Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3534123 | Odgovora: 15768 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kostic17
goran kostic
neyaposlen
nsy
jagodina

Član broj: 339397
Poruke: 156
..:10c:5600:8f7:7f54:199c:b106



+11 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.12.2023. u 22:18 - pre 5 meseci
Ne samo da sve stavljaju na dopunsku vec od nove godine zbog verovatnog ulaska u sengen nece vise da daju ni stalni boravak
Tako da ne pise se dobro
 
Odgovor na temu

Rikelme81
Nezaposljen

Član broj: 348280
Poruke: 13
*.dynamic.a1.rs.



+4 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.12.2023. u 00:10 - pre 5 meseci
Bravo Srdjane,ako je ovako kao sto pisu novine onda oko 9 meseci se ceka na ovom statusu ali videcemo ......u svakom slucaju imas uvek neku informaciju 😅
 
Odgovor na temu

SrdjanM72

Član broj: 347743
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.12.2023. u 18:36 - pre 5 meseci
Pozdrav narode,

Holandija je skinula veto za priključivanje Bugarske i Rumunije šengenskom savezu.
O tome izveštavaju bugarski mediji:

https://m.dnevnik.bg/sviat/202...svetlina_za_prisuediniavaneto/

Ostaje da još to učini i Austrija i eto Bugarske u Šengen prostoru.

Kako će se to odraziti na dobijanje državljanstva - pasoša, ostaje nam da nagađamo.

 
Odgovor na temu

Ivanov1_

Član broj: 348404
Poruke: 16
109.245.225.*



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.12.2023. u 19:05 - pre 5 meseci
A kakve veze ima sengen sa dobijanjem drzavljanstva za kandidate iz Srbije koji su blokirani sa i bez sengena?
Ima li neko ideju sta bismo mi mogli da preduzmemo kako bi neko cuo za nas i ovo maltretiranje od strane bugarskih vlasti?
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.12.2023. u 20:56 - pre 5 meseci
Nazalost ne postoji nista sto moze da se preduzme jer je Bugarska banana drzava kao i nasa gde nisu zakonom predvideli da mozes bilo sta da preduzmes, odnosno ni zalbu da napises. Kakva drzava, takav i zakon. Ne znam koliko pratite makedonski forum ali mnogo ljudi se javlja gde dobijaju odbijenice jer nisu dobro odgovarali na pitanja prilikom intervjua. To su uveki jer su usvojili zakon za jezik. Bez obziira sa kakvim papirima apliciraju pa cak odbijaju i ljude ciji su roditelji bugarski drzavljani ako nisu na intervjuu pricali bugarski i pogodili sva pitanja. Okacio sam vam i sliku tog statusa.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivanov1_

Član broj: 348404
Poruke: 16
*.static.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.12.2023. u 21:20 - pre 5 meseci
Jasno mi je da je Bugarska drzava u kojoj nema vladavine prava i bas zbog toga ne bih se upustao u sudske zalbe jer ne vidim svrhu. Medjutim , smatram da nas sad vec ima dosta koji smo blokirani i vec vidim da nam cekanje nece pomoci.
Kako kazu zajedno smo jaci, nije isto ukoliko bi se zalio jedan covek ili 1000 odjednom, kad kazem zalba mislim na jednu vrstu skupa ispred direkcije ili kancelarije viceprezidenta. Niko ne zeli negativan publicitet pa ni bugarske vlasti. Umesto sto cekamo hajde da uradimo nesto konkretno da ne gubimo vreme uzalud.
Dajte predloge, svima nam je u interesu da resimo problem sto pre.
 
Odgovor na temu

SrdjanM72

Član broj: 347743
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.12.2023. u 21:52 - pre 5 meseci
Pravo žalbe ne postoji jer je tako uređen zakon. Odluke saveta za državljanstvo ne podležu žalbi jer ne predstavljaju individualni pravni akt koji podleže žalbi na osnovu njihovog Zakona o opštem upravnom postupku. Takođe, žalbi ne podleže po istom tom zakonu ni akt koji donosi predsednik, a to je ukaz o prijemu ili odbijanju prijema u bugarsko državljanstvo.
Pravilnikom o radu saveta za državljanstvo je uređeno da se odluka donosi većinom glasova, a sam savet čine predstavnici koje delegiraju različita ministarstva, tako da sve i da neko hoće nema kome da se žali.
I dalje vodeću ulogu igra birokratska mašinerija koja je ustanovljena još u vreme komunizma kod njih. U toj mašineriji je česta pojava da se pojedinac izdigne iznad sistema i da u ime sistema samostalno donosi odluke, a zapravo je taj pojedinac obična karika u lancu, koji ukoliko se ne "zauzda" poseduje "delić vlasti" koja mu daje moć da u sam sistem ugradi korupciju kao neminovnost, a da korupcija da tom lancu čija je karika, sasvim drugačiju konotaciju. Tada taj lanac postaje poluga neke sasvim druge moći koja ume da se izdigne iznad samog sistema i države.
Koliko god da uzdižu sebe u nebesa, daleko su od demokratski uređene države sa takvim pravnim sistemom. Ustav garantuje sva moguća prava a u praksi ih je skoro pa nemoguće ostvariti.
Zato se dešava da član uže porodice bugarskog državljanina bude odbijen za državljanstvo, što je po samom ustavu nedopustivo. Takođe, ustav daje određena prava koja su u takvoj sistemskoj konstelaciji snaga skoro neostvariva na zakonski predviđen način.

 
Odgovor na temu

Ivanov1_

Član broj: 348404
Poruke: 16
109.245.225.*



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.12.2023. u 14:46 - pre 5 meseci
Sve je to ok, nego vreme je da pocnemo da delujemo. Nista nam nece pomoci to sto sedimo skrstenih ruku i cekamo da se desi cudo.
Ovo je bas mucenje za sve nas.
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo22.12.2023. u 20:14 - pre 4 meseca
Na ruskom forumu se javio neki clan da je bio na onoj famoznoj dopuni gde ne traze nista od dokumenata od 15.02.2023. pa ga vratili na finalni 30.11.2023. i od danas iliti 22.12.2023. presao na polozitelno.
 
Odgovor na temu

SrdjanM72

Član broj: 347743
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo22.12.2023. u 22:14 - pre 4 meseca
Pa,da. To je ta famozna dopuna sa zarezom koja traje 8 do 9 meseci u proseku, kako kažu na ruskom forumu i na njihovoj telegram grupi. To važi za ruske državljane, ne znam kako stoji kod naših ljudi ta stvar.
Primetimo sam i nove poruke tamo za otkaz. Pojavile su se dve forme koje do sada nisam video na forumima. Jedna je: "Sъvetъt po graždanstvo ne e uvažil molbata. Ne sa nalice kategorični danni za bъlgarskiя proizhod na liceto." Druga je: "Sъvetъt po graždanstvo ne e uvažil molbata. Na lice sa protivorečivi danni za bъlgarskiя proizhod na liceto.".
Da li je napokon proradio onaj famozni i dugonajavljivani konsultativni savet, pa otud te forme ili nije proradio to boga pitaj. Ništa mi ama baš nije jasno.
 
Odgovor na temu

daca80
Negotin

Član broj: 32787
Poruke: 273
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo22.12.2023. u 23:31 - pre 4 meseca
Nije proradio, a izgleda i da nece da proradi. Juce je vlada usvojila predlog izmene zakona kojim se izmedju ostalog ukida taj Savet, ocigledno su shvatilu da je nefunkcionalan. Inace izmena predvidja i obavezan jezik za dobijanje drzavljanstva.
 
Odgovor na temu

SrdjanM72

Član broj: 347743
Poruke: 210
*.internet.mts.telekom.rs.



+40 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo23.12.2023. u 09:22 - pre 4 meseca
Čitao sam taj predlog izmene zakona. Ima ga na sajtu parlamenta.
https://www.parliament.bg/bg/bills/ID/164820
Nigde se ne pominje ukidanje tog saveta....
 
Odgovor na temu

daca80
Negotin

Član broj: 32787
Poruke: 273
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo23.12.2023. u 09:43 - pre 4 meseca
Nije taj predlog. Taj sto si citao je predlozila poslanicka grupa iz opozicije, a ovo ce predloziti vlada i sobzirom da imaju komotnu vecinu bice usvojen. Ima ga na sajtu Min. spoljnih poslova u rubrici aktuelno, ne mogu sad da okacim link sa telefona. Bice i ovaj predlog u parlamentu za nekoliko dana, mislim da ce ga do leta usvojiti.
 
Odgovor na temu

kostic17
goran kostic
neyaposlen
nsy
jagodina

Član broj: 339397
Poruke: 156
*.dynamic.a1.rs.



+11 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo23.12.2023. u 11:09 - pre 4 meseca
Jedan moj drugar je 2 godine na dopunskoj proveri sa zarezom i nista
 
Odgovor na temu

SrdjanM72

Član broj: 347743
Poruke: 210
*.internet.mts.telekom.rs.



+40 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo23.12.2023. u 11:50 - pre 4 meseca
U pravu je Daca80. Primljen je predlog sa danom 22.12.2023. Predlagač je vlada. Predlog potpisao premijer i tu boga nema da se ne usvoji.

Ovo je taj predlog:

https://www.parliament.bg/bg/bills/ID/165299

Ovo je zvanični sajt parlamenta, a ima ga i na sajtu Ministarstva inostranih poslova.

Onaj nesrećni predlog opozicije je parlament usvojio nakon prvog glasanja u septembru , a verovatno će ga odbaciti na drugom glasanju.

Suština predloga vlade je ta, da je znanje jezika obavezno samo za kandidate po poreklu i za kandidate čiji su roditelji dobili bugarsko državljanstvo naturalizacijom po osnovu bugarskog porekla. Uručivanje državljanstva na svečanoj ceremoniji je druga bitna stavka. Treća, koja je mnogo "škakljiva" i koja me brine je ukidanje Konsultativniog saveta pri IABČ, a samim tim i mogućnosti da ministar pravde traži od njega da se izjasni o okolnostima da li neko lice ima "proizhod". Ostaje ona stavka da ministarstvo pravde ima pravo da traži od lica da u roku od 14 dana dostavi dopunske dokumente, ukoliko smatra da je to potrebno da bi se razjasnile eventualne nedoumice oko postojanja bugarskog "proizhoda".

Plaši me to da će sada možda neki činovnik (onaj "čisti adminiistrativac tipa FTJP - fali ti jedan papir) u ministarstvu pravde da odlučuje o tome ko ima bugarsko poreklo, a ko ne. Oni sastavljaju predloge koji izlaze pred čuveni Savet za graždanstvo. Ukoliko ujutru ustane na levu nogu može da pukne rok od 14 dana i doviđenja.... S druge strane, oprezno pretpostavljam da ovo može da uvede korupciju na velika vrata, jer nije mala para u igri.

50.000 predmeta puta hiljadu evra (recimo). Nagradno pitanje glasi: kako sprečiti korupciju u ovakvim okolnostima?




 
Odgovor na temu

Totti-
Bor,Srbija

Član broj: 338934
Poruke: 63
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.01.2024. u 10:01 - pre 4 meseca
Sve najbolje vam zelim u novoj 2024
Drug je dobio ukaz.Intervju je imao u konzulatu u Nisu, sta mu je potrebno od dokumenta pri podizanju ukaza.
2 slike,izvod iz maticne knjige rodjenih da bude preveden i sta jos od dokumenata.Da li se placa nesto u konzulatu.Ako moze neko da napise.
Ja jos nisam isao do podignem drzavljanstvo , da li i ja mogu da idem preko konzulata u Nisu ili moram u Sofiju , ja sam imao intervju u Sofiji.I da li neko zna koja je granica za decu oko podizanja drzavljansva, klinac puni 15novembra ove godine 16g a cerkica 8g , da li moze klinac da podigne ili mora sve ispocetka kao sto smo svi mi.
 
Odgovor na temu

Ivanov1_

Član broj: 348404
Poruke: 16
109.245.225.*



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.01.2024. u 23:04 - pre 4 meseca
Pozdrav, ne znam tacno sta je potrebno od dokumentacije, da li mozes da nam kazes kad je dobio ukaz, sa kojim papirima je aplicirao i kad je imao intervju jer smo mi iz Srbije blokirani preko godinu dana i niko se ne javlja da je dobio drzavljanstvo?
 
Odgovor na temu

SrdjanM72

Član broj: 347743
Poruke: 210
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+40 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo03.01.2024. u 09:51 - pre 4 meseca
Citat:
Totti-:
Sve najbolje vam zelim u novoj 2024
Drug je dobio ukaz.Intervju je imao u konzulatu u Nisu, sta mu je potrebno od dokumenta pri podizanju ukaza.
2 slike,izvod iz maticne knjige rodjenih da bude preveden i sta jos od dokumenata.Da li se placa nesto u konzulatu.Ako moze neko da napise.
Ja jos nisam isao do podignem drzavljanstvo , da li i ja mogu da idem preko konzulata u Nisu ili moram u Sofiju , ja sam imao intervju u Sofiji.I da li neko zna koja je granica za decu oko podizanja drzavljansva, klinac puni 15novembra ove godine 16g a cerkica 8g , da li moze klinac da podigne ili mora sve ispocetka kao sto smo svi mi.


Državljanstvo podižeš tamo gde si naglasio u molbi, kada si je podnosio. Možeš i na ovom linku da ukucaš broj predmeta i PIN, pa će se valjda pojaviti opcija zakazivanja termina za podizanje ukaza, ukoliko je neophodno da ga podigneš u MP u Sofiji.

https://publicbg.mjs.bg/BgInfo/

Što reče Ivanov, ne bi bilo loše da napišeš sa kojim dokumentima je aplicirao tvoj drugar koji je sada dobio ukaz, da li je na osnovu porekla - proizhoda ili na osnovu toga što roditelji ili jedan od njih već imaju bugarsko državljanstvo. Jako je bitna ta informacija za sve ovde na forumu.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Ognjen1234

Član broj: 342392
Poruke: 20
87.116.179.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.01.2024. u 14:53 - pre 4 meseca
Pozdrav svima! Informacija sa fb.grupe da ima ukaza za nase iz Srbije..ali detalje ne znam nazalost.
 
Odgovor na temu

kostic17
goran kostic
neyaposlen
nsy
jagodina

Član broj: 339397
Poruke: 156
*.mbb.telenor.rs.



+11 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.01.2024. u 15:16 - pre 4 meseca
Koja to grupa na fb
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3534123 | Odgovora: 15768 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.