Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Relationship u FireBirdu

[es] :: Firebird/Interbase :: Relationship u FireBirdu

[ Pregleda: 2632 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

medixsa

Član broj: 155471
Poruke: 184
*.sa.hs-hkb.ba.



+2 Profil

icon Relationship u FireBirdu20.10.2007. u 22:14 - pre 201 meseci
Pozdrav !!!

Koristim Delphi 7,
Koristim komponente UIB isve rade ok..
Administaciju FB koristim IBExpert,IBEasy,IBAdmin,i Editor base za IB/FB ,ali nikako nisam uspio da u tim programima
napravim relationship vezu izmedju tabela odnosno dataset.

Probao sam preko SQL da uardim ali mi ne ide ,odnosno zelim da npr.U master tabeli unos podataka ide ok,a kada zelim da
unesem Insert / Append u detail tabeli , ne upisuje mi vrijednost Autoincrement polja kao sto je slucaj sa DBase IBE DBF.




Znam da FB radi sa SQL.Nemogu nigdje da nadjem detaljno vezano za Relationship


Ako mozete odgovorite !!!
Hvala puno !!!







 
Odgovor na temu

Mr. Rejn
Deki Karamatijević
Sremčica

Član broj: 2514
Poruke: 515
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Relationship u FireBirdu21.10.2007. u 13:54 - pre 200 meseci
U IBExpert-u klikni dvaput na tabelu na stablu sa leve strane radne površine i otvoriće se
poseban MDI prozor za tu tabelu, zati idi na tab Constraints, pa na tab Foreign keys...dalje
ćeš valjda znati sam :) Neznam koju verziju IBExperta imaš,ali Pro poseduje i ER designer (jeste
da izgleda odvratno,ali ipak je designer), Glavni meni->Tools->Database designer.Kada se otvori
njegov prozor->Meni->Reverse engineer->(izaberi aktivnu bazu).

Što se Autoincrementa tiče nemaš klasični autoincrement u FB-u nego koristi kombinaciju generatora
i before insert trigera, a FB podržava SEQUENCE npr. SELECT NEXT VALUE FOR <SequenceName> FROM RDB$DATABASE;
za razliku od onog SELECT GEN_ID( <GeneratorName>, 1 ) FROM RDB$DATABASE; mislim da se i dalje koriste
trigeri za te stvari,evo ovde vidi više o tome: http://www.firebirdsql.org/manual/generatorguide-sqlsyntax.html

Ag + Na -> Xe
 
Odgovor na temu

medixsa

Član broj: 155471
Poruke: 184
*.sa.hs-hkb.ba.



+2 Profil

icon Re: Relationship u FireBirdu21.10.2007. u 20:20 - pre 200 meseci
Hvala ti puno !!!!
 
Odgovor na temu

schild
Dejan Šild
TopCode Software
Subotica

Član broj: 59888
Poruke: 138
*.legendww.com.

Sajt: www.topcode.rs


+2 Profil

icon Re: Relationship u FireBirdu22.10.2007. u 06:40 - pre 200 meseci
Uf... Medixsa, svaka ti čast na pitanjima! Ne da ih zakomplikuješ, nego samo tako

To što ti je odgovorio Mr.Rejn si mogao naći u dokumentaciji i za Firebird, a bogami i za IBExpert.
Možda ja imam pogrešno viđenje i ponavljam se verovatno, ali probaj sam doći do rešenja, malo istraživati po netu,... Tako ćeš shvatiti zašto nešto radi kako radi. Ako budeš išao "lakšim" putem i postavljao na forumu pitanje za svaku sitnicu - nikada programer od tebe! Ne postoji lakši put!
Shvati ovo kao dobronamerni savet, videćeš da ćeš i tako doći do rešenje problema, a mnogo ćeš više naučiti.
 
Odgovor na temu

medixsa

Član broj: 155471
Poruke: 184
*.sa.hs-hkb.ba.



+2 Profil

icon Re: Relationship u FireBirdu22.10.2007. u 14:15 - pre 200 meseci
Uf...Hvala ti na savjetima.Ma tragam danima po netu ali ne uspjevam da nadjem ono sto meni treba ,u IB expertu sve uradim kako treba,ali u dizajnu programa i pisanje koda mi nesto ne ide ,uradim i pozivanje naredbi preko SQL ne ide pa ne
ide...

Hvala jos jednom
 
Odgovor na temu

[es] :: Firebird/Interbase :: Relationship u FireBirdu

[ Pregleda: 2632 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.