Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

2 PC-a preko Routera ?

[es] :: Windows mreže :: 2 PC-a preko Routera ?

[ Pregleda: 3541 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bego
Zagreb

Član broj: 2705
Poruke: 91
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon 2 PC-a preko Routera ?12.06.2006. u 15:12 - pre 217 meseci
Kao prvo s mrezama sam na vi i izvinjavam se ako sam postavio cesto postavljeno pitanje. Trazio sam na forumu ali nisam nasao odgovor na moj problem.
Imam 1 glavni PC sa mreznom karticom na koju je prikopcan (zicno) ADSL Router Gigaset SE515.
Imam 1 stari PC sa mreznom koji bi sada spojio (napravio mrezu) preko Routera (ima jos 3 slobodna prikljucka za lan.
U oba slucaja je WIN XP Profi
Dali se to moze izvesti i kako ili da kupujem jos jednu mreznu karticu ?
 
Odgovor na temu

explorer-1

Član broj: 98573
Poruke: 102
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: 2 PC-a preko Routera ?17.06.2006. u 19:29 - pre 217 meseci
Spoji stari komp na router, spoji novi komp na router.
Na novom kompu stavi IP: 192.168.1.2, subnet mask: 255.255.255.0, i na default gateway: 192.168.1.1.
Na starom kopu stavi IP: 192.168.1.3, subnet mask: 255.255.255.0, i na default gateway: 192.168.1.1.
Router po nekom defaultu ima 192.168.1.1. (valjda).
Restartaj te mašine i probaj pingat. (idi u cmd i ping 192.168.1.1. ako to radi onda s novog kompa probaj ping 192.168.1.3.)
 
Odgovor na temu

mbursac
Valjevo

Član broj: 3409
Poruke: 153
*.pat-pool.va.sbb.co.yu.

Jabber: bursach@jabber.org


Profil

icon Re: 2 PC-a preko Routera ?21.06.2006. u 07:10 - pre 217 meseci
oba racunara idu u ruter preko njihovih mrezih karti STRAIGHT kablovima, i ADSL prikljucak na za to predivdjeno mesto. to sve povezes sa ugasenim racunarima i onda upalis sve + ruter. Ako imas neke firewall-ove, iskljuci ih (eventualno ako imas ZA, dozvoli pristup mrezi i internetu, cini mi se druga opcija kad te pita, pa ne moras da ga iskljucujes), tada bi trebalo da radi internet na svim racunarima. i mislim da je sve podeseno na DHCP. Onda pogledaj user manual od rutera, i kucaj adresu rutera u exploreru (tipa 192.168.1.1 bar je tako kod mene) i prati online podesavanja. nema potrebe za jos jednom mreznom kartom. i da naravno, isti workgroup i sherovano sve sto mislis da treba.nadam se da to znas.
pozdrav

Ako imas cekic, sve ti lici na ekser....
 
Odgovor na temu

Snjeg
AHa

Član broj: 148948
Poruke: 29
89.146.190.*



Profil

icon Re: 2 PC-a preko Routera ?01.07.2007. u 17:12 - pre 204 meseci
Evo da iskoristim ovu temu pa da ne otvaram novu jer se moje pitanje nadovezuje na sve receno.

Uglavnom:

Spojen mi je laptop i jos jedan racunar na ADSL ruter. I oba racunara imaju pristp interenetu. Sad sam ja na oba racunara stavio isti Workgroup , i da li je to dovoljno i da li to znaci da se mogu sherati fajovi ISKLJUCIVO MEDJU laptopom i tim drugim racunarom, a ne da tim fajlovima , zato sto su share, mogu pristupiti i bilo ko sa interneta?!?

Takodjer, uzmem neki folder na laptopu i kliknem da ga share. Ali na ovom drugom racunaru ne znam gdje da trazim taj sherani folder. Gledao sam u "Shared files" ali tamo ga nema? Da li to znaci da se jos nesto treba podesiti ili...


Hvala unaprijed!
 
Odgovor na temu

Ivic@
Agatunovic Ivica
Sistem Inzenjer,

Nelt Co D.o.o.
Beograd

Član broj: 64136
Poruke: 387
*.ikomline.net.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/ivica..


Profil

icon Re: 2 PC-a preko Routera ?01.07.2007. u 19:51 - pre 204 meseci
Citat:
Snjeg:Takodjer, uzmem neki folder na laptopu i kliknem da ga share. Ali na ovom drugom racunaru ne znam gdje da trazim taj sherani folder. Gledao sam u "Shared files" ali tamo ga nema? Da li to znaci da se jos nesto treba podesiti ili...


Jedan od nacina da pristupis share-ovanim folderima na nekom racunaru preko mreze je preko start>>run>>\\xxx.xxx.xxx.xxx(IP adresa kompa kome zelis da pristupis)
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: 2 PC-a preko Routera ?05.07.2007. u 23:13 - pre 204 meseci
Trebalo bi da možeš da pristupiš svim mrežnim folderima iz Windows Explorera u My Network Places\Entire Network\Microsoft Windows Network\
Tu klikneš na workgroup kome si dodelio ime i tu bi trebalo da budu svi računari koji su u mreži, deljeni direktorijumi, diskovi i drugi resursi (printeri i sl.). Alternativno možeš u Address Bar da konkretno upišeš \\ime_računara ili \\IP.broj.računara (npr. \\Mile9001 ili \\192.168.0.112) i pristupiš deljenim resursima sa tog računara. Ako želiš da za ubuduće skratiš pristup određenom folderu ili disku možeš desnim klikom na njega da izabereš Map Network Drive i izabereš slovo pod kojim će ti ubuduće biti "vođen" u Windowsu kao mrežni disk (npr. Drive X:\)
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: 2 PC-a preko Routera ?

[ Pregleda: 3541 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.