Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3493034 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jstefan
Stefan Jovanović
Niš

Član broj: 333804
Poruke: 5
87.116.189.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.06.2016. u 20:47 - pre 95 meseci
Pozdrav svima,
krenuo sam u proces za dobijanje Bugarskog pasoša kao i većina ovde. Imam dilemu u startu pa bih zamolio ako neko može da mi pomogne ili potvrdi informaciju.
Moja majka je bugarski državljanin pa me interesuje da li je meni potrebno da dokazujem poreklo, odnosno da li mi treba uverenje iz DABC.
Kamerman je na 18. strani napisao:

Citat:
kamerman:
Citat:
mavastru: Dobar dan, moj otac je bugarski drzavljanin, tako da ako bi neko od vas mogao da mi kaze sta mi je od dokumenata potrebno da bih i ja dobio drzavljanstvo. Hvala


Posto ti otac vec ima bugarsko drzavljanstvo ti ides direktno u Ministarstvo pravde i tamo predajes potrebnu dokumentaciju.Tebi nije potrebno da ides kao mi u DABC i apliciras za papir o dokazivanju porekla.Nadji dobrog posrednika i kreni sto pre u proceduru jer se trenutno u ministarstvu intervjui zakazuju tek za februar ili mart 2016.Srecno !!!


Može li neko da potvrdi ovo?
Ako meni nije potrebno uverenje iz DABC, a pri predaji dokumenata u Ministarstvu pravde se traži, šta ja dostavljam kao dokaz o poreklu?
Da li je jeftinije da se prevod, overa, legalizacija za celokupnu dokumentaciju uradi u Bugarskoj ili je povoljnije u Srbiji. Iz Niša sam i to mogu uraditi ovde ali je (na osnovu informacija sa foruma) za legalizaciju jednog dokumenta potrebno 15 evra ali ne znam koliko je u Bugarskoj.

Hvala na bilo kakvoj pomoći.
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.06.2016. u 22:52 - pre 95 meseci
Imas konzulat u Nisu, pa tamo pitaj, oni ce ti najbolje objasniti.
serb.ch
 
Odgovor na temu

Tratoc
Niš

Član broj: 333582
Poruke: 56
37.220.77.*



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.06.2016. u 00:25 - pre 95 meseci
Citat:
jstefan:
Pozdrav svima,
krenuo sam u proces za dobijanje Bugarskog pasoša kao i većina ovde. Imam dilemu u startu pa bih zamolio ako neko može da mi pomogne ili potvrdi informaciju.
Moja majka je bugarski državljanin pa me interesuje da li je meni potrebno da dokazujem poreklo, odnosno da li mi treba uverenje iz DABC.
Kamerman je na 18. strani napisao:

Citat:
kamerman:
Citat:
mavastru: Dobar dan, moj otac je bugarski drzavljanin, tako da ako bi neko od vas mogao da mi kaze sta mi je od dokumenata potrebno da bih i ja dobio drzavljanstvo. Hvala


Posto ti otac vec ima bugarsko drzavljanstvo ti ides direktno u Ministarstvo pravde i tamo predajes potrebnu dokumentaciju.Tebi nije potrebno da ides kao mi u DABC i apliciras za papir o dokazivanju porekla.Nadji dobrog posrednika i kreni sto pre u proceduru jer se trenutno u ministarstvu intervjui zakazuju tek za februar ili mart 2016.Srecno !!!


Može li neko da potvrdi ovo?
Ako meni nije potrebno uverenje iz DABC, a pri predaji dokumenata u Ministarstvu pravde se traži, šta ja dostavljam kao dokaz o poreklu?
Da li je jeftinije da se prevod, overa, legalizacija za celokupnu dokumentaciju uradi u Bugarskoj ili je povoljnije u Srbiji. Iz Niša sam i to mogu uraditi ovde ali je (na osnovu informacija sa foruma) za legalizaciju jednog dokumenta potrebno 15 evra ali ne znam koliko je u Bugarskoj.

Hvala na bilo kakvoj pomoći.

Predaješ overenu kopiju bugarskog pasoša od majke i njen i tvoj izvod rođenja kako bi sebe povezao sa njom. Imaš u centru Sofije mnogo notara koji ti sve to mogu prevesti i overiti.
 
Odgovor na temu

Tratoc
Niš

Član broj: 333582
Poruke: 56
37.220.77.*



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.06.2016. u 00:27 - pre 95 meseci
Citat:
jstefan:
Pozdrav svima,
krenuo sam u proces za dobijanje Bugarskog pasoša kao i većina ovde. Imam dilemu u startu pa bih zamolio ako neko može da mi pomogne ili potvrdi informaciju.
Moja majka je bugarski državljanin pa me interesuje da li je meni potrebno da dokazujem poreklo, odnosno da li mi treba uverenje iz DABC.
Kamerman je na 18. strani napisao:

Citat:
kamerman:
Citat:
mavastru: Dobar dan, moj otac je bugarski drzavljanin, tako da ako bi neko od vas mogao da mi kaze sta mi je od dokumenata potrebno da bih i ja dobio drzavljanstvo. Hvala


Posto ti otac vec ima bugarsko drzavljanstvo ti ides direktno u Ministarstvo pravde i tamo predajes potrebnu dokumentaciju.Tebi nije potrebno da ides kao mi u DABC i apliciras za papir o dokazivanju porekla.Nadji dobrog posrednika i kreni sto pre u proceduru jer se trenutno u ministarstvu intervjui zakazuju tek za februar ili mart 2016.Srecno !!!


Može li neko da potvrdi ovo?
Ako meni nije potrebno uverenje iz DABC, a pri predaji dokumenata u Ministarstvu pravde se traži, šta ja dostavljam kao dokaz o poreklu?
Da li je jeftinije da se prevod, overa, legalizacija za celokupnu dokumentaciju uradi u Bugarskoj ili je povoljnije u Srbiji. Iz Niša sam i to mogu uraditi ovde ali je (na osnovu informacija sa foruma) za legalizaciju jednog dokumenta potrebno 15 evra ali ne znam koliko je u Bugarskoj.

Hvala na bilo kakvoj pomoći.

Predaješ overenu kopiju bugarskog pasoša od majke i njen i tvoj izvod rođenja kako bi sebe povezao sa njom. Imaš u centru Sofije mnogo notara koji ti sve to mogu prevesti i overiti. Ideš direktno na zakazivanje intervjua.
 
Odgovor na temu

jstefan
Stefan Jovanović
Niš

Član broj: 333804
Poruke: 5
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.06.2016. u 06:21 - pre 95 meseci
Citat:
Serb.ch:
Imas konzulat u Nisu, pa tamo pitaj, oni ce ti najbolje objasniti.


U konzulatu kažu da proizhod treba ali su strašno neljubazni i gledaju samo da te otkače. Stalno upućuju na DABC i to je sve.
 
Odgovor na temu

jstefan
Stefan Jovanović
Niš

Član broj: 333804
Poruke: 5
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.06.2016. u 06:29 - pre 95 meseci
Citat:
Tratoc:
Citat:
jstefan:
Pozdrav svima,
krenuo sam u proces za dobijanje Bugarskog pasoša kao i većina ovde. Imam dilemu u startu pa bih zamolio ako neko može da mi pomogne ili potvrdi informaciju.
Moja majka je bugarski državljanin pa me interesuje da li je meni potrebno da dokazujem poreklo, odnosno da li mi treba uverenje iz DABC.
Kamerman je na 18. strani napisao:

Citat:
kamerman:
Citat:
mavastru: Dobar dan, moj otac je bugarski drzavljanin, tako da ako bi neko od vas mogao da mi kaze sta mi je od dokumenata potrebno da bih i ja dobio drzavljanstvo. Hvala


Posto ti otac vec ima bugarsko drzavljanstvo ti ides direktno u Ministarstvo pravde i tamo predajes potrebnu dokumentaciju.Tebi nije potrebno da ides kao mi u DABC i apliciras za papir o dokazivanju porekla.Nadji dobrog posrednika i kreni sto pre u proceduru jer se trenutno u ministarstvu intervjui zakazuju tek za februar ili mart 2016.Srecno !!!


Može li neko da potvrdi ovo?
Ako meni nije potrebno uverenje iz DABC, a pri predaji dokumenata u Ministarstvu pravde se traži, šta ja dostavljam kao dokaz o poreklu?
Da li je jeftinije da se prevod, overa, legalizacija za celokupnu dokumentaciju uradi u Bugarskoj ili je povoljnije u Srbiji. Iz Niša sam i to mogu uraditi ovde ali je (na osnovu informacija sa foruma) za legalizaciju jednog dokumenta potrebno 15 evra ali ne znam koliko je u Bugarskoj.

Hvala na bilo kakvoj pomoći.

Predaješ overenu kopiju bugarskog pasoša od majke i njen i tvoj izvod rođenja kako bi sebe povezao sa njom. Imaš u centru Sofije mnogo notara koji ti sve to mogu prevesti i overiti. Ideš direktno na zakazivanje intervjua.


Moja majka nema pasoš ni ličnu kartu. Ima samo državljanstvo. Ne razumem te šta misliš pod "Ideš direktno na zakazivanje intervjua". Da li to znači da meni ne treba uverenje iz DABC već samo dokumenta (izvod rođenja moj i od majke) kojima dokazujem povezanost, i da mi je to kao uverenje da imam bugarsko poreklo (kao ono što se dobija u DABC).

Neko je spominjao neku ljubaznu ženu, sudskog tumača koji je povezan sa konzulatom u Nišu. Možda ona može da mi pomogne oko ovoga ili da zovem ambasadu. Sa ovima u konzulatu praktično ne može da se razgovara.
 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.06.2016. u 08:28 - pre 95 meseci
Citat:
jstefan: Moja majka nema pasoš ni ličnu kartu. Ima samo državljanstvo. Ne razumem te šta misliš pod "Ideš direktno na zakazivanje intervjua". Da li to znači da meni ne treba uverenje iz DABC već samo dokumenta (izvod rođenja moj i od majke) kojima dokazujem povezanost, i da mi je to kao uverenje da imam bugarsko poreklo (kao ono što se dobija u DABC).

Neko je spominjao neku ljubaznu ženu, sudskog tumača koji je povezan sa konzulatom u Nišu. Možda ona može da mi pomogne oko ovoga ili da zovem ambasadu. Sa ovima u konzulatu praktično ne može da se razgovara.


Poslao sam ti privatnu poruku.
 
Odgovor na temu

markonato86
Srbija

Član broj: 331943
Poruke: 22
*.sea-net.de.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.06.2016. u 09:22 - pre 95 meseci
Pozdrav svima,

evo da se javim i pohvalim. Juce mi je posle ravno godinu i po dana promenjen status i sad cekam na potpis vice prezidenta...
Tako da eto, okvirno neko vreme cekanja posle intervjua je oko god i po...Sad jos mesec, dva potpis i to jr to.
Puno srece i ostalima i da sto pre svi zavrsite.
 
Odgovor na temu

bbane
Branimir
nis

Član broj: 310544
Poruke: 71
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.06.2016. u 10:26 - pre 95 meseci
U Bugarskoj ti je 25 leva prevod ali mislim da je po stranici a ne po celom dokumentu.
 
Odgovor na temu

bbane
Branimir
nis

Član broj: 310544
Poruke: 71
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.06.2016. u 10:29 - pre 95 meseci
Citat:
markonato86:
Pozdrav svima,

evo da se javim i pohvalim. Juce mi je posle ravno godinu i po dana promenjen status i sad cekam na potpis vice prezidenta...
Tako da eto, okvirno neko vreme cekanja posle intervjua je oko god i po...Sad jos mesec, dva potpis i to jr to.
Puno srece i ostalima i da sto pre svi zavrsite.

Koji si broj ako nije tajna?
 
Odgovor na temu

jstefan
Stefan Jovanović
Niš

Član broj: 333804
Poruke: 5
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.06.2016. u 10:43 - pre 95 meseci
Citat:
bbane:
U Bugarskoj ti je 25 leva prevod ali mislim da je po stranici a ne po celom dokumentu.


Ispada da je prevod i overa u Nišu jeftinija po dokumentu?
 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.06.2016. u 11:25 - pre 95 meseci
Citat:
bbane:
Citat:
markonato86:
Pozdrav svima,

evo da se javim i pohvalim. Juce mi je posle ravno godinu i po dana promenjen status i sad cekam na potpis vice prezidenta...
Tako da eto, okvirno neko vreme cekanja posle intervjua je oko god i po...Sad jos mesec, dva potpis i to jr to.
Puno srece i ostalima i da sto pre svi zavrsite.

Koji si broj ako nije tajna?

I da li si bio na dopolnitelno?
 
Odgovor na temu

Mimmi
Aleksandra Pavlovic
Assembler of printed boards
Panasonic Lighting Devices Serbia
Svilajnac

Član broj: 333839
Poruke: 3
178.79.20.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.06.2016. u 11:27 - pre 95 meseci
Izvini a čemu takav stav?? Ja nisam to napisala da bih se hvalila već da prenesem da ima i drugog načina.. Nema potrebe da me napadaš kako se hvalim da imam veze.. Ja nemam, i ne verujem da će uspeti da bude nešto od toga, jednostavno ti prenosim utiske od čoveka koji je svojoj deci sredio DVA DRŽAVLJANSTVA, pa hoće i nama jer ima nscina, znači ne pričam napamet.
 
Odgovor na temu

jstefan
Stefan Jovanović
Niš

Član broj: 333804
Poruke: 5
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.06.2016. u 12:04 - pre 95 meseci
Citat:
Skipper77:
Citat:
jstefan: Moja majka nema pasoš ni ličnu kartu. Ima samo državljanstvo. Ne razumem te šta misliš pod "Ideš direktno na zakazivanje intervjua". Da li to znači da meni ne treba uverenje iz DABC već samo dokumenta (izvod rođenja moj i od majke) kojima dokazujem povezanost, i da mi je to kao uverenje da imam bugarsko poreklo (kao ono što se dobija u DABC).

Neko je spominjao neku ljubaznu ženu, sudskog tumača koji je povezan sa konzulatom u Nišu. Možda ona može da mi pomogne oko ovoga ili da zovem ambasadu. Sa ovima u konzulatu praktično ne može da se razgovara.


Poslao sam ti privatnu poruku.


Hvala na informaciji. Ne mogu da pošaljem privatnu poruku, nisam registrovan duže od 7 dana.
 
Odgovor na temu

bbane
Branimir
nis

Član broj: 310544
Poruke: 71
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.06.2016. u 12:17 - pre 95 meseci
Citat:
jstefan:
Citat:
bbane:
U Bugarskoj ti je 25 leva prevod ali mislim da je po stranici a ne po celom dokumentu.


Ispada da je prevod i overa u Nišu jeftinija po dokumentu?

Ako se dobro secam ja sam ovde preveo zdravstveno uverenje zato sto ima cetri strane , a ostala dokumenta sam prevodio tamo ne zbog para nego kad odem tamo ostavim dokumenta na prevod pa me cekaju sledeci put kad opet odem. Ali i oni su bas bezobrazni bio sam prisutan kad je neki covek dosao kaze vratili ga iz ministarstva i treba nesto da mu se prevede odmah za danas, naplati mu bez srama 50 eura za 1 stranicu posto mu je hitno.
 
Odgovor na temu

markonato86
Srbija

Član broj: 331943
Poruke: 22
*.sea-net.de.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.06.2016. u 15:33 - pre 95 meseci
Pozdrav,

nisam bio na doplnitelno. A broj sam 2xx/2015. Intervju je bio 17.januara 2015.
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.06.2016. u 20:15 - pre 95 meseci
Markonato86, ako mozes da nam kazes koja si dokumenta predao kao dokaz o poreklu, jesi pored proizhoda prilozio jos neka dokumenta o poreku u MP, ili samo proizhod.
serb.ch
 
Odgovor na temu

markonato86
Srbija

Član broj: 331943
Poruke: 22
*.sea-net.de.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.06.2016. u 07:41 - pre 95 meseci
Pored proishoda sam predao i kopije ocevog, dedinog i pradedovog izvoda iz maticne knjige rodjenih. Od pradede je kompletno na bugarskom izdata od strane Sofijske ne znam tacno cega...Odavno sam predavao...
Inace imam i rodbinu u Sofiji sa istim prezimenom pa je i to sigurno dodatni plus bio.
 
Odgovor na temu

shonenis

Član broj: 93002
Poruke: 8
*.89-11-224.nextgentel.com.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.06.2016. u 11:27 - pre 95 meseci
Zdravo svima,

Prvi put pisem na forumu obzirom da sam tek sinoc provalio forum i procitao dobar deo do kasno u noc. Razlog je taj sto mi je u petak 17.06 konacno predmet prosao Savet za grazdanstvo i sada cekam potpis viceprezidenta. Interesovala su me iskustva drugih koliko je ko cekao do odobravanja od strane saveta od momenta intervjuisanja, potpis viceprezidenta i ostalo i u principu vidim da i ne postoji neko univerzalno pravilo i vremenski rokovi koji prate celu pricu. Ja sam na intervju u Sofiju isao decembra 2014 (11xxx/2014) a vidim da su Savet vec prolazili i predmeti iz 2015. Zadnjih 3 meseca otprilike mi je stajalo "Predstoi finalen eksperten pregled".

Agonija koja se u medjuvremenu desavala verujem da je mnogima vec dobro poznata. Sve moje veze i vezice su mi govorili da se pasosi uopste ne izdaju, da sve stoji zbog promena u ministarstvu, promena ministara, migrantske krize itd,itd... da mi treba neki dodatan dokument kako bih dokazao poreklo, 3000 evra, 5000 evra...masa informacija koje te izlude. U svakom slucaju mnogi tu pokusavaju da love u mutnom i uspevaju.

Inace od dokumentacije na osnovu koje sam dobio proishod sam prilozio jedino caletovu bugarsku krstenicu iz crkve(original), nikakve druge dokaze niti familije u Bugarskoj nemam. Znam da je neko pitao da li moze na osnovu samo tog dokumenta da dobije drzavljanstvo pa eto mu odgovora, mada ako se dobro secam u amabasadi su mu rekli da je to nedovoljno tako da sta reci nego ludnica.

U svakom slucaju naoruzajte se strpljenjem i zelim uspesan ishod svima a ako nekog interesuje nesto detaljnije oko mog iskustva pitajte.
 
Odgovor na temu

ttiixx




Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.06.2016. u 16:53 - pre 95 meseci
Zna li neko ima li u Srbiji (Dimitrovgrad,Bosilegrad..) bugarska crkva?Ukoliko bih se krstio u bugarskoj crkvi vazi li krstenica kao dokaz za DABC da sam bugarske narodnosti....


***Nemam stari dokument kojim bih dokazao poreklo, a koristim bugarski jezik i upisan sam u biracki spisak bug.nacionalne manjine...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3493034 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.