Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nemoguce postaviti script na movie clip i button!!!!!!!

[es] :: Flash :: Nemoguce postaviti script na movie clip i button!!!!!!!

[ Pregleda: 2399 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

geter712
Beograd

Član broj: 92345
Poruke: 38
77.46.200.*



+2 Profil

icon Nemoguce postaviti script na movie clip i button!!!!!!!16.09.2007. u 13:57 - pre 202 meseci
Danas sam instalirao ovo gov*o Flash CS3 nadajuci se da je Adobe barem malo uspeo da popravi bagove koje Makromedia nije umela ali ispada da je ovo najgora verzija flesha ikada napravljena :( . Ne znam da li sam ja jedini kome se to desava ali JA NE MOGU DA STAVIM SCRIPT NA MOVIECLIP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ista stvar i sa dugmetom. Da li je moguce da Actionscript 3 ne podrzava skriptovanje direktno na objekat ili je u pitanju neki bag?
 
Odgovor na temu

akasha org.
Not Available
Serbia

Član broj: 49535
Poruke: 336
77.46.234.*



Profil

icon Re: Nemoguce postaviti script na movie clip i button!!!!!!!16.09.2007. u 14:15 - pre 202 meseci
Nije bug.

Actionscript 3 ne podrzava skriptovanje direktno na objekat
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.227.*



+35 Profil

icon Re: Nemoguce postaviti script na movie clip i button!!!!!!!16.09.2007. u 14:27 - pre 202 meseci
Ali zato uvek mozes izabrati action script 2 mode.

A na koje si bagove konkretno mislio kad si govorio o "bagovima koje Macromedia nije umela da ispravi"???

Meni je jedino Flash 8 bio nesto nestabilniji od Flash MX 2004, i desavala su se neka cudna 'pucanja', ali ne znam da li govorimo o istom...

 
Odgovor na temu

WOW
Beograd

Član broj: 33478
Poruke: 172
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Nemoguce postaviti script na movie clip i button!!!!!!!16.09.2007. u 22:58 - pre 201 meseci
Meni se u MX2004 Professional ako imam otvoreno vise od jednog .fla fajla nikada nije sacuvavao action script code... nikada ...cak i da stiskam save non stop

smrc
WOW je simetrija, nije nikakva igra...
 
Odgovor na temu

geter712
Beograd

Član broj: 92345
Poruke: 38
77.46.200.*



+2 Profil

icon Re: Nemoguce postaviti script na movie clip i button!!!!!!!17.09.2007. u 00:11 - pre 201 meseci
He, he bagova u Fleshu ima na sve strane a najcesce se manifestuju kroz cudno pucanje programa. Sto je najgore meni flash (8) najcesce puca tako sto u toku rada jednostavno nestane sa ekrana bez ikakvog upozorenja i nema ga nigde cak ni u procesima. A ima i jedan katastrofalan bag sa simbolima iz biblioteke koji kada se selektuju u velikom broju i obrisu onda nema undoa. A to i nije tako opasno dok ne probas da kopiras simbole iz biblioteke jednog trenutno otvorenog fla filea u biblioteku drugog, obavezno pukne program. Takodje primetion sam uzasne bagove kada u biblioteci imas vise embendovanih flv fileova, desava se da flash bez ikakvog razloga obrise sve flv fileove iz biblioteke ali prikazuje kao da su tu samo kada takav simbol prevuces na stage on bude crn bez pocetnog framea, a ako exportujes film sa takvim "ostecenim" flv-ovima racunar zakuje potpuno i moras da gasis proces swf playera. Sve u svemu uzas, mogao bih do sutra da se prisecam bagova iz osmice a o prethodnim verzijama i da ne govorim. Dobro u neku ruku ovo sa CS3 i zabranom postavljanja scripta direktno na objekat ima i svojih dobrih strana, kao na primer necemo morati vise da tragamo po simbolima trazeci parce koda koje je ubaceno u neki objekat ali sve jedno vec sam primetio cudno ponasanje flasha CS3, naime povremeno mu treba veoma puno vremena da odradi neke najprostije radnje (probaj da se vrtis po publish settings videces da povremeno program zakuje i ne moze da mrdne po pola minuta), mada na srecu cudnih pucanja jos nisam imao. A sto se tice actionscripta trojke za sada sam primetio samo glupe, nepotrebne promene u sintaksi tipa _alpha = .alpha, zatim vrednosti alphe idu cini mi se od 1 do 10 i slicno, a najgluplje je obavezno var prilikom deklarisanja promenljive, a i odredjivanje tipova promenljivih su zakomplikovali. U globalu umesto da olaksaju koriscenje scripta oni su ga otezali nepotrebnim glupostima. Prokleti retardi.

[Ovu poruku je menjao geter712 dana 19.09.2007. u 15:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: Nemoguce postaviti script na movie clip i button!!!!!!!

[ Pregleda: 2399 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.