Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL sharing preko routera za 10 kompova

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL sharing preko routera za 10 kompova

[ Pregleda: 2055 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

superstar035
Milan Randjelovic
Jagodina

Član broj: 134037
Poruke: 11
77.46.185.*

ICQ: 109862831
Sajt: milan035.hi5.com


Profil

icon ADSL sharing preko routera za 10 kompova24.12.2007. u 16:57 - pre 198 meseci
Postovanje,
POtrebna mi je Vasa preporuka, od nedavno odrzavam mrezu u jednom preduzecu, na mrezu (tako mi je predata) je povezano 5desktop racunara, 3 notebook-ova(bezicno) i dijagnostika za auto servis i 1 server, adsl i server su povezani na switch a taj switch na drugi gde su ostali racunari radi deljenja na ostale racunare ali vrlo cesto "zakuca" ili zagusuje komunikaciju ostalih racunara sa serverom, da li je pametno zameniti ga routerom i koji biste mi preporucili da kupim
MR
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
*.ptt.yu.



+11 Profil

icon Re: ADSL sharing preko routera za 10 kompova25.12.2007. u 11:09 - pre 198 meseci
Moraćeš ovo malo da pojasniš ako misliš da ti neko pomogne....

Kako su ti nakačeni notebook računari tj. na šta su nakačeni?
Koja je namena tog servera? File? Domain?
Kako izlaziš na internet? Jel imaš ruter ili modem koji ti je nakačen na taj server?
Šta ti ""zakuca" ili zagušuje komunikaciju ostalih računara"?
Ako se ne varam ti ovde pričaš o switch-u koji se zakucava i ti bi hteo da ga zameniš ruterom? Jel to?

btw... mislim da si ovo trebao da postuješ u delu foruma koji se bavi mrežama, dobio bi više odgovora
 
Odgovor na temu

superstar035
Milan Randjelovic
Jagodina

Član broj: 134037
Poruke: 11
77.46.185.*

ICQ: 109862831
Sajt: milan035.hi5.com


Profil

icon Re: ADSL sharing preko routera za 10 kompova25.12.2007. u 18:54 - pre 198 meseci
nOTEBOOK-ovi su wirelessom povezani na acces point koji je povezan na switch, na istom switchu je umrezen server na kome su instalirani servisni programi koje upotreblkavaju radnici preko na svojim racunarima, na tja isti switch je povezan adsl telekom 882, i drugi kabl koji vodi do drugog switcha na koji su povezane ostale masine. ADSL mi je dosta spor kada je ovako umrezen, a kada umesto adsla na taj prvi switch povezem acces point koji vuce konekciju iz druge zgrade takodje sa adsl-a sve radi savrseno. problem je sto moram da oslobodim adsl iz druge zgrade i osposobim ovaj, ali ponavljam, kada je povezan na prvi switch nista ne valja. Da li je moguce da adsl modem i switch imaju koflikt, switch je 8-mo portni d link.. p.s. mreza savrseno funkcionise kad adsl nije povezan na switch.
MR
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: ADSL sharing preko routera za 10 kompova25.12.2007. u 22:11 - pre 198 meseci
A jel u toj drugoj zgradi izlaz na net resen isto tako? Preko Huawei MT882? Ili?

Moj burazer radi u jednoj skoli, i tamo imaju problem jer je Huawei ruter za 50-ak racunara, tako da to vrlo lose radi, jer se sam Huawei ne snalazi dobro u takvoj situaciji. Vrlo je moguce da se to desava (da se on zagusi od previse konekcija). Zato me i zanima kako je resen net u toj drugoj zgradi?
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
85.222.163.*



+11 Profil

icon Re: ADSL sharing preko routera za 10 kompova25.12.2007. u 22:16 - pre 198 meseci
Ja imam sličnu situaciju "kod mene" isto sa telekomovim ADSL-om i Huawei MT 882 i sve radi OK.

Deluje mi kao da imaš jedan switch više, što ne probaš da potrpaš sve na jedan switch (bar koliko možeš) pa da vidiš kako će to da radi.
Takođe ja bih probao sa drugim ruterom... Da li si probao da staviš sam ruter sa nekim računarom u mrežu pa da vidiš kako ti radi net, mada mi opet nije jasno kako ruter može da ti guši lokalnu mrežu...
Otkačinji jedno po jedno pa vidi da li će se nešto promeniti.
 
Odgovor na temu

superstar035
Milan Randjelovic
Jagodina

Član broj: 134037
Poruke: 11
77.46.185.*

ICQ: 109862831
Sajt: milan035.hi5.com


Profil

icon Re: ADSL sharing preko routera za 10 kompova25.12.2007. u 23:59 - pre 198 meseci
Ma da, resen je isto sa 882 huawei i kad sa njega prevucemo link bezicno pa na switch sa access pointa i "turimo" na d lin switch, sve je savrseno, ali to je u drugoj zgradi vlasnistvo druge kompanije. a kada na switch povezem huawei 882 radjen za drugu liniju, onda nema protoka....sve pobrljavi, sad, provericu dolaznu tel liniju odakle je, to je neko treci dovlacio, mozda je linija za telefon stavljena ispred splitera. ...... pisem Vam sutra sta sam uradio.. pozdrav
p.s. Ne mogu trenutno da potrpam sve na 1 switch jer su na 2 razlitia mesta udaljena oko 10 metara, a morao bih sve kroz kanalice ponovo da radim....pokusacu neku lasku varijantu pa ako ne uspe..nek kupe adsl router i kvalitetnu opremu ...i nek izbace msn i sve vezano za chat iz upotrebe ......
MR
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL sharing preko routera za 10 kompova

[ Pregleda: 2055 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.