Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3503177 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mucko030
Srbija

Član broj: 244361
Poruke: 145
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.07.2016. u 18:37 - pre 95 meseci
Ma jok kakvi odustajanje podneses ista, a valjda ce da je smene. Ma zali mi se covek on je mnogima posrednik-i ti nisu na forumu pa zato se i nezna-a ni on ne razume zasto ih vracaju kaze da nikad tako nije bilo, vracani su i pre ali obicno zbog manjka nekog ili sto on kaze ako nisu dokemnta bila dobra, ali ovo sa dobrim i jakim dokumentima traze ponovo dopunu ...sto on kaze sta jos da im odneses kad si im dao da su ti baba i deda bili blgari i jos puno toga.
Valjda ce da je smene sto rece on!!

Serb.ch
jer to 2015godina
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.07.2016. u 18:42 - pre 95 meseci
Da, 2015. Ali se niko ne javlja da su ga poslali na dopunu, pratim i makedonski forum, i tamo se ne javljaju da ih salju na dopunu. Proverio sam danas jedan broj, 1550, odobreno mu je, ceka potpis. Inace predao samo proizhod, ali njegov brat vec ima pasos, pa to je verovatno najvise uticalo.
serb.ch
 
Odgovor na temu

Tratoc
Niš

Član broj: 333582
Poruke: 56
77.243.25.*



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.07.2016. u 19:02 - pre 95 meseci
Citat:
mucko030:
Prijatelji, upravo sam sad pricao sa mojim posrednikom iz Vidina BG i situacija uopste nije ruzicasta-naime i on mi kaze da bas i skoro sve vracaju na dopolnitelstvo bez obzira dali su predati dokumenti ili ne i koliko su jaki po kom se osnovu dokazuje poreklo,
kako mi rece ta neka direktorka koja se nalazi u ministarstvu odsek za grazdanstvo insistira na tome i trazi dodatna dokumenta,i jos mi rece da je doslo do velikih svadja izmedju odseka gde je ona i gde se izdaju proishodi jer oni po njenom nemaju validnost a i ljudi se bune pisu molbe,zalbe itd.koliko sam svatio i dobra je vest da ce da je smene sa tog mesta.
A sto se tice dopune on mi rece ako nam traze da podnesemo ista dokumenta, jer moras nesto da podneses u suprotnom te iskljucuju iz daljeg procesa.

mucko030 ako ti nije teško pitaj posrednika može li da se dopuna preda pre nego je zatraže ili da li može da samoinicijativno bez statusa dopolnitelno predamo još neki dokumenat o poreklu, naravno i gde?
 
Odgovor na temu

mucko030
Srbija

Član broj: 244361
Poruke: 145
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.07.2016. u 21:54 - pre 95 meseci
Citat:
Serb.ch:
Da, 2015. Ali se niko ne javlja da su ga poslali na dopunu, pratim i makedonski forum, i tamo se ne javljaju da ih salju na dopunu. Proverio sam danas jedan broj, 1550, odobreno mu je, ceka potpis. Inace predao samo proizhod, ali njegov brat vec ima pasos, pa to je verovatno najvise uticalo.

Neznam, On me je zvao i pitao me sta se desava sa mojim statusom-dali sam na dopunsko ili sta mi se desava, onda je to poceo da prica da on ima dosta takvih slucajeva koji su mu na dopolniteljstvo, jedino ga nisam pitao o kojoj se godini radi.
Zvacu ga ja neki dan bas da ga pitam o kojoj se godini radi, da ti kazem da sam se smrzo kad je poceo tu pricu.
 
Odgovor na temu

anci023

Član broj: 331239
Poruke: 21
109.94.114.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.07.2016. u 04:52 - pre 95 meseci
Citat:
Postar31:
Citat:
anci023:
Pozdrav svima,
Imam zakazan intervju u ambasadi u Bg 22.6.
Moze li me neko uputiti kako izgleda taj intervju, sta pitaju..I da li je skoro neko bio?
Hvala unapred. I veliki pozdrav.


Anci,na ovo sam mislio... Ako mozes informisi nas :)

Postar31, 20ak dana sam čekala na intervju od zakazivanja. Nisam ja lično zakazivala, već moj prevodioc. Ona je i bila sa mnom na intervjuu. Sada cekam da mi se jave iz ambasade i da mi daju taj broj.E sad, nemam pojma koliko cu to cekati i koja je dalja procedura.
 
Odgovor na temu

anci023

Član broj: 331239
Poruke: 21
109.94.114.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.07.2016. u 05:03 - pre 95 meseci
A intervju je prosao ok. Pitao me već poznata pitanja. Da li mi neko moze reci sta dalje? Kad dobijem broj, pratim na sajtu i onda..?.. :)
 
Odgovor na temu

Slobodan75
Vozac

Član broj: 332353
Poruke: 76
77.243.24.*



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.07.2016. u 06:06 - pre 95 meseci
Prepiska se namira vo procedura...jos nam stoji ovaj status intervju bio u okt 2015 a broj 66xx nista se od tada nije promenilo,pistite isto ovako da znamo precizno koji broj godina status i dokle su stigli,hvala
 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.07.2016. u 12:28 - pre 95 meseci
Citat:
mucko030:
Citat:
Serb.ch:
Da, 2015. Ali se niko ne javlja da su ga poslali na dopunu, pratim i makedonski forum, i tamo se ne javljaju da ih salju na dopunu. Proverio sam danas jedan broj, 1550, odobreno mu je, ceka potpis. Inace predao samo proizhod, ali njegov brat vec ima pasos, pa to je verovatno najvise uticalo.

Neznam, On me je zvao i pitao me sta se desava sa mojim statusom-dali sam na dopunsko ili sta mi se desava, onda je to poceo da prica da on ima dosta takvih slucajeva koji su mu na dopolniteljstvo, jedino ga nisam pitao o kojoj se godini radi.
Zvacu ga ja neki dan bas da ga pitam o kojoj se godini radi, da ti kazem da sam se smrzo kad je poceo tu pricu.


To sa "dopolnitelno" bi trebalo da je najvise uhvatilo prepiske iz 2013, i delom 2012. i 2014. Dopunska dokumentacija kojom dokazujes poreklo.
Javi nam sta ti je rekao posrednik na koje godine se odnose? Ne bi trebalo da ih ima iz 2015., jer na proizhodu pise po kom osnovu je izdat.
 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.07.2016. u 12:52 - pre 95 meseci
Citat:
mucko030:
Prijatelji, upravo sam sad pricao sa mojim posrednikom iz Vidina BG i situacija uopste nije ruzicasta-naime i on mi kaze da bas i skoro sve vracaju na dopolnitelstvo bez obzira dali su predati dokumenti ili ne i koliko su jaki po kom se osnovu dokazuje poreklo,
kako mi rece ta neka direktorka koja se nalazi u ministarstvu odsek za grazdanstvo insistira na tome i trazi dodatna dokumenta,i jos mi rece da je doslo do velikih svadja izmedju odseka gde je ona i gde se izdaju proishodi jer oni po njenom nemaju validnost a i ljudi se bune pisu molbe,zalbe itd.koliko sam svatio i dobra je vest da ce da je smene sa tog mesta.
A sto se tice dopune on mi rece ako nam traze da podnesemo ista dokumenta, jer moras nesto da podneses u suprotnom te iskljucuju iz daljeg procesa.


Nisam siguran koliko je istinita informacija ovo sto prica tvoj posrednik, mada sam cuo istu pricu od jos jednog posrednika, tako da verujem da imaju razloga sto serviraju ovakve informacije. Mnogo ljudi je na dopolnitelno, usluge prevoda, legalizacije, slanja...mnogo je para u igri, a efekat svako za sebe zna. Ima primera da posrednik "zaboravi" da preda papire.

Ako je neko bio na dopolnitelno ranije preko protokola, sada preko novog sistema ili samoinicijativno, i predao dopunska dokumenta kojima dokazuje bug. poreklo (npr.deda se izjasnio narodnost bugarska u izvodu rodjenih...), onda bez obzira na ovaj status "Prepiskata e razgledana ot Sъveta po graždanstvoto. Izvadena e za dopъlnitelna proverka, za da predstavite dokument, udostoverяvaщ naličieto na vъzhodящ bъlgarin, sъglasno iziskvaneto na § 2, t. 1 ot Dopъlnitelnite razporedbi na Zakona za bъlgarskoto graždanstvo." ne treba nista da dodatno predajete. Na primer, predali ste stara originalna dokumenta tipa pradedina krstenica iz bugarske crkve, kako sada da posaljete isti dokument kada je on vec predat u MP?! Moje je misljenje da ako ste predali dopunska dokumenta, bilo licno ili preko posrednika, proverite da li su vam ista zvanicno zavedena-primljena u MP-direkcija za bugarsko grazdanstvo. Odite licno na salter, to je najsigurnije, ali kosta nesto para. Tada ih i pitajte sta su sve primili od dokumenata. A onda ih i pitajte sta znaci ovaj status i da li treba nesto jos da saljete. Moze i mejlom, ali to teze ide.
 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.07.2016. u 13:02 - pre 95 meseci
Citat:
Tratoc:
Citat:
mucko030:
Prijatelji, upravo sam sad pricao sa mojim posrednikom iz Vidina BG i situacija uopste nije ruzicasta-naime i on mi kaze da bas i skoro sve vracaju na dopolnitelstvo bez obzira dali su predati dokumenti ili ne i koliko su jaki po kom se osnovu dokazuje poreklo,
kako mi rece ta neka direktorka koja se nalazi u ministarstvu odsek za grazdanstvo insistira na tome i trazi dodatna dokumenta,i jos mi rece da je doslo do velikih svadja izmedju odseka gde je ona i gde se izdaju proishodi jer oni po njenom nemaju validnost a i ljudi se bune pisu molbe,zalbe itd.koliko sam svatio i dobra je vest da ce da je smene sa tog mesta.
A sto se tice dopune on mi rece ako nam traze da podnesemo ista dokumenta, jer moras nesto da podneses u suprotnom te iskljucuju iz daljeg procesa.

mucko030 ako ti nije teško pitaj posrednika može li da se dopuna preda pre nego je zatraže ili da li može da samoinicijativno bez statusa dopolnitelno predamo još neki dokumenat o poreklu, naravno i gde?


Moze i pozeljno je da se preda pre nego dobijes status za dopolnitelno. Ako ti na proishodu ne pise po kom osnovu je izdat, dakle ako si iz 2013. na primer, onda napisi molbu sa spiskom dopunske dokumentacije koju prilazes kojom dokazujes poreklo. Predaj originale, posebno stare-bugarske papire. Prevedi, legalizuj i licno predaj. Proveri sve da ti se lepo slaze i povezi sa tobom. Godine rodjenja, mesto, godine smrti, itd., u starim dokumentima ima dosta gresaka. Predaja u MP-direkcija za bug.grazdanstvo, tamo gde su i intervjui i gde se podizu ukazi. Kada prodjes skener, ides levo pa salter levo. Rade svaki dan, proveri, ali mislim da je od 9-17h, pauza od 12-13h. Na kraju obavezno trazi da ti da dokaz da si predao dokumenta!
 
Odgovor na temu

Postar31
Nenad teodorovic
Beograd,Srbija

Član broj: 333657
Poruke: 39
95.180.34.*



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.07.2016. u 15:18 - pre 95 meseci
Hvala anci,dosta si nam pomogla,sve smo blize odluci da idemo preko ambasade,jer sad intervju-e zakazuju od god dana pa navise,sto je realno mnogo dugacak period samo za intervju
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.07.2016. u 20:30 - pre 95 meseci
Ćao ljudi.Evo samo da javim da je i meni ovih dana promenjen status na finalni pregled.Čekao sam godinu i mesec dana.Bio sam na odmoru pa ne znam tačan datum, ali je verovatno kad i @serb_ch.
 
Odgovor na temu

Slobodan75
Vozac

Član broj: 332353
Poruke: 76
109.122.122.*



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.07.2016. u 20:57 - pre 95 meseci
A koji ti je kamerman bio status pre finalni
 
Odgovor na temu

Tratoc
Niš

Član broj: 333582
Poruke: 56
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.07.2016. u 21:51 - pre 95 meseci
Citat:
Skipper77:
Citat:
Tratoc:
Citat:
mucko030:
Prijatelji, upravo sam sad pricao sa mojim posrednikom iz Vidina BG i situacija uopste nije ruzicasta-naime i on mi kaze da bas i skoro sve vracaju na dopolnitelstvo bez obzira dali su predati dokumenti ili ne i koliko su jaki po kom se osnovu dokazuje poreklo,
kako mi rece ta neka direktorka koja se nalazi u ministarstvu odsek za grazdanstvo insistira na tome i trazi dodatna dokumenta,i jos mi rece da je doslo do velikih svadja izmedju odseka gde je ona i gde se izdaju proishodi jer oni po njenom nemaju validnost a i ljudi se bune pisu molbe,zalbe itd.koliko sam svatio i dobra je vest da ce da je smene sa tog mesta.
A sto se tice dopune on mi rece ako nam traze da podnesemo ista dokumenta, jer moras nesto da podneses u suprotnom te iskljucuju iz daljeg procesa.

mucko030 ako ti nije teško pitaj posrednika može li da se dopuna preda pre nego je zatraže ili da li može da samoinicijativno bez statusa dopolnitelno predamo još neki dokumenat o poreklu, naravno i gde?


Moze i pozeljno je da se preda pre nego dobijes status za dopolnitelno. Ako ti na proishodu ne pise po kom osnovu je izdat, dakle ako si iz 2013. na primer, onda napisi molbu sa spiskom dopunske dokumentacije koju prilazes kojom dokazujes poreklo. Predaj originale, posebno stare-bugarske papire. Prevedi, legalizuj i licno predaj. Proveri sve da ti se lepo slaze i povezi sa tobom. Godine rodjenja, mesto, godine smrti, itd., u starim dokumentima ima dosta gresaka. Predaja u MP-direkcija za bug.grazdanstvo, tamo gde su i intervjui i gde se podizu ukazi. Kada prodjes skener, ides levo pa salter levo. Rade svaki dan, proveri, ali mislim da je od 9-17h, pauza od 12-13h. Na kraju obavezno trazi da ti da dokaz da si predao dokumenta!

Hvala na odgovoru, potrudiću se da pronadjem još neki dokument. Ja sam inače iz 2015-te godine i to na kraju broj 8XXX/2015. Još samo jedno pitanje prihvataju li u MP kopiju kojs je ovrena od strane arhiva u Pirotu a u pitanju je crkvena knjiga rodjenih na bugarskom iz 1907 godine kad je taj deo bio bugarski?
 
Odgovor na temu

Kele05
Nezaposlen
Nemam

Član broj: 332873
Poruke: 4
212.200.247.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo03.07.2016. u 10:41 - pre 95 meseci
Sta znaci do kog su broja stigli. Stigli do cega ... Do poziva za interviju ili za posle. Ja cekam posle intervijua moze li se to negde proveriti
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo03.07.2016. u 10:45 - pre 95 meseci
Citat:
Slobodan75:
A koji ti je kamerman bio status pre finalni


Pre ovog statusa sam imao dva statusa.Prvi je bio samo "obrazuvana prepiska" pa mi se 9.marta promenio na "obrazuvana prepiska saglosuvanje bla bla bla" i sada finalni.
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo03.07.2016. u 11:55 - pre 95 meseci
Nista onda Kamerman, da cekamo tri meseca do narednu promenu
serb.ch
 
Odgovor na temu

mucko030
Srbija

Član broj: 244361
Poruke: 145
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo03.07.2016. u 20:50 - pre 95 meseci
Jes,i najvise ima iz tih godina i ti se salju na dopol.ali opet mi je rekao za tu losu komunikaciju izmedju nekih resora nisam ih popamtio kako se zovu, i rece da je neki novi zakon od marta pa i taj treba da se usvoji. Ma sta da se radi vreme tece i sto bi se reklo sad je na nasoj strani.
 
Odgovor na temu

Slobodan75
Vozac

Član broj: 332353
Poruke: 76
109.122.122.*



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.07.2016. u 08:05 - pre 95 meseci
Prepiskata se namira v procedura po zadъlžitelno sъglasuvane koji status ide posle ovog
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.07.2016. u 11:07 - pre 95 meseci
Ide ti status "Po prepiskata Vi predstoi da bъde izvъršen finalen eksperten pregled predi da bъde razgledana ot Sъveta po graždanstvo".
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3503177 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.