Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Opomena od poreske uprave!

[es] :: Vodič za posao :: Opomena od poreske uprave!

[ Pregleda: 7672 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

didzitalac
Beograd, Srbija

Član broj: 146694
Poruke: 8
213.244.209.*



Profil

icon Opomena od poreske uprave!22.10.2007. u 22:59 - pre 200 meseci
Dragi forumaši, molim za neka objašnjenja.

Stigla mi je opomena od poreske uprave, a iznos neisplaćenih poreza i doprinosa je nešto

preko 1000 evra. Opomenu sam dobio 22. oktobra 2007. i rok za plaćanje od 5 dana, koji ja nikako ne mogu ispoštovati.
Najbolje što bih mogao učiniti je 250-300 evra, ali koliko shvatam moram sve da isplatim, što je ponavljam, nemoguće.

Molim nekoga ko ima neku informaciju:

*** 1. Koliko zaista imam vremena pre nego što račun bude blokiran?


U samoj opomeni se pominje samo jedan način odlaganja prinudne naplate (izuzev izmirenja
duga ) - "podnošenje zahteva za odlaganje plaćanja porekog duga", u skladu sa zakonom o
poreskom postupku i poreskoj administraciji.

Član zakona o kojem je reč glasi:
-----------------------------------------------
Odlaganje plaćanja poreskog duga

Član 73.

Poreska uprava može, na zahtev poreskog obveznika, u celosti ili delimično, odložiti plaćanje poreskog duga, pod uslovom da plaćanjeporeskog duga na dan dospelosti:
1) za poreskog obveznika predstavlja neprimereno veliko opterećenje;
2) nanosi bitnu ekonomsku štetu poreskom obvezniku.
Uslove iz stava 1. ovog člana bliže uređuje Vlada.


O odlaganju plaćanja poreskog duga, po ispunjenju uslova iz st. 1. i 2. ovog člana, na osnovu pismenog i obrazloženog zahteva poreskog obveznika i pismenog predloga rukovodioca organizacione jedinice Poreske uprave prema glavnom mestu poslovanja, odnosno mestu prebivališta poreskog obveznika, odlučuje ministar ili lice koje on ovlasti.

Odlukom iz stava 3. ovog člana može se odobriti jednokratno odlaganje ili plaćanje poreskog duga na rate, ali najduže do 12 meseci.

Odluka iz stava 3. ovog člana mora da sadrži obrazložene razloge zbog kojih se odlaganje odobrava.

Odlaganje plaćanja poreskog duga vrši se potpisivanjem sporazuma između Poreske uprave i poreskog obveznika, odnosno rešenjem Poreske uprave.

Izuzetno, ako podnosilac zahteva za odlaganje plaćanja poreskog duga, koji ne ispunjava uslove iz st. 1. i 2. ovog člana, kao sredstvo obezbeđenja naplate ponudi menicu avaliranu od strane poslovne banke, na iznos koji ne može biti manji od visine poreskog duga čije se plaćanje odlaže, ministar ili lice koje on ovlasti, može odlučiti da se poreskom obvezniku odobri odlaganje plaćanja poreskog duga na način iz stava 4. ovog člana.
-----------------------------------------------


*** 2. Da li neko može da mi rastumači ove uslove:
1) za poreskog obveznika predstavlja neprimereno veliko opterećenje;
2) nanosi bitnu ekonomsku štetu poreskom obvezniku.
Kako "ispuniti" ove uslove?

*** 3. Uspeo sam da nađem reference ka obrazacu zahteva za odlaganje plaćanja poreskog duga, ali ne uspevam da ga nađem.
Ima li ga ko?
Vrlo bi mi značilo da ga vidim. Možda je neko podnosio sličan zahtev?

Možete mi poslati i na mail: [email protected]

*** 4. I jedno uopšteno pitanje - Šta mi preporučujete da uradim?

Hvala svima, u vašim sam rukama.
Znam da ćete me dobro posavetovati...
Živeli!




 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Opomena od poreske uprave!23.10.2007. u 07:30 - pre 200 meseci
Ne bih sada da ti solim ranu, ali mislim da si svojevremeno ( http://www.elitesecurity.org/t262677-Pausalac-frci-potreban-savet )trebao da poslusas brokerov i moj savet, a ne pipsijev. U svakom slucaju moras otici do svog poreskog referenta i videti sta moze da se uradi - nisi jedini koji je usao u taj problem.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Opomena od poreske uprave!23.10.2007. u 07:40 - pre 200 meseci
U mojoj poreskoj upravi svako ima svog referenta i njemu se obraca u slucaju bilo kakvih problema. Nikada nisam jurio nikakve obrasce, sta god da mi je ikada trebalo, ja samo stavim pecat u dzep i odem u poresku upravu, a on odstampa obrazac. Kako je doslo do tolikog poreskog duga?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

panonac
Zeljko Pinteric
ugostitelj
hrvatska

Član broj: 31767
Poruke: 81
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Opomena od poreske uprave!23.10.2007. u 22:29 - pre 200 meseci
pozdrav
moj prijedlog ne vredi se sa rogatim bosti odi u poreznu i raci da češ platiti i da imaš sad koliko imaš a da ti ostalo puste da platiš na rate i vjeruj mi pristat če samo plati što prije jer imaju opake kamate i pitaj dali ti mogu oprostiti kamate to upali sigurno pa se dug smanji a ne rastu kamate
ovo je iz osobnog iskustva
 
Odgovor na temu

didzitalac
Beograd, Srbija

Član broj: 146694
Poruke: 8
213.244.208.*



Profil

icon Re: Opomena od poreske uprave!23.10.2007. u 23:48 - pre 200 meseci
Hvala svima na odgovorima.

Razgovarao sam danas telefonom sa Poreskom upravom, bio sam van grada.
Bogami, potpuno su me 'iskulirali'...

Ako neko možda zna:
* Koliko prodje (obicno) vremena od opomene do blokade racuna?
* A koliko do pokretanja prinudne naplate?
--- Pitam za svaki slucaj...

Ako imate sta da dodate na ovu temu, feel free to do so.

Cheers!

[Ovu poruku je menjao didzitalac dana 24.10.2007. u 14:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

petkovic2003
Milos Petkovic
Knjigovodja
Srbija

Član broj: 158516
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Opomena od poreske uprave!26.10.2007. u 00:28 - pre 199 meseci
Treba da odes do referenta ODMAH da on prosledi molbu za stopiranje postupka protiv tebe. Nisi naveo od kad ti se vuce taj dug ali ako je dug stariji od 5 godina moze da se otpise po osnovu zastarelosti to proveri u Zakonu o poreskom postupku i poreskoj administraciji i tamo ces videti na koji clan da se pozoves u molbi za otpis duga.Ako je dug skorasnji najbolje sto mozes je da izvuces da otplatis na rate. Sto se tice blokade racuna to rade posle nekih 10 dana (tako je u Nisu) a za prinudnu naplatu ne znam nisam cuo da su nekom plenili imovinu i tako to. Pazi samo ako dobijes da placas na rate placas ratu i placas redovno mesecne akontacije poreza. Ako imas pretplatu na nekom poreskom racunu napisi jednostavno zahtev za preknjizenje i tako ces smanjiti dug.
 
Odgovor na temu

pervlad
Vladimir Peric
Beograd

Član broj: 24100
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Opomena od poreske uprave!14.09.2011. u 15:12 - pre 152 meseci
Meni je stigla slična opomena sa preko 1070 e duga poraza na imovinu. Otišao sam u poresku službu i pitao ih da li mogu da se oslobodim plaćanja dela po osnovu zastarelosti. Službenik mi je izdiktirao zahtev, koji se sastojao od jedne rečenice. Posle mesec dana sam otišao tamo ponovo. Rekli su mi da je rešenje završeno, ali još nije poslato, međutim, dali su mi pregled stanja iz kog sam video da mi je dug umanjen na 370e (nešto više od prvobitne glavnice).
Voeeee
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Opomena od poreske uprave!

[ Pregleda: 7672 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.