Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kablovski modem + Intracom isdn

[es] :: Windows desktop :: Kablovski modem + Intracom isdn

[ Pregleda: 2446 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

chalx
dragan calic

Član broj: 120235
Poruke: 4
*.bvcom.net.



Profil

icon Kablovski modem + Intracom isdn11.01.2007. u 00:03 - pre 210 meseci
Pozdrav,
Na masinu pod Win XP-om imam zakacene i Intracomovu ISDN centralu i kablovski modem. Imam problem da nateram Intracomov isdn da se konektuje na net., dok mi kablovski modem radi besprekorno. Isdn sam vezivao i preko usb-a i preko rs232 ali ista stvar. Instalacija drajvera prolazi bez problema, ali dijagnosticki program koji stize uz isdn centralu ne moze da je detektuje ni u usb ni u rs232 varijanti. Kablovski modem je vezan preko mrezne karte a ne preko usb-a pa samim tim nisam morao nikakve njegove drajvere da stavljam. Isdn nece da zavrti ni kad otkacim kablovski modem. Inace, isdn radi - testirao sam ga na laptopu gde sve sljaka perfektno. Da li je nesto u Windows XP -ovoj podrsci za telefoniju poremeceno instalacijom capi drajvera za intracom?
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: Kablovski modem + Intracom isdn11.01.2007. u 08:25 - pre 210 meseci
Deluje naivno, ali da li si proverio u opcijama konekcije koju si napravio, da li je gore detektovan i izabran netmod ili neki drugi modem?
Sta stoji u properties od modema u kontrol panelu?
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Kablovski modem + Intracom isdn12.01.2007. u 15:05 - pre 210 meseci
Sigurno je do ISDN modem drivera.
Imam taj isti model i desavalo se da moram po nekoliko puta da ga "instaliram".
Ne bih to dovodio u vezu sa kablovskim jer nemaju nikakve veze, narocito zato sto je ovaj na mreznoj
Naravno, jasno ti je da moras da iskljucis kablovski net (disable) pa tek onda ostvarujes konekciju preko ISDN modema.
Rekao bih da je problem banalan , samo jos jednom temeljno odradi sve od nule.
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kablovski modem + Intracom isdn12.01.2007. u 20:12 - pre 210 meseci
Citat:
chalx: Da li je nesto u Windows XP -ovoj podrsci za telefoniju poremeceno instalacijom capi drajvera za intracom?
Pa skloni ih i proveri da li su oni bili problem. Inače imam istu kombinaciju i radi u svakom slučaju. Proveri malo oko drajvera tj ... šta se dešava kada ubodeš USB kabl od Netmoda u PC? Da li prijavi da je video novi uređaj?
Citat:
alkion: Naravno, jasno ti je da moras da iskljucis kablovski net (disable) pa tek onda ostvarujes konekciju preko ISDN modema.
Ne mora, ja se ponekad konektujem preko ISDN kad hoću da skinem mejlove kod provajdera koji ne dozvoljava to sa strane i čim se konektuje, dobije prioritet. Kad prekinem ISDN konekciju, kabl nastavlja svoj deo.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Kablovski modem + Intracom isdn13.01.2007. u 14:04 - pre 210 meseci
Citat:
calexx: Ne mora, ja se ponekad konektujem preko ISDN kad hoću da skinem mejlove kod provajdera koji ne dozvoljava to sa strane i čim se konektuje, dobije prioritet. Kad prekinem ISDN konekciju, kabl nastavlja svoj deo.


Vidis, nisam znao
Imam Adsl i to ne prolazi.

ISDN je na USB a ADsl na eth0
Tvrdnju sam izneo na osnovu svog slucaja.
Sorry
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Kablovski modem + Intracom isdn20.01.2007. u 16:30 - pre 209 meseci
Neka ostane ovde tema za sada.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Kablovski modem + Intracom isdn

[ Pregleda: 2446 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.