Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Unos sloga u bazu FireBird master/details

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Unos sloga u bazu FireBird master/details

[ Pregleda: 2658 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

medixsa

Član broj: 155471
Poruke: 184
*.sa.hs-hkb.ba.



+2 Profil

icon Unos sloga u bazu FireBird master/details19.11.2007. u 14:46 - pre 199 meseci
Pozdrav !!!
Koristim Delphi 7, FireBird baza,UIB komponente,IBExpert i itd..

Izvinjavam se ako ponavljam temu, ali zaista to moram jer nikako nemogu da shvatim FB

Radi se o unosu sloga u master/ details tabeli.


U IBExpertu sam kreirao bazu i napravio relationship izmedju tabela sa Foregin Keys.. i sve je ok
Na formu sam postavio UIB komponete,povezao i uspostavio konekeciju prema bazi FB.Takodje sam na formu
stavio dva DBGrida i DbNavigatora i za svako polje DbEdit komponente ,tako za master , tako i za detail tabelu.

Pitanje ?


U master tabelu slog unosim preko Dbedit komponenti,takodje i za detail tabelu.Unos slogova u master tabelu mi ide ok ,a
a kada predjem da unosim slogove sa dbedit u detail tabelu ,izbacuje mi gresku. npr. kao da foregien keys nije uredu ili pak field is not must null i jos par greski itd...a sve sam dobro napravio relationship...

Molim Vas ako imate vise zivaca i volje da mi pojasnite ili pak navedete konkretan prijem kako da unosim slogove za master / details tabele odnosno unos slogova preko dbedit komponeneti..

moj relataionship u IBExpertu

TABELA REZIM
**************************
IDREZIM- INTEGER- PRIMARNI KLJUC
IDPOSJED- INTEGER - PRIMARNI KLJUC FOREIGEN KEYS******************* posjed
NAZIV-VARCHAR
POCTIME-CHAR
ZAVTIME- CHAR
SIDATE- TIMESTAMP


TABELA POSJED
**************************
IDPOSJED- INTEGER- PRIMARNI KEY************************************************
SIFPJ-VARCHAR
NAZIV-VARCHAR
ULICA-VARCHAR


******************

Hvala Vam puno....



 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Unos sloga u bazu FireBird master/details20.11.2007. u 11:05 - pre 199 meseci
> U master tabelu slog unosim preko Dbedit komponenti,takodje i za detail tabelu.Unos slogova u master tabelu mi ide ok ,a
> a kada predjem da unosim slogove sa dbedit u detail tabelu ,izbacuje mi gresku. npr. kao da foregien keys nije uredu ili pak field is not must null i
> jos par greski itd...a sve sam dobro napravio relationship...

Da li je u parent tabelu unet primarni ključ i kako, da li je ta ista vrednost uneta u child tabelu? BTW, tekst greške koji si napisao se ne može dobiti, napiši tačan.

 
Odgovor na temu

_deran_

Član broj: 69493
Poruke: 252
*.subotica.net.



+1 Profil

icon Re: Unos sloga u bazu FireBird master/details20.11.2007. u 14:26 - pre 199 meseci
ako povezujes preko polja IDPOSJED onda ne moze u obe tabele to polje biti primarni kljuc jer u jednoj treba da se ponavlja ta vrednost. POSJED je master a REZIM detail?
 
Odgovor na temu

medixsa

Član broj: 155471
Poruke: 184
77.238.201.*



+2 Profil

icon Re: Unos sloga u bazu FireBird master/details20.11.2007. u 18:01 - pre 199 meseci
OK hvala ,pokusat cu po Vasem,zaista je i kodmaster i detail primarni kljuc
 
Odgovor na temu

medixsa

Član broj: 155471
Poruke: 184
77.238.201.*



+2 Profil

icon Re: Unos sloga u bazu FireBird master/details20.11.2007. u 18:36 - pre 199 meseci
Uradi sma sve ovo preko ODBC-a, BDE komponenete i radi sve ok bez ikakavih problema.
Imam pitanje ?

Kakv je nacin radabaze preko ODBC-a i sve sto se radi preko ODBCE- firebird drivera

Hvala !!!

 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Unos sloga u bazu FireBird master/details20.11.2007. u 18:56 - pre 199 meseci
> Uradi sma sve ovo preko ODBC-a, BDE komponenete i radi sve ok bez ikakavih problema.
> Kakv je nacin radabaze preko ODBC-a i sve sto se radi preko ODBCE- firebird drivera

BDE uz ODBC ti je jedna od najgorih mogućih kombinacija za rad sa FB bazom ili uopšte bilo kojim drugim RDBMS. Imaš dosta alternativa i možeš pogledati ranije poruke u ovom i Firebird forumu, za preporuke i iskustva.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Unos sloga u bazu FireBird master/details

[ Pregleda: 2658 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.