Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3488032 | Odgovora: 15720 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.04.2021. u 22:27 - pre 36 meseci
Citat:
Zapro:
Citat:
Stefan27:
Apropo te privremene licne karte, koja je njena isplativost?
Znam da treba poloziti neke pare na racun u bugarskoj pa platiti posrednika pa platiti samu vizu, odlazak u bugarsku pa odlazak posle u nemacku pa produzavanje vize malo malo itd..
S obzirom da su nemacke plate relativno male, da li se uopste isplati cimati se oko toga, imam neki utisak da je veca dara nego mera?


U odnosu na nase plate, Nemacke su astronomske, tako da se sve isplati samo da se ode iz te bede. Nisu kao u Skandinaviji i Svajcarskoj, ali sa dobrom diplomom ili snalazljivoscu plate su i u Nemackoj odlicne, opet kazem u odnosu na nasu mizeriju.

Po meni je Svajcarska najbolja sto se tice zarade i penzionog fonda.
Luksemburg je jako dobar isto. Skandinavija je skupa i hladna a plate za 1/3 manje od Svajcarske koja je plus i duplo bliza Srbiji i klima je bolja.
To je moje neko misljenje e sad ko sta voli to je razlicito.
Kao sto ti kazes , svuda je bolje nego u Srbiji, pa cak i u Bugarskoj :D
 
Odgovor na temu

Misha667
Kältemechatroniker
Nemačka

Član broj: 331257
Poruke: 85
..ip0.t-ipconnect.de. via ipv6



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.04.2021. u 22:28 - pre 36 meseci
Citat:
Aleksandar984:
Pa ja sam 1og novembra dosao u Nemacku 2020 god. A cuo sam da od 1.1.2021 samo u maticnoj zemlji, to su rekli za Maltu, Hrvatsku, Slovacku i jos neke zemlje ne mogu da se setim, za Bugarsku se nije spominjalo, ono sto znam ali nije 100% pouzdano da i dalje moze ali trenutno samo medicinska radna snaga to pricam preko Sofije kao sto sam ja, to je rekla zena koja je nekad radila u Nemackoj ambasadi u Sofiji sad ima svoju agenciju blizu ambasade, kada je zvala za tamo nekog nesto da pita pa su joj tako rekli samo medicinski radnici, zato kazem nije 100% proverena informacija nije direktno sa saltera receno tom prijatelju koji je hteo skoro da proba tako, pa je odustao...
I ja se slazem u potpunosti Skandinavija i to preporucujem..a generalno meni licno Nemacka nikako, ovde sam samo zato sto sam mogao najbrze da dobijem vizu, da mogu momentalno bih spakovao stvari i za sat vremena bio u putu ka Severu :)

Ja sam citao po raznim portalima da ne moze vise tako,ali ne mogu ni ja biti skroz siguran..kako god,ako neko hoce da proba na taj nacin da dodje u Nemacku neka podeli svoja iskustva na forumu.
Kada budes dobio pasos ,pakuj kofere pa u Svedsku!
 
Odgovor na temu

Aleksandar984
Elektrika
Rotor

Član broj: 338976
Poruke: 117
*.dip0.t-ipconnect.de.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.04.2021. u 22:30 - pre 36 meseci
Stefan27 docice druze i taj pasos dace bog, posle je sve mnogo lakse
Kome god da treba pomoc bilo kakva za posao ili sta vec tu sam, znam kroz kakvo sam trnje gazio i borio se dok eto nisam dosao preko i jednostavno znam kako je svima...pa koliko mogu i sta je u mojoj moci tu sam da pomognem...veliki pozdrav svima
 
Odgovor na temu

Misha667
Kältemechatroniker
Nemačka

Član broj: 331257
Poruke: 85
..ip0.t-ipconnect.de. via ipv6



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.04.2021. u 22:37 - pre 36 meseci
Citat:
Stefan27:

Po meni je Svajcarska najbolja sto se tice zarade i penzionog fonda.
Luksemburg je jako dobar isto. Skandinavija je skupa i hladna a plate za 1/3 manje od Svajcarske koja je plus i duplo bliza Srbiji i klima je bolja.
To je moje neko misljenje e sad ko sta voli to je razlicito.
Kao sto ti kazes , svuda je bolje nego u Srbiji, pa cak i u Bugarskoj :D[/quote]



Sto se Nemacke tice penzioni fond je katastrofa,za zaradu sve zavisi kako se prodas a prodaces se jako dobro ako znas jezik. Znanje jezika ima prioritet u odnosu na strucnu spremu i poznavanje posla kojim se bavis, sto mene izludjuje,i ako jezik poznajem dobro.
Luksemburg jeste super,ali meni je Svedska nekako najbliza srcu. Za Svajcarsku bih mogao da se odlucim,ali se bojim troskova tamo..nisam bio pa ne znam kako sa tim stoje stvari.. i kako bi smo tamo prosli sa EU papirima??
 
Odgovor na temu

Aleksandar984
Elektrika
Rotor

Član broj: 338976
Poruke: 117
*.dip0.t-ipconnect.de.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.04.2021. u 22:38 - pre 36 meseci
I meni isto pricaju prijatelji posto ih imam na sve strane, Svajcarska, Luksemburg, Skandinavija tako tim redosledom
E sad iskreno ne znam za njihov standard meni prijatelj nudi posao od 5000franaka tj.platu u Svajcarskoj samo ceka da dobijem pasos, a u Svedskoj negde oko 2500 do 2700e plata bi mi bila da sad odem, ali ne znam do detalja razlike tj.cene svega, nisam jos isao do tih detalja ima vremena do pasosa da se razmotri :) ali jedno i drugo je ekstra...mada moram da priznam obisao sam par zemalja i radio, ali nema nigde kao u Sofiji ljudi i ta neka energija i atmosfera :) mada plata je bila mala ali sve ostalo ekstra
 
Odgovor na temu

Misha667
Kältemechatroniker
Nemačka

Član broj: 331257
Poruke: 85
..ip0.t-ipconnect.de. via ipv6



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.04.2021. u 22:42 - pre 36 meseci
@Aleksandar984

Vidim na profilu ti pise da si iz elektro struke,pretpostavljam da se tim zanatom bavis u De? Jos nisam sreo elektricara u De da je zadovoljan svojim poslom,nadam se da si ti izuzetak. Ako sam razumeo zivis u Frankfurtu..Cujem da su u Frankfurtu troskovi veoma veliki,ja sam jedno 80km juznije,ali i ovde troskovi nisu mali,narocito cene stanova za iznajmljivanje
 
Odgovor na temu

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.04.2021. u 22:46 - pre 36 meseci
[quote]Misha667:
Citat:
Stefan27:

Po meni je Svajcarska najbolja sto se tice zarade i penzionog fonda.
Luksemburg je jako dobar isto. Skandinavija je skupa i hladna a plate za 1/3 manje od Svajcarske koja je plus i duplo bliza Srbiji i klima je bolja.
To je moje neko misljenje e sad ko sta voli to je razlicito.
Kao sto ti kazes , svuda je bolje nego u Srbiji, pa cak i u Bugarskoj :D




Sto se Nemacke tice penzioni fond je katastrofa,za zaradu sve zavisi kako se prodas a prodaces se jako dobro ako znas jezik. Znanje jezika ima prioritet u odnosu na strucnu spremu i poznavanje posla kojim se bavis, sto mene izludjuje,i ako jezik poznajem dobro.
Luksemburg jeste super,ali meni je Svedska nekako najbliza srcu. Za Svajcarsku bih mogao da se odlucim,ali se bojim troskova tamo..nisam bio pa ne znam kako sa tim stoje stvari.. i kako bi smo tamo prosli sa EU papirima?


Bugari u CH dobijju radnu dozvolu B na 5 godina, uslov je da imas ugovor sa poslodavcem vise od 12 meseci, ukoliko nemas dobices L dozvolu na godinu dana.
Mozda je za nijansu teze dobiti radnu dozvolu u CH nego u EU jer prednost imaju svajcarci pa EU ali svakako se dobija lako.
Puna je svajcarska Srba sa bugarskim i madjarskim pasosima.
 
Odgovor na temu

Aleksandar984
Elektrika
Rotor

Član broj: 338976
Poruke: 117
..ip0.t-ipconnect.de. via ipv6



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.04.2021. u 22:52 - pre 36 meseci
Nisam vozac, ovde u nemackoj radim kao kuvar, u Svajcarskoj bi radio na odrzavanju prijatelj mi drzi firmu, u Svedskoj kum mi je sef u jednoj svedskoj firmi vezano za gradjevinu ali nisi na gradjevini napolju, nego u firmi i tu radis tj.pravis po planu elemente koji se salju na gradjevinu, to sam radio na primer u austriji, tako da su sve razliciti poslovi
 
Odgovor na temu

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.04.2021. u 22:56 - pre 36 meseci
Citat:
Aleksandar984:
Stefan27 docice druze i taj pasos dace bog, posle je sve mnogo lakse
Kome god da treba pomoc bilo kakva za posao ili sta vec tu sam, znam kroz kakvo sam trnje gazio i borio se dok eto nisam dosao preko i jednostavno znam kako je svima...pa koliko mogu i sta je u mojoj moci tu sam da pomognem...veliki pozdrav svima

Hvala, takodje! Srecno :)

 
Odgovor na temu

Aleksandar984
Elektrika
Rotor

Član broj: 338976
Poruke: 117
..ip0.t-ipconnect.de. via ipv6



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.04.2021. u 22:58 - pre 36 meseci
Misha667 nisam u Frankfurtu u Westerstede sam, sa foruma je sad ne znam ime iz Frankfurta, ovde gde sam ja na primer 40m2 do 50m2 sve zavisi warm topao kako oni kazu kosta 550, 600, 700e sve zavisi kako naletis, ja imam tu srecu pa trenutno bas nemam nikakve troskove za stan i hranu restoran gde radim je ispod tako da sidjem i sve sto je u njemu mogu da koristim
 
Odgovor na temu

Aleksandar984
Elektrika
Rotor

Član broj: 338976
Poruke: 117
..ip0.t-ipconnect.de. via ipv6



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.04.2021. u 23:00 - pre 36 meseci
Elektriku sam radio u Srbiji, pa ne znam nije kao lose plata je oko 2100, 2200e bar koje ja znam da rade elekriku, ali placaju i manje i to sam cuo
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
..49a:3d00:d474:c4ae:f1a4:a626



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.04.2021. u 23:08 - pre 36 meseci
Citat:
Aleksandar984:
Misha667 nisam u Frankfurtu u Westerstede sam, sa foruma je sad ne znam ime iz Frankfurta, ovde gde sam ja na primer 40m2 do 50m2 sve zavisi warm topao kako oni kazu kosta 550, 600, 700e sve zavisi kako naletis, ja imam tu srecu pa trenutno bas nemam nikakve troskove za stan i hranu restoran gde radim je ispod tako da sidjem i sve sto je u njemu mogu da koristim



Malo je pobrkao, ja sam u Frankfurtu i eto i moj orijentir za stan 66kv 750€ sve ukupno. Moze da se nadje i jeftinije preko grada, a moze mnogo i skuplje ko dodje i ne zna pa naleti na nase stanodavce koji deru kozu.

Nego da ne spamujemo temu, otisli smo predaleko sa teme, kada uzmemo svi pasose, otvoricemo novu temu pa cemo tamo diskutujemo gde je najbolje i da palimo svi :DDD

Ajde od ponedeljka samo neka nesto pocne da se desava oko ovih promena statusa !!!!!! Ja cu 99% biti odbijen, jer sam preko ujaka, ali postoji onaj 1% nade bar dok se ne promeni ovaj finalni status :DD Ostalima zelim srecu pa kud koji, bice sigurno bolje nego u nasoj napreDNOj Srbiji.


Pozzz i laku noc.
 
Odgovor na temu

Aleksandar984
Elektrika
Rotor

Član broj: 338976
Poruke: 117
..ip0.t-ipconnect.de. via ipv6



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.04.2021. u 23:14 - pre 36 meseci
Bas tako otislo se daleko od teme...
Samo pozitivno razmisljanje i samo napred...
Aaa i ja sam na finalnom cekam nadam se uskoro da ce se promeniti status, na onaj koji ocekujem :)
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
..49a:3d00:d474:c4ae:f1a4:a626



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.04.2021. u 23:25 - pre 36 meseci
Ja sam bas blizu, stiglo se negde do 27.3.2019 ko je bio na intervju, a ja sam 3.4.2019. Tako da cu ubrzo znati na cemu sam, samo da se vec jednom zavrsi i to. Sad da li ce biti pozitivno ili ne, kako god. Bilo bi lepo da bude, ali i ako ne bude , resio sam sebi problem i bez pasosa, ali nije na odmet da se ima :D
 
Odgovor na temu

niikoolaa

Član broj: 144709
Poruke: 206
*.dynamic.sbb.rs.



+27 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.04.2021. u 07:35 - pre 36 meseci
Jos i ja da dodam i prekidamo spam :)
Ja isto hocu u Svedsku, zbog toga sam i uzeo Bugarsko boraviste, samo sto Svedska nema ambasadu u Sofiji (jbga nije mi palo napamet da proverim) kao Nemacka, vec samo konzulat i oni se ne bave radnim dozvolama vec su me uputili na ambasadu u Beogradu ili migracije u Svedskoj. Isao sam bez problema po Evropi sad za vreme korone i zabrana, niko me nista pitao nije.

Sto se cena u Swe tice, prilicno su slicne kao u Srbiji, nesto skuplje, nesto jeftinije, jedino je trenutno jeb eno za stan, ali ako imate kod koga da odete za pocetak sve je ok., iskopa se nesto.

Pa mozda se i sretnemo u obecanoj Skandinaviji ako je neko za Geteborg :)
 
Odgovor na temu

ACC_76
София

Član broj: 346141
Poruke: 25
5.53.134.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.04.2021. u 10:14 - pre 36 meseci
off topic

Za sve one koji trenutno zive u EU i imaju stalni boravak, a zele da se presele u Svedsku a nemaju EU pasos, postoji mogucnost da se napravi transfer boravka.
https://www.migrationsverket.s...dence-permit-requirements.html
 
Odgovor na temu

kobaya74

Član broj: 338657
Poruke: 110
78.90.138.*



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.04.2021. u 11:00 - pre 36 meseci
Nije ti to druze transfer za Permanent resident. To je transfer za Long-term resident. Velika je razlika. Moras da zivis bar 5 godina u Bugarskoj i da posedujes Permanent da bi trazio Long-term. Imas na sajtu EU tacno sta treba. Sve zemlje potpisnice moraju da postuju istu uredbu.
 
Odgovor na temu

kobaya74

Član broj: 338657
Poruke: 110
78.90.138.*



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.04.2021. u 13:26 - pre 36 meseci
@Aleksandar984 Plate koje si naveo su bruto1 jel da? Znam da se obicno u EU navodi bruto1 plata, ne neto kao u Srbiji.
Inace ja zivim u uverenju da je Svedska odlicna zemlja da se zivi i radi. I klima im je malo bolja nego ranije, cak i Stockholm, koji je moj favorit. Nije mi favorit zbog toga sto je najveci, vec zato sto mi tamo zive neki prijatelji vec, pa mogu da mi pripomognu u pocetku. A i tamo jedino mogu da trazim posao, nema za mene u malim gradovima posla (prokletstvo struke).
Porezi su veliki u Swe, cene vise nego u Nemackoj. Manje je mogucnosti, ipak je Nemacka vodeca ekonomija EU. Cak, verovali ili ne, Nemci vece plate nude mojim kolegama od Svedjana.Ali, Swe ima najbolji zdravstveni i penzioni sistem za nas plebejce. Kada platis porez, ne mislis vise ni na sta. Autopilot. Svajcarska je top, ali za nas koji smo preko 40 nije dobra. Zdravstveni sistem je privatni kao u USA. Tu je najbolje otici kada si u dvadestim godinama, poraditi, napraviti kintu, pa se seliti gde se lakse zivi. Tako su radili ocevi mojih prijatelja, Radili u Svici dok su bili bas mladi, posle Svedska.
 
Odgovor na temu

Misha667
Kältemechatroniker
Nemačka

Član broj: 331257
Poruke: 85
..ip0.t-ipconnect.de. via ipv6



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.04.2021. u 15:38 - pre 36 meseci
@Kobaya74 sto se Svedske tice,jeste najkomplikovanije naci stan. Nije ni u Nemamckoj lako,pogotovo ako treba iznajmiti prvi stan. Ja sam nakon 4 meseca intenzivne potrage uspeo da nadjem ljude koji zele da mi iznajme stan,ali je to na kraju ispalo najbolje moguce.
Ako je Aleksandar mislio na bruto platu,iskreno za te novce ne bih isao iz Srbije. Ok je to za onog ko nema trenutno porodicu da izdrzava,ali na kraju uz znanje jezika i poznavanje posla iz neke konkretne oblasti moze poprilicno da se napreduje sa satnicom,a posla ima na svakom koraku,narocito za zanatlije. Sto se Svedske tice upravo iz razloga koje si naveo,oko penzionog,zdravstvenog,skolskog sistema mi je primamljiva i to je zemlja tolerantnija prema nama doseljenicima,a znam da je porez veliki. Ne znam samo kakva im je birokratija,jer je to u Nemackoj za prosecnog coveka veliko opterecenje, papirologije koliko 'oces
 
Odgovor na temu

Bekakg

Član broj: 340123
Poruke: 165
*.dynamic.sbb.rs.



+12 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.04.2021. u 17:32 - pre 36 meseci
Na finalni sam. Ne mogu da verujem.
Intervju bio 27.7.2020
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3488032 | Odgovora: 15720 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.