Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MTS prodaje brojeve koji počinju nulom

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: MTS prodaje brojeve koji počinju nulom

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 17087 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

batancev

Član broj: 114637
Poruke: 604
*.beobug.com.



+1 Profil

icon MTS prodaje brojeve koji počinju nulom14.09.2007. u 19:25 - pre 201 meseci
MTS prodaje brojeve koji počinju nulom
Petak, 14. septembar 2007. 13:20

Mobilna telefonija Srbije (MTS) počela je u petak da prodaje pripejd kartice za mobilnu telefoniju sa
numeracijom koja počinje nulom.

Kako se navodi u saopštenju, uvdjenjem nove numeracije, od sada, prvi put na tržištu korisnik će moći da odabere brojeve od 064/0000000, pa naviše.

Navodeći da je to uradjeno zbog velikog interesovanja korisnika za pripejd brojeve, MTS ističe da je u avgustu prodala 116.000 pripejd brojeva.

http://mtsmondo.com/lifestyle/vesti/text.php?vest=70486

cool, zar ne?
Remember, remember
The 5th of November
The gunpowder treason and plot
I know of no reason
Why the gunpowder treason
Should ever be forgot
 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: MTS prodaje brojeve koji počinju nulom14.09.2007. u 20:12 - pre 201 meseci
hoce li moci sami korisnici birati pre pajd broj, naravno da su prodali kada
poklanjaju brojeve uz svaki kupljenji proizvod firme pakom.

Sto lazu da je od danas ja sam brojeve sa nulicom video jos pre neki dan u
halo oglasima.
www.halooglasi.co.yu

Preprodavci su nudili brojeve sa 0

E da ako je vec tako sto ne daju da se u mts bira pre pajd nego pustaju
preprodavce da rade sta hoce i koliko hoce da lupaju cene brojevima.

Telenor reaktivira stare brojeve.
Telenor ima zlatne(gold) srebrne (silver) brojeve.

Ovo sa 0 je odvise glup i smesan potez koji samo opterecuje mrezu.
zzviktor
 
Odgovor na temu

Nesha_bg
c:\Beograd\Sremcica

Član broj: 44776
Poruke: 118
212.200.65.*

ICQ: 193210132
Sajt: www.srecnanova.com


Profil

icon Re: MTS prodaje brojeve koji počinju nulom14.09.2007. u 21:40 - pre 201 meseci
Ja sam krajem avgusta primao brojeve sa 0. Nerazumem samo na koji to nacin numeracija sa 0 opterecuje mrezu??? Mislis zbog vise korisnika ili sta?
Sremcica bez ZICA
 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: MTS prodaje brojeve koji počinju nulom14.09.2007. u 22:02 - pre 201 meseci
Pa zar nije bilo bolje da ste reaktivirali prvo stare brojeve kao telenor.
Mislim da hiper produkcija ne potrebnih pre pajd brojeva nema nikakvu
normalnu potrebu da se radi, i da potez uvodjenja brojeva sa 0 nije bas
nesto sto ce doneti neki silni profit telekomu, regulisanje pre pajd trzista
je nesto sto je pod hitno potrebno jer ovoliki broj korisnika koji je ne
realno velik nema niti opravdanja niti ikakvog smisla.

Od fiktivnih korisnika gube i korisnici i drzava i operateri a dobijaju
samo lovci u mutnom.

Da li ce nekada telekom uvesti biranje broja na pre pajdu za odredjenu
naknadu?

Smatram da Spanski i Crnogorski model regulisanja pre pajd trzista gde
svaki korisnik mora da prijavi pre pajd broj moze biti dobar primer i za
ratel, jer ovakvom politikom svi gube samo sto to ne vide.
zzviktor
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: MTS prodaje brojeve koji počinju nulom14.09.2007. u 22:11 - pre 201 meseci
Reaktiviranje starih brojeva je glupost. Ja sam dobio jedan takav na 063 pa mi i dan-danas dosađuju i traže prethodnog vlasnika. :(
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: MTS prodaje brojeve koji počinju nulom15.09.2007. u 03:52 - pre 201 meseci
Citat:
zzviktor: Pa zar nije bilo bolje da ste reaktivirali prvo stare brojeve kao telenor.

Ala bi tek onda bilo papagajskih komentara: "Uaaaa Copy/paste, copy/paste, copy/paste..." umesto ovih sada: "glupo je, ne valja opterećuje mrežu..."
Baš nas stvarno ima svakakvih!

Možda da probamo da pozovemo 064-0000-007 da vidimo da li je to neko ko radi za BIU, CIU, KGB, MI-5? Usput i da pitamo koliko je platio svoj broj...
Jedino mi se čini da ne bi bila loša ideja da se ovakvi brojevi dele isključivo za postpaid, jer ne vidim da baš ima toliki broj hot-line i ostalih kvizovsko-glasačko-pljačkaških interesenata...
 
Odgovor na temu

batancev

Član broj: 114637
Poruke: 604
*.beobug.com.



+1 Profil

icon Re: MTS prodaje brojeve koji počinju nulom15.09.2007. u 09:50 - pre 201 meseci
ne vidim u cemu je problem
ovo je u svakoj zemlji marketinski trik koji sluzi svrsi a to sto telenor radi je sasvim druga tema i ne vidim da imaju ikakve koristi od bilo cega sto rade jer npr. ne znam da ima ikakvih drugih brojeva na 063 prepaid (a ne, nikako PRE PAJD, kako to kaze zzviktor, isto kao sto se i nepotrebno pise spojeno) osim onih koji pocinju na 8 ili 7, tu naravno 062 vadi prosek ali on je ionako jadan...
steta sto sada nema kopiranja da nastavimo onu smesnu spiku od citavog leta iz koje su svi imali samo koristi, ali nekima to bas i nije toliko bitno
silver i gold brojevi, hahaha
pa svako ionako moze birati mts brojeve gde god da ih kupuje, a to sto ta praksa nije institucionalizovana pljacka kakvu primenjuje telenor i ne vidim da je neka mana
Remember, remember
The 5th of November
The gunpowder treason and plot
I know of no reason
Why the gunpowder treason
Should ever be forgot
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: MTS prodaje brojeve koji počinju nulom15.09.2007. u 10:02 - pre 201 meseci
Uvodjenjem brojeva koji počinju nulom, MT:S je zacementirao način biranja na onaj koji je i do sada koristio: Uvek se bira pozivni broj mreže, pa onda broj pretplatnika. Sada nema ni teoretske šanse da to promene na bolji Mobtelov sistem (gde se brojevi u mreži mogu birati i bez pozivnog).

Inače, ne volim brojeve koji počinju nulom, ne uklapaju se u moj način razmišljanja. Oduvek je bilo da je nula pozivni broj neke druge mreže (medjugradski, itd...), a sada su samo zbog hiperprodukcije pripejd kartica (kako bi mogli da kažu da imaju milion milijardi "korisnika") ispucali sve brojeve pa moraju da uvode i nulu. Da li će posle toga da uvode i heksadecimalne cifre, ili osmocifrene brojeve?

Uzgred, vrlo je jednostavno moguće reaktivirati stare brojeve koji se ne koriste, a da to ne bude na štetu novog korisnika: Uvede se brojač poziva na svaki nepostojeći broj, i oni brojevi koji imaju manje od jednog poziva mesečno (tromesečno, šestomesečno, godišnje) se smatraju dovoljno starim da mogu da se daju novom korisniku. Eto, samo treba razmišljati u koristi korisnika, a ne u korist svog džepa. A šta da kažemo za Telekom koji svoje stare fiksne brojeve koji su pripadali radio stanicama (tv. stanicama, itd..) ladno daje običnim gradjanima da se snalaze sami.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: MTS prodaje brojeve koji počinju nulom15.09.2007. u 10:03 - pre 201 meseci
Ja sam mts pripaid broj birao, sluzbenik izvadi desetak kartica i kaze izaberite broj, pa i na svakoj trafici mozete birati broj, ne vidim u cemu je tu problem?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

batancev

Član broj: 114637
Poruke: 604
*.beobug.com.



+1 Profil

icon Re: MTS prodaje brojeve koji počinju nulom15.09.2007. u 10:25 - pre 201 meseci
ma sta vam je ljudi, kakav mts, kakav vip, kakvi bakraci...
ajmo svi na supermrezu, gde svi imamo supersound, superuslugu, koji koriste samo i iskljucivo superkorisnici, ciji je cc i internet sajt sav super
and last but not the least, gde si imamo na izboru sve te supertarife sa supercenama koje superiorno vladaju trzistem
cene su toliko super da jednostavno imaju svoju volju i odbijaju da padnu...
sad vidim da je slicnu ideju pre mene imao nikolamnt na telenor podforumu, hehe, pa da se barem ne preklapamo

[Ovu poruku je menjao batancev dana 15.09.2007. u 11:38 GMT+1]
Remember, remember
The 5th of November
The gunpowder treason and plot
I know of no reason
Why the gunpowder treason
Should ever be forgot
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: MTS prodaje brojeve koji počinju nulom15.09.2007. u 15:20 - pre 201 meseci
Citat:
pisac: Uvodjenjem brojeva koji počinju nulom, MT:S je zacementirao način biranja na onaj koji je i do sada koristio: Uvek se bira pozivni broj mreže, pa onda broj pretplatnika. Sada nema ni teoretske šanse da to promene na bolji Mobtelov sistem (gde se brojevi u mreži mogu birati i bez pozivnog)...

To je "Mobtel patentirao" u vreme dok su mislili da ceo svet (mobilne telefonije) počinje i završava sa 063 (!?!) Kako ti pozivaš ljude sa svoje mreže koji imaju isti broj osim pozivnog 062 - 063?
Svako normalan drži u imeniku brojeve u formatu, koji je definisan međunarodnim standardom, a ne "onako kako je patentirao Mobtel".
Uzgred postoji i kod mts-a odavno opcija za biz-net korisnike da pozivaju brojeve pomoću samo poslednje 4 cifre
Citat:
ETC NET

Zahvaljujući saradnji između Studentske organizacije Saobraćajnog fakulteta (SOSF) i Telekoma Srbija svi studenti koji poseduju ETC karticu moći će međusobno da razgovaraju po ceni od samo 0,99 din/min u okviru MT:S mreže!!!
Za samo 30 dinara mesečne pretplate studenti imaju sledeće pogodnosti:
- Svi članovi biz:net grupe ETC-a dobijaju BESPLATAN PRETPLATNIČKI BROJ!

- Svi razgovori se tarifiraju u sekundama bez zaokruživanja. Zauzeće ili poziv na koji nije odgovoreno se ne tarifira.

- Svi korisnici imaju mogućnost dobijanja pretplatničkih brojeva u nizu..

- Svi korisnici imaju mogućnost integracije postojećih brojeva iz mt:s mreže ( postpaid I prepaid ).

- Svi korisnici biz:net grupe ETC –a imaju mogućnost skraćenog biranja – pozivanje brojeva u grupi na poslednje 4 cifre broja.


 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: MTS prodaje brojeve koji počinju nulom15.09.2007. u 16:48 - pre 201 meseci
Citat:
Catch 22: Kako ti pozivaš ljude sa svoje mreže koji imaju isti broj osim pozivnog 062 - 063? Svako normalan drži u imeniku brojeve u formatu, koji je definisan međunarodnim standardom, a ne "onako kako je patentirao Mobtel".


Već sam napisao: pozivam brojeve uglavnom kucajući ih iz glave, zato što je u većini slučajeva brže nego da ih tražim u imeniku. A naročito je brže kada ne moram da kucam pozivni broj.

A što se tiče standardna, probaj sa fiksnog telefona da nazoveš broj u svom gradu u "standardnom" formatu, pa vidi šta ćeš da dobiješ. Telekom je debilna firma.

Ja na mojim VoIP sistemima isprogramiram sve žive mogućnosti. Neko može da zove +38111xxxxxxx 9938111xxxxxxx 0038111xxxxxxx 38111xxxxxxx 011xxxxxxx xxxxxxx i uvek dobije broj koji je zamislio (maltene čitam misli), a na telekomu moraš da čitaš upustvo kako da pozoveš broj:
1) Ako zoveš sa mobilnog: uvek kucaš pozivni broj svoje mreže inače dobiješ poruku da broj ne postoji.
2) Ako zoveš sa fiksnog: nikad ne kucaš pozivni broj svoje mreže inače dobiješ poruku da broj ne postoji.
 
Odgovor na temu

freelancer

Član broj: 11566
Poruke: 293
*.adsl.static.sezampro.yu.



Profil

icon Re: MTS prodaje brojeve koji počinju nulom15.09.2007. u 20:46 - pre 201 meseci
Citat:
pisac: Uvodjenjem brojeva koji počinju nulom, MT:S je zacementirao način biranja na onaj koji je i do sada koristio: Uvek se bira pozivni broj mreže, pa onda broj pretplatnika. Sada nema ni teoretske šanse da to promene na bolji Mobtelov sistem (gde se brojevi u mreži mogu birati i bez pozivnog).


Koliko se secam dobio sam obavestenje od Telenora da ce to ukinuti, odnosno da ce ubuduce biti neophodno uneti i pozivni broj. Obrazlozenje je bilo nesto kao uvodjenje novih usluga i mogucnosti.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: MTS prodaje brojeve koji počinju nulom15.09.2007. u 21:09 - pre 201 meseci
Meni mt:s kartica treba samo zbog roaming-a u Republici Srpskoj, inace mi ne pada napamet da ih koristim.

Hiper produkcija prepaid kartica je samo da bi rekli mi imamo tolko i tolko korisnika. Imam drugara koji u novcaniku drzi dve mt:s kartice koje mu nicemu ne sluze (dobio ih uz karte za exit)... I, da li postoji mogucnost da kad kupim nesto u Pakomu, ne dobijem mt:s karticu? Ili je to moja obaveza kao kupca? Sad danas recimo kupim tastaturu, sutra flash memoriju, prekosutra misa... I mt:s dovije 3 nova "korisnika"?

Samo se pitam sta ce oni da rade kad ispucaju sve moguce brojeve, i meni iz nekog razloga padne napamet da tad pocnem da koristim njihov prepaid? Recice, pa mogli ste da uzmete kartice, isle su ko alva, sad nema vise?!

A sto bi recimo bio problem reaktiviranje starih brojeva, imam Telenor prepaid, kupljen oko nove godine koji koristim, i nikad nisam imao cudne pozive, vise puta neko promasi broj pa pozove moj sestocifren postpaid na telenoru (063 481 xxx) nego prepaid na (063 8048 xxx).

Citat:
batancev: ma sta vam je ljudi, kakav mts, kakav vip, kakvi bakraci...
ajmo svi na supermrezu, gde svi imamo supersound, superuslugu, koji koriste samo i iskljucivo superkorisnici, ciji je cc i internet sajt sav super
and last but not the least, gde si imamo na izboru sve te supertarife sa supercenama koje superiorno vladaju trzistem
cene su toliko super da jednostavno imaju svoju volju i odbijaju da padnu...


Super korisnik :) hvala na komplimentu :) :)

Telenor ima registred trademark "Super sound", znaci da na mrezi nudi ovo, sta god to znacilo, bilo primetno ili ne.

Imao sam primedbu na racun, nije mi bilo tarifirano kako treba, operater CC-a me saslusao, i pitao gde zivim, i preporucio mi da odem do korisnickog servisa u mom gradu, gde su sve uredno prihvatili, i poslali zalbu.

Internet sajt i wap portal su po meni dobri... Gde je na mt:s sajtu engleski jezik?

Hoces reci da prenesi nije povoljniji od pro paketa? 4,72din (sa PDV-om) 1min + 1sms, da li je to mnogo za srpsko trziste?

Malo sam otisao u offtopic, ali ono sto hocu da kazem da ne razumem zasto vama smeta sto ima ljudi kojima je telenor sasvim ok, i da postoje ljudi koji ne zele da dobiju broj koji im nije potreban uz svaku kupovinu u Pakomu / Karte za exit / Cd Zdravka Colica, vec da zele i kroz par godina da imaju mogucnost da kupe mt:s prepaid karticu i da im u tom trenutku niko ne kaze, pa znate kako ponestalo nam je brojeva cekamo od ratela numeraciju 066.

I, da zasto korisnicima mt:s mreze nije omoguceno biranje brojeva u formatu npr: 0038765xxxxxx, sto na Telenor i Vip mrezi radi bez problema.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 15.09.2007. u 22:59 GMT+1]
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: MTS prodaje brojeve koji počinju nulom15.09.2007. u 21:30 - pre 201 meseci
mts ima katastrofalnu politiku pre pajd brojeva a 066 je paging, moze samo
07x a najbolje bi bilo da ne ruze vise mrezu ovim ne potrebnim pre pajd
brojevima koji koriste samo za roaming.

Mts pre pajd korisnici se ne dobijaju ovakvim deljenjem kartica za dz vec
umerenim cenama.

Bolje 5 korisnika koji ce koristiti aktivno mts nego 50 korisnika koji nece
upaliti nikada svoju mts karticu. Ili ce koristiti samo za neke situacije
koje su retke.
zzviktor
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: MTS prodaje brojeve koji počinju nulom16.09.2007. u 03:00 - pre 201 meseci
Auuuu koliko gluposti i nepoznavanja elementarnih pravila telefonije!!!!?????
1. Svaka zemlja ima svoj kod, dodeljen po međunarodnom standardu
2. Unutar svake zemlje je svaka mrežna grupa definisana svojim kodom
3. Unutar svake mrežne grupe je svaki korisnik definisan svojim kodom (brojem telefona)

U različitim zemljama se koriste različiti kodovi (pozivni brojevi) za povezivanje na određeni "tip centrale"

Kako to funkcioniše u zemlji Srbiji, konkretno:
Petar Petrović, živi u Novom Sadu i korisnik je telefonskog broja 1234567
Kod zemlje: 381 (Srbija)
Kod mrežne grupe: 21 (Novi Sad)
Pretplatnički broj: 1234567 (Petar Petrović)

Ako Janez Janša iz Ljubljane želi da pozove Petra Petrovića u Novi Sad onda mora da uradi sledeće:
Bira izlaz u međunarodnu centralu: 00 (U Sloveniji je tako)
Bira kod države: 381
Bira kod mrežne grupe: 21
Bira broj Perinog telefona: 1234567
Dakle iz Slovenije 00381211234567

Obrnuto iz Srbije u Sloveniju: 9938611234567 gde je:
Izlaz u međunarodnu centralu: 99 (U Srbiji je tako)
Kod Slovenije: 386
Kod Ljubljane: 1
Janezov broj: 1234567

A kada Žika iz Beograda zove Peru u Novi Sad onda radi sledeće:
Bira izlaz u međugradsku centralu: 0 (U Srbiji je tako)
Bira kod grada: 21
Bira Perin broj: 1234567

Dakle "pozivni broj Novog Sada" NIJE 021 NEGO 21, A 0 JE "MEĐUGRADSKA CENTRALA"
Isto važi za pozive u inostranstvo, iz Srbije se prvo bira 99, a u nekim zemljama drugačije npr. 00 da bi se dobio "IZLAZ U MEĐUNARODNU CENTRALU"
Zbog različitih kodova za pozivanje "izlaznih centrala" postoji na mobilnim telefonima, čarobni produženi pritisak na "0", koji daje znak "+" (na većini telefona se pojavljuje i opcija da se odabere zemlja sa abecednog spiska), pa je onda Perin broj u međunarodnom formatu +381211234567, a lokalna centrala broja sa kog se poziva onda "zna šta treba da uradi" (00 iz Slovenije...)
Direktno biranje samog pretplatničkog broja, onda podrazumeva da je pozivani broj u istoj državi i mrežnoj grupi kao i broj sa kog se zove...

Za mobilnu telefoniju u Srbiji:
Vip - dve mrežne grupe: 60 i 61
Telenor - dve mrežne grupe: 62 i 63
MTS - dve mrežne grupe: 64 i 65


PS
Nije ni čudo što niko ne ume da pravilno podesi u Windows / Control Panel / Phone & Modem options / Area Code kada toliko brkate elementarne pojmove!


[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 16.09.2007. u 04:14 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 16.09.2007. u 04:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: MTS prodaje brojeve koji počinju nulom16.09.2007. u 09:24 - pre 201 meseci
Catch22, znam ja dobro sta znaci 0, sta znaci 99... Samo konstatujem da je u vecini zemalja 00 medjunarodna centrala, i da bi bilo dobro da mt:s omoguci pozivanje inostranstva i pomocu ovog koda, prvenstveno zbog stranaca koji dolaze u Srbiju i koriste izmedju ostalih i mt:s mrezu.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: MTS prodaje brojeve koji počinju nulom16.09.2007. u 09:24 - pre 201 meseci
@kvaka22
To što pominješ "pozivni broj" bez vodeće nule, to je američki način poimanja pozivnih brojeva. Tamo ima oblasti u kojima zaista i zoveš bez izlazne nule: bukvalno: (212)321-3322, i u kojima i ne prihvata biranje bez pozivnog broja čak i brojeva u sopstvenom gradu (tj. oblasti, pošto imaju više pozivnih brojeva u velikim gradovima). Tamo se pozivni broj uvek i piše bez nule, ali se (često) bira sa nulom.

Kod nas se oduvek smatralo da je "pozivni broj" onaj broj koji treba da otkucaš da bi dobio nekog u nekom gradu. Dakle, za obične ljude, pozivni broj za NS je 021, a to što je 0 izlaz u medjugradsku centralu (bio nekad, kod prastarih centrala) to je potpuno nebitno. Nekada si okretanjem nule odmah bio prebačen na medjugradsku centralu, a ona je primala dalje cifre. Kod sadašnjih centrala možeš bez problema da namestiš da peru iz NS dobiješ ako otkucaš 211234567, isto tako i kad otkucaš 0211234567, ili kad otkucaš 381211234567, ili uostalom šta god hoćeš da otkucaš. I nema nikakvog opravdanja zašto ja iz Beograda ne mogu da otkucam 011.... i da dobijem broj, već dobijem poruku da "broj ne postoji"!? Kako ne postoji? Pa postoji, samo treba da odeš u drugi grad pa da ga nazoveš.

Ja kada putujem (desilo mi se par puta), i stanem negde da se odmorim, pa rešim da telefoniram iz govornice: okrenem broj (sa pozivnim brojem) i dobijem: "Odabrali ste nepostojeći broj". Kako nepostojeći? Pa lepo, ispostavi se da sam ja baš u toj "oblasti" koju pokušavam i da nazovem (recimo 026...) i da tu ne smem da kucam pozivni broj 026. A onda nekih par kilometara odatle (bukvalno, sledeća benzinska pumpa), više nije 026 oblast nego 011, i tu moram da kucam pozivni broj 026. A centrale digitalne, i milina jedna samo kada bi neko imao entuzijazma i znanja da ih podesi. To je čak moglo i sa starim centralama, primitivnom metodom: išlo je preko medjugradske pa nazad u gradi (malo skuplje, ali ne moraš da razmišljaš i pitaš nekog u kojoj si zoni).

Citat:
freelancer: Koliko se secam dobio sam obavestenje od Telenora da ce to ukinuti, odnosno da ce ubuduce biti neophodno uneti i pozivni broj. Obrazlozenje je bilo nesto kao uvodjenje novih usluga i mogucnosti.


Pa Telenor se krupnim koracima kreće ka tome da postane isto ***** kao što je mt:s, i to primećujem već godinama. Sve prednosti koje su imali se polako tope, i to ne zbog toga što ih mt:s stiže, već zbog toga što njihova mreža polako pada na nivo mt:s-a.
 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: MTS prodaje brojeve koji počinju nulom16.09.2007. u 09:54 - pre 201 meseci
hahahaPisac ovo je onaj stari srpski sto bi ja bio bolji kada mogu da budem
isti kao i konkurencija.

I kod telenora i mts sam naletao na odgovore pa sta to nema ni
konkurencija ja ne znam sto oni imaju toliku potrebu da se brinu o tome sta
ima a sta nema konkjurencija jer ne zive oni od korisnika konkurencije vec
od svojih korisnika.
zzviktor
 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: MTS prodaje brojeve koji počinju nulom16.09.2007. u 09:59 - pre 201 meseci
moze sa plus.

00 u vecini digitalnih slucajeva daje plus stisnite na vecini telefona 00 i
dobice te plus.

No zasto se code za inostranstvo ne promeni sa fiksnih telefona sa 99 na 00
vec moramo pitati telekom Srbija.
zzviktor
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: MTS prodaje brojeve koji počinju nulom

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 17087 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.