Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MTS prodaje brojeve koji počinju nulom

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: MTS prodaje brojeve koji počinju nulom

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 17157 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: MTS prodaje brojeve koji počinju nulom25.09.2007. u 08:15 - pre 202 meseci
Citat:
Nesha_bg: Naravno i kredit i bonus se prenose na postpaid . Numeracija za SRecan je tvoj mts broj se zavrsava sa brojem 0011999 !!!
Svi brojevi sa nulom posle ovog broja nespadaju u kampanju. !Akcija je produzena.

Kod mene u gradu su svi brojevi, koji pocinju sa nulom, stiglu u obliku 005xxxx i svi su u paketu sa greb-greb sreckom
Valda i to onda spada pod "Srecan je tvoj..." kampanju.

 
Odgovor na temu

Nesha_bg
c:\Beograd\Sremcica

Član broj: 44776
Poruke: 118
*.adsl-1.sezampro.yu.

ICQ: 193210132
Sajt: www.srecnanova.com


Profil

icon Re: MTS prodaje brojeve koji počinju nulom28.09.2007. u 00:42 - pre 201 meseci
Citat:
Catch 22: Kod mene u gradu su svi brojevi, koji pocinju sa nulom, stiglu u obliku 005xxxx i svi su u paketu sa greb-greb sreckom
Valda i to onda spada pod "Srecan je tvoj..." kampanju.
:)


Upravo i ja sam uzeo broj 00300xx i imao je srecku a nisam ni razmisljao o tome kad sam napisao!!! Moja greska!!!
Ali ja imam takvo obavestenje... bas cu da proverim mozda kad su produzili kampanju prosirili su i numeraciju !

Sremcica bez ZICA
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: MTS prodaje brojeve koji počinju nulom29.09.2007. u 01:46 - pre 201 meseci
Danas sam u poslovnici u SM prebacio svoj 064-005xxxx broj na postpaid. Prilkom sklapanja ugovora mi je rečeno da će neutrošeni kredit biti prebačen na moj postpaid račun, ali da će mi neutrošene besplatne poruke (96 SMS poruka!) najverovatnije propasti!
Devojka koja je radila nije znala tačnu proceduru, pa je nazvala svog šefa i on joj je rekao da se besplatne SMS poruke najverovatnije NE PRENOSE, prilikom prelaska na postpaid. Inače su bili prilično neobavešteni o postojanju 00 brojeva, a da pri tom u susednoj prostoriji prodaju prepaid kartice 064-007xxxx, ali isključivo u paketu sa telefonom.
Za prelazak na postpaid nemaju skoro ništa od telefona, osim onih koji idu uz najskuplje pakete, pa su zato i neinteresantni... (valda ono što je povoljno ode odmah "isključivo preko veze"). Pošto sam samo napravio ugovor o postpaidu za Mix 500, bez kupovine telefona i vremenske obaveze, rečeno mi je da ću kasnije moći da pređem na bilo koji drugi paket bez obzira na cenu paketa, ako to budem želeo...

 
Odgovor na temu

m257

Član broj: 132139
Poruke: 398
*.ikomline.net.



+5 Profil

icon Re: MTS prodaje brojeve koji počinju nulom01.11.2007. u 21:10 - pre 200 meseci
Sa malim zakasnjenjem se ukljucujem u ovu raspravu. Zanimljivo je da niko nije prvo procitao a kamoli citirao Plan numeracije za TK mreze u Srbiji, koji je najosnovniji akt iz koga posle sve proistice, a ovde se komentarise o pozivnim brojevima i sl. Isti se moze skinuti sa www.ratel.org.yu.

Sto se mobilnih mreza tice, plan kaze sledece (cirilica, copy-paste):

2.4. Nacionalni broj za usluge javne mobilne telekomunikacione mreže

[...]

Nacionalni odredišni kod nacionalnog broja sadrži dve cifre. Dužina pretplatničkog broja u javnoj mobilnoj telekomunikacionoj mreži iznosi 6 ili 7 cifara. Za prvu cifru pretplatničkog broja ne mogu se upotrebiti cifre ˝0˝ i ˝9˝.

Prilikom iniciranja nacionalnog poziva iz javne mobilne telekomunikacione mreže, bira se prvo nacionalni prefiks ˝0˝, a zatim kompletan odredišni nacionalni broj, izuzev pristupa hitnim službama i službama pružanja nekomercijalnih usluga od javnog interesa.


Elem, da rezimiramo:

1. Kao prva cifra pretplatnickog broja NE MOZE SE UPOTREBITI 0 I 9!! Kako mt:s odavno dodeljuje korisnicima brojeve na 9, a od skora i na 0 to automatski nije u skladu sa planom numeracije ! Dakle, postavlja se zakljucak da mt:s, odnosno Telekom, ne radi u skladu sa vazecim propisima!!! Sada se postavlja pitanje sta u ovom slucaju raditi? Menjati plan numeracije (malo verovatno) ili dozvoliti ovakav haos i stvari koji uopste nisu u skladu sa satandardima!! Licno bih se pribojavao reakcije RATELa koji moze Telekomu da nalozi da prestane da koristi/dodeljuje nove brojeve na 0 i 9, sto automatski znaci da bi svi korisnici koji imaju takve brojeve ostali bez njih (realna i veoma ozbiljna opasnost ako "ozbiljno" koristite te brojeve).

Rasprava o hiperprodukciji mt:s brojeva nema veze sa numeracijom nego sa njihovom poslovnom politikom. Dakle, ako oni zele da potrose sve brojeve - njihova stvar!! Druga je prica ako oni rade suprotno vazecim pravilima! Po meni, najelegantnije resenje, ako vec ne zele da recikliraju stare brojeve, je da zatraze od RATEL-a novi kod za mobilnu mrezu. Po odvajanju Crne Gore 67, 68 i 69 su postali slobodni, a verujem da ce se isto uskoro desiti sa 66, jer koliko ljudi znate koji danas jos uvek koriste pejdzere? No, brojevi su ograniceni resurs, tako da i ja mislim da je ovako rasipnicko ponasanje lose!

2. Posto plan numeracije kaze da se svaki "mobilni broj" bira sa upotrebom prefiksa 0 pa zatim kompletnim brojem Telenor ce biti u obavezi da ukine mogucnost da se brojevi unitar 063 pozivaju bez pozivnog broja.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: MTS prodaje brojeve koji počinju nulom02.11.2007. u 08:55 - pre 200 meseci
Citat:

2. Posto plan numeracije kaze da se svaki "mobilni broj" bira sa upotrebom prefiksa 0 pa zatim kompletnim brojem Telenor ce biti u obavezi da ukine mogucnost da se brojevi unitar 063 pozivaju bez pozivnog broja.


Nisam bas siguran da plan numeracije regulise sta kompanije mogu da rade unutar njihove mreze - ako Telenor, na primer, zeli da svojim korisnicima omoguci brze biranje Telenorovih brojeva - ne vidim sta tu RATEL ima da se mesa.

A brojevi na 0 su nesto najgluplje sto sam cuo - takva numeracija je protivna svim medjunarodnim pravilima, i boga pitaj koliko problema moze da napravi.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: MTS prodaje brojeve koji počinju nulom02.11.2007. u 10:35 - pre 200 meseci
To su videli od Promontea
 
Odgovor na temu

Nesha_bg
c:\Beograd\Sremcica

Član broj: 44776
Poruke: 118
*.adsl-3.sezampro.yu.

ICQ: 193210132
Sajt: www.srecnanova.com


Profil

icon Re: MTS prodaje brojeve koji počinju nulom02.11.2007. u 14:47 - pre 200 meseci
zaboravio sam da vam kazem, svi koji su kupili ili kupuju kartice sa sreckom "srecan je tvoj mts broj" , takodje pocinju sa 0, a pritom dobili samo 20 sms poruka ( umesto 100 ) potrebno je da pozovu 789 kako bi se napisala reklamacija.

Pozz
Sremcica bez ZICA
 
Odgovor na temu

m257

Član broj: 132139
Poruke: 398
*.ikomline.net.



+5 Profil

icon Re: MTS prodaje brojeve koji počinju nulom02.11.2007. u 16:49 - pre 200 meseci
Plan numeracije veoma jasno kaze:

Prilikom iniciranja nacionalnog poziva iz javne mobilne telekomunikacione mreže, bira se prvo nacionalni prefiks ˝0˝, a zatim kompletan odredišni nacionalni broj, izuzev pristupa hitnim službama i službama pružanja nekomercijalnih usluga od javnog interesa.

Dakle, nedvosmisleno je receno, SVI nacionalni brojevi koji se zovi mobilne mreze zovu se sa 0 + kompletan odredisni broj, naravno osim hitnih sluzbi (policija) i sl.

A evo sta kaze Plan numeracije za fiksnu telefoniju:

2.3. Nacionalni broj za usluge javne fiksne telefonske mreže

Nacionalni broj za usluge javne fiksne telefonske mreže može da sadrži maksimalno 12 cifara. Za prvu cifru pretplatničkog broja ne mogu se upotrebiti cifre ˝0˝ ili ˝9˝. Geografski kod može sadržati dve ili tri cifre.

Prilikom iniciranja poziva sa odredištem unutar istog geografskog područja (tzv. lokalni poziv) bira se samo pretplatnički broj. U svim ostalim slučajevima, prilikom iniciranja nacionalnog poziva, bira se prvo nacionalni prefiks ˝0˝, a zatim kompletan nacionalni broj.


Jasno je - u fiksnoj telefoniji nije potrebno zvati kompletan broj unutar istog geografskog podrucja, ali u mobilnoj je potrebno zvati kompletan broj, bez obzira na mrezu.

Dakle - nema tu nikakve duboke filosofije - dovoljno je procitati pravilnik, sve je jasno napisano!

Da ponovim, mt:s dodeljuje brojeve sa 0 i 9 NELEGALNO! Jedno je prica da li je nesto glupo ili nije glupo - drugo je prica da li je nesto DOZVOLJENO ili NIJE DOZVOLJENO!!!

E sad, zamislite kad bi RATEL nalozio Telekomu da prekine tu praksu i UKINE sve brojeve koji pocinju na 0 i 9!! Kakav bi tek tu haos nastao!!
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: MTS prodaje brojeve koji počinju nulom03.11.2007. u 01:48 - pre 200 meseci
U gornjoj poruci u "citatu" se kaže
Citat:
Nacionalni broj za usluge javne fiksne telefonske mreže može da sadrži maksimalno 12 cifara. Za prvu cifru pretplatničkog broja ne mogu se upotrebiti cifre ˝0˝ ili ˝9˝. Geografski kod može sadržati dve ili tri cifre

a ima i ovo
Citat:
...Dakle, nedvosmisleno je receno, SVI nacionalni brojevi koji se zovi mobilne mreze zovu se sa 0 + kompletan odredisni broj...

U mom mobilnom telefonu su svi brojevi memorisani po internacionalnom standardu: +38111nnnnnnn, +38163nnnnnnn, +38164nnnnnnn i telefon ih tako i poziva... dakle bez ikakvog biranja "0" na početku! Ako još dodam da sam na postpaidu sa brojem 064-005nnn5, a imam i jednu prepaid karticu 064-9090nnn ispada da sam skroz nelegalan, tako reći kriminalan!

 
Odgovor na temu

m257

Član broj: 132139
Poruke: 398
*.ikomline.net.



+5 Profil

icon Re: MTS prodaje brojeve koji počinju nulom03.11.2007. u 12:27 - pre 200 meseci
Shvatio si bukvalno samo jedan mali deo Plana koji sam ja citirao i komentarisao. :-) No krivica delom lezi i na meni jer sam to jako kratko i sturo objasnio (jer sam podrazumevao da ce se neko setiti da skine i procita ceo Plan numeracije).

Da li sa mobilnog okrenuo 0xx-yyyyyyy ili +381xx-yyyyyyy je potpuno isto - jer i u jednom i drugom slucaju ti zoves kompletan nacionalni broj!

Da bi se shvatilo kako bi sve to (treblao) da funkcionise potrebno je da procitate kompletan Plan! Sve je tu jasno objasnjeno, sta je nacionalni broj, sta znaci 0 a sta 9, kako se "okrecu" brojevi... da ne duzim skinite lepo kompletnu verziju Plana numeracije, odvojite 15 minuta, procitajte pazljivo i kazace vam se samo! :-)

Plan se moze pronaci na sledecem linku:

http://www.ratel.org.yu/index....amp;get_treerot=9&lang=srp

 
Odgovor na temu

m257

Član broj: 132139
Poruke: 398
*.ikomline.net.



+5 Profil

icon Re: MTS prodaje brojeve koji počinju nulom03.11.2007. u 12:34 - pre 200 meseci
Uzgred, samo jos da dodam, Cathc 22, nisi ti nelegalan, prvo jer po slovu zakona te kartice nisu u tvom vlasnistvu, vec u vlasnistvu mt:s-a, a drugo jer ti kao korisnik nisi ni duzan da znas ove stvari! mt:s je nelegalno postupio sto je uopste i prodao tebi i drugima kartice ciji brojevi pocinju sa 0 i 9 i potencijalno vam napravio problem ukoliko dodje do nekog spora! Pa i ja imam cak 4 kartice ciji brojevi pocinju na 9 i koje sam podobijao jer sam kupovao neke druge stvari, no ne koristim ih, cak ni sam ne znam sta cu sa njima... samo mi se vuku po fiokama...

Dakle, ovde nema nikakve krivice na strani korisnika vec na strani operatera!

I ne zamerite mi na opasci ali neke stvari nepotrebno shvatamo licno...
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: MTS prodaje brojeve koji počinju nulom03.11.2007. u 18:07 - pre 200 meseci
Citat:
Ako još dodam da sam na postpaidu sa brojem 064-005nnn5, a imam i jednu prepaid karticu 064-9090nnn ispada da sam skroz nelegalan, tako reći kriminalan!


S obzirom da si jedan od najposvećenijih korisnika ovog foruma, možeš računati na mene i uvek sveže sezonsko voće u zatvoru! :-)
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: MTS prodaje brojeve koji počinju nulom03.11.2007. u 18:19 - pre 200 meseci
Citat:
owim: S obzirom da si jedan od najposvećenijih korisnika ovog foruma, možeš računati na mene i uvek sveže sezonsko voće u zatvoru!

O baš ti hvala! Inače živim u gradu, gde je jedna od znamenitosti i čuveni zatvor (nekada najveći na Balkanu) tako da se nadam da će mi rodbina i prijatelji u slučaju "ne daj bože" dostavljati sve pobrojane stvari... kao i mobilni sa karticom na 0 ili 9... tortu sa turpijom ispod čokoladnog fila... Poznajem neke ljude koji su zaposleni tamo (ne kao robijaši!)

 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: MTS prodaje brojeve koji počinju nulom

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 17157 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.