa, sto nije postovao ogranicenja, sto nije prilagodio brzinu uslovima saobracaja?" A ko zna, sigurno bi i odgovarao za to sto sam ucinio.

A ovako, sve ce se to prekriti... i nikada nece niko saznati sta se u stvari stvarno dogodilo. E kako sam ja shvatio, mi valjda o tome raspravljamo ovde.
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.236.*



+5251 Profil

icon Re: O udesu Ministra Jocica jos jednom04.02.2008. u 10:43 - pre 197 meseci
Pa naravno da raspravljamo samo sa pogresnim premisama.

Kakve su to streberske price "sta je radio NOCU na auto putu"...i sl.

Ili mislimo da je radno mesto ministra kao mesto salterske sluzbenice...od 8 do 4, sa pauzom za topli obrok???? Sedi u kancelariji i pise papire....???

Vise puta sam se i sam nocu vracao sa sluzbenog puta, vise puta sam imao odmor posle posla, da bih sacekao kasnije sate, sa manje saobracaja, ne vezano sa mogucom brzinom, ali tim putem do Nisa, taljiga sve sto ima 4 tocka....

Bolje je da se pita sta je uradjeno sa saobracajnicama, asfaltom, ogradama...sta je uradjeno sa osobljem u drzavnim organima, zar se opet zaposljevaju "tetkini" ili slicni, nema veze sto nisu za povecan napor i odgovornost.

Postoje jos neka podpitanja, ali ta se ne ticu bas naseg zivota, ili bezbednosti u saobracaju...

Na nemackim putevima, osim sto su opremljeniji, kvalitetniji...sve je vec receno, ne postoji mogucnost da neciji javasluk "sa strane"(tipa seljaci maznuli ogradu ili rupa na putu) ugrozi bezbednost, osim samog vozaca ili vozila


Poz.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: O udesu Ministra Jocica jos jednom04.02.2008. u 10:46 - pre 197 meseci
@Vladd,

To pitaj koalicionog partnera doticnog Jocica - posto je izvesni Ministar u Vladi Srbije jako poznat po zaposljavanju svoje ekipe u saobracajnom sektoru i teranju novinara u 3 lepe koji su otkrili da neko ne radi svoj posao tamo ;)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: O udesu Ministra Jocica jos jednom04.02.2008. u 15:29 - pre 197 meseci
Ma "koalicioni partner" je prica za sebe, mada ni on nije tema, iako je zasluzio xxx strana teksta.

Mada, ne vidim ni ostale da su se "zalecili" od bolesti zaposljavanja "svoje" ekipe, i znam da g prednjaci u tome, a ni ostali nosioci vlasti ne posustaju ...


I to nam je zajednicki, drzavni problem, ali bar ministrova stranka ume da "ugasi" nesposobne, za razliku od drugih.

Ali, ni to se ne uklapa u naslov teme.

U svakom slucaju, Jocicu, kao coveku, zelim brz i potpun oporavak, a Jocicu kao ministru, zelim da stavi prst na celo....


Poz.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: O udesu Ministra Jocica jos jednom04.02.2008. u 19:58 - pre 197 meseci
Citat:
vladd: I to nam je zajednicki, drzavni problem, ali bar ministrova stranka ume da "ugasi" nesposobne, za razliku od drugih.

Bojim se da bi dotična stranka ostala bez članova kad bi se zaista desile ove tvoje halucinacije.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: O udesu Ministra Jocica jos jednom

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 45306 | Odgovora: 199 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.