Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3534165 | Odgovora: 15768 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefan_13
Medicinski tehnicar

Član broj: 338688
Poruke: 563
*.mbb.telenor.rs.



+31 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.11.2023. u 14:12 - pre 5 meseci
Tako je , to nećemo dozvoliti
 
Odgovor na temu

Evans D




Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.11.2023. u 20:27 - pre 5 meseci
Citat:
Derac357:
Poslali me na dopunu.
Intervju maj 2021


Koje papire si imao? Gde je bio intervju Sofija ili bg?
 
Odgovor na temu

SrdjanM72

Član broj: 347743
Poruke: 210
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+40 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.11.2023. u 23:23 - pre 5 meseci
6) (Nova - DV, br. 21 ot 2021 g.) Konsultativniяt sъvet se proiznasя s motivirano položitelno ili otricatelno stanoviщe v dvumesečen srok ot vъzlaganeto, kato vzema predvid dali molitelяt polzva bъlgarski ezik, samoopredelя li se kato lice ot bъlgarski proizhod, kakto i dali za nego e nalice pone edno ot slednite obstoяtelstva:
1. čast e ot bъlgarska obщnost ili bъlgarsko malcinstvo v druga dъržava;
2. proizhožda ot naseleno mяsto, koeto e bilo čast ot bъlgarskata dъržava v minaloto ili Bъlgarskata ekzarhiя;
3. ima vъzhodящi, koito sa nositeli na bъlgarskata tradicionna familna imenna sistema.
(7) (Nova - DV, br. 21 ot 2021 g.) Ustroйstvoto, organizaciяta i deйnostta na Konsultativniя sъvet pri Dъržavnata agenciя za bъlgarite v čužbina se opredelяt s pravilnik, priet ot Ministerskiя sъvet.

Nema tu usvajanja ili neusvajanja predloga. Ovo sam citirao iz Zakona o bugarskom državljanstvu. To već piše u zakonu koji je na snazi. Čl.29 stav 6. Piše da se gleda da li se lice izjašnjava kao lice bugarskog porekla, da zna bugarski jezik i da je zadovoljen bar jedan od tri pobrojana uslova. Bar jedan, a ne sva tri. Obavezno su samo jezik i samoopredeljenje.
Inače,taj konsultarivni savet još nije zaživeo iako je usvojen pravilnik za njegov rad i prošlo je više od dve i po godine od kada je Zakon stupio na snagu 21.03.2021.
Taj savet je u ministarstvu inostranih poslova pri IABČ. Bivši DABČ....
 
Odgovor na temu

SrdjanM72

Član broj: 347743
Poruke: 210
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+40 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.11.2023. u 23:41 - pre 5 meseci
Evo kako glasi taj pravilnik.

https://dv.parliament.bg/DVWeb...6B27E6AEDEE8A0F6A?idMat=191462

Ovo je bugarski službeni glasnik.

Nema potrebe da nagađamo i pretpostavljamo. Sve piše.
 
Odgovor na temu

Vranjanac163

Član broj: 348282
Poruke: 42
37.220.64.*



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.12.2023. u 12:23 - pre 5 meseci
Srdjane, to je za ove koji menjaju nacionalnost danas. Ukratko ako ti je prezime Miloradović, a rodjen si u Malom Mokrom Lugu gde nema nijednog Bugarina onda logicno da ne ispunjavas uslove. I Hrvati su uveli nesto slicno zbog ove promene nacionalnosti. Kazu da svako ko promeni nacionalnost u hrvatska moze da podnese zahtev za drzavljanstvo ali ukoliko bude sumnjiv kao npr. da nema rodjaka u Hrvatskoj ili potice iz kraja gde tradicionalno ne zive Hrvati onda se od tog lica moze traziti dodatni dokaz poput vojne knjizice, zapisnika sa vencanja, svedocanstva iz skole, dokument rimokatoličke crkve ili dokaz da je lice nacionalno aktivno u hrvatskim organizacijama u inostranstvu.
 
Odgovor na temu

Vranjanac163

Član broj: 348282
Poruke: 42
37.220.64.*



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.12.2023. u 12:24 - pre 5 meseci
Srdjane, to je za ove koji menjaju nacionalnost danas. Ukratko ako ti je prezime Miloradović, a rodjen si u Malom Mokrom Lugu gde nema nijednog Bugarina onda logicno da ne ispunjavas uslove. I Hrvati su uveli nesto slicno zbog ove promene nacionalnosti. Kazu da svako ko promeni nacionalnost u hrvatska moze da podnese zahtev za drzavljanstvo ali ukoliko bude sumnjiv kao npr. da nema rodjaka u Hrvatskoj ili potice iz kraja gde tradicionalno ne zive Hrvati onda se od tog lica moze traziti dodatni dokaz poput vojne knjizice, zapisnika sa vencanja, svedocanstva iz skole, dokument rimokatoličke crkve ili dokaz da je lice nacionalno aktivno u hrvatskim organizacijama u inostranstvu.
 
Odgovor na temu

daca80
Negotin

Član broj: 32787
Poruke: 273
*.sud.rs.



+21 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.12.2023. u 13:30 - pre 5 meseci
Miloradović iz Malog Mokrog Luga ukoliko na primer poseduje stari Izvod venčanih svojih roditelja ili dede i babe na kome piše da je bilo ko od njih Bugarske nacionalnosti apsolutno ispunjava uslove za državljanstvo i uopšte ga neće slati na Konsultativni savet. Dobiće državljanstvo kao i do sada u redovnoj proceduri. Problem nastaje ako Miloradović podnese novo izdani izvod sa upisanom nacionalnosti i tada će verovatno biti poslat na Savet ili će odmah i biti odbijen U MP.
 
Odgovor na temu

Vranjanac163

Član broj: 348282
Poruke: 42
37.220.64.*



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.12.2023. u 14:38 - pre 5 meseci
Daco pri predaji dokumenata se potpisuje dokument da se lice oseca po nacionalnosti kao Bugarin. Ako Miloradović laže i potpiše da se oseća kao Bugarin a na popisu u Malom Mokrom Lugu nije bilo nijednog Bugarina šta onda? A to sa upisom nacionalnosti nije izmislila Srbija. To je uvedeno u procesu ispunjavanja uslova Srbije u pridruzivanju EU pod pritiskom Hrvatske, a neki kazu i Rumunije jer se u Negotinu i Zaječaru na hiljade ljudi već upisalo kao Rumuni.
 
Odgovor na temu

kostic17
goran kostic
neyaposlen
nsy
jagodina

Član broj: 339397
Poruke: 156
*.mbb.telenor.rs.



+11 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.12.2023. u 16:22 - pre 5 meseci
Evo moj primer,ja sam se izjasnio kao bugarin majka ima upisanu narodnost deda takodje,para deda iz okoline bosilegrada,imam placene doprinose za zdravstveno osiguranje,na popisu sam se izjasnio kao bugarin ja majka....prilozio iz RIK a potvrdu da sam glasao na izborima za nacionalne manjine u Jagodini 3 izasli na izbore Zaharijev dobio dva glasa od mene i majke i mene su odbili pa gde je tu zakon???da ne zaboravim slali su bugari zahtev za proveru u srbiju u maticnu sluzbu maticar potvrdio sve i na kraju sta nema ulazni bugarin,moj drugar sa kojim sam isao u proceduru zajedno promenio samo sebi narodnost i dobio covek pasos samo to i nista drugo,samo je kako se kome tamo prohtre u mpr i koliko imas srece..

[Ovu poruku je menjao kostic17 dana 01.12.2023. u 17:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Vranjanac163

Član broj: 348282
Poruke: 42
37.220.64.*



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.12.2023. u 17:21 - pre 5 meseci
Kosticu ocigledno je da Bugarska nema uredjene zakone kao Hrvatska pa se nista i ne zna. Na osnovu cega smeju da te odbiju? Zasto se ne zalis? Pisu ljudi ovde o nekakvim starim dokumentima kao sigurno prolazis kao da bugarski zakon prepoznaje stare i nove dokumente. U zakonu pise samo originalni drzavni dokumenti, a ja sam prolistao 100 stranica teme i vidim da i sa starim dokumentima bacaju ljude na dopune, provere ili odbacuju skroz. Ne znam ni da li ja da idem u proceduru.
Ja imam izvod iz vojne arhive da mi je čukun deda bio bugarski vojnik, za pradedu i prababu imam bugarski venčani list ali bi moralo da se potvrdi da se radi o istim osobama jer prezime nije isto i imam izvod od oca koji se 2020. izjasnio kao Bugarin. Neki mi kazu da nemam sanse i ne prolazim, a neki mi govore da probam, vise ne znam koga da slusam.
 
Odgovor na temu

daca80
Negotin

Član broj: 32787
Poruke: 273
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.12.2023. u 17:43 - pre 5 meseci
Da li u tom vencanom listu pise da su po narodnosti Bugari? Ja sam drzavljanstvo dobio bas preko bugarskog vencanog lista pradede u kome izmedju ostalih podataka pise "narodnost blgarin". Ako je takav vencani list i povezes do tebe izbodima, a da se ne razlikuju podaci(datumi rodjenja i sl.) neces imati nikakvih problema. To naknadno izjasnjavanje nema sanse da vise prodje. Mozda je par ljudi prosli u pocetku dok nisu bugari provalili, tako da je sada tome kraj.
 
Odgovor na temu

kostic17
goran kostic
neyaposlen
nsy
jagodina

Član broj: 339397
Poruke: 156
*.mbb.telenor.rs.



+11 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.12.2023. u 17:43 - pre 5 meseci
Ma sa kim brate da se tuzim?nema nista od toga
 
Odgovor na temu

Vranjanac163

Član broj: 348282
Poruke: 42
37.220.64.*



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.12.2023. u 17:58 - pre 5 meseci
Ne, to je bugarsko svidetelstvo iz 1943. kad je Vranje bilo u sastavu Bugarske, uopste nema rubriku za nacionalnost. Napisana su samo imena, datumi rodjenja, ko je bio kum i sveštenik koji ih je venčao. Makedonci kažu da takva dokumenta prolaze ali oni su vanserijski, kod njih svašta predaju. Moj rodjak je sa vojnom knjizicom da mu je otac regrutovan u Bugarsku vojsku dobio pasos jos 2014.
 
Odgovor na temu

Vranjanac163

Član broj: 348282
Poruke: 42
37.220.64.*



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.12.2023. u 18:09 - pre 5 meseci
Ma to sa promenom nacionalnosti kao jedini dokaz ne moze da prodje, verovatno bi trazili jos nesto. Ali ako se Goran Nikolov 2023. izjasni kao Bugarin to ne znaci da je manje Bugarin nego neko pre 60 godina. A ta promena nacionalnosti je moguca i u Crnoj Gori i u BiH pa ne verujem da je iko od tamo probao tako nešto. I u Rusiji možeš da odeš i tražiš da ti upišu šta poželiš pa bi valjda njih prvo provalili, ipak su Rusi najbrojniji u redovima za državljanstvo. Iz Srbije ionako svi podnose M9 obrazac gde se samo potvrdjuju cinjenice iz maticne knjige, tamo ne pise ko se kad izjasnio vec za maticnu knjigu tu i tu vodi se sledeci podatak...
 
Odgovor na temu

kostic17
goran kostic
neyaposlen
nsy
jagodina

Član broj: 339397
Poruke: 156
*.mbb.telenor.rs.



+11 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.12.2023. u 18:23 - pre 5 meseci
Ma sta ocekivati od jedne kaubojstine od drzave kao sto je bugarska daleko im lepa kuca
 
Odgovor na temu

Vranjanac163

Član broj: 348282
Poruke: 42
37.220.64.*



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.12.2023. u 18:25 - pre 5 meseci
Da, to je i moj utisak. Kod njih se Romi izkašnjavaju kao Turci da bi ostvarili veća prava pa ispada da imaju milion Turaka, a ono u stvari većina Romi.
 
Odgovor na temu

Kkkettt
Katarina
Beograd
Beograd

Član broj: 348365
Poruke: 5
109.245.206.*



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.12.2023. u 19:08 - pre 5 meseci
Zdravo svima. Trenutno sam na statusu zadъlžitelno sъglasuvane. Intervju u Sofiji oktobra 2022. Preko venčanog lista pradede i rođenog brata koji je dobio već državljanstvo . Predala sam preko posrednika, tako da ne znam da li je predao list gde piše da sam mu rođena sestra. Da li to može negde da se izvadi? Drugo, kad je bio popis stanovništva, mama prijavila celu kuću i stavila da smo Srbi. Hoće li to praviti problem? Pozdrav svima i srećno


[Ovu poruku je menjao Kkkettt dana 01.12.2023. u 23:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Vranjanac163

Član broj: 348282
Poruke: 42
37.220.64.*



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.12.2023. u 19:21 - pre 5 meseci
Jedino ako zatraze pristup podacima Republickog fonda za statistiku mada to bi moglo jedino kad bi te poslali pred tu ekspertsku komisiju koja jos nije ni pocela sa radom.
 
Odgovor na temu

Ivanov1

Član broj: 348366
Poruke: 3
109.245.225.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.12.2023. u 11:25 - pre 5 meseci
Pozdrav svima, citam vec duze vreme forum i nije mi jasno zasto su kandidati iz Srbije blokirani.
Naime, imao sam intervju januara 2020.u Sofiji i potpis cekam vec 11 meseci.
Neko spominje izjasnjavanje, medjutim ja sam aplicirao sa dedinom krstenicom bugarske egzarhije iz 1943.godine, na osnovu toga sam i dobio proizhod i nisam bio ni na dopuni.
Da li mogu da ocekujem otkaz sada? Ja vise ne znam ni sta da mislim, totalno sam razocaran.
 
Odgovor na temu

SrdjanM72

Član broj: 347743
Poruke: 210
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+40 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.12.2023. u 11:45 - pre 5 meseci
Citat:
Kkkettt:
Zdravo svima. Trenutno sam na statusu zadъlžitelno sъglasuvane. Intervju u Sofiji oktobra 2022. Preko venčanog lista pradede i rođenog brata koji je dobio već državljanstvo . Predala sam preko posrednika, tako da ne znam da li je predao list gde piše da sam mu rođena sestra. Da li to može negde da se izvadi? Drugo, kad je bio popis stanovništva, mama prijavila celu kuću i stavila da smo Srbi. Hoće li to praviti problem? Pozdrav svima i srećno


[Ovu poruku je menjao Kkkettt dana 01.12.2023. u 23:50 GMT+1]


Ako ti brat ima bugarsko državljanstvo onda je upisan kao takav u opštini na kojoj je prijavio adresu. U toj opštini se se vadi Udostoverenie za rodstveni vrъzki. Njega predaješ uz molbu. Makedonci prolaze na tu foru, budući da se radi o rođenom bratu sa kojim imate iste pretke. Pitaj tog posrednika da li je išao u opštinu i tražio taj papir. Što se popisa stanovništva tiče, to je otvoreno pitanje. Još nisam čuo da li to proveravaju. Da proveravaju onda pola Makedonaca ne bi dobilo državljanstvo. Njih se jedva 3.000 izjasnilo kao Bugari,a dodeljeno je na desetine hiljada državljanstava. Čisto sumnjam da im je to relevantan podatak zs samu proceduru.
Pozdrav.

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3534165 | Odgovora: 15768 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.