Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

JavaScript: Kako da mergujem 2 polja?

[es] :: Javascript i AJAX :: JavaScript: Kako da mergujem 2 polja?

[ Pregleda: 2426 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BrackoNe
Nemanja Bračko
Stara Pazova

Član broj: 15801
Poruke: 115
*.adsl.beocity.net.

ICQ: 317974947


+1 Profil

icon JavaScript: Kako da mergujem 2 polja?13.09.2007. u 00:08 - pre 202 meseci
Ajde ako neko može, da mi napiše u JavaScriptu kako da mrdžujem dva polja, jedno polje se zove Mesto, a drugo AdresaPreduzeća.
Trebalo bi da piše nešto ovako u tom trećem polju AdresaPreduzeća + ', ' + Mesto, ali neće da radiiiii!!!
Treba mi za obrazac koji radim u PDF-u, da spojim ta dva polja koja se unose posebno u jedno, a još i podržava JavaScript...
Molim vas..?
 
Odgovor na temu

BrackoNe
Nemanja Bračko
Stara Pazova

Član broj: 15801
Poruke: 115
*.adsl.beocity.net.

ICQ: 317974947


+1 Profil

icon Re: JavaScript: Kako da mergujem 2 polja?13.09.2007. u 19:25 - pre 202 meseci
Pošto vidim da neće niko da odgovori, snašao sam se na drugom forumu, možda nekome i zatreba...

Citat:
If your forms were created with the Acrobat Form tool, you can just add the field values and the character string in the custom calculation of the combined field:

var sCity = this.getField("Mesto").value;
var sStreet = this.getField("AdresaPreduzeća").value;

event.value = sStreet + ", " + sCity;
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
195.178.55.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: JavaScript: Kako da mergujem 2 polja?14.09.2007. u 10:36 - pre 202 meseci
Hvala.

Ovo je interesantan primer kako JavaScript figuriše i van sveta browsera. Veliki broj aplikacija ga koristi kao alat za proširivanje osnovne funkcionalnosti (dovoljno da pomenem samo verovatno kompletan Adobe i MS Office).

Naravno, svaka implementacija ima svoje specifičnosti jer se prilagođava okruženju kom treba da služi - tako ovde imamo metod getField koji vraća polje forme, prilično analogno metodi document.getElementById koja na web stranici referencira neki element.
 
Odgovor na temu

[es] :: Javascript i AJAX :: JavaScript: Kako da mergujem 2 polja?

[ Pregleda: 2426 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.