Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kompleksna funkcija i malo vise

[es] :: Matematika :: kompleksna funkcija i malo vise

[ Pregleda: 2517 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanjich
Nemanja Niketic
Beograd

Član broj: 155467
Poruke: 121
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon kompleksna funkcija i malo vise13.11.2007. u 08:19 - pre 200 meseci
Bio bih zadovoljan kada bi mi neko pojasnio stvari u vezi sa ovime.Realna funkcija definise preslikavanje skupa realnih brojeva na skup realnih brojeva, i ona predstavlja ravan(realni brojevi se mogu predstaviti na jednoj brojevnoj pravoj).Onda kompl. f-ja preslikava skup C na C i ona predstavlja prostor(skup C se moze predstaviti kao ravan).Da li svaka f-ja predstavlja "prostor" sa jednom vise dimenzijom od svojih promenljivih, ako je tako kako bi se onda mogla predstaviti funkcija koja preslikava 3D prostor na 3D prostor(verovatno kao 4D,ali kako izgleda ta cetvrta dimenzija).Molio bih vas samo da sto manje komplikujete odgovore, jer sam ucenik gimnazije pa mi verovatno nisu dovoljno poznati neki matematicki pojmovi.
 
Odgovor na temu

malada
mladen i
beograd

Član broj: 29411
Poruke: 238
213.244.208.*



+1 Profil

icon Re: kompleksna funkcija i malo vise21.11.2007. u 00:19 - pre 199 meseci
Ona (realna f-a) ne predstavlja ravan, nego je predstavljena u ravni, a preslikavanje iz C u C mozes da zamislis kao preslikavanje iz jedne ravni u drugu tj posmatras neki podskup ravni C (koji te interesuje) i onda posmatras u sta se on preslikao funkcijom f ali mislim da to i nije bas srednjoskolsko gradivo. Ako slikas R^3 -> R^3 onda je to 6 dimenzija a to nemozes bas da zamislis kao i C -> C to je R^2 -> R^2.
Reko mi tvoj brat da studiras za programatora!
 
Odgovor na temu

Nemanjich
Nemanja Niketic
Beograd

Član broj: 155467
Poruke: 121
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: kompleksna funkcija i malo vise22.11.2007. u 14:06 - pre 199 meseci
oke,hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: kompleksna funkcija i malo vise

[ Pregleda: 2517 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.