Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kablovski modem i LAN

[es] :: SOHO Networking :: kablovski modem i LAN

[ Pregleda: 3341 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nemanja1234

Član broj: 67238
Poruke: 99
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon kablovski modem i LAN18.11.2007. u 18:10 - pre 199 meseci
Prvo da kazem da mi je kablovski modem povezan preko ethernet veze sa kompjuterom. Ali sad hocu da povezem taj kompjuter sa drugim (nije vazno da li ce oba imati internet ili ne, vazno je samo da taj jedan kompjuter koji je do sada bio povezan na net i dalje bude povezan). Problem je sto imam samo jedan mrezni ulaz tako da moram modem da povezem preko USB-a, kako bi taj jedini ethernet ulaz iskoristio za LAN. Samo da napomenem da su ranije (pre godinu-dve), kada nisam imao kablovski internet, ta dva kompjutera bila u LAN-u.

Problem nastaje kada probam da povezem modem preko USB-a i kada probam da umrezim ova dva kompjutera, a javlja se ista poruka. Kada instaliram drajver za modem ili povezem ova dva kompjutera i zavrsim sa wizardom "Set up a home or small office networ" pojavi se u system tray-u ona ikonica koja pokusava da poveze dva kompjutera i kada predjem misem preko nje pise: "Acquiring network address". Ali se posle nekog vremena javi zuti trougao sa uzvicnikom. I kada odem da vidim sta je razlog, onda pise:
You might not be able to access the Internet or some network resources. This problem occurred because the network did not assign a network address to the computer.

I ne znam kako da resim ova dva problema.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: kablovski modem i LAN18.11.2007. u 23:10 - pre 199 meseci
Ako sam dobro razumeo, to se javlja kablovski modem koji ne može da dobije adresu. Isključi ga iz struje na par trenutaka pa uključi i onda će da dobije novu adresu od servera. Lakše rešenje je da kupiš ruter i onda će sve da radi samo tako.
 
Odgovor na temu

podrizvan

Član broj: 134881
Poruke: 467
212.103.157.*



+3 Profil

icon Re: kablovski modem i LAN19.11.2007. u 09:48 - pre 199 meseci
i ja imam isti problem. Vise mi je na vrh glave ovo s***** i kablovski modem. ako neko ima iskustva da tacno napise kako da se odradi ovo. jer svi imaju otprilike isti problem. jedna komp je povezan na internet preko usb-a i zeli da dijeli tu konekciju sa drugim racunarima u mrezi. pregledo sam cijeli forum i nista.samo nagadjanje. dajte ljudi konkretno uputstvo. pa valjda ima neko ko se razumje u windows mreze. zar je to toliko komplikovano. pomagajte ljudi
Fujitsu Nocria 14 prizemlje, 3X 09LLC sprat. Porodicna kuca
135 kv na dva sprata. Izolacija: pod 5cm, zid 16cm, tavan
40cm. Stakla troslojna low-e. Rekuperacija zraka u planu.
Lokacija: Sarajevo
 
Odgovor na temu

nemanja1234

Član broj: 67238
Poruke: 99
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: kablovski modem i LAN20.11.2007. u 11:36 - pre 199 meseci
@ calexx To care, uspeo sam! Povezao sam modem preko usb-a.
E sad je pitanje kako da se umrezim. Za sada (dok ne kupim neki switch ili hub... kako bi povezao sva tri kompjutera) me zanima kako da povezem ovaj koji je na internetu sa drugim, ali da taj drugi nema pristupa internetu (kako mi ne bi samo delio brzinu) ili da mu taj pristup samo ponekad dozvolim?

P.S. Na tom drugom kompjuteru mi je samo potreban internet da bi apdejtovao programe, a sa ovog prvog skidam sve sto mi treba.

[Ovu poruku je menjao nemanja1234 dana 20.11.2007. u 12:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MrBO
Novi Sad

Član broj: 63461
Poruke: 44
*.adsl.beocity.net.

ICQ: 209943974


+6 Profil

icon Re: kablovski modem i LAN20.11.2007. u 23:45 - pre 199 meseci
Citat:
ali da taj drugi nema pristupa internetu (kako mi ne bi samo delio brzinu) ili da mu taj pristup samo ponekad dozvolim?


Na " primarnom " podesi LAN adresu npr:192.168.0.1 /24 ; 2-gom, 192.168.0.x / 24 gate i dns 192.168.0.1
Shto se tiche umrezzavanja, a dali tjesh mu dopustiti NET , najednostavije enable/disable ICS :D
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: kablovski modem i LAN21.11.2007. u 09:14 - pre 199 meseci
Ne kupuj svič a ni hab, to ne radi na SBB-u. Moraš da kupiš ruter.
 
Odgovor na temu

nemanja1234

Član broj: 67238
Poruke: 99
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: kablovski modem i LAN21.11.2007. u 12:36 - pre 199 meseci
Hvala calexx, o tome nisam ni razmisljao. Hvala i tebi MrBO, podesio sam.
Ali sada kada iskljucim ICS onda sa drugog kompa ne mogu da pristupim mrezi (sa prvog koji je povezan na net nisam ni probao). Samo mi izbaci neku poruku tipa: moguce je da nema dozvolu da pristupite ovom kompjuteru. Kako da to resim?
 
Odgovor na temu

MrBO
Novi Sad

Član broj: 63461
Poruke: 44
*.adsl.beocity.net.

ICQ: 209943974


+6 Profil

icon Re: kablovski modem i LAN21.11.2007. u 22:49 - pre 199 meseci
Kada ukinesh ICS , samo " primarni" comp zadrzzish sa NET-om , a to shto 2-gi ne vide njega.. odesh u C.Panel,pa pod firewall, imash opciju detaljnijeg podeshavanja LAN-a , pa mu ( najjednostavnije ) otkachi sve opcije , i to mora da radi .. Tj od svih ili jednog comp-a u LAN-u morash imati pristup primarnom (naravno da ti bar ping prolazi do njega ako to nije sluchaj onda je to vetj 3-tja tema) ...

BTW info , na kablovski modem povezan na 1 LAN, a preko jedne " mashine " i 2-gog LAN-a routirash saobraratjaj prema 2-gim rachunarima , ti ne treba router jer je u tom sluchaju taj " primarni " comp , postaje router za ostatak LAN-a
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: kablovski modem i LAN21.11.2007. u 23:06 - pre 199 meseci
Zar nije dovoljno da im samo da dobre adrese, bez gateway i dns za drugi i bez ICS? Onda bi trebalo da se normalno vide a da drugi nema izlaz.
Šta znam, meni ne bi odgovaralo rešenje da jedan komp mora da bude uključen da bi ostali mogli na internet. Ruter je mnogo jednostavniji način.
 
Odgovor na temu

MrBO
Novi Sad

Član broj: 63461
Poruke: 44
*.adsl.beocity.net.

ICQ: 209943974


+6 Profil

icon Re: kablovski modem i LAN21.11.2007. u 23:08 - pre 199 meseci
Slazzem se u potpunosti.. Ali ovo sam govorio za " brzo reshenje , i one sa jeftinijim dzep-om )
A inache chovek je spominjao da mu " nekad treba NET na 2-gom a nekad ne " .. brzo reshenje je brzo
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: kablovski modem i LAN

[ Pregleda: 3341 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.