Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Na koji nacin prodati firmu?

[es] :: Vodič za posao :: Na koji nacin prodati firmu?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 29318 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kamaro24

Član broj: 163489
Poruke: 4
*.smin-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Na koji nacin prodati firmu?06.01.2008. u 16:24 - pre 198 meseci
Kakav crni prelazak na a.d.! A a.d. nije rešnje njenog problema. U ostalom, na ovom nivou to su neprihvatljivi troškovi.
p.s. 10000 u roku od 2. ili 3. godine, i ne mora u kešu! što znači da se upisom jednog službenog automobila zadovoljava ovaj uslov!
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.231.*



+52 Profil

icon Re: Na koji nacin prodati firmu?06.01.2008. u 19:34 - pre 198 meseci
Pre ostavljanja ovakvih komentara poželjno je pročitati, makar i površno, zakon o privrednim društvima u kome lepo piše koliki je min. novčani deo (što auto, je l', nije) osnovnog kapitala potreban za osnivanje DOO/AD, kao i kada se isti uplaćuje.

@cecika: Pridružujem se lepim željama. Sa ovakvim pristupom problemu, iskreno, trebaće ti dosta sreće u prodaji.
 
Odgovor na temu

kamaro24

Član broj: 163489
Poruke: 4
*.smin-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Na koji nacin prodati firmu?06.01.2008. u 22:22 - pre 198 meseci
@Davor Vlajkovic,
pa jel odgovor dat u kontekstu prelaska postojćeg d.d.o. na a.d.? dakle, podrazumeva se da ona već operiše nekim sredstvima. Ono što sam ja naglasio jeste koliko bi to zahtevalo dodatnih sredstava po tom osnovu! Automobil sam dao samo kao grub primer jer je on jedan od logičnih investicija u slučaju jačanja obima poslovanja, što se i očekuje nakon promene vlasničke strukture i angažovanja novih sredstava!
Uostalom nisam hteo u to dublje da ulazim jel je to besmisleno, pogotvu ako predpostavimo da se radi o odredjenom porodičnom biznisu, a moja predpostavka je da se radi o uslužnoj delatnosti (možda grešim)!
 
Odgovor na temu

cecika
svetlana drazic

Član broj: 93845
Poruke: 59
82.117.201.*



+1 Profil

icon Re: Na koji nacin prodati firmu?07.01.2008. u 01:36 - pre 198 meseci
Da, u pravu si usluzna delatnost, posrednistvo.
Danas sam bila do advokata, i on ce angazovati finansijskog savetnika koji ce mi pomoci za procenu firme i ostale stvari. Dogovor je pao da advokat ponudi konkurentnim firmama celu firmu. Mislila sam da postoji neki drugi nacin, da recimo postoje javne aukcije ovog tipa, ili neki sajt.
Jos lepse bi bilo, kako sam zamislila, da mogu da dobijam deo zarade, ali da je prodam za manje pare, ali advokat mi je rekao da je to izuzetno komplikovano i da mogu na kraju da imam problema.
Videcu sa savetnikom i tu opciju za prelazak u a.d.
Hvala onima koji su zeleli da mi pomognu, a ostalima, manje sujete i vise rada :)

 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl-4.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Na koji nacin prodati firmu?07.01.2008. u 02:43 - pre 198 meseci
Citat:
kamaro24: @Davor Vlajkovic,
d.d.o. na a.d.?

Nije D.D.O. nego D.O.O. ali ipak se nadam da je greska u kucanju bila po sredi.

Citat:
Ono što sam ja naglasio jeste koliko bi to zahtevalo dodatnih sredstava po tom osnovu! Automobil sam dao samo kao grub primer jer je on jedan od logičnih investicija u slučaju jačanja obima poslovanja, što se i očekuje nakon promene vlasničke strukture i angažovanja novih sredstava!

Ponovo sluzbeni automobil moze da ima ali i ne mora. Tako da nikako ne moze da izbegne uplacivanje 10000 eur minimalnog osnivackog kapitala za A.D. Znaci kao sto je Davor rekao, mora da bude uneti novcani kapital.
Treba imati u vidu da preduzecu ne poraste vrednost samim izlaskom na berzu. Sta ako recimo tom preduzecu niko ne zeli da kupi akcije, ili prodaja bude zanemarljiva? Primer je hipoteticki, ali moguc.

Citat:
Danas sam bila do advokata, i on ce angazovati finansijskog savetnika koji ce mi pomoci za procenu firme i ostale stvari. Dogovor je pao da advokat ponudi konkurentnim firmama celu firmu.

Pametno, ali to si trebala prvo da uradis. Sve je to ok. forum, besplatno online savetovanje i slicno, ali nista ne mozes da uradis bez advokata. Ovde mozes dobiti put (smernice) kojim ces doci do resenja problema, ali ne i kompletno resenje problema. Nadam se da me kapiras, posto nista lose ne mislim.
 
Odgovor na temu

kamaro24

Član broj: 163489
Poruke: 4
*.smin-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Na koji nacin prodati firmu?07.01.2008. u 03:18 - pre 198 meseci
Izvinjavam se, "d.d.o" je greška u kucanju!

A što se upisa kapitala tiče, tu sam pogrešio, u pravu ste, svih 10k eura mora biti u novčanom obliku!
Mislio sam da postoji procenat koji može da se unese u nenovčanom obliku, ne znam što!

 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
79.125.228.*



+228 Profil

icon Re: Na koji nacin prodati firmu?10.01.2008. u 02:26 - pre 198 meseci
Moram da se ukljucim u diskusiju samo da bi dao jedan mali komentar i da postavim jedno pitanje.

Komentar :
Ja apsurdnije diskusije nisam vide vec duze vreme, a objasnicu i zasto.
Pstavljac teme, koji je "iskusan u poslu vec duze vreme" i bavi se posredovanjem,
a kasnije ispadne da ima i distribuciju ( pri tome nezna sta je posredovanje, a sta distribucija )
Dokaz :
pokusaj da nam se objasni da je kupovina na veliko i prodaja na malo posredovanje

e sad ovaj iskusan posrednik- distributer ima strasan problem da i pored svog velikog iskustva
i izgradenog renomea ne moze da proda svoju firmu, a pri tome svaki normalan komentar ili odgovor
napada i smatra losim.

Pitanje:
Kome li ste Vi posredovali u poslu kad sami sebe ne mozete da prodate ?

P.S. VELEPRODAJA - prodaja robe na veliko, po pravilu za dalju prodaju malim trgovcima ili distributerima koja su pravna lica
MALOPRODAJA - prodaja na malo krajnim potrosacima koji mogu biti pravna ili fizicka lica
POSREDOVANJE - usluga, znaci vrsenje usluge
pr. meni treba transport robe iz Makedonije za Srbiju, ja nemam svoj kamion i obracam se
transportnom preduzecu ili POSREDNIKU da za mene pronade najbolju ponudu za prevoz robe iz
prostog razloga sto ja ne mogu znati sve prevoznike i nemam vremena da ih trazim.

[Ovu poruku je menjao konislav dana 10.01.2008. u 03:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.200.206.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Na koji nacin prodati firmu?10.01.2008. u 02:43 - pre 198 meseci
Heheheh, sad ce tebe da napadne ;)


 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
79.125.228.*



+228 Profil

icon Re: Na koji nacin prodati firmu?10.01.2008. u 02:52 - pre 198 meseci

Ja sam bio svestan da cu svojim pisanjem da izgubim svog potencijalnog POSREDNIKA-DISTRIBUTERA-TRGOVCA NA MALO
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
79.125.228.*



+228 Profil

icon Re: Na koji nacin prodati firmu?10.01.2008. u 02:53 - pre 198 meseci


Imam jedno pitanje za tebe McKracken
Sta je to CEO ? Jeli to neki rukovodeci kadar ?
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.200.206.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Na koji nacin prodati firmu?10.01.2008. u 02:58 - pre 198 meseci
Da.

Chief Executive Officer
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
79.125.228.*



+228 Profil

icon Re: Na koji nacin prodati firmu?10.01.2008. u 03:09 - pre 198 meseci

Ja sam probao da objasnim Amerikancima ( kad sam bio kod njih u goste ) kako se na nasem jeziku kaze CEO
i sta sam ja u firmi. Moje objasnjenje je da sam ja RADNIK SAMOUPRAVLJAC.
Radnik - zato sto i sam moram po nekad da radim
Samoupravljac - zato sto sam upravljam, nikoga za nista ne pitam
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dynamic.sbb.co.yu.



+52 Profil

icon Re: Na koji nacin prodati firmu?10.01.2008. u 14:35 - pre 198 meseci
Heh, pa ti si onda, kao i ja, pre Chief Everything nego Chief Executive ;)

Inače, CEO je na srpskom izvršni direktor.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
79.125.250.*



+228 Profil

icon Re: Na koji nacin prodati firmu?10.01.2008. u 19:43 - pre 198 meseci
Postavicu jedno mozda glupo pitanje. Ako je CEO - izvrsni direktor, koji posao bi radio neizvrsni direktor ( ako postoji ), a koji Direktor ( da ga nazovemo obican ). Ako smo vec kod ovog prvog precizno pojasnili funkciju.
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Na koji nacin prodati firmu?10.01.2008. u 19:51 - pre 198 meseci
http://en.wikipedia.org/wiki/CEO
kako je to na zapadu i uospteno na engleskom
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Na koji nacin prodati firmu?10.01.2008. u 20:30 - pre 198 meseci
Ako je Vikipedija u pravu:

Citat:
A chief executive officer (CEO) or chief executive is the highest-ranking corporate officer, administrator, corporate administrator, executive, or executive officer in charge of total management of a corporation, company, organization, or agency.
onda bih rekao da je to generalni direktor kod nas, barem po starom sistemu. Izvršni direktor bih rekao da je pre Managing director nego CEO.

[Ovu poruku je menjao Miroslav Jeftić dana 10.01.2008. u 21:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
79.125.250.*



+228 Profil

icon Re: Na koji nacin prodati firmu?10.01.2008. u 20:51 - pre 198 meseci

Hvala na odgovoru. Moje je pitanje malo izgubilo smisao.
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dynamic.sbb.co.yu.



+52 Profil

icon Re: Na koji nacin prodati firmu?10.01.2008. u 21:16 - pre 198 meseci
@Miroslav Jeftić

Citat:
Managing director is the term used for the chief executive of many limited companies in the United Kingdom, Commonwealth and some other English speaking countries. The title reflects their role as both a member of the Board of Directors but also as the senior manager.

At investment banks and other financial institutions, "managing director" does not refer to the chief executive but can rather refer to the head of a major business unit.

The term Chief Executive (or its American equivalent "Chief Executive Officer" or just "CEO") is in general usage in the United Kingdom for the senior executive of public limited companies, charities and Executive Agencies. At subsidiary companies usage is more variable, with managing director often preferred.

[...]

In the United States, the term [MD] refers to a person in charge of a specific aspect of a business. This can be an officer or Director of the corporation in which the individual is employed.

In some businesses, a General Manager (GM) can share many of the same roles as an MD, but is not a Director, and a GM is not a member of the Board of Directors.

Izvor: http://en.wikipedia.org/wiki/Managing_director

Kao što vidiš, nema univerzalne podele, već to dosta zavisi od geografskog područja, industrije, tipa kompanije itd.

Takođe koristan link: http://en.wikipedia.org/wiki/Corporate_title
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Na koji nacin prodati firmu?10.01.2008. u 22:03 - pre 198 meseci
Pročitao sam to već. U principu je to titula iz neke druge podele i teško se može tačno prevesti kod nas, budući da smo se drugačije bili organizovali. Mada bih i dalje rekao da je CEO naš generalni, pošto su i jedan i drugi na vrhu piramide. Ali ipak je to offtopic ovde.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
79.125.237.*



+228 Profil

icon Re: Na koji nacin prodati firmu?10.01.2008. u 22:14 - pre 198 meseci


Da rezimiramo, to mu ga dođe nešto kao Šoić.

E vidite to je i problem sa ovu firmu što ne može da se proda. Da firma ima gvožđe ona bi se lakše prodala.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Na koji nacin prodati firmu?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 29318 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.