Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Iskustva sa agencijama za izdavanje stanova

elitemadzone.org :: MadZone :: Iskustva sa agencijama za izdavanje stanova

[ Pregleda: 13067 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dejan Bizinger

Dejan Bizinger
Član broj: 10102
Poruke: 291
*.NBS.BG.AC.YU

Sajt: www.linkedin.com/in/bizin..


+10 Profil

icon Iskustva sa agencijama za izdavanje stanova04.08.2004. u 10:29 - pre 238 meseci
Interesuje me da li je neko clan onih agencija za izdavanje stanova koje naplacuju pristupnu one-time clanarinu od 1500 dinara? Kakva su vasa iskustva sa agencijama za izdavanje stanova? Da li je bolje platiti 1500 dinara ili ici po realizaciji kada se uzima 40-50% od prve kirije?

Uzgred, ako neko izdaje ili zna nekog ko izdaje garsonjeru ili jednosoban stan neka mi se javi sto pre na 064 138 7328.
Karike.com - povezuje korisnike sa Balkana i
dijaspore od 2007.
Automatika.rs - najveći inženjerski portal na
Balkanu
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
213.212.252.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Iskustva sa agencijama za izdavanje stanova04.08.2004. u 13:15 - pre 238 meseci
od tih sto cepaju clanarinu bezi ko radovan k. od tribunala :)
scenario je sledeci (iz vise izvora provereno):
ti trazis stan ("hteo bi neki ___osobni na novom bgd, blabla") i oni ti kazu kako imaju bas takav, i daju ti neku boli glava cenu na koju se ti naravno maximalno primis... naravno, da bi video stan moras da se uclanis. kad se uclanis obicno ti se javi "vlasnik" stana da se dogovorite oko dolaska. nekad cak ni to. poziv je obicno witheld ili sa neke analogne centrale. tu prica krece da se prolongira "od danas do sutra" da na kraju ili odlepis i odes u agenciju sa pretnjom da ces nekom noge da lomis ako ne vrate pare (redji slucaj) ili se pomoris da si ispao ovca i zaboravis na celu pricu (cesci slucaj).

moja preporuka je: idi na ove sto uzimaju % od prve stanarine - oni ZAISTA imaju razlog da se pocimaju da ti nadju stan...

Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.165.eunet.yu



+1 Profil

icon Re: Iskustva sa agencijama za izdavanje stanova04.08.2004. u 13:30 - pre 238 meseci
Ja sam poslednji put dao agenciji 100% prve kirije. Jeste malo skupu, ali 3 meseca sam trazio stan i jednostavno moras da dodjes prvi na gledanje (ako stan vredi) jer vlasnici daju ko se prvi pojavi (osim ako im se taj neko bas ne svidja). Agencija mi je nasla gajbu za 3 dana.
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
*.ikomline.net.

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Iskustva sa agencijama za izdavanje stanova07.08.2007. u 19:24 - pre 202 meseci
Nema potrebe da se agencijama koje rade po realizaciji placa bilo sta vise od 50%. Ima gomila agencija koje rade po realizaciji i koje uzimaju 50% od prve mesecne kirije. Inace, one i jesu najbolje ako se vec ide preko agencije(sto je manje vise danas neminovno) jer su clanarine, ugovor i tako to ciste prevare.
U principu svaka ozbiljnija agencija ima svoj sajt, i svima kojima to treba predlazem da na guglu ukucaju "izdavanje stanova beograd" (ako traze u Beogradu stan, naravno), i da jednostavno izaberu neki sajt koji je redovno apdejtovan (a ima ih)!
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Iskustva sa agencijama za izdavanje stanova07.08.2007. u 19:56 - pre 202 meseci
Ostampaj 100-tinak oglasa, prosetaj se po kraju u kome hoces da iznajmis stan, izlepi oglasne table na svakom ulazu, javice se vec neko. Ispada da u ovom gradu ne mozes nista da uradis bez agencije ili advokata ako se tice nekretnina. Znam tacno kako agencije funkcionisu jer mi rodjak radi u jednoj, najobicnije lopuze, zovu oglasivace i obecavaju im ljude, zauzeli su sve male oglase gde god mozes da das oglas, sve su oglasi agencija, jedna agencija ima i preko 100 oglasa, tuzno ali istinito. Treba ti malo truda, kao i za sve u zivotu. Ako neces da se cimas, plati, pa ce oni da se cimaju za tebe.
 
Odgovor na temu

marcony86
Absolute Freelancer
Kapedunum/Singidunum

Član broj: 12256
Poruke: 225
*.adsl.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Iskustva sa agencijama za izdavanje stanova16.09.2007. u 11:47 - pre 200 meseci
Ovo sa oglasima da trazis stan je mnogo dobro. Ako ti ne treba bas hitno, izlepis oglese i sacekas, sigurno ce se neko javiti. Drugarica je tako prosle godine nasla vrhunski sredjen jednosoban stan (enterijer radila gazdaricina cerka koja je arhitekta), a stanarina je bila vise nego OK.
 
Odgovor na temu

S_Kid
Beograd

Član broj: 9260
Poruke: 510
89.216.211.*

Sajt: www.last.fm/user/S_Kid


+2 Profil

icon Re: Iskustva sa agencijama za izdavanje stanova16.09.2007. u 13:15 - pre 200 meseci
Samo i ja da kažem, slučajno da ne daješ pare tim pripejd agencijama!
vdl/nlns
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Iskustva sa agencijama za izdavanje stanova16.09.2007. u 21:43 - pre 200 meseci
agencije imaju dil sa oglasima da kad neko da oglas da izdaje neki stan oni uzmu i umesto telefon stranke stave telefon agencije.




iskustvo koje je imam sa agencijama: drugarica trazila stan i platila clanarinu u jednoj od tih agencija i dobila spisak stanova na papiru a4 formata sa telefonima. na spisku je bilo cca 300 stanova ali nisu svi aktuelni. neki ljudi koje smo zvali rekli su da su oni odavno nasli stanare. ali na kraju ipak smo nasli stan sa tog spiska i bio je veoma povoljan (kuca sa dve sobe i kuhinjom sa malom bastom za 180 e u strumickoj).
 
Odgovor na temu

mesec12

Član broj: 96043
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Iskustva sa agencijama za izdavanje stanova05.10.2007. u 00:16 - pre 200 meseci
Definitivno se treba pomuciti za pronalazak stana u Bg po nizoj ceni a da je pri tome jos i kvalitetan.Ako nemate vremena onda se obratite ipak nekoj agenciji po realizaciji a sve ozbiljne agencije imaju i svoje sajtove koji su dobro odradjeni i sa uvek "svezim" podacima.Samo je skuplje ali bar nadjes to sto trazis.Mada ima i tu propusta-mozes se i s njima danima setati ali bar ce te obavestavati za svaki novo dobijeni stan koji odmah treba pogledati pa ako je to ono sto odgovara-onda platis!
srecno!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Iskustva sa agencijama za izdavanje stanova

[ Pregleda: 13067 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.