Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Na koji nacin prodati firmu?

[es] :: Vodič za posao :: Na koji nacin prodati firmu?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 29276 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cecika
svetlana drazic

Član broj: 93845
Poruke: 59
*.cust.panline.net.



+1 Profil

icon Na koji nacin prodati firmu?17.12.2007. u 14:51 - pre 199 meseci
Treba da prodamo firmu,zbog odredjene porodicne situacije.Ali ja nemam ideju na koji nacin se to prodaje i kome da se obratimo?
Firma ima mesecnu bruto zaradu od oko 430.000 dinara. Na koji nacin se odredjuje njena cena,osim tehnickih stvari koje su vec u njoj?
I jos nesto, da li postoji mogucnost, da recimo prodam firmu za manje pare, ali da ostanem kao jedan od pasivnih vlasnika, recimo da dobijam mesecno 5, 6 posto od zarade?


Hvala unapred
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl-2.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Na koji nacin prodati firmu?17.12.2007. u 15:32 - pre 199 meseci
Pa za početak navedeš najbitniju stvar - čime se firma bavi, pa onda da krenemo dalje...
 
Odgovor na temu

cecika
svetlana drazic

Član broj: 93845
Poruke: 59
*.cust.panline.net.



+1 Profil

icon Re: Na koji nacin prodati firmu?17.12.2007. u 15:41 - pre 199 meseci
Firma se bavi posrednistvom,nema ulaganja u robu, masine..Ali da li se razlikuje prodaja firme koja se bavi posrednistvom, od firme koja prodaje recimo racunare?
Mene zanima da li postoji neki sajt, ili neka vrsta aukcije preko koje bi se ona prodala?
 
Odgovor na temu

cecika
svetlana drazic

Član broj: 93845
Poruke: 59
*.cust.panline.net.



+1 Profil

icon Re: Na koji nacin prodati firmu?17.12.2007. u 15:43 - pre 199 meseci
Razmisljali smo da firmu ponudimo konkurenciji,znaci ljudima koji se bave vec time, ali bi voleli da cujemo necija iskustva ili neki savet
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.dip0.t-ipconnect.de.



+10255 Profil

icon Re: Na koji nacin prodati firmu?17.12.2007. u 15:47 - pre 199 meseci
Možeš da "privatnu firmu" preregistruješ u "akcionarsko društvo" i onda uradiš IPO (initial public offering), tj. ponudiš akcije firme na berzi. Prodaš onoliko koliko želiš (10%, 20%, 50%, ... 100%), naravno pod uslovom da neko to hoće da kupi.

Inače možeš da prodaš kome god hoćeš i ovako, pod uslovom da takvog kupca neđeš. Ili da prodaš pola, čime se neko registruje kao suvlasnik. Pitanje koje postavlja neko ko bi to kupio: da li će firma jednako dobro da nastavi da radi i bez prvobitnog gazde.

Sve u svemu, prvo nađi kupca, pa posle razmišljaj o načinima.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

cecika
svetlana drazic

Član broj: 93845
Poruke: 59
*.cust.panline.net.



+1 Profil

icon Re: Na koji nacin prodati firmu?17.12.2007. u 15:48 - pre 199 meseci
Pa ja i pitam ovde na koji nacin se nalazi kupac
 
Odgovor na temu

cecika
svetlana drazic

Član broj: 93845
Poruke: 59
*.cust.panline.net.



+1 Profil

icon Re: Na koji nacin prodati firmu?17.12.2007. u 15:50 - pre 199 meseci
PA to me je pitao i zet . Pa ja ne znam da li ce firma dobro da radi i posle nas, niti me zanima. Ako neko ne moze da proceni na osnovu papira, rashoda, i stanja na trzistu, onda i ne treba da ulaze.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
77.46.223.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Na koji nacin prodati firmu?17.12.2007. u 16:49 - pre 199 meseci
Onda razmisli zasto bi tebi neko davao novac za firmu? Narocito kada su poslovi posredovanja u pitanju gde osim kontakt
liste klijenata nemas nikavu drugu vrednost osim ljudi zaposlenih u firmi.

Neko ko ima dovoljno novca da kupi tvoju firmu ce sa istim novcem napraviti svoju kontakt listu klijenata i raditi isti posao osim ako nemas da ponudis ugovore koje je firma sklopila ili neku drugu prednost.

Inace, ako vec planiras da je prodajes, bolje radi malo na svojim komunikacionim sposobnostima jer neces daleko stici sa ovim stavom :)

Citat:
Ako neko ne moze da proceni na osnovu papira, rashoda, i stanja na trzistu, onda i ne treba da ulaze.


 
Odgovor na temu

cecika
svetlana drazic

Član broj: 93845
Poruke: 59
82.117.201.*



+1 Profil

icon Re: Na koji nacin prodati firmu?17.12.2007. u 20:06 - pre 199 meseci
zasto bi posrednickoj firmi neko davao novac? Pa to je isto kada bi rekao zasto bi neko kupio facebook ili myspace .I to su posrednicki servisi.



"Neko ko ima dovoljno novca da kupi tvoju firmu ce sa istim novcem napraviti svoju kontakt listu klijenata i raditi isti posao osim ako nemas da ponudis ugovore koje je firma sklopila ili neku drugu prednost."

Pa onda svaka firma moze da se duplira,Valjda smo uspesni zato jer vec imamo ime, dobro radimo, imamo mrezu saradnika, marketing....

Po tebi svako moze da uspe.

Sto se tice komunikativnosti,jeste,u pravu si, ono sto je napisano mozda je malo grubo, ali isprovocirano je bilo konstatacijom " ko zna da li ce firma dobro raditi i posle prodaje"


Mozda treba da napisem, prodajem firmu, ali ako je kupite, i ne bude Vam islo kao meni, mozete novac da povratite.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Na koji nacin prodati firmu?17.12.2007. u 21:31 - pre 199 meseci
@cecika

Mani se filozofije, najbolje je da ponudis prvo konkurenciji oni najbolje znaju koliko vredite i nece mnogo da zanovetaju.

Govorim iz licnog iskustva
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
77.46.223.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Na koji nacin prodati firmu?17.12.2007. u 21:31 - pre 199 meseci
Citat:
Po tebi svako moze da uspe.


Naravno da svako moze da uspe. Problem je sto kad su posrednbicke firme u pitanju jedino sto vredi je lista klijenata a za taj obim posla koji pominjes to i nije neki problem za nekoga ko ima novac da kupi tvoju firmu. U prevodu, vredelo bi je kupiti samo ako kljucni ljudi ostanu na mestima i zadrzi klijente AKO istu stvar ne mozes da uradis sam za neko kratko vreme.

Inace, napisi cime se firma bavi i dovoljno detalja da se moze imati bar okvirna slika o tome kako i koliko firma posluje u kom trzistu, pa se mozda neko i javi.

@bakara: True!
 
Odgovor na temu

cecika
svetlana drazic

Član broj: 93845
Poruke: 59
82.117.201.*



+1 Profil

icon Re: Na koji nacin prodati firmu?17.12.2007. u 21:42 - pre 199 meseci
Naravno da lista klijenata ostaje,kao i saradnici,marketing plan, i projekti koji su planirani, ugovori sa firmama...
Ali ja nisam postavila ovaj post da bih ovde prodavala firmu, vec da dobijem savet gde se to moze profesionalno odraditi
 
Odgovor na temu

cecika
svetlana drazic

Član broj: 93845
Poruke: 59
82.117.201.*



+1 Profil

icon Re: Na koji nacin prodati firmu?17.12.2007. u 21:45 - pre 199 meseci
Bakara, sada sam videla tvoj post. Da, tacno, konkurencija je mozda resenje. Ali sa njima sam imala dosta muka , da bih se izborila za ovo sto sada imam, bilo je podmetanja,kao u spanskoj seriji :)
Salu na stranu, ako progutam ponos, i ako ne budem dobila neko drugo resenje, moracu sa njima da popricam
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
77.46.223.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Na koji nacin prodati firmu?17.12.2007. u 22:01 - pre 199 meseci
Citat:

Ali ja nisam postavila ovaj post da bih ovde prodavala firmu, vec da dobijem savet gde se to moze profesionalno odraditi


Cini mi se da ces imato mnogo ponosa da progutas.
Nikako mi ne ide u glavu kako mozes u posao sa takvim stavom.

Niko na ovom forumu nije duzan da ti odgovara na pitanja kako ti zelis i ocekujes, tako da bih ti preporucio da se malo presaberes.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Na koji nacin prodati firmu?17.12.2007. u 22:06 - pre 199 meseci
Citat:
cecika: Bakara, sada sam videla tvoj post. Da, tacno, konkurencija je mozda resenje. Ali sa njima sam imala dosta muka , da bih se izborila za ovo sto sada imam, bilo je podmetanja,kao u spanskoj seriji :)

Upravo zbog tih muka, koje su verujem bile obostrane oni bi trebalo da cene dobijanje vase firme vise od nekoga sa strane...

btw; nastojite da ti pregovori ne predju u otvoreno neprijateljstvo, jer to nije dobro ni za vas a ni za njih.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

cecika
svetlana drazic

Član broj: 93845
Poruke: 59
82.117.201.*



+1 Profil

icon Re: Na koji nacin prodati firmu?17.12.2007. u 22:11 - pre 199 meseci
McKracken,
Ne znam koji je tvoj problem, i zasto vredjas? Zasto ja moram da se "presaberem" ? Gde sam ja napisala da je neko duzan da mi da odgovor? I odakle tebi kompetentnost da sudis da li ja mogu i sa kojim stavom da idem u bilo koji posao?
Da li sam ja nekog vredjala kao sto si ti mene?
 
Odgovor na temu

cecika
svetlana drazic

Član broj: 93845
Poruke: 59
82.117.201.*



+1 Profil

icon Re: Na koji nacin prodati firmu?17.12.2007. u 22:13 - pre 199 meseci
Bakara,
vidim da si u "materiji " :)
Ruku na srce, znam da ce oni jedna docekati ovo, ali bih ipak probala prvo preko neke aukcije, secam se da sam davno bila na nekom sajtu koji je sluzio bas za ovo, ali i pored googlanja, ne mogu da nadjem....
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
77.46.223.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Na koji nacin prodati firmu?17.12.2007. u 22:16 - pre 199 meseci
Vidis, kompetentnost ne mozes da odredjujes jer me ne poznajes i ne znas cime se bavim .

Atitude ti je ocigledno nakrivo nasadjen jer pocinjes nepotrebnu svadju sa ljudima koji su
pokusali da ti otvoreno pomogno i odgovore na pitanje koje si postavila.

Uzmi xanax pa se vrati kad smislis sta hoces.


(da ne bude da sam neprijateljski raspolozen: da li kapiras da je ES citaniji od strane ljudi koji su mozda zaniteresovani za tako nesto od bilo koje aukcije na koju mozes da se prijavis? Saberi 1 i 1! )
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.225.*



+52 Profil

icon Re: Na koji nacin prodati firmu?18.12.2007. u 01:14 - pre 199 meseci
Ja mogu da iz sopstvenog iskustva kažem da nipošto ne bi trebalo da potcenjujete uticaj ES-a, iako isti možda nije tako lako primetiti. Dokazano nas prate nas svi koji imaju makar malo dodira sa IT (ali isto tako i ljudi koji sa IT-jem nemaju blage veze), uključujući i profesionalne investitore. A nagaziti McK-a je, veruj mi cecika, poslednje što ti je trebalo ;) Umesto da njegove poruke shvatiš kao svojevrstan 'sanity check', ti si dozvolila da te nadvladaju sopstvene emocije - profi, nema šta.

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 28.12.2007. u 17:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.225.*



+52 Profil

icon Re: Na koji nacin prodati firmu?18.12.2007. u 08:03 - pre 199 meseci
Vezano za temu, i ja preporučujem da firmu prvo ponudite svojoj konkurenciji, jer će oni najbolje znati da cene to što im nudite, a odatle sledi da ćete, teoretski, na taj način postići najbolju prodajnu cenu. Kako vam se kapital zasniva na kontaktima i osoblju, čisto sumnjam da ćete za 100% vlasništva moći da dobijete više od (polu)godišnje neto dobiti.

IPO je ovde još uvek misaona imenica, čak ni gigantu kao što je Tigar to ne polazi za rukom...

Od alternativnih rešenja, možda bi vam online aukcijska prodaja bila zanimljiva - Limundo ekipa je nedavno realizovala nešto slično sa čuvenim petooktobarskim bagerom:

http://www.limundo.com/aukcija...ndu--Bager-Dzoa-bageriste-3342

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 28.12.2007. u 17:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Na koji nacin prodati firmu?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 29276 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.