Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3506931 | Odgovora: 15731 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.06.2016. u 21:16 - pre 96 meseci
vazi,hvaala
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.06.2016. u 21:17 - pre 96 meseci
Citat:
mucko030:
mislim da hoce da otkace sto vise ljudi da ne dobiju drzavljanstvo- eto meni na to lici
ili stvarno neznaju sta rade ti operativci koji azuriraju stanje ili administracija ili ??????



Mucko jel si ti bese dobio drzavljanstvo ?
 
Odgovor na temu

mucko030
Srbija

Član broj: 244361
Poruke: 145
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.06.2016. u 21:36 - pre 96 meseci
ne, bili smo na interviju 30.03.2016 mi smo ihaha do toga, nego citam sta se desava sa ljudima i kakve trzavice a niko ne daje zvanicna objasnjenja u cemu je stvar ako je neko hakovao treba da ugase server i srede situaciju jer ipak je to ministarstvo pravde ...malo mi je to nelogicno da im je toliko slaba zastita, al ajde hakeri ulaze i u pentagon a delaj ne u BG M.P
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.06.2016. u 22:01 - pre 96 meseci
Ne znam nije ni meni jasno sta se vise desava,ovo nije prvi put da imaju taj izgovor,ko zna sta se stvarno desava.
 
Odgovor na temu

gjoko43

Član broj: 333566
Poruke: 9
*.ip72.fastwebnet.it.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.06.2016. u 08:15 - pre 96 meseci
ne znam sta sada da radimo da cekamo da se meni status, meni samo zanima oni protokoli gade ima data,zanima me dali da data za podnesuvanje e finalna krajna ili se prodolzuva ,kako bude neka bude to je
 
Odgovor na temu

gjoko43

Član broj: 333566
Poruke: 9
*.ip72.fastwebnet.it.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.06.2016. u 08:22 - pre 96 meseci
http://frognews.bg/news_113007...t-Makedoniia-za-grajdanstvoto/ sada sam pronaso ova makedonci bugari ispraaat psimo do Borisov za bugarski pasosi da se ostrani toj zakon za dopolnitelni dokumenati...sada ja sam u zabunu, moze sistem je ispravan...
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.06.2016. u 14:37 - pre 96 meseci
Pokusavam da te razumem ali ne uspeva mi,ne znam sta hoces da kazes niti sta pise u tom linku,na prevodiocu mi prevodi nesto bzvz nepovezano.. uglavnom vidim da se radi o makedoncima,ne znam dal se to odnosi na nas,ako neko razume neka pojasni ukratko
 
Odgovor na temu

gjoko43

Član broj: 333566
Poruke: 9
*.ip73.fastwebnet.it.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.06.2016. u 15:05 - pre 96 meseci
spored mene ja sam ga razumeo vako da Makedonci su pisali pismo do Bojko Borisov da u makedoniju ima klubovi bugarski, i da svaki makedonac moze da se zacleni, kad se zacleni mu davat kao potvrda da su oni zacleleni u klub, e sada na svi makedonci se trazi poteklo bugarsko,da se ukine to poteklo, tuku so ta potvrda od taj bugraski klub da se davaat paosoi, ne znam tako sam razbrao, znaci se bara da se ukine toj proishod da ne se dava.....ako neko zna kako je nek pise, ne volim da pogresno informiram
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.06.2016. u 15:16 - pre 96 meseci
Pa ako je tako onda je to jos bolje ako se odnosi i na nas,ja sam u prvom trenutku shvatio da ce da ukinu davanje drzavljansta,ali dobro je da nije to.
 
Odgovor na temu

bbane
Branimir
nis

Član broj: 310544
Poruke: 71
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo03.06.2016. u 12:29 - pre 96 meseci
Makedonci se zalazu za to da se ukine status ''dopulnitelno'' i da ministarstvo priznaje proishode iz DABC a ne da trazi da mu se dostave dopunski dokumenti. Oni imaju taj problem sto im vise ne priznaju potvrde iz klubova i ljude koji su dobijali proishod na osnovu potvrde sada masovno odbijaju a oni sada isto traze da im se taj proishod prizna zato sto je u trenutku predavanja Bugarski zakon priznavao te potvrde.
 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.06.2016. u 09:10 - pre 96 meseci
Zdravo svima. Da podelim sa vama info. Poslao sam mejl u MP sa pitanjem sta se desava sa ovim silnim promenama statusa, da li su primili moju molbu koja je poslata pre godinu dana, da li treba jos neki dokument da posaljem. Dobio sam predefinisani odgovor, tj. mislim da je isti za sve.

Vašata prepiska s dopъlnitelno predstavenite ot vas dokumenti щe bъde razgledana otnovo na zasedanie ot Sъveta po graždanstvo pri MP.

Povtornoto razgleždane na prepiski, izvadeni za dopъlnitelna proverka, se izvъršva po opredelen red.

Direkciя „Bъlgarsko graždanstvo“

Ministerstvo na pravosъdieto



Trenutni status mi je: ''Prepiskata e razgledana ot Sъveta po graždanstvoto. Izvadena e za dopъlnitelna proverka, za da predstavite dokument, udostoverяvaщ naličieto na vъzhodящ bъlgarin, sъglasno iziskvaneto na § 2, t. 1 ot Dopъlnitelnite razporedbi na Zakona za bъlgarskoto graždanstvo.''

Ako imate neke nove informacije za one iz 2013. god. koji su isli na doponitelno, slobodno podelite sa nama.
Hvala
 
Odgovor na temu

dpenev

Član broj: 333774
Poruke: 59
*.telenor.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.06.2016. u 11:08 - pre 96 meseci
Pozdrav svima.
Ja sam u maju ove godine bio da preuzmem ukaz o državljanstvu.
Tada sam prijavio službenu adresu, Lege 6.

Treba da odem sada po EGN, ali nisam tačno siguran u koju tačno opštinu idem. Zanima me konkretno tačka 4: gde tačno idem po EGN, obzirom da sam prijavljen na službenoj adresi?

Kao što je Igi79 pisao:

1. Zakažete termin za podizanje preko sajta ministarstva pravde. Potvrdu o zakazanom terminu dobijete na mail. To odštampate i nosite sa sobom da bi ste pokazali na ulasku u zgradu.
2. Pre odlaska u ministarstvo uplatite taksu u banci (50+6 leva). Sa uplatnicom i odštampanom potvrdom o terminu idete na 5. sprat ministarstva pravde po ukaz.
3. Potrebne su vam dve sveže fotografije veličine za pasoš i izvod iz matične knjige rođenih. Za venčane i izvod iz mk venčanih.
4. Sa ukazom pravac opština po EGN (JMBG) i prijavu adrese (ko nema prijavljuje službenu - Lege 6 Sredec Sofia). Taksa 30 leva na blagajni opštine. (5 radnih dana)
5. Po dobijanju EGN-a i prijave adrese idete na sledeću adresu radi slikanja i podnošenja zahteva za pasoš i l.k. Bulevard Šipčenski prohod br. 64. Taksa za ubrzanu proceduru (dokumenti za 3 radna dana) 124 leva.
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.06.2016. u 13:19 - pre 96 meseci
Dpenev, ako nije tajna koje si godine bio na intervju, koja si dokumenta podneo kao dokaz i jesu te vracali na dopunu lili ne ? Hvala unapred na odgovoru.
serb.ch
 
Odgovor na temu

dpenev

Član broj: 333774
Poruke: 59
*.telenor.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.06.2016. u 13:42 - pre 96 meseci
Prvi put sam bio 28. juna 2013 kada sam dobio proizhod.
U novembru 2013. sam predao dokumentaciju i zakazao intervju.
Intervju sam imao u martu 2014. U novembru 2015. sam dobio ukaz, ali nisam stigao ranije da preuzmem zbog male dece koje imamo. :)
Tako, praktično sam za oko 2 godine sve završio. Završio bi i ranije ali neke druge stvari su me omele da idem češće u Sofiju.
Prvi put sam išao preko opštine Bosilegrad, a sve ostalo sam završavao sam i nikakvih problema nisam imao.

Što se tiče dokumentacije, mogu samo da kažem da tu nisam imao problema, jer su mi babe i dede sa obe strane bugarskog porekla, a i u maminoj krštenici stoji da je narodnost bugarska.
 
Odgovor na temu

emc
beograd

Član broj: 330286
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.06.2016. u 14:56 - pre 96 meseci
dpenev, mislim da ideš baš na tu adresu, Lege 6. Kako sam video na karti tu je neka zgrada opštine. Nadam se da će Igi79 da pojasni.
 
Odgovor na temu

dpenev

Član broj: 333774
Poruke: 59
*.telenor.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.06.2016. u 10:38 - pre 96 meseci
Pisao sam mail opštini Sredec, vrlo brzo sam dobio odgovor.
Nije im još stiglo ništa iz Ministarstva pravde, što se tiče mog predmeta.
Da li znate koliko treba vremena da se papiri iz ministarstva proslede u opštinu?
 
Odgovor na temu

kica84
Zurich

Član broj: 331611
Poruke: 27
*.exe-net.net.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.06.2016. u 10:58 - pre 96 meseci
Kada u ministarstvi podignes drzavljanstvo (tada ti vracaju stara dokumenta koja si predao) moras da kazes da ces se prijaviti u lege 6,lege 6 je sluzbena adresa,a ulica Lege se nalazi paralenlo iza Costa caffe,lako se nadje,tu uzimas papire koje trebas popuniti za EGN ili ti po naski JMBG i to se ceka 10 radnih dana i taksa je oko 35 leva
 
Odgovor na temu

dpenev

Član broj: 333774
Poruke: 59
*.telenor.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.06.2016. u 11:23 - pre 96 meseci
Ja jesam podigao državljanstvo, ali mi nisu vratili nikakva dokumenta.
Ceo dosije onoga što sam predao je ostao kod njih.
 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.06.2016. u 12:17 - pre 96 meseci
Zdravo svima!
- Da li neko zna da li moze sa "starim" proizhodom, tj. sa onim na kojem ne pise po kom osnovu je izdat, da se izvadi licna karta?
- Takodje, zanima me koja je procedura za dobijanje iste? Ako moze sa sto vise detaljnih informacija.
- Da li postoje kategorije licne karte, tj. vreme na koje se izdaje? (npr. trajna...)
- Koje su prednosti licne karte u smislu kasnijeg dobijanja drzavljanstva-ukaza, posto je proces za dobijanje istog u toku?
- I koje su ostale prednosti? Verujem da moze da se radi i zivi u BG, studiranje, itd. Ali, zanima me da li moze da se sa tom licnom kartom putuje u druge clanice EU? Da li postoji neko vremensko ogranicenje za boravak u drugoj zemlji? Na primer, sa srpskim pasosem mozes max 3 meseca u EU. Ovde ne dovodim u pitanje zaposlenje sa licnom kartom, jer je to moguce samo sa pasosem.


Ako je neko prosao kroz sve ovo neka slobodno podeli sa nama informaciju, verujem da ce svima biti korisno.
Ako je neko vec pisao na ovu temu, samo recite otprilike koja je stranica na forumu da ne lutamo previse.

Hvala!
 
Odgovor na temu

dobrivoje85
Kragujevac

Član broj: 331099
Poruke: 178
212.200.247.*



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.06.2016. u 12:48 - pre 96 meseci
Ne mozes ni sa jednim proizhodom da dobijes licnu kartu,cini mi se da je vec pisano o tome na forumu,moras da sacekas drzavljanstvo.Sa bugarskom licnom kartom bi mogao da putujes i da radis u EU bez pasosa.Ako neko zna bolje nek napise...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3506931 | Odgovora: 15731 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.