Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Access i drugi alati za programiranje

[es] :: Access :: Access i drugi alati za programiranje

[ Pregleda: 2356 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fresh.bm

Član broj: 162156
Poruke: 182
*.teol.net.



+1 Profil

icon Access i drugi alati za programiranje26.12.2007. u 11:01 - pre 198 meseci
Prelistao sam temu : Timski Rad iz Access-a. Tema: Prodaja auto-dijelova, učinila mi se zanimljivom;

Imam jedno pitanje, ima li mjesta za jednog C++ programera u svemu tome?
Voljan sam se priključiti projektu, ali se nameće pitanje da li uopšte ima potrebe za tim?
Kakve su prednosti pravljenja aplikacije u c++ i povezivanja već napravljene baze sa njom, i da li je to uopšte isplativo ako ne i izvodljivo.
Naravno, nameće se odmah Šekspirovsko pitanje: To be, or not to be?, šalu na stranu;

Unapred zahvalan na odgovoru;


[Ovu poruku je menjao Getsbi dana 27.12.2007. u 19:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Access i drugi alati za programiranje26.12.2007. u 12:35 - pre 198 meseci
Pošto projektni zadatak nije moj već pokretača teme neću moći direktno da ti odgovorim i pozovem na saradnju. Ono što mogu da kažem, a da ostanem u domenu teme je da je MS Access za ovakav tip poslovnih projekata koji zahtevaju manje do srednje baze podataka, sam sebi dovoljan. On u suštini predstavlja bazu i alat za brzi razvoj aplikacija. Znači baza podataka + integrisano objektno okruženje + SQL upitni jezik + VBA programski jezik . Kad zadatak izađe iz rečenih okvira veličine, Access traži pomoć MS SQL servera. No kao i svuda mogu postojati neki specijalni delovi poslovnog projekta koji zahtevaju i delove koji se mogu uraditi jedino u Php-u, Javi, C++....
 
Odgovor na temu

fresh.bm

Član broj: 162156
Poruke: 182
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Access i drugi alati za programiranje26.12.2007. u 18:25 - pre 198 meseci
Imam još jedno pitanje;

Ako bih htio da se bavim projektovanjem poslovnih aplikacija koje koriste baze podataka, tipa program vođenja videoteke, apoteke, kafića i sl. uopšte mi nije potrebno znanje programskih jezika, c++, delphi, java itd.
I još nešto;
Kada bih pravio knjigovođstvenu aplikaciju, recimo za trgovine, da li se to može isključivo realizovati preko Access?
Da li realizovanje takve aplikacije u nekom programskom jeziku ima prednosti, i ako ima koje su to; Naravno, s obzirom na vreme utrošeno na učenje tog jezika i realizovanje aplikacije;

Hvala,
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Access i drugi alati za programiranje26.12.2007. u 18:46 - pre 198 meseci
Citat:
fresh.bm: Imam još jedno pitanje;
Ako bih htio da se bavim projektovanjem poslovnih aplikacija koje koriste baze podataka, tipa program vođenja videoteke, apoteke, kafića i sl. uopšte mi nije potrebno znanje programskih jezika, c++, delphi, java itd.

Nisam radio ni u jednom od tih jezika i ne bi bilo pošteno da komentarišem njihove mogućnosti Jedino što znam je da za većinu trebaju i dodatni alati i SUBP-ovi (Sistemi za upravljanje bazama podataka), što u Access-u nije slučaj.
Citat:
fresh.bm: ...Kada bih pravio knjigovođstvenu aplikaciju, recimo za trgovine, da li se to može isključivo realizovati preko Access?

Da. Može.
Citat:
fresh.bm: Da li realizovanje takve aplikacije u nekom programskom jeziku ima prednosti, i ako ima koje su to; Naravno, s obzirom na vreme utrošeno na učenje tog jezika i realizovanje aplikacije;

Projektovanje baza podataka (modeliranje) je umeće i predznanje koje bi trebalo posedovati van znanja programskih jezika i savladati ga ranije. I ako Microsoft reklamira Access kao alat za brzi razvoj aplikacija, što on u suštini i jeste, ipak je razvoj samo faza koja sledi fazu projektovanja. Tačno je da se projektovanje za manje projekte (veličina projekta zavisi od sposobnosti projektanta) može obaviti direktno u Accessu, ali ako nema pomenute sposobnosti i predznanja iz projektovanja onda razvoj može da postane noćna mora. Zato predlažem da prvo proučiš neku opštu knjigu iz projektovanja baza podataka. To će ti trebati pre bilo kojeg jezika ili alata.


 
Odgovor na temu

fresh.bm

Član broj: 162156
Poruke: 182
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Access i drugi alati za programiranje27.12.2007. u 16:54 - pre 198 meseci
Ok, puno hvala;
Može li samo preporuka nekakve knjige?
Po mogućnosti da se može naci na netu u pdf-u ili slično.
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Access i drugi alati za programiranje27.12.2007. u 18:25 - pre 198 meseci
Probaj na:
http://tutoriali.org/
Potrebna je registracija pre dowunloada.

 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Access i drugi alati za programiranje

[ Pregleda: 2356 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.