Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izdavanje knjige pod drugim imenom

[es] :: Izdavaštvo :: Izdavanje knjige pod drugim imenom

[ Pregleda: 3682 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
212.15.176.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Izdavanje knjige pod drugim imenom18.01.2008. u 13:05 - pre 198 meseci
Zanima me da li se knjiga domaceg autora moze izdati a da na njoj pise drugo ime autora? Npr. neko strano ime (slicno kao sto muzicari sebi izaberu umetnicko ime i pod tim imenom objavljuju svoje albume a pravo ime vecina ljudi i ne zna).
Ako to moze da li znate kako se to inace radi. Zanima me bilo koja informacija u vezi toga.

 
Odgovor na temu

NICS
Novi Sad

Član broj: 26012
Poruke: 682
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: Izdavanje knjige pod drugim imenom27.01.2008. u 16:35 - pre 197 meseci
Zanima me da li se knjiga domaceg autora moze izdati a da na njoj pise drugo ime autora? Npr. neko strano ime (slicno kao sto muzicari sebi izaberu umetnicko ime i pod tim imenom objavljuju svoje albume a pravo ime vecina ljudi i ne zna).
Ako to moze da li znate kako se to inace radi. Zanima me bilo koja informacija u vezi toga.


Pogadjaj 3 put. Knjiga im svoju licjnu kartu i eto tebi Mitrovica
Kako da se potpisem
 
Odgovor na temu

jezdimirovic
dizajner

Član broj: 171028
Poruke: 4
213.137.127.*



Profil

icon Re: Izdavanje knjige pod drugim imenom28.01.2008. u 19:42 - pre 197 meseci
Citat:
Stranger2: Zanima me da li se knjiga domaceg autora moze izdati a da na njoj pise drugo ime autora? Npr. neko strano ime (slicno kao sto muzicari sebi izaberu umetnicko ime i pod tim imenom objavljuju svoje albume a pravo ime vecina ljudi i ne zna).
Ako to moze da li znate kako se to inace radi. Zanima me bilo koja informacija u vezi toga.


Ako je knjiga tvoja, ili imas odobrenje autora za izdavanje (pod pseudonimom), nema nikakvih problema. Pseudonim je potpuno legalan, s tim da ako objavljujes knjigu kod neke izdavacke kuce obavezno sklopi izdavacku ugovor (na papiru) u kome ce biti navedeni i svi tvoji podaci. Cisto da te posle ne zezaju.

Ako je knjiga nije tvoja, ili nemas odobrenje autora za izdavanje - pogledaj prethodnu poruku.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.104.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Izdavanje knjige pod drugim imenom03.02.2008. u 13:41 - pre 197 meseci
Citat:
Ako je knjiga tvoja, ili imas odobrenje autora za izdavanje (pod pseudonimom), nema nikakvih problema. Pseudonim je potpuno legalan, s tim da ako objavljujes knjigu kod neke izdavacke kuce obavezno sklopi izdavacku ugovor (na papiru) u kome ce biti navedeni i svi tvoji podaci. Cisto da te posle ne zezaju.

Znaci to se resava sa izdavacem
Hvala
Citat:
Pseudonim je potpuno legalan

Da li mozda znas u kojem zakonu mogu da potrazim nesto o tome?
Citat:
Ako knjiga nije tvoja, ili nemas odobrenje autora za izdavanje - pogledaj prethodnu poruku

Normalno da nisam to mislio. Znam sta je kradja.

Inace, ne razumem prethodnu poruku. Sta znaci "Knjiga im svoju licnu kartu"? Da li to znaci da u knjizi uvek moraju biti objavljeni podaci o pravom autoru?
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.cable.casema.nl.



+41 Profil

icon Re: Izdavanje knjige pod drugim imenom03.02.2008. u 14:46 - pre 197 meseci
Citat:
Stranger2:  Sta znaci "Knjiga im svoju licnu kartu"? Da li to znaci da u knjizi uvek moraju biti objavljeni podaci o pravom autoru?


Da, podaci o pravom autoru moraju biti objavljeni. Ono sto ti mozes da uradis, ako zelis da tvoj pseudonim bude dominantan u knjizi je, registruj se kao izdavac pod nazivom svog pseudonima i onda bez problema stavi svoj naziv gde god zelis i gde to zakon dozvoljava.
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: Izdavanje knjige pod drugim imenom

[ Pregleda: 3682 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.