Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

starovanje php skripte sa cd-a preko autorun

[es] :: PHP :: starovanje php skripte sa cd-a preko autorun

[ Pregleda: 2307 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miljakovic
Miljakovic Djordje
Kraljevo

Član broj: 122900
Poruke: 36
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+1 Profil

icon starovanje php skripte sa cd-a preko autorun14.01.2008. u 11:43 - pre 198 meseci
Mislim da je sve jasno iz naslova teme.

Jednom svom prijatelju radim CD sa prezentacijom njegove radnje koju sam radio u php-u i ostalim propratnim programima jer ima i mala baza podataka. Medjutim, php skriptu ne mogu da startujem bez localhost-a.

Naime, tu sam jos i pomocu programa WebExe napravio exe fajl za startovanje prezentacije jer sam hteo da izbegnem one padajuce menije iz Browsera.

Moje pitanje je jednostavo (i unapred se zahvaljujem svima koji imaju odgovor na njega):
Kako da sa CD-a startujem php skriptu koja radi (onako usput) i sa bazom podataka.

Probao sam pomocu programa Server2Go ali on ne uspeva (ili ja ne radim nesto kako treba) da se poveze ni sa lokalnom bazom ni sa bazom na Net-u ali ono sto je dobro startuje php skriptu (i to sa Cd-a) ali kazem ne radi sa bazama a to je meni krajnje potrebno.

UNAPRED ZAHVALAN
 
Odgovor na temu

w3bl0rd
Varaždin, Hrvatska

Član broj: 82659
Poruke: 380
*.adsl.net.t-com.hr.



+26 Profil

icon Re: starovanje php skripte sa cd-a preko autorun14.01.2008. u 20:25 - pre 198 meseci
ako se baza treba mjenjati to nije moguće... jer kako ćeš upisati podatke opet na cd? a inače za ovo ostalo imam iješenje bio sam programirao neku glupost da prikazuje stranice offline iskreno totalno ebilno ali ako neko traži jbg
there's no place like 127.0.0.1
 
Odgovor na temu

miljakovic
Miljakovic Djordje
Kraljevo

Član broj: 122900
Poruke: 36
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+1 Profil

icon Re: starovanje php skripte sa cd-a preko autorun14.01.2008. u 23:13 - pre 198 meseci
Mozda sam ja to malo komplikovanije osmislio ali ideja je sledeca:

Da u autorun-u instaliram xampp pa tek onda da startujem index stranicu prezentacije. Bazu koju bih skidao sa net-a slao bih u localhost na racunaru gde je CD. Sigurno bi mi znacilo i bar kako da pokrenem bilo koju skriptu sa CD-a, tj. to sto si ti vec radio.

Totalno debilni zahtevi, ali nasi ljudi ne zele da cuju "to ne moze".
"Ako dama zeli zeca, dama ce dobiti zeca", kaze Dusko Dugousko.

Znaci, kako to moze da se izvede?
Unapred (naravno) zahvalan.

 
Odgovor na temu

1r0nM4n
Nenad Vasić
Web Developer
Beograd

Član broj: 55970
Poruke: 441
*.ikomline.net.

ICQ: 303614173
Sajt: www.nenadvasic.com


+1 Profil

icon Re: starovanje php skripte sa cd-a preko autorun15.01.2008. u 09:10 - pre 198 meseci
Da li ste probali ovo: http://www.phdcc.com/shellrun/autorun.htm ?
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: starovanje php skripte sa cd-a preko autorun

[ Pregleda: 2307 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.