Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Vista is the most un-user friendly operating system"

[es] :: Advocacy :: "Vista is the most un-user friendly operating system"

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 13285 | Odgovora: 72 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
85.222.163.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: "Vista is the most un-user friendly operating system"21.10.2007. u 02:18 - pre 201 meseci
Citat:

No, važno je da su oni napucali Aero! Uspeli su da impresioniraju tinejdžere, domaćice i geekove, ali se zato sad češu jer poslovni korisnici prelaze na novi operativni sistem znatno sporije nego što su predvideli.

hajde da pricamo o izgledu i dopadljivosti korisniku
da li je beryl ruzan? spor? da li ima manje "fazona" od aera (vizuelno)? hocemo da poredimo jedan i drugi?

Citat:
mislim na potpuno nakaradno implementiran bezbednosni UAC koncept.

UAC je najavljen kao naj-haj security koncept koji na kraju iz neophodnosti ugasite. zasto? mnogo smara.

http://www.tweak-uac.com/

Citat:
ali se zato sad češu jer poslovni korisnici prelaze na novi operativni sistem znatno sporije nego što su predvideli.

kada poslovnim korisnicima doslovno "uvale" vistu kroz novi oem racunar, to "uvaljivanje" prikazuju kao prodat primerak...
bas je za poverovati da je retail prodaja toliko uspesna :)
tek za skandal je warning da kada zelite da Vas novi naj-haj racunar spustite na XP, dobijete na sajtu proizvodjaca poruku da nema drajvera za XP.... sramota? ma nije... doduse, evo sad sam pogledao, posle 3 meseca se pojavishe xp drajveri....

[offtopic]upaljen SuSE Degejs linux header[/offtopic]

[Ovu poruku je menjao xtraya dana 21.10.2007. u 03:37 GMT+1]
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dialup.blic.net.



+6455 Profil

icon Re: "Vista is the most un-user friendly operating system"21.10.2007. u 11:08 - pre 201 meseci
Citat:
xtraya: kada poslovnim korisnicima doslovno "uvale" vistu kroz novi oem racunar, to "uvaljivanje" prikazuju kao prodat primerak...
bas je za poverovati da je retail prodaja toliko uspesna :)


A kako da ga prikažu majke ti nego kao prodaju?

I ko još kupuje OS u prodavnici odvojeno od računara? Možda je to ideja u sirotinjskim zemljama poput naše, ali tamo gde je normalan standard, na računar se gleda kao na običan uređaj koji se menja svako par godina, a ne gleda se kao da je to sad ne znam kakva investicija i ulaganje, pa sad tu kao upgradujes, krpiš i sklepaš... Baciš u smeće stari, kupiš novi i gotova stvar...
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
85.222.163.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: "Vista is the most un-user friendly operating system"21.10.2007. u 11:22 - pre 201 meseci
evo par pitanja:

- zasto ne postoji izbor xp or vista na novim masinama kod nekih proizvodjaca? (verovatno zbog automatskog izbora 80% ljudi za xp, zbog predvidivosti ponasanja OS-a, i drasticno manjeg trosenja resursa, koji od vaseg najnovijeg C2D racunara prave P3. naravno time i profit znacajno slabi)

- zasto je ignorisana opcija downgrade2xp, pa se jedva nekako stidljivo (kod nekih proizvodjaca) ponegde pojavljuje i ta mogucnost?

Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.70.71.*



+105 Profil

icon Re: "Vista is the most un-user friendly operating system"21.10.2007. u 11:37 - pre 201 meseci
Citat:
- zasto ne postoji izbor xp or vista na novim masinama kod nekih proizvodjaca?


Konkretno kod kojih, link, zvanicni podatak...

Citat:

- zasto je ignorisana opcija downgrade2xp, pa se jedva nekako stidljivo (kod nekih proizvodjaca) ponegde pojavljuje i ta mogucnost?


Gde je ignorisana? Kod kojih proizvodjaca? Opet konkretno sa linkom i zvanicnim podatkom.... Btw tu opciju treba da zna kupac a ne prodavac da je nudi.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: "Vista is the most un-user friendly operating system"21.10.2007. u 13:23 - pre 201 meseci
Na primer kod ovih...

Citat:
DSG blames Vista for £20 million in lost profit

By Paul Hales: Thursday, 18 October 2007, 12:49 PM


UK RETAIL OUTFIT, DSG has issued a profit warning blaming Microsoft's Vista for £20 million in lost profit.

Mark Webb, a spokesman for the group which runs PC World and Currys shops, having largely ditched the Dixons label, said: "Vista just didn't capture the imagination as much as previous versions of Windows." Although sales volumes have been good, he said, "We've not seen the huge rush that we would have hoped for."

Webb said very few people were buying boxed copies of Vista, feeling it was hardly worth upgrading from XP. The weedy OS overhaul also hit sales of new PCs, the company complained.

The company didn't sate how much it now expects to earn in the first half of its fiscal 2007 but says it probably won't be as much as last year.

It hopes to flog lots of big tellies and digital music players to daft, overweight Brits in the run-up to Christmas in order to make up for its over-estimation of the good Vista would do for its bottom line. µ


IZVOR sa pratećim komentarima (The Inquirer), gde se vidi da DSG uopšte ne nudi XP kao alternativu.

Iako Vista još uvek nije spremna da bude potpuni replacement za XP, ovi tutubani su POTPUNO izbacili XP iz konfiguracija koje prodaju u svojim prodavnicama i sada (pazi ovo!) krive MS za gubitke koje su napravili na taj način!

I sam sam mišljenja da Vista ima nedostatke koji je (za sada) još uvek drže podalje od masovnog korišćenja, ali ovo - čista budalaština. Da sam MS, ja bih ove idiote tužio za narušavanje ugleda kompanije. Mislim, ne mogu da verujem...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
85.222.163.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: "Vista is the most un-user friendly operating system"21.10.2007. u 16:17 - pre 201 meseci
moj prijatelj je kupio COMPAQ presario lap top (core2duo) solidnu masinu, 600 evra je kostala (kupljen u USA)
posle 5 dana me zamolio da mu nadjem drajvere za xp jer se smorio sporoscu viste na 2 GB ram memorije

naravno pokusao sam da pomognem, ali nisam nasao xp drajvere na sajtu compaqa za zadati model (diskutovali smo o tome pre mesec-mesec ipo dana ovde na es-u) juce sasvim slucajno pogledam na compaq sajt i nadjem drajvere i za xp
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
85.222.163.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: "Vista is the most un-user friendly operating system"21.10.2007. u 16:31 - pre 201 meseci
http://www.itbusinessedge.com/blogs/msh/?p=120

Citat:
Acer Blames Poor Performance by Vista for Lowered Profit Projections

Posted by Kachina Dunn on June 15, 2007 at 5:08 pm

PC maker Acer is not too happy with Microsoft. Its chairman, J.T. Wang, has revised the company’s forecasted profits for computer sales this year, blaming Windows Vista’s unsatisfactory software compatibility, according to a piece at the INQUIRER. The new forecasts call for 30 percent up to 40 percent growth, as opposed to upwards of 40 percent previously predicted. (2006’s 14 million PCs shipped by the firm represented 39 percent growth.)

Wang told shareholders that he remains optimistic about shipment growth, but that Vista needs more time to gain its foothold among consumers than he originally believed, says this Forbes piece.

Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dialup.blic.net.



+6455 Profil

icon Re: "Vista is the most un-user friendly operating system"21.10.2007. u 16:59 - pre 201 meseci
Citat:
xtraya: moj prijatelj je kupio COMPAQ presario lap top (core2duo) solidnu masinu, 600 evra je kostala (kupljen u USA)
posle 5 dana me zamolio da mu nadjem drajvere za xp jer se smorio sporoscu viste na 2 GB ram memorije


Teško njemu ako mu ti nabavljaš drajvere... Ko zna koliko spyware-a čovek ima na laptopu...
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
85.222.163.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: "Vista is the most un-user friendly operating system"21.10.2007. u 18:51 - pre 201 meseci
Jel to neki "savet" ili "sugestija" or what?
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: "Vista is the most un-user friendly operating system"21.10.2007. u 20:18 - pre 201 meseci
Citat:
xtraya: Jel to neki "savet" ili "sugestija" or what?

To ti je surova istina.
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
85.222.163.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: "Vista is the most un-user friendly operating system"21.10.2007. u 20:49 - pre 201 meseci
blah, hajde smaraj direktora foruma da me banuje/obrise... bice ti lakse, ne sumljam u to...

elem, nema bas veze sa vistom ali (joj, bas sam se nasmejao) ... moli se ES clan broj 4716 da odgovori na pitanje : Dal` si NINDZA ili *INDZA? (preuzeto iz: Kako je propao Rock N Roll - 1 pricha "Do izvora 2 putica", 1988 godina [Koma (Nindza) izlazi iz Klajine kancelarije, par sekundi posto je saopstio Klaji da je njegov sin. Klajin bodygard pita Komu])

Citat:
Posted Oct 21st 2007 2:59PM by Conrad Quilty-Harper http://www.engadget.com/

At the end of a debate by the Yale Political Union on the topic of DRM -- the verdict? It should be banned -- well known free software advocate Richard Stallman was confronted by a collective group of ninjas, obviously hired by Microsoft in response to one Chinese student's interruption of Bill Gates' speech in China. Turns out the ninjas were just reenacting a comic from XKCD, which depicts "rms," as he is affectionately known, whipping out a sword to defend himself from anti-GPL pranksters. No sword was thrusted in this example: instead, only a hearty chuckle was heard emanating from the bearded and shoeless father of the free software movement.




[Ovu poruku je menjao xtraya dana 22.10.2007. u 03:50 GMT+1]
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Silencer
Mitrović Stevan
Smederevo

Član broj: 399
Poruke: 480
77.46.192.*

ICQ: 76958890


+72 Profil

icon Re: "Vista is the most un-user friendly operating system"22.10.2007. u 02:44 - pre 201 meseci
Ajmo paljba vune :)



Ovo je best friendly UI OS :)



Sta je ovde tolko komplikovano ?
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
85.222.163.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: "Vista is the most un-user friendly operating system"22.10.2007. u 10:22 - pre 201 meseci
haha, imam negde taj 1.00 win po diskovima
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

viss02

Član broj: 100217
Poruke: 340
77.46.255.*



+5 Profil

icon Re: "Vista is the most un-user friendly operating system"23.10.2007. u 01:52 - pre 201 meseci
Imam i ja gomilu tog starog softwera. Komplikovan je samo za instalaciju za razliku od viste
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: "Vista is the most un-user friendly operating system"23.10.2007. u 10:51 - pre 201 meseci
Citat:
xtraya:hajde da pricamo o izgledu i dopadljivosti korisniku
da li je beryl ruzan? spor? da li ima manje "fazona" od aera (vizuelno)? hocemo da poredimo jedan i drugi?

Aero ili Beryl? S vizuelnog aspekta to je čisto stvar ukusa. Mnogo je bitnija upotrebna vrednost korisničkog interfejsa, tj. njegova funkcionalnost, jednostavnost korišćenja, intuitivnost, ergonomija itd. Dakle, nije samo bitno da je interfejs dopadljiv.

Po tom pitanju, MS i Linux dosta kaskaju u odnosu na Mac OS X Leopard. Voleo bih da vidim Mac OS X derivate na nezavisnoj hardverskoj platformi. Tek onda bi kojekakvi Windowsi imali dostojnog takmaca.


Citat:
xtraya:UAC je najavljen kao naj-haj security koncept koji na kraju iz neophodnosti ugasite. zasto? mnogo smara.

http://www.tweak-uac.com/

Da, koncept ko koncept je odavno poznat i priznat, ali imlementacija sucks big time. Stiv Džobs bi za ovakve propuste streljao u Appleu.


Citat:
xtraya:kada poslovnim korisnicima doslovno "uvale" vistu kroz novi oem racunar, to "uvaljivanje" prikazuju kao prodat primerak...
bas je za poverovati da je retail prodaja toliko uspesna
tek za skandal je warning da kada zelite da Vas novi naj-haj racunar spustite na XP, dobijete na sajtu proizvodjaca poruku da nema drajvera za XP.... sramota? ma nije... doduse, evo sad sam pogledao, posle 3 meseca se pojavishe xp drajveri....

Te siledžijske metode će sve manje i manje prolaziti u narednom periodu. Zaista je vreme da se u Redmondu zapitaju šta rade.
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
85.222.163.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: "Vista is the most un-user friendly operating system"23.10.2007. u 11:53 - pre 201 meseci
Citat:
Po tom pitanju, MS i Linux dosta kaskaju u odnosu na Mac OS X Leopard. Voleo bih da vidim Mac OS X derivate na nezavisnoj hardverskoj platformi. Tek onda bi kojekakvi Windowsi imali dostojnog takmaca.


eh, taj osx je izasao u vreme vladavine win98, tek na samom pocetku win2k. zamislite dizajn GUI-ja win2k i osx? za to vreme? aoooo... a onda je aero xclusiva :)
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: "Vista is the most un-user friendly operating system"23.10.2007. u 11:55 - pre 201 meseci
Aero svakako nije ekskluziva, ali ni OS X a ni Aero nisu cirkus poput Beryl-a :)

Idi savetuj Apple-ove UI eksperte da pogledaju Beryl i objasni im da sto veci broj kerefeka na ekranu znaci i veci usability, ono - ko kineski kloneri firmirane odece kad krenu da kace kojekakve gluposti na inace OK garderobu, valjda misle da je tako kvalitetnija :)

Sta reci, psi laju... karavani prolaze.

PS - nego, vidim - mnogo muke zadaje sve to u novom Zajebuntu-u 7.10

http://www.elitesecurity.org/p1735555

Hehe samo neki crni ekrani, i gomile saveta tipa:

Citat:

Nije tu problem sa novom distribucijom samom po sebi vec je verovatno problem sa vesa drajverima koji dolaze uz njih (ili uz novi Xorg server).

Ranije nisam mogao da startujem Ubuntu 7.04, u live rezimu, na racunaru sa Ati X1600 karticom.

Resenje je bilo da udjem u tekstualni mod (ctrl+alt+f1 kad se desi greska sa startovanjem x servera). Zatim sam radio:
1. sudo apt-get update da bih dohvatio novu listu paketa sa repoa (ovo je najproblematicniji korak jer pretpostavlja da imate Internet konekciju u ovom trenutku).
2. sudo dpkg-reconfigure xorg-xserver gde izaberete drajver fglrx (ATI) ili nvidia (vesa ako ne mozete uraditi tacku 1 zbog nedostatka Internet konekcije).
3. Pri kraju procesa obratite paznju na deo za podesavanje monitora. Izabrati medium level (mislim da se ovako zove) i tu izabrati neku bezbednu rezoluciju i horizontalno osvezavanje (1024x768@60Hz).

Posle ovoga uradite sudo /etc/init.d/gdm restart ili samo startx. X server bi trebalo da se uspesno startuje. Posle instalacije nazalost morate ovo ponoviti.


:-)) Idi begaj. Ali punch-line: "posle instalacije MORATE OVO PONOVITI" me fascinira - stvarno je usable, nema sta.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 23.10.2007. u 13:05 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
85.222.163.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: "Vista is the most un-user friendly operating system"23.10.2007. u 12:34 - pre 201 meseci
Citat:
ono - ko kineski kloneri firmirane odece kad krenu da kace kojekakve gluposti na inace OK garderobu


ups, izvin`te gosn M$ versace :P

Citat:
Ranije nisam mogao da startujem Ubuntu 7.04, u live rezimu


haha, e daj mi vista LIVE da probam :)
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: "Vista is the most un-user friendly operating system"23.10.2007. u 12:47 - pre 201 meseci
Vista nema Live feature - ali i to je bolje nego reklamirati live feature koji ocigledno ne radi :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
85.222.163.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: "Vista is the most un-user friendly operating system"23.10.2007. u 14:31 - pre 201 meseci
haha, verovatno bi se za live vistu dvd laser zapalio dok bi ucitao sve u ram...

btw, taj live fazon testiranja postoji vec 7-8 godina... hmm, win 98 live? shto da ne :P:P:P
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: "Vista is the most un-user friendly operating system"

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 13285 | Odgovora: 72 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.