Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako ADSL i Kablovski Modem na jednom kompu istovremeno?

[es] :: ISP :: ADSL :: Kako ADSL i Kablovski Modem na jednom kompu istovremeno?

[ Pregleda: 5676 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

chatmaster
Chat Master
Beograd

Član broj: 75896
Poruke: 34
*.ptt.yu.



Profil

icon Kako ADSL i Kablovski Modem na jednom kompu istovremeno? 28.11.2005. u 17:21 - pre 224 meseci
Komsija mi ima kablovski modem 64/64. Uz novi posao dobio je placeni ADSL 512/128. Pita da li moze da koristi oba u isto vreme? Ja mislim da ne moze ali mozda neko zna?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kako ADSL i Kablovski Modem na jednom kompu istovremeno? 28.11.2005. u 17:49 - pre 224 meseci
A sta mu to "istovremeno" uopste znaci? Ako ima ADSL 512/128 neka koristi njega, ubedjen sam da ce mu biti dovoljan. Druga je prica da mu je taj kablovski nesto ultra 10MB/sec itd., ali onda mu ovaj 512/128 ne bi bio interesantan, tako da stvarno ne kapiram ideju. Sa tehnicke strane, i ja mislim da ne moze istovremeno da koristi obadva, ali nemam argumenata kojima bih to dokazao. Jedino da do sada nisam cuo za to. Obicno se javlja pitanje "kablovski ili ADSL".
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Kako ADSL i Kablovski Modem na jednom kompu istovremeno? 29.11.2005. u 03:22 - pre 224 meseci
http://forum.majorgeeks.com/showthread.php?t=15514
 
Odgovor na temu

chatmaster
Chat Master
Beograd

Član broj: 75896
Poruke: 34
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kako ADSL i Kablovski Modem na jednom kompu istovremeno? 30.11.2005. u 05:24 - pre 223 meseci
Moram priznati da me stvarno nervira kad neko citira link a da ga prethodno nije procitao. Kad bolje razmislim, mozda i jeste ali je citao na srpskom pa i nije cudno onda sto nije razumeo.

Ako je mislio na ovaj post,
Citat:
haha YES you COULD use both connections at once....however the solution will cost you about $300 dollars.

Look here http://www.nexland.com/turbo.cfm

its on pricewatch.com for $299 with free shipping http://www.monarchcomputer.com/Merc...ategory_Code=NA

mogu samo pretpostaviti na tamo nije otisao.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Kako ADSL i Kablovski Modem na jednom kompu istovremeno? 01.12.2005. u 00:41 - pre 223 meseci
Da, procitao sam link, a sta ti hoces, da te slazem i kazem da je moguce da se uradi sve to za dz? Da izmislim istinu koja tebi odgovara? Zato sam i ostavio link, pa procitaj sam odgovor na IDENTICNO pitanje koje si postavio ovde. Ja mislim da je to fer sa moje strane, a tebi ako to ne odgovara, tvoj problem, probaj da nadjes drugo resenje i odgovore, google je majka.
P.S. mene nije mrzelo da odem na google i da ti nadjem taj reply. Mogao sam i da ne uradim nista, nego da prosto zatvorim temu. Ali eto, ima ljudi koji znaju i da cene taj trudi nekada...

Poz

 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako ADSL i Kablovski Modem na jednom kompu istovremeno? 01.12.2005. u 09:41 - pre 223 meseci
Može da koristi za različite stvari, ali ne može da koristi oba zajedno za sve protokole u isto vreme. Recimo mogao bi da skida preko FTP-a sa jednog linka, a da surfuje na drugom, i slično. U svakom slučaju potrebno je malo znanja iz rutiranja, i još neke komplikacije (kao što bi bio recimo poseban server spojen za Internet i lokalnu mrežu). Po meni, ne isplati se uloženog truda.
 
Odgovor na temu

BojanBG
Beograd

Član broj: 9848
Poruke: 181
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kako ADSL i Kablovski Modem na jednom kompu istovremeno? 02.12.2005. u 03:41 - pre 223 meseci
http://www.elitesecurity.org/tema/133364
 
Odgovor na temu

chatmaster
Chat Master
Beograd

Član broj: 75896
Poruke: 34
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kako ADSL i Kablovski Modem na jednom kompu istovremeno? 03.12.2005. u 09:49 - pre 223 meseci
Citat:
Da, procitao sam link, a sta ti hoces, da te slazem i kazem da je moguce da se uradi sve to za dz?

...sve za dz! Sta ti to znachi? Jel tebi ovde oglasni prostor za posao koji bi mogao da uradis?

Ovaj forum postoji da bi se neuki naucili i to bez placanja, inache cemu forum za razmenu misljenja? Ima dovoljno firmi u gradu kod kojih se ta usluga moze naruciti uz odgovarajuci hardware. Vidis, "filo" sa ovog forumu ima softwaresko resenje za ovo pitanje na XPu i zove se http://www.nat32.com/. Sad kad to uzmemo i dalje imamo problem da to narihtamo da radi i tek onda zovemo nekog u pomoc a ta pomoc bi trebalo da kosta dva piva ili zgodna sestra sa kojom ce nas upoznati.


Citat:
Da izmislim istinu koja tebi odgovara? Zato sam i ostavio link, pa procitaj sam odgovor na IDENTICNO pitanje koje si postavio ovde. Ja mislim da je to fer sa moje strane, a tebi ako to ne odgovara, tvoj problem, probaj da nadjes drugo resenje i odgovore, google je majka.


Sta tamo ima drugacije nego sto je ovde vec vidjeno? Pise na Engleskom! Veoma lepo od tebe sto si ostavio link na kome pise isto sto je ovde receno, mogao bi da nadjes jos nekoliko stotina slicnih odgovora pa da i te linkove ovde ostavis. Stvarno bi te pohvalili na trud koji bi ulozio. Jel mislis da bi tako dao doprinos ovoj temi? Nego ne rece kako si procitao, na Srpskom ili Engleskom?

Citat:
P.S. mene nije mrzelo da odem na google i da ti nadjem taj reply. Mogao sam i da ne uradim nista, nego da prosto zatvorim temu. Ali eto, ima ljudi koji znaju i da cene taj trudi nekada...


Ljudi cete vise ceniti ako imas nesto novo da kazes a ne da ponavljas kao papagaj ono sto su drugi rekli. Inace to se radi na nacin kao sto je odgovorio BojanBG sa ovim linkom http://www.elitesecurity.org/tema/133364 te se Bojanu zahvaljujem u to ime.


Razmisli pre nego odgovoris ponovo, imas forumsku prepisku sa chatmasterom!


[Ovu poruku je menjao chatmaster dana 03.12.2005. u 10:53 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao chatmaster dana 03.12.2005. u 10:53 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao chatmaster dana 03.12.2005. u 11:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Kako ADSL i Kablovski Modem na jednom kompu istovremeno? 03.12.2005. u 10:15 - pre 223 meseci
http://heroinewarrior.com/firehose.php3

u teoriji moglo bi to da ti pomaze.. ali koliko sam video nije portano na windows platformu (nisam siguran).. namenjeno je za veliki protok preko dve+ eth kartice, ali moglo bi i preko dve internet konekcije. Ako bi stvarno hteo to, moglo bi da ti koristi, ali mislim da se stavno ne isplati toliko zaj*****ije za tih 64kbit :)
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Kako ADSL i Kablovski Modem na jednom kompu istovremeno? 04.12.2005. u 01:50 - pre 223 meseci
Citat:
chatmaster: ...sve za dz! Sta ti to znachi? Jel tebi ovde oglasni prostor za posao koji bi mogao da uradis?


Ne, nego resenje za dz, tamo su ljudi napisali da to kosta oko 300$, a ti nadji ako ima nesto za dz, to sam mislio.

Citat:
Ovaj forum postoji da bi se neuki naucili i to bez placanja, inache cemu forum za razmenu misljenja? Ima dovoljno firmi u gradu kod kojih se ta usluga moze naruciti uz odgovarajuci hardware. Vidis, "filo" sa ovog forumu ima softwaresko resenje za ovo pitanje na XPu i zove se http://www.nat32.com/. Sad kad to uzmemo i dalje imamo problem da to narihtamo da radi i tek onda zovemo nekog u pomoc a ta pomoc bi trebalo da kosta dva piva ili zgodna sestra sa kojom ce nas upoznati.

Pa ako je forum ne znaci da nije dozvoljeno ponuditi i paid resenja. I ja bi voleo jedan Power Book G4 za dz ako moze, ovo je forum, a ja sam neuki clan i zelim da se pozerisem na mekintosu

A gde to ima firmi u gradu kod kojih se ta usluga moze naruciti uz odgovarajuci hardware? I sta konkretno nude? Nisam u toku.

Citat:
Sta tamo ima drugacije nego sto je ovde vec vidjeno? Pise na Engleskom! Veoma lepo od tebe sto si ostavio link na kome pise isto sto je ovde receno, mogao bi da nadjes jos nekoliko stotina slicnih odgovora pa da i te linkove ovde ostavis. Stvarno bi te pohvalili na trud koji bi ulozio. Jel mislis da bi tako dao doprinos ovoj temi? Nego ne rece kako si procitao, na Srpskom ili Engleskom?

Au, pise na engleskom, zamisli. Diz buc ar mejd for vokin. Pazi, nije problem da ti iskopiram ceo google search results, mozda jos nesto zanimljvo izadje, ali za prevod nadji nekoga, mene mrzi.
Ja ga procitao i na jednom i na drugom lengvidzu, nije mi problem kako god da okrenes.


Citat:

Ljudi cete vise ceniti ako imas nesto novo da kazes a ne da ponavljas kao papagaj ono sto su drugi rekli. Inace to se radi na nacin kao sto je odgovorio BojanBG sa ovim linkom http://www.elitesecurity.org/tema/133364 te se Bojanu zahvaljujem u to ime.

A, kapiram sada, ti bi da ti se sazvace sustina i servira na srebrnoj tacni. Duboko se izvinjavam, iduci put cu strogo voditi racuna. I can promise you tomorrow, but I can't buy back yesterday - uf sto volim tu pesmu.

Citat:

Razmisli pre nego odgovoris ponovo, imas forumsku prepisku sa chatmasterom!

Iskreno se nadam da je ovo bila sala. Onda je dobra, moram priznati, mada nesto mi govori da si bio ozbiljan... ma ne, prividja mi se, sala je ipak.



Pazi, zaista nemam niti zivaca niti vremena da se dalje smaram ovde. Ostavio sam link iz najbolje namere i to je to, tvoj problem sto ne znas engleski ili te mrzi da citas, ja ti za to nista nisam kriv, problem i dalje imas, vidi kako ces da ga resis. I casti Bojana pivom, red je.



 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Kako ADSL i Kablovski Modem na jednom kompu istovremeno?

[ Pregleda: 5676 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.