Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako od klasicnog sterea napraviti 5.1 ?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Kako od klasicnog sterea napraviti 5.1 ?

[ Pregleda: 2371 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Besno_Pache
Goran Stojic

Član broj: 62193
Poruke: 14
*.evizo.net.



Profil

icon Kako od klasicnog sterea napraviti 5.1 ?27.10.2007. u 19:55 - pre 200 meseci
Ponosan sam vlasnik NAD C352 i para B&W zvucnika od 100w i zelja mi je da namontiram 5.1 sistem nadogradnjom postojeceg sistema. Znaci ne kupovinom novog 5.1 kompjuterskog sistema, vec dodavanjem novog pojacala ili nesto preko risivera, kako mi je neki lik preporucio. Znaci, na koji nacin je moguce "napraviti" 5.1 sistem?
Unapred zahvalan!
_________________________
Bolje biti bogat nego ne biti !!!
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Kako od klasicnog sterea napraviti 5.1 ?28.10.2007. u 13:05 - pre 200 meseci
Prvo kupis ostatak zvucnika. Znaci, trebaju ti dva prednja, dva zadnja, centralni i sub. Tvoji sadasnji ti tu koriste ili kao prednji ili kao zadnji, u zavisnosti sta imas i kako si zadovoljan njima. Najbolje da kupis istu seriju, da se ne bi smarao sa uskladjivanjem... ako hoces neki pametniji savet reci kolika je soba i sta sad imas.

Onda kupis receiver, i koristis njega kao pretpojacalo i pojacalo. E sad, ako vec volis muziku onda mozes lepo da koristis receiver samo za filmove, a da prednje zvucnike zadrzis na svom postojecem pojacalu. Primera radi, uzmes neki T744, pa pre-out za prednje kanale za njega ubodes u svoj postojeci integralac, ako hoces i njega da zadrzis.

Problem je sto mislim da tvoj C352 nema mogucnost da nekom linijskom ulazu dodali gain 1, zaobilazeci svoje pretpojacalo (znaci da imas ulaz ciju jacinu odredjuje receiver, a ne pot na postojecem pojacalu), vec da bi morao da razdvojih njegovo pretpojacalo i pojacalo (ima pozadi kratkospojnici) i da koristis receiver sve vreme kao pretpojacalo (za sve uredjaje), a da ti C352 ostane samo kao snagas... Nisam siguran koliko ti je to dobro resenje, osim ako ne uzmes neki dobar receiver. Ovo je jedino dobro ako je pojacalo u C352 jako dobro, a ti nadjes neki receiver koji ima dobro pretpojacalo, a ne tako dobro pojacalo, pa ovime budes na dobitku.

Naravno, varijanta dva je da skroz batalis NAD-a i koristis sve vreme receiver. Ali tu skoro sigurno gubis, posto ces tesko kupiti receiver koji ima bolji zvuk nego taj NAD. (Takav kosta jako puno)
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Besno_Pache
Goran Stojic

Član broj: 62193
Poruke: 14
*.evizo.net.



Profil

icon Re: Kako od klasicnog sterea napraviti 5.1 ?28.10.2007. u 18:53 - pre 200 meseci
Soba mi je dimenzija 5,5 m X 3,5 m, dok je pojacalo na sredini uze strane sa dva B&W DM600 u uglovima oko pola metra od zida. Plan mi i jeste bio da kupim risiver i nesto jeftinije zvucnike, ali nisam ni ja siguran da ce sve to da funkcionishe...
_________________________
Bolje biti bogat nego ne biti !!!
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Kako od klasicnog sterea napraviti 5.1 ?28.10.2007. u 22:28 - pre 200 meseci
Iskreno, ja bih ti preporucio neke skuplje, ne jevtinije... Za tu sobu, posto pogagjam da su ti 600 S3 napred bar 602 S3 (nadjes polovne...), plus LCR 60 centar i 600 Sub. E, uz takav sistem ti ide sve i svasta, ali je bedak da uzmes neki krs risiver.... Znaci, bar taj mali NAD T744 bi bio moj pocetak... A to vec nije jevtin sistem. Ne znam... razmisli da samo uzmes napred bolje zvucnike, i da zadrzis stereo.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Besno_Pache
Goran Stojic

Član broj: 62193
Poruke: 14
*.evizo.net.



Profil

icon Re: Kako od klasicnog sterea napraviti 5.1 ?30.10.2007. u 17:31 - pre 200 meseci
Zanimljiva ideja prijatelju, ali dodatnih 50 crvenih samo za risiver mi je stvarno previse pa bih se verovatno odlucio za neku jevtiniju kombinaciju... mozda Yamaha RXV361. U svakom slucaju, hvala na savetu!
_________________________
Bolje biti bogat nego ne biti !!!
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Kako od klasicnog sterea napraviti 5.1 ?31.10.2007. u 10:43 - pre 200 meseci
Citat:
Besno_Pache: Zanimljiva ideja prijatelju, ali dodatnih 50 crvenih samo za risiver mi je stvarno previse pa bih se verovatno odlucio za neku jevtiniju kombinaciju... mozda Yamaha RXV361. U svakom slucaju, hvala na savetu!

Jasno, ali time de facto bacas svoj NAD u djubre... svestan si toga? Ako ti se ne uzima neki dobar (i na zalost skup) risiver mislim da ces mnogo bolje proci sa stereom. Razmisli da zadrzis taj nad, a uzmes samo nove (stereo / prednje ) zvucnike?
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Kako od klasicnog sterea napraviti 5.1 ?

[ Pregleda: 2371 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.