Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

cnc - potrebna pomoc pri samogradnji

[es] :: Elektronika :: cnc - potrebna pomoc pri samogradnji
(Zaključana tema (lock), by guja011)

[ Pregleda: 4293 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

malli
Babic Srdjan
serviser datumara, CodePlanet doo Novi
Sad
Novi Sad

Član broj: 169692
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon cnc - potrebna pomoc pri samogradnji18.01.2008. u 10:37 - pre 198 meseci
Cao! Hteo bih da napravim CNC masinu za obradu metala, ali nemam ama bas nikakvog iskustva,ni sa software-om, a ni sa hardware-om. Molim Vas da mi pomognete i da me uputite u to: kako da zadam masini komandu preko PC-a i ako neko moze da me detaljnije uputi u samogradnju.

Hvala svima!
Let there be ROCK!
 
0

branko_g
Merna tehnika i elektronika

Član broj: 159227
Poruke: 756
*.static-fiber.styrion.net.



+9 Profil

icon Re: cnc - potrebna pomoc pri samogradnji18.01.2008. u 11:09 - pre 198 meseci
Pa što ne koristiš pretragu, ta tema je nekoliko puta "sažvakana":
http://www.elitemadzone.org/pr...rch&SubmitType=Celog+sajta
 
0

Sepa011

Član broj: 161918
Poruke: 1817
*.adsl.beotel.net.



+28 Profil

icon Re: cnc - potrebna pomoc pri samogradnji18.01.2008. u 12:35 - pre 198 meseci
Citat:
malli: Cao! Hteo bih da napravim CNC masinu za obradu metala, ali nemam ama bas nikakvog iskustva,ni sa software-om, a ni sa hardware-om. Molim Vas da mi pomognete i da me uputite u to: kako da zadam masini komandu preko PC-a i ako neko moze da me detaljnije uputi u samogradnju.

Hvala svima!


Samogradnja CNC mašine za obradu metala je osetno komplikovanija od samogradnje rutera. Naime potrebna je MASA koja mašini daje čvrstinu koja je potrebna za glockanje aluminijuma, čelika, ...

Što se hardvera i softvera tiče, tu ima nekoliko varijanti: Step motori ili Servo motori (sve prema dubini džepa) sa odgovarajućim drajverima. Softver, za pogon same mašine preporučujem Mach3, jevtin, pouzdan, radi pod Win2000/XP, ili džabdžaba TurboCNC, radi pod DOS-om (i to čistim, ne iz komandnog prozora 2000/XP), a kako pomeriti mašinu iz tačke A u tačku B, za to se čitaju uputstva
 
0

malli
Babic Srdjan
serviser datumara, CodePlanet doo Novi
Sad
Novi Sad

Član broj: 169692
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: cnc - potrebna pomoc pri samogradnji22.01.2008. u 08:12 - pre 197 meseci
Hvala svima koji su me kontaktirali do sada.
Izvinjavam se sto tek sad odgovaram, ali malko sam bio u poslu ( ubi me sljaka!)
Poceo sam iradu CNC-a, pa ako zapnem ja cu kukati opet!
Let there be ROCK!
 
0

[es] :: Elektronika :: cnc - potrebna pomoc pri samogradnji
(Zaključana tema (lock), by guja011)

[ Pregleda: 4293 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.